U. Craiova - Jiul Petrosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul acestui meci?

Poll ended at 10 Mai 2007, 09:19

Victorie
60
86%
Egal
3
4%
Infrangere
7
10%
 
Total votes: 70

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 08 Mai 2007, 22:48

Cine e taranu ala din spatele lui Mititelu care se vede in poza dupa golul 1?
L-am mai vazut intr-o poza de la editie imbracat la fel . Un sacou alb si tricou de copa cabana

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 08 Mai 2007, 22:51

lebowski scrie:
SLH scrie:nu inteleg ce ultrasi au injurat tribuna a doua? de unde am stat io am vazut ca s-a cantat impreuna cu tribuna a doua(care a catat mai mult decat de obicei)

ucv
s-a auzit si la televizor inteligenta strigare "cetateni, m... cetateni!" RUSINE ultrasilor. ies la defilari in bucuresti cu scarbele de la SDR de mana si injura suporterii Stiintei. fratzia ultrasiei e mai importanta pt ei decat iubirea pt culorile clubului. bleah!
La tarani m... la tarani. Asa s-a strigat. Si au stigat asta pentru ca au fost huiduiti cand l-au injurat pe Mititelu. Tocmai de asta Tribuna a II-a a si scandat pe final. Oricum, imbucurator este faptul ca Tribuna a II-a, poate fi "facuta" de jucatori sa o incurajeze prin meciuri frumoase, si, probabil, rezultate pe masura. Viitorul va confirma sau va infirma ceea ce cred eu.

PS. In pozele pe care le-am pus nu se vede cu cine a stat Mititelu tot meciul: Corneliu Andrei Stroe. Poate i-a venit mintea la cap, si accepta sfaturi de la batrani.

PPS. Am uitat sa remarc pe Gargalie si pe Paul Curteanu. o:

Edit. @caesar: alt bodyguard. Avea vreo 3-4.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 08 Mai 2007, 23:06

SLH scrie:nu inteleg ce ultrasi au injurat tribuna a doua? de unde am stat io am vazut ca s-a cantat impreuna cu tribuna a doua(care a catat mai mult decat de obicei)

ucv
problema e ca s-au simtit deranjati ca i-am luat pe p :bad: de fiecare data cand strigau mititelu :-x mititelu! cand au strigat mititelu esti o mizerie nimeni nu a avut nimic cu ei! eu cred ca s-au mutat la nord sa-si faca de cap nu sa schimbe mentalitatea sau mai stiu eu ce aberau! un plus f mare azi pt voi cei de la sezione!
@alex.p ai dreptate la tarani :-x tarani au strigat! din punctul meu de vedere ei au fost taranii!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

iuli

Mesaj de iuli » 08 Mai 2007, 23:14

Cum pun astia microfoanele la stadion??
Eu am auzit numai nordul,la un moment a fost o faza penibila chiar,erau imagini cu sudul si se auzea nordul. :(

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 08 Mai 2007, 23:17

Tot meciul am crezut ca am auzit mai mult Sud-ul. Citesc acuma si ma crucesc. Vrei sa imi spui ca noi la tv azi am auzit numa Nord-ul? :o

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 08 Mai 2007, 23:21

T@V scrie:Tot meciul am crezut ca am auzit mai mult Sud-ul. Citesc acuma si ma crucesc. Vrei sa imi spui ca noi la tv azi am auzit numa Nord-ul? :o
si ti-am zis man sa nu mai bei cafea cu cola. vezi ca nu mai vezi diferentele :lol:
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 08 Mai 2007, 23:24

Tu de ce crezi ca mai sunt treaz la ora asta? :)(
Da mai rau, azi am fost si samantzar. Ma ustura buzele si acuma.

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 08 Mai 2007, 23:26

T@V scrie:Tu de ce crezi ca mai sunt treaz la ora asta? :)(
Da mai rau, azi am fost si samantzar. Ma ustura buzele si acuma.
nu mai e la moda samantzar. acum sunt pop-cornistele la moda :up:
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

JustME

Mesaj de JustME » 08 Mai 2007, 23:27

iuli scrie:Cum pun astia microfoanele la stadion??
Eu am auzit numai nordul,la un moment a fost o faza penibila chiar,erau imagini cu sudul si se auzea nordul. :(
eu sincer sa fiu am auzit o singura data nordul .. si nu am inteles ce scandau !!

Andrei.Himself
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 13 Aug 2006, 11:15

Mesaj de Andrei.Himself » 08 Mai 2007, 23:28

La tarani m... la tarani. Asa s-a strigat. Si au stigat asta pentru ca au fost huiduiti cand l-au injurat pe Mititelu. Tocmai de asta Tribuna a II-a a si scandat pe final. Oricum, imbucurator este faptul ca Tribuna a II-a, poate fi "facuta" de jucatori sa o incurajeze prin meciuri frumoase, si, probabil, rezultate pe masura. Viitorul va confirma sau va infirma ceea ce cred eu.
si cine isi piede prima rabdarea cand echipa nu joaca bine? nu cumva tribuna a 2a? am stat si eu la destule meciuri acolo, si mi s-a urat de parerile tuturor "expertilor". sunt unii care ii injura pe jucatori dupa un meci slab mai mult decat au fost contestati de catre galerie la meciu cu iasiu, de exemplu... ca sa nu mai zic ca de foarte multe ori (nu intotdeuna) galeria le-a fost alaturi dupa un meci mai putin reusit(ps: nu vreau sa generalizez, si nu sunt din ala cu idei preconcepute "anti-samantari").

