[amical] Universitatea Craiova - FC Caracal

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 22 Iul 2007, 01:44

ady_azzuro scrie:glumeam, np. facui si eu niste poze, da mi-e lene sa le pun la ora asta. :-D
Daca ai mai multe, sa le pui la album...
o: ucv

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 22 Iul 2007, 02:20

Dany scrie:
manex scrie:spectatori? chiar nimeni nu zice?
peste 9000 de oameni conform celor de la ProSport! o:
mai putin.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Iul 2007, 02:25

daca aia au fost 9000 de oameni,inseamna ca maine in ESO ar trebui sa apara 20.000.n=au fost mai mult de 5000-6000.peluzele goale ,in afara de lumea care statea pe inel,si asta la Sud,tribuna a II-a,populata pe la stema si vreo 3-4 sectoare in lateralele stemei,cre` ca daca-i adunai pe toti,era cam jumate din capacitatea tribunei a II-a,pe la tribuna I ce-a mai fost lume,si cam atat.n-au fost 9000 de oameni.eu zic ca au fost 5000,ceea ce mi se pare rusinos( :!: ),pentru ca a fost gratis.oricum,mi-a placut felul in care a raspuns publicul la aparitia lui Lutu :lol: ...ce Bornescu,ce Stoica,ce Rose :laughing: :laughing: :laughing: LUTU LUTU LUTU !! :laughing: :laughing:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Iul 2007, 02:33

era sa si uit,m-a enervat la culme,felul in care crainicul stadionului,pe care cred ca l-as concedia daca eram in locu` lu` mititelu(am impresia ca e mereu beat,si daca nu e,tot nu e in stare sa vb k-lumea,si nu e in stare sa citeasca de pe foaie numele jucatorilor).m-a [cenzurat] la creieri pana sa inceapa partida,ca ce echipament avem noi,ADIDAS,cat de tare e,Craiova-Maxima avea tot ADIDAS,suntem singurii din Romania care au ADIDAS,dar sa vezi ca de acum,o sa avem parte de glorie,ca avem echipament ADIDAS,nu conteaza valoarea jucatorilor,avem echipament ADIDAS,sa avem parte de glorie in echipementul ADIDAS.ce texte de om cretin !!!!! si de parca nu era de ajuns,cat ne-a vb in prima repriza,la sfarsit,a trebuit sa ne readuca aminte,din nou (!) ca avem echipament ADIDAS,ca ce vestiare avem,a trebuit sa ne spuna la orice intrerupere pentru a bea apa jucatorii,ca e o "pauza pentru rehidratare",de parca as avea 3 ani si e prima oara cand vad asa ceva.
d.p.a.d.v. suntem la pamant,cel putin pe mine,m-a exasperat textele proaste de care a dat dovada crainicu` nostru,ca sa nu mai zic ca le-a pocit numele pe la vreo 3-4 insi,plus ca rar inteleg ce zice.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Iul 2007, 02:51

pare rau ca e al 3-lea post,dar mi-am adus aminte de o faza :laughing: :laughing: cum veneam eu la stadion,intru pe la nord,si vad pe acolo o gramada de gheise,care cred ca aveau maxim 16 ani.dezbracati,unuia ii cadeau blugii de pe el,dar de...asa e trendu` domne`,cum sa inteleg eu,care nu merg prin krypton si nu am parte de super distractie,pe super muzica,in super haine.oricum,sa ne intoarcem la gheisele noastre,desi erau dezbracati de la bust in sus,de parca ar vrea si ei sa-si arate muschii,desi sunt convins ca-si petrece multe ore in oglinda facandu-si freaza de emo,cred ca nu s-a uitat la bustul lui,sa vada ca e mai plat ca o blana.mai nou se umbla cu basma la gat,ca sa-ti maschezi fata cand faci incidente(nu conteaza ca ai 16 ani si daca bate vantu` mai tare te zboara la alea 20 de kg care le ai,cu tot cu lantu` ala care cred ca face si ala 5 kg,sau ca,in caz de incidente,trebuie sa fugi,iar pantalonii aia care iti ajung pana la genunchi,s-ar putea sa te impiedice sa faci asta,dar,cred ca n-a invatat lectia huliganism 1.0.1. - Run Forest ! Run !).arunca in a 2-a repriza cu petarde de acolo,si o iau la fuga de parca ii alergau jandarmii,desi,nu era nici mama :eek: pe acolo.
nu stiu ce parere aveti voi,dar pe mine ma intristeaza/enerveaza mai mult cand vad tentative de suporteri de genu` asta,care vin la meci mai mult din trend,din teribilism,din faptu` ca vrea sa-si etaleze ultimii tenesi Converse cumparati cu 3 milioane. in loc sa te duci la stadion din dragostea pentru echipa,mai nou,stadionul a devenit un podium pentru parada modei ....trist....
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Mesaj de alex_z » 22 Iul 2007, 06:08

