U. Craiova - Jiul Petrosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul acestui meci?

Poll ended at 10 Mai 2007, 09:19

Victorie
60
86%
Egal
3
4%
Infrangere
7
10%
 
Total votes: 70

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 08 Mai 2007, 20:57

Dina daca mai da vreo doua boabe si joaca in cele 3 meciuri ramase s-ar putea sa fie cel mai bun jucator al echipei anul asta :)(
[(nr. meciuri x 10) +(nr.golurix100)+nr.minute]....atunci sa va vad cind o ajunge Dina cel mai bun din echipa...deocamdata e pe 2 :)( ucv
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 08 Mai 2007, 20:57

Despre meci:
-slab per ansamblu
-NJock varza....noroc ca dadu si el un gol.
-Wobay total inutil...parca dezamageste din ce in ce mai mult de la joc la joc
-Costea....bun....exceptand cele 2 ratari singur cu portaru la care m-a exasperat.
-Rose ... destul de bine...
-Lui Bornescu sa-i dea Dumnezeu sanatate ca iar ne salva de la 2 goluri.
In rest....atmsofera dezagamitoare din ultimul timp :-( Sudul striga ceva, Nord-ul altceva.....Nord-ul striga "m u e Mititelu"....tribuna a 2-a huiduie....nord-ul ii face tzarani! Parca am fi dusmani intre noi nu fanii aceleasi echipe! :mad:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
blandu
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 28 Feb 2006, 12:18

Mesaj de blandu » 08 Mai 2007, 20:59

Meci slab.
3 puncte castigate !
Ne vedem la TM

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 08 Mai 2007, 21:01

Dupa mine cel mai bun jucator de camp anul asta a fost Rose! Singurul constant. Singurul pe care s-a putut pune o baza: in aparare si la mijloc.
Rose + Bornescu singurele valori REALE. Multi vin din spate putini se aleg. Dina poate fi unul dintre ei.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 08 Mai 2007, 21:02

Oltenia scrie:Baird va fi titular , stati linistiti ... :)( Costea , mai degraba , va sta azi pe banca :-)
Noroc ca il am pe B.Stancu rezerva la atacanti ... :)(

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Mesaj de ssebastyano » 08 Mai 2007, 21:07

baggio scrie:Despre meci:
-slab per ansamblu
-NJock varza....noroc ca dadu si el un gol.
-Wobay total inutil...parca dezamageste din ce in ce mai mult de la joc la joc
-Costea....bun....exceptand cele 2 ratari singur cu portaru la care m-a exasperat.
-Rose ... destul de bine...
-Lui Bornescu sa-i dea Dumnezeu sanatate ca iar ne salva de la 2 goluri.
In rest....atmsofera dezagamitoare din ultimul timp :-( Sudul striga ceva, Nord-ul altceva.....Nord-ul striga "m u e Mititelu"....tribuna a 2-a huiduie....nord-ul ii face tzarani! Parca am fi dusmani intre noi nu fanii aceleasi echipe! :mad:
asa e...si totusi culmea echipa a salutat tot nordul, pe cei de la sud nici nu i-a bagat in seama desi ei n-au injurat

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 08 Mai 2007, 21:08

Pe langa bucuria victoriei tin sa remarc ca am mai facut un meci slab si cred ca nu trebuie sa ne imbatam cu apa rece.
daca nu se vor aduce ceva jucatori cu experienta care sa ne ajute in momentele grele, sa stie cand sa forteze si sa sstie cand sa joace la rezultat cred ca si la anul vom avea iar aceeasi soarta, sa ne chinuim sa ne salvam de la retrogradare!

