Ceahlaul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Piatra Neamt?

Poll ended at 24 Apr 2007, 18:35

Victorie
22
32%
Egal
19
28%
Infrangere
27
40%
 
Total votes: 68

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 26 Apr 2007, 21:17

man, nu stiu ce au facut cei care au ramas in tribuna. SUB si SU au parasit peluza imediat dupa fluierul final, deci nu am intors spatele ci pur si simplu am plecat. de ce vii la peluza numai cand castigi? noi i-am incuraj in fiecare meci, i-am incurajat la sfarsitul meciurilor in care au pierdut, i-am incurajat neconditionat, dar se pare ca au vrut sa-l dea jos pe Stoica. asta e parerea noastra.
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 26 Apr 2007, 21:21

manex scrie:am inteles perfect. era ok sa protestati o repriza, sa nu ii incurajati, sa afisati un mesaj in care sa le spuneti de ce nu ii incurajati etc. nu stiu. insa aceasta masura a fost , din pacate, cam negindita. daca mincau batiae era perfect justificata. chiar daca am batut pe cehlaul a fost o victorie care ne mai linistetste nitel. de aia meritau aplaudati. nu uitati ca au avut un antrenor nou inainte de acest meci., credeti ca le-a fost usor sa puna in aplicare ideile antrenorului? au reusit sa se adapteze si au batut. si de asta meritau aplaudati. la meciul cu gloria cind eram condusi nu mai puteam sa scandez nimic. insa nici prin cap nu mi-a trecut sa ii fluier sau sa le intorc spatele. oricum, simbata dupa meci si dupa ce vor bate sa faceti la fel, nu de alta da sa ramineti consecventi.
eu personal cred ca nu ai inteles....
ma rog
poti sustine echipa in acelasi timp in care poti injura un patron...pardon comunist
eu sincer sunt scarbit si de forum si de ce vad pe aici si de multe altele...
fara a avea intentia de a jigni pe cineva
incerc sa ma evapor....

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 26 Apr 2007, 21:34

1948 scrie:voi tot nu ati inteles ce s-a intamplat la meciul cu urziceni :(
Io cred ca tu nu ai inteles ca din cauza unora (si nu vreau sa zic mai mult) au avut de suferit zecile de suporteri dupa meciul cu Urziceni.

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 26 Apr 2007, 21:50

T@V scrie:
1948 scrie:voi tot nu ati inteles ce s-a intamplat la meciul cu urziceni :(
Io cred ca tu nu ai inteles ca din cauza unora (si nu vreau sa zic mai mult) au avut de suferit zecile de suporteri dupa meciul cu Urziceni.
eu cred ca din cauza UNUIA nu unora :-)

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Apr 2007, 21:57

ozzy scrie:
stuparu_alexandru scrie:
ozzy scrie:
Lasa ca mai vedem noi o:

atunci pot sa dorm linistit...ozzy vegheasa asupra linistii mele :laughing:
Bine faci, Sandule...si cum ozzy nu e Mititelu, cand promite o chestie, asa se si intampla :)(
all hail Ozzy ,all hail Ozzy :laughing: :laughing:

oricum eu ii dau aluia ignore mereu.da ma enerveaza ca apare "prostu` e pe lista utilizatorilor ignorati"
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 26 Apr 2007, 22:08

manex scrie:am inteles perfect. era ok sa protestati o repriza, sa nu ii incurajati, sa afisati un mesaj in care sa le spuneti de ce nu ii incurajati etc. nu stiu. insa aceasta masura a fost , din pacate, cam negindita. daca mincau batiae era perfect justificata. chiar daca am batut pe cehlaul a fost o victorie care ne mai linistetste nitel. de aia meritau aplaudati. nu uitati ca au avut un antrenor nou inainte de acest meci., credeti ca le-a fost usor sa puna in aplicare ideile antrenorului? au reusit sa se adapteze si au batut. si de asta meritau aplaudati. la meciul cu gloria cind eram condusi nu mai puteam sa scandez nimic. insa nici prin cap nu mi-a trecut sa ii fluier sau sa le intorc spatele. oricum, simbata dupa meci si dupa ce vor bate sa faceti la fel, nu de alta da sa ramineti consecventi.
cine etsi tu ma sa i judeci? cine esti tu? fiecare se comporta cum vrea! daca ei au ales aceasta forma de protest impotriva unor mercenari este treaba lor. nu te am vazut pe gard sa i aplauzi. baietii aia au platit destui bani sa ajunga acolo. au cantat tot meciul. au afisat culorile craiovei. au pierdut o zi si o noapte pe drum. pentru asta merita respectati. pentru asta nu trebuie sa i judeci tu. pentru ca tu nu ai simtit umilinta sa ti se strige in orasele moldovei B ul din cauza unora care schimba antrenorii cnad vor pentru ca al lor iubit conducator nu stie ca mai bine ii batea pe ei decat pe suporteri. nu l am vazut pe miti sa spuna ca vreunul parnaie, in schimb la deswfiintat pe stoica. aici in schimb lumea vede situatia invers. si cu toate astea tot miti are drepstate!