apropo de al treilea post.,
ca o palida consolare sa stii ca se intampla peste tot nu numai in craiova...acum nu mai e in trend sa-ti incurajezi echipa...
pacat :(

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 22 Iul 2007, 10:46

echipa se misca dezinvolt si jocul este perpendicular pe poarta
cioroianu a muncit in vara asta!- merita toata stima

vom inscrie multe goluri in acest campionat,avand practic 6 atacanti titulari si toti cu simtul portii (mai trebuie sa o nimereasca ,cat mai des!)

centrarile lui dilevski ,vor fi un punct forte al echipei

unl punct mai slab,apararea ( nu avem nici concurenta pe posturi aici)

pasa inapoi, neglijenta a lui stoica, putea duce la accidentarea lui bornescu

cei mai aplaudati la prezentarea jalnica ,totusi a lotului,de catre crainicul stadionului,lutu,bornescu si wobay
nu a fost prezentat staful tehnic,o greseala de neiertat a lui nea costica( si nu avea decat apa minerala langa el...)

lutu este iubit ( si eu tin la el ) a punctat ieri la impresia artistica, a avut sutul acela excelent ,dar combinatia de ieri cu baird a aratat de ce nu este titular: in loc sa dea drumul la minge ( spre baird, de ex ),a incercat o actiune individuala care a capotat in fata unei aparari de b!

wobay ,in curand ,poate deveni leaderul echipei,dar trebuie sa i se gaseasca un loc de titular in echipa ( ieri a jucat din primul minut, " din cauza " suspendarii lui baird de sambata viitoare)

ps. totusi, putina lume ieri la meci,in schimb terasele erau arhipline!

forza stiinta! ucv ucv ucv
Last edited by lordliv on 22 Iul 2007, 10:55, edited 1 time in total.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 22 Iul 2007, 10:48

in concluzie,avem o echipa buna!

ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 22 Iul 2007, 11:54

M-am uitat la rezumatul de pe ESO...pot sa spun ca Uby a facut cam tot meciul. Din pacate ratam exasperant de mult.

P.S. Crainicul...varza... HÂC...parerea mea HÂC .
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 22 Iul 2007, 12:11

Util antrenamentul. Atmosfera din tribune era de vacanta. Berile de la magazinele din jurul stadionului s-au terminat (eu nu am mai apucat decat 2 :-( ).

Revenind la joc, unul jucat in noul echipament ADIDAS, pot spune ca a fost o buna repetitie pentru campionat. Jucatorii care au evoluat in ADIDAS au jucat pe poarta, combinatii rapide, un-doiuri, ce sa mai, un joc care da sperante, mai ales ca jucam in ADIDAS.

Nea Costica sa se pensioneze. Groaznica prezentare a facut, ne-a exasperat cu ADIDAS, cu lucrarile, si mai ales, cel mai grav, cu greselile:a gresit numele jucatorilor, a gresit ca nu a prezentat banca tehnica.