in alta ordine de idei cred ca Rose e foarte bun ca mijlocas stanga si va trebui sa il tina acolo nu sa il mai plimbe pe alte posturi! cred ca Velcovici fundas stanga si cu Rose la mijloc va fi bine.....
Bornescu a aparat ce era pe poarta si nu avem ce sa spunem
Njock mi s-a parut slab de tot, dar a reusit sa dea golul prin care a deschis scorul....., nu prea stie sa puna mingile pentru coechipieri cand e cu spatele la poarta...... si lent de tot..............
Costea este un jucator bun dar mai are de invatat cateva lucruri......nu inteleg de ce este asa egoist si nu da pase la coechipieri care sunt mai biune demarcati si in plus nu pot sa pricep de ce nu stie sa dea o scarita.... la ultimile 2 ocazii ale lui........


cred ca avem nevoie de un fundas central si un fundas lateral dreapta, dar si vreo 2 mijlocasi care sa simta jocul si sa stie sa construiasca pentru ca la acest capitol, al constructiei, stam foarte prost!

sper sa se aduca ceva jucatori si sa avem un sezon mai bun din toamna si sa nu se mai faca declaratiile alea ca suntem foarte buni si ne vom bate la titlu pentru ca deocamdata nu suntem in stare de asa ceva!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 08 Mai 2007, 21:09

ssebastyano scrie:
baggio scrie:Despre meci:
-slab per ansamblu
-NJock varza....noroc ca dadu si el un gol.
-Wobay total inutil...parca dezamageste din ce in ce mai mult de la joc la joc
-Costea....bun....exceptand cele 2 ratari singur cu portaru la care m-a exasperat.
-Rose ... destul de bine...
-Lui Bornescu sa-i dea Dumnezeu sanatate ca iar ne salva de la 2 goluri.
In rest....atmsofera dezagamitoare din ultimul timp :-( Sudul striga ceva, Nord-ul altceva.....Nord-ul striga "m u e Mititelu"....tribuna a 2-a huiduie....nord-ul ii face tzarani! Parca am fi dusmani intre noi nu fanii aceleasi echipe! :mad:
asa e...si totusi culmea echipa a salutat tot nordul, pe cei de la sud nici nu i-a bagat in seama desi ei n-au injurat
a salutat o :bad: nordu'; bornescu si cu inca 1-2 au ridicat palmele si au aplaudat restu' directia tunel;
dak ne respectau cu adevarat veneau macar pana la marginea pistei
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 08 Mai 2007, 21:09

ssebastyano scrie:
baggio scrie:Despre meci:
-slab per ansamblu
-NJock varza....noroc ca dadu si el un gol.
-Wobay total inutil...parca dezamageste din ce in ce mai mult de la joc la joc
-Costea....bun....exceptand cele 2 ratari singur cu portaru la care m-a exasperat.
-Rose ... destul de bine...
-Lui Bornescu sa-i dea Dumnezeu sanatate ca iar ne salva de la 2 goluri.
In rest....atmsofera dezagamitoare din ultimul timp :-( Sudul striga ceva, Nord-ul altceva.....Nord-ul striga "m u e Mititelu"....tribuna a 2-a huiduie....nord-ul ii face tzarani! Parca am fi dusmani intre noi nu fanii aceleasi echipe! :mad:
asa e...si totusi culmea echipa a salutat tot nordul, pe cei de la sud nici nu i-a bagat in seama desi ei n-au injurat
Sa stii ca eu l-am vazut decat pe Bornescu aplaudand Nord-ul.Ceilalti n-au salutat nici Nord-ul nici Sud-ul,decat tribuna a 2-a!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 08 Mai 2007, 21:19

u2blue scrie:Dupa mine cel mai bun jucator de camp anul asta a fost Rose! Singurul constant. Singurul pe care s-a putut pune o baza: in aparare si la mijloc.
Rose + Bornescu singurele valori REALE. Multi vin din spate putini se aleg. Dina poate fi unul dintre ei.
asa este..parca mi-ai luat vorba din gura!:) o:

blu3[no_vIc3]
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 05 Noi 2006, 00:14