mi e sila de d astia care dupa un egal ii vedeti in CL, dupa o infrangere ii balavcariti, apoi ii pupati ca au batut o echipa de pe locul 15.

asta este performanta pe care o vreti? derby pt locul 14?

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 26 Apr 2007, 22:26

Bai frate, a stat Stoica mai mult cu voi de vorba decat oricare antrenor din era Mighty, si deja l-ati transformat intr-un erou.
Da ma frate, a fost lucrat. Jucatorii l-au lucrat. Daca asta va mai incalzeste cu ceva, So Be It!

Dar voi nu ati vazut cate greseli de incepator a facut Stoica? Voi n-ati vazut cat de anapoda era asezata echipa aia in teren? Am pierdut puncte prin orasele alea din Moldova ptr ca Stoica nu stia nici macar sa intrerupa, sa taie putin jocul efectuand O SCHIMBAAAAREEEEEE!!! Ai fost egalat in min 88, si tu mai aveai SCHIMBARI de facut !!!

Dina a fost prastie si la Ceahlaul tot meciul. Dar ai vazut ca punand jucatorii sa se apere sus, nu sa intre cu koorul in poarta ai reusit chiar sa recuperezi o minge si sa fugi cu ea spre gol? Stoica a condus si la Vaslui (si atunci nu era deloc lucrat) si la Iasi si nu mai stiu unde. Ca m-ati inebunit atata cu Stoica.

A gresit vere. A GRESIT !! Si faci pe altii MERCENARI, da pe Stoica care isi cere sutele de mii de euroi (DINTR-un CONTRACT PE CARE BOUL DE MIGHTY L-A FACUT PTR A INSPEA MIA OARA CU SUFLETUL: ptr ca boul tot nu se invata minte, ca performanta nu se face numa cu sufletul, mai trebuie sa pui si mintea la contributie) nu va vad acuzandu-l ca ar fi mercenar.
Last edited by _T@V_ on 26 Apr 2007, 22:31, edited 1 time in total.

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 26 Apr 2007, 22:31

veteranu scrie:
manex scrie:am inteles perfect. era ok sa protestati o repriza, sa nu ii incurajati, sa afisati un mesaj in care sa le spuneti de ce nu ii incurajati etc. nu stiu. insa aceasta masura a fost , din pacate, cam negindita. daca mincau batiae era perfect justificata. chiar daca am batut pe cehlaul a fost o victorie care ne mai linistetste nitel. de aia meritau aplaudati. nu uitati ca au avut un antrenor nou inainte de acest meci., credeti ca le-a fost usor sa puna in aplicare ideile antrenorului? au reusit sa se adapteze si au batut. si de asta meritau aplaudati. la meciul cu gloria cind eram condusi nu mai puteam sa scandez nimic. insa nici prin cap nu mi-a trecut sa ii fluier sau sa le intorc spatele. oricum, simbata dupa meci si dupa ce vor bate sa faceti la fel, nu de alta da sa ramineti consecventi.
cine etsi tu ma sa i judeci? cine esti tu? fiecare se comporta cum vrea! daca ei au ales aceasta forma de protest impotriva unor mercenari este treaba lor. nu te am vazut pe gard sa i aplauzi. baietii aia au platit destui bani sa ajunga acolo. au cantat tot meciul. au afisat culorile craiovei. au pierdut o zi si o noapte pe drum. pentru asta merita respectati. pentru asta nu trebuie sa i judeci tu. pentru ca tu nu ai simtit umilinta sa ti se strige in orasele moldovei B ul din cauza unora care schimba antrenorii cnad vor pentru ca al lor iubit conducator nu stie ca mai bine ii batea pe ei decat pe suporteri. nu l am vazut pe miti sa spuna ca vreunul parnaie, in schimb la deswfiintat pe stoica. aici in schimb lumea vede situatia invers. si cu toate astea tot miti are drepstate!

