[amical] U Craiova - Standard Liege

Moderator: grup_moderatori

Închis
Primavara
membru
membru
Mesaje: 178
Membru din: 05 Iul 2007, 18:52

Mesaj de Primavara » 15 Iul 2007, 12:35

Craiova a respins de 3 ori de pe linia portii.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 15 Iul 2007, 12:38

Imi place din ce in ce mai mult echipamentul complet alb! Pana le vad live, e la concurenta cu cel in doua culori! ucv :up: :up: :up: :up:

duk30ne
membru
membru
Mesaje: 108
Membru din: 10 Iun 2007, 16:43

Mesaj de duk30ne » 15 Iul 2007, 12:39

Primavara scrie:Craiova a respins de 3 ori de pe linia portii.
mi se pare corect, dupa ce cu Wisla parca si noua ni s-a intamplat la fel sa ni se respinga de pe linia portii cateva mingi si sa pierdem cu 2-0, s-a intors roata
Last edited by duk30ne on 15 Iul 2007, 12:52, edited 1 time in total.

marcel
membru
membru
Mesaje: 233
Membru din: 12 Apr 2004, 12:09

Mesaj de marcel » 15 Iul 2007, 12:41

sper cu aceasta victorie sa capete incredere, sa creasca de la meci la meci ,e foarte important sa incepem cu victorie campionatul! eu sunt foarte increzator! maxim de puncte pana la meciul de la tg-jiu!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 15 Iul 2007, 12:44

duk30ne scrie:mie sincer nu-mi place cum se comporta tricourile astea la transpiratie, se lipesc asa de corp ca slipu.. oricum mai frumoase o sa fie alea de strada pe care o sa le purtam noi, can't wait :up:
Dar spre deosebire de Nike ,cei de la Adidas ne-au dat si nite imbracaminte care absoarbe transiratia sau ceva de genul asta
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

|Alb-Albastru|

Mesaj de |Alb-Albastru| » 15 Iul 2007, 12:45

web_star scrie:Imi place din ce in ce mai mult echipamentul complet alb! Pana le vad live, e la concurenta cu cel in doua culori! ucv :up: :up: :up: :up:
Eu am zis de la inceput ca`mi iau alb :o: , tu sa`ti iei in dungi, k tu esti copilu problema al neamului :)(

Stie careva la ce pret vor fi in magazin ??

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 15 Iul 2007, 12:47

|Alb-Albastru| scrie:
web_star scrie:Imi place din ce in ce mai mult echipamentul complet alb! Pana le vad live, e la concurenta cu cel in doua culori! ucv :up: :up: :up: :up:
Eu am zis de la inceput ca`mi iau alb :o: , tu sa`ti iei in dungi, k tu esti copilu problema al neamului :)(

Stie careva la ce pret vor fi in magazin ??
probabil pretul va fii undeva intre 170 si 220 ron
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 15 Iul 2007, 13:00

|Alb-Albastru| scrie:
web_star scrie:Imi place din ce in ce mai mult echipamentul complet alb! Pana le vad live, e la concurenta cu cel in doua culori! ucv :up: :up: :up: :up:
Eu am zis de la inceput ca`mi iau alb :o: , tu sa`ti iei in dungi, k tu esti copilu problema al neamului :)(

Stie careva la ce pret vor fi in magazin ??
Te prind eu pe la stadion... :laughing: :lol:

JustME

Mesaj de JustME » 15 Iul 2007, 14:12

avem de departe cel mai "jmeker" echipament din div A !! :cool: :cool:

ca am respins mingea de n`spe mii de ori dp linia portii, foarte bine, conteaza ca nu am luat gol !! o:

in acest stagiu de pregatire am alternat meciurile bune cu cele mai putin bune, rezultatele cred ca nu au nicio importanta, vine meciul amical cu sportul ( :up: ) unde putem sa vedem live echipa si sa ne facem o parere .. pana atunci FORZA STIINTA ALEEEEEEEEEEE ucv ucv
Last edited by JustME on 15 Iul 2007, 14:15, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Iul 2007, 14:15

e tare echipamentu`,mai ale stema e super tare,iese in evidenta k-lumea pe fondu` ala alb.oricum,nu-mi plac alea 4 steme.
oare cand o sa castigam inca 6 campionate,mititelu o sa puna 10 stele :laughing: :laughing: :laughing: ? fu tare asta nu ?? :laughing: :laughing:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Iul 2007, 14:19

din ce-am auzit la radio aseara,zicea ala ca au invadat suporterii terenu` si din cate am inteles eu,zicea de suporterii craiovei.aveti idee ce s-a intamplat ?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Primavara
membru
membru
Mesaje: 178
Membru din: 05 Iul 2007, 18:52

Mesaj de Primavara » 15 Iul 2007, 14:21

stuparu_alexandru scrie:din ce-am auzit la radio aseara,zicea ala ca au invadat suporterii terenu` si din cate am inteles eu,zicea de suporterii craiovei.aveti idee ce s-a intamplat ?
E clar. Standard Liege o sa joace urmatoarele 3 partide cu portile inchise. Este plina Europa asta de huligani.

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Mesaj de lebowski » 15 Iul 2007, 14:46

care le aveti cu franceza, cititi aici. nici macar in ESO nu vezi asemenea laude

http://www.standardliege.be/fr/index.html

Revue de Presse
15/07/2007 - Défaite à Andenne
Costauds, ces Roumains
(GDS) Le Standard s’est cassé les dents, hier sur le terrain d’Andenne, sur une équipe de Craoiva, en stage en... Lettonie, d’un excellent niveau. Les Liégeois ont couru après le score, en vain...

Le Standard a essuyé, hier soir à Andenne, sa première défaite dans sa campagne de préparation, en subissant la loi de l'équipe roumaine d'Universitatea Craiova (0-2). Les joueurs liégeois avaient pourtant débuté les débats de manière idéale, en se ménageant d'entrée deux superbes occasions. Sur une volée de Walasiak d'abord, détournée par Bornescu, consécutive à une remise de Mbokani et un centre de Marcos, sur une reprise de la tête de Mbokani ensuite, qui était monté plus haut que les défenseurs roumains sur un coup de coin de Papassarantis. Dans la foulée, Prerelita prenait Dante de vitesse pour tromper De Vriendt. Un scénario catastrophique...

"Surtout face à des Roumains.", dira après coup Michel Preud'homme. "Avec les équipes italiennes, les formations roumaines sont les plus difficiles à manoeuvrer lorsqu'elles mènent au score. Remarquablement organisées, elles ne sortent plus et ne prennent plus le moindre risque..." De fait, le Standard, malgré des efforts louables, ne trouva jamais la solution à ses problèmes. Ses joueurs se montrèrent trop maladroits dans le dernier geste, multiplaint les pertes de balle. Ce n'est qu'en fin de partie qu'ils parvinrent à repointer le bout du nez, grâce à De Camargo à deux reprises, sur un centre de Villano, puis un coup de coin de Toama, avant que Dante et Marcos ne loupent de peu l'objectif.

Craoiva menait alors 0-2, sur un but inscrit par Stoianof, d'un envoi expédié dans le plafond de la cage de De Vriendt. "On a essayé de faire le jeu, de jouer vers l'avant, offensivement, comme toujours, mais nous sommes tombés sur une équipe bien huilée, d'un très bon niveau, face à laquelle il était difficile de faire sauter le verrou.", lâcha encore Michel Preud'homme. "Le résultat me déçoit, mais c'est un adversaire que j'avais souhaité défier parce que je savais que la tâche serait difficile. C'est plus intéressant, car cela permet de corrections..."
:))

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Iul 2007, 14:46

Primavara scrie:
stuparu_alexandru scrie:din ce-am auzit la radio aseara,zicea ala ca au invadat suporterii terenu` si din cate am inteles eu,zicea de suporterii craiovei.aveti idee ce s-a intamplat ?
E clar. Standard Liege o sa joace urmatoarele 3 partide cu portile inchise. Este plina Europa asta de huligani.
ala de la radio zicea ceva de fanii craiovei care au intrat in teren si cereau autografe alea alea.faceau poze cu jucatorii.vad ca ai ascultat meciu` aseara :-) . pe mine ma intereseaza daca are cineva poze cu fazele astea
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Iul 2007, 14:48

@ lebowski : care face o traducere in romana :)( :?: :?:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Închis