Mesaj de blu3[no_vIc3] » 08 Mai 2007, 21:23

mie mi`a placut din div b dananae...kre desi nu straluceste isi face trb acolo unde e pus...cred k e de perspectiva :))
Tg-jiu e inca in OLTENIA!!!*uie celor kre au strigat contra stiintei!!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 08 Mai 2007, 21:27

bogdan3006 scrie:Meci cumplit de slab. Daca as fi in conducerea clubului i-as amenda pe toti purtatorii de tricouri alb-albastre din meciul de azi, cu mici exceptii. Cu o astfel de atitudine nu poti face performanta in veci! Orice echipa serioasa daca juca astazi cu Jiul Petrosani le dadea 4-5 fara probleme. Sper sa lucreze cineva la mentalitatea jucatorilor.
Cat despre echipa de start, mare mi-a fost mirarea sa-l regasesc pe acest Girla printre titulari. Oare cate sanse i se vor mai da acestui jucator in conditiile in care de fiecare data cand a jucat a fost cel mai slab de pe teren? Oare nu merita si un Piko sau un Costea II sa joace macar 5-10 min intr-un meci?

P.S min 74 Gol Dina. Prietenii stiu de ce o:

Hai mai mai las-o naiba de treaba ca nu e chiar asa cum spui tu! dinamo si rapid cu cat au batut jiul acasa?? :o:

nu am jucat cine stie ce dar nu e tocmai corect ce spui!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 08 Mai 2007, 21:32

ady g scrie:
bogdan3006 scrie:Meci cumplit de slab. Daca as fi in conducerea clubului i-as amenda pe toti purtatorii de tricouri alb-albastre din meciul de azi, cu mici exceptii. Cu o astfel de atitudine nu poti face performanta in veci! Orice echipa serioasa daca juca astazi cu Jiul Petrosani le dadea 4-5 fara probleme. Sper sa lucreze cineva la mentalitatea jucatorilor.
Cat despre echipa de start, mare mi-a fost mirarea sa-l regasesc pe acest Girla printre titulari. Oare cate sanse i se vor mai da acestui jucator in conditiile in care de fiecare data cand a jucat a fost cel mai slab de pe teren? Oare nu merita si un Piko sau un Costea II sa joace macar 5-10 min intr-un meci?

P.S min 74 Gol Dina. Prietenii stiu de ce o:

Hai mai mai las-o naiba de treaba ca nu e chiar asa cum spui tu! dinamo si rapid cu cat au batut jiul acasa?? :o:

nu am jucat cine stie ce dar nu e tocmai corect ce spui!

da ady_g si tu ai dreptate dar ma asteptam la mai multe de la ei macar in acest meci dupa ce s-a terminat cu problema retrogradarii.......

eu nu sunt multumit de joc, speram sa vad altceva...
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 08 Mai 2007, 21:36

ady g scrie:
bogdan3006 scrie:Meci cumplit de slab. Daca as fi in conducerea clubului i-as amenda pe toti purtatorii de tricouri alb-albastre din meciul de azi, cu mici exceptii. Cu o astfel de atitudine nu poti face performanta in veci! Orice echipa serioasa daca juca astazi cu Jiul Petrosani le dadea 4-5 fara probleme. Sper sa lucreze cineva la mentalitatea jucatorilor.
Cat despre echipa de start, mare mi-a fost mirarea sa-l regasesc pe acest Girla printre titulari. Oare cate sanse i se vor mai da acestui jucator in conditiile in care de fiecare data cand a jucat a fost cel mai slab de pe teren? Oare nu merita si un Piko sau un Costea II sa joace macar 5-10 min intr-un meci?

P.S min 74 Gol Dina. Prietenii stiu de ce o:


Hai mai mai las-o naiba de treaba ca nu e chiar asa cum spui tu! dinamo si rapid cu cat au batut jiul acasa?? :o:

nu am jucat cine stie ce dar nu e tocmai corect ce spui!
Dar te-ai uitat cu ce echipa a jucat Jiul impotriva lui Dinamo si Rapid?
Astazi au avut in teren numai desculti.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 08 Mai 2007, 21:36

3 puncte...foarte bine, restul nu mai conteaza...aa ba da, bravo DINA! o: ucv

Închis