iar la faza cu "defilarile alaturi de fanii bucuresteni"... ei au fost mai receptivi la problemele noastre decat a fsot tribuna a 2a, deci lebowski, degeaba spui tu ca pt unii sunt mai importante "ultrasismele" decat fanii universitatii. cand dupa meciu cu urziceni, in editie, mititelu ne-a desfiintat, unii asa zisi fani lasau comentarii de genu "bv mititelu, bine ai facut, scapa tu de huliganii astia!"... voi ne blamati, ca sa nu mai vb de pic de solidaritate. dupa episodu ala am vb cu un prieten care e fan poli si s-a oferit sa ma ajute cu mai multe chestii, pe cand voi ne-ati bagat pe toti in aceasi oala si va bucurati de rau nostru. hai zii... era mai important ce zicea mititelu decat adevaru relatat de unii din randu vostru. in fine, concluzia e ca pe voi nu va intereseaza de noi, ci nu invers. azi ca fu contestat pt felu cum se poarta cu galeria, si pt "incorporarea" lui rosca, trebuii ca voi sa ne huiduiti... bv voua, pupati-l in c_r, asa cum la randu lui pupa si el pe steaua. o:
Imagine

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Mesaj de SLH » 08 Mai 2007, 23:29

T@V scrie:Tot meciul am crezut ca am auzit mai mult Sud-ul. Citesc acuma si ma crucesc. Vrei sa imi spui ca noi la tv azi am auzit numa Nord-ul? :o
stai linistit ca asa a fost, in primul rand nordul nu a prea cantat, dar sa cante si tare

Andrei.Himself
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 13 Aug 2006, 11:15

Mesaj de Andrei.Himself » 08 Mai 2007, 23:34

SLH scrie:stai linistit ca asa a fost, in primul rand nordul nu a prea cantat, dar sa cante si tare
de unde atatea atacuri rautacioase? cat eram la sud (si ma refer la suporterii de la nord, ci nu la brigazi neaparat) eram buni... acum deh! la fel s-a intamplat si cand radeati de capillati, ca suntem pustani, etc, si o parte din membrii cplt au ajuns la voi in brigada intre timp... ciudat.
Imagine

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Mesaj de SLH » 08 Mai 2007, 23:36

U scrie:
SLH scrie:nu inteleg ce ultrasi au injurat tribuna a doua? de unde am stat io am vazut ca s-a cantat impreuna cu tribuna a doua(care a catat mai mult decat de obicei)

ucv
problema e ca s-au simtit deranjati ca i-am luat pe p :bad: de fiecare data cand strigau mititelu :-x mititelu! cand au strigat mititelu esti o mizerie nimeni nu a avut nimic cu ei! eu cred ca s-au mutat la nord sa-si faca de cap nu sa schimbe mentalitatea sau mai stiu eu ce aberau! un plus f mare azi pt voi cei de la sezione!
@alex.p ai dreptate la tarani :-x tarani au strigat! din punctul meu de vedere ei au fost taranii!
timpul o sa ne arate mai bine decat orice comunicat sau parere de ce s-au mutat ei la nord si ce e in capul lor, si cine va avea de castigat si de pierdut in urma mutarii lor

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Mesaj de SLH » 08 Mai 2007, 23:41

Andrei.Himself scrie:
SLH scrie:stai linistit ca asa a fost, in primul rand nordul nu a prea cantat, dar sa cante si tare
de unde atatea atacuri rautacioase? cat eram la sud (si ma refer la suporterii de la nord, ci nu la brigazi neaparat) eram buni... acum deh! la fel s-a intamplat si cand radeati de capillati, ca suntem pustani, etc, si o parte din membrii cplt au ajuns la voi in brigada intre timp... ciudat.
nu e un atac e o parere, eu am fost atent si mi s-a parut ca ati cantat foarte rar, cat despre baietii din cplt, e o diferenta intre o brigada cu membrii numai de varsta lor si una in care sunt si cativa de 15-18 ani

PS: imi pastrez parerea: capillati au fost un experiment nereusit(de aia nici nu mai exista)

PPS: sunt peste tot fosti membrii cplt, desi toti au ras de cplt

Andrei.Himself
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 13 Aug 2006, 11:15

Mesaj de Andrei.Himself » 09 Mai 2007, 00:04

SLH scrie:nu e un atac e o parere, eu am fost atent si mi s-a parut ca ati cantat foarte rar, cat despre baietii din cplt, e o diferenta intre o brigada cu membrii numai de varsta lor si una in care sunt si cativa de 15-18 ani

PS: imi pastrez parerea: capillati au fost un experiment nereusit(de aia nici nu mai exista)

PPS: sunt peste tot fosti membrii cplt, desi toti au ras de cplt
in fine... poate ca ar trebui sa continuam discutia asta pe threadu despre cplt, poate ca nu ar trebui sa vorbesc eu despre brigada tinand cont ca am plecat prin noiembrie si nu stiu care a fost situatia la ei de atunci si pana de curand, dar parerea mea e ca singura greseala in "acest experiement" cum ii zici tu, a fost ca ne-am grabit la inceput si nu am asteptat macar sa treaca turu fara sa facem banneru'. daca e sa judecam dupa brigazile unde au ajuns ex-membrii, zic ca nu e rau deloc... sezione, praetoria, ultras, si destui in head hunters.

revenind la meciu de azi... intr'adevar s-a cantat cam rar, si am fost mai putini fata de meciul cu national.... asta poate si din cauza ca au ramas doar membrii brigazilor + destul de putini independenti. una din cauze e si ieftinirea biletelor la sud, lucru ce i-a determinat pe multi sa se intoarca. o:
Imagine

Închis