mi e sila de d astia care dupa un egal ii vedeti in CL, dupa o infrangere ii balavcariti, apoi ii pupati ca au batut o echipa de pe locul 15.

asta este performanta pe care o vreti? derby pt locul 14?
e mare performanta pentru noi sa batem echipa de pe locul 15. avem super-echipa. lumea vorbeste din fata calculatorului, dar nu stie cum e sa-ti faci programul saptamanal dupa cum are echipa meci, sau sa-ti iei concediu 2 zile in mijlocul saptamanii, sa conduci 700 km, sa stai 14 ore pe drum ca sa incurajezi CRAIOVA, nu pe x sau y. noi sustinem numele CRAIOVA, nu pe mititelu, dina, baird, ciuca sau mai stiu eu pe cine. ce trebuia sa facem dupa meci? sa dam turul stadionului cu ei ca am castigat "derby-ul retrogradarii"?
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 26 Apr 2007, 22:31

http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=464
ete-l vere si pe dina ce ranjeste
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 26 Apr 2007, 22:35

veteranu scrie:
manex scrie:am inteles perfect. era ok sa protestati o repriza, sa nu ii incurajati, sa afisati un mesaj in care sa le spuneti de ce nu ii incurajati etc. nu stiu. insa aceasta masura a fost , din pacate, cam negindita. daca mincau batiae era perfect justificata. chiar daca am batut pe cehlaul a fost o victorie care ne mai linistetste nitel. de aia meritau aplaudati. nu uitati ca au avut un antrenor nou inainte de acest meci., credeti ca le-a fost usor sa puna in aplicare ideile antrenorului? au reusit sa se adapteze si au batut. si de asta meritau aplaudati. la meciul cu gloria cind eram condusi nu mai puteam sa scandez nimic. insa nici prin cap nu mi-a trecut sa ii fluier sau sa le intorc spatele. oricum, simbata dupa meci si dupa ce vor bate sa faceti la fel, nu de alta da sa ramineti consecventi.
cine etsi tu ma sa i judeci? cine esti tu? fiecare se comporta cum vrea! daca ei au ales aceasta forma de protest impotriva unor mercenari este treaba lor. nu te am vazut pe gard sa i aplauzi. baietii aia au platit destui bani sa ajunga acolo. au cantat tot meciul. au afisat culorile craiovei. au pierdut o zi si o noapte pe drum. pentru asta merita respectati. pentru asta nu trebuie sa i judeci tu. pentru ca tu nu ai simtit umilinta sa ti se strige in orasele moldovei B ul din cauza unora care schimba antrenorii cnad vor pentru ca al lor iubit conducator nu stie ca mai bine ii batea pe ei decat pe suporteri. nu l am vazut pe miti sa spuna ca vreunul parnaie, in schimb la deswfiintat pe stoica. aici in schimb lumea vede situatia invers. si cu toate astea tot miti are drepstate!

mi e sila de d astia care dupa un egal ii vedeti in CL, dupa o infrangere ii balavcariti, apoi ii pupati ca au batut o echipa de pe locul 15.

asta este performanta pe care o vreti? derby pt locul 14?
Ba, tu esti sanatos la cap?
Ai vazut tu suporterii vreunei echipe din Anglia sa injure patronul, sa injure jucatorii sa intoarca koorul sau mai stiu eu ce. Aia se duc si incurajeaza echipa chiar si daca ia bataie 20 de meciuri.Voi aveti alte preocupari ...sa va bateti cu jandarmii, sa mai injurati pe cineva..
Tot timpul veniti cu scenarii teribiliste ba ca jucatorii l-au facut pe antrenor, ba ca Mititelu nu stiu ce-a mai zis..etc.
Deocamdata echipa asta e a lu Mititelu si el baga banu in ea.Mult, putin nu conteaza...puteam sa ne taram in B si anu asta daca nu era el.
Esti suporter inseamna ca sustii echipa; suporter vine de la "to support" = a sprijini, a sustine. Sau poate ca voi ati inventat alt gen de suporteri?
Te duci in peluza, sa vezi meciu, sa canti, sa incurajezi echipa nu sa injuri sa si sa faci acte de bravura. Daca nu, stati dracu acasa si nu mai faceti pe zmeii ca voi faceti deplasari.
Te obliga cineva sa faci deplasari sau sa te duci la meci??Sper sa se dea o lege sa se termine cu stricatii de pe stadioane ca m-am saturat de ei.

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 26 Apr 2007, 22:36

T@V scrie:Bai frate, a stat Stoica mai mult cu voi de vorba decat oricare antrenor din era Mighty, si deja l-ati transformat intr-un erou.
Da ma frate, a fost lucrat. Jucatorii l-au lucrat. Daca asta va mai incalzeste cu ceva, So Be It!

Dar voi nu ati vazut cate greseli de incepator a facut Stoica? Voi n-ati vazut cat de anapoda era asezata echipa aia in teren? Am pierdut puncte prin orasele alea din Moldova ptr ca Stoica nu stia nici macar sa intrerupa, sa taie putin jocul efectuand O SCHIMBAAAAREEEEEE!!! Ai fost egalat in min 88, si tu mai aveai SCHIMBARI de facut !!!

Dina a fost prastie si la Ceahlaul tot meciul. Dar ai vazut ca punand jucatorii sa se apere sus, nu sa intre cu koorul in poarta ai reusit chiar sa recuperezi o minge si sa fugi cu ea spre gol? Stoica a condus si la Vaslui (si atunci nu era deloc lucrat) si la Iasi si nu mai stiu unde. Ca m-ati inebunit atata cu Stoica.

A gresit vere. A GRESIT !! Si faci pe altii MERCENARI, da pe Stoica care isi cere sutele de mii de euroi (DINTR-un CONTRACT PE CARE BOUL DE MIGHTY L-A FACUT PTR A INSPEA MIA OARA CU SUFLETUL: ptr ca boul tot nu se invata minte, ca performanta nu se face numa cu sufletul, mai trebuie sa pui si mintea la contributie) nu va vad acuzandu-l ca ar fi mercenar.
man, nu l-am facut erou pe Stoica, stii bine ca am zis de la meciul cu clujul ca e depasit, dar nici nu pot sa sar in sus ca am batut ceahlaul. daca vrem performanta, trebuie sa te bati cu echipele mari, iar cu astea mici sa faci spectacol. Ceahlaul e o echipa f.f.f.f.f slaba, cu niste fundasi de divizia c.
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Demolator
senior
senior
Mesaje: 385
Membru din: 04 Dec 2006, 21:00

Mesaj de Demolator » 26 Apr 2007, 22:41

Ionut_Blue_Lion scrie:care aveti vreo idee de brigada la a 2-a ma bag si eu

si sa fie ceva serios!
ar fi o chestie si cred ca ne-am strange multi

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 26 Apr 2007, 22:41

TIBI scrie: man, nu l-am facut erou pe Stoica, stii bine ca am zis de la meciul cu clujul ca e depasit, dar nici nu pot sa sar in sus ca am batut ceahlaul. daca vrem performanta, trebuie sa te bati cu echipele mari, iar cu astea mici sa faci spectacol. Ceahlaul e o echipa f.f.f.f.f slaba, cu niste fundasi de divizia c.
Stiu ma Tibi ca nu e performanta sa bati Ceahlaul. Da nu ziceam noi ca anu asta ne multumim si cu salvarea de B?

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Apr 2007, 22:43

caesar scrie:
Ba, tu esti sanatos la cap?
Ai vazut tu suporterii vreunei echipe din Anglia sa injure patronul, sa injure jucatorii sa intoarca koorul sau mai stiu eu ce.
aia de la dortmund,toata peluza alora(si daca nici aia n-au peluza,atunci nu stiu cine are),au cantat cu spatele la teren.acu` cativa ani.sa se multumeasca ca au scapat doar cu atat la cat de prost au jucat :bad: :bad:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 26 Apr 2007, 22:44

T@V scrie:
1948 scrie:voi tot nu ati inteles ce s-a intamplat la meciul cu urziceni :(
Io cred ca tu nu ai inteles ca din cauza unora (si nu vreau sa zic mai mult) au avut de suferit zecile de suporteri dupa meciul cu Urziceni.
unora ?? spune cine ....concret
cu ce ai suferit tu dupa meciul cu urziceni ?

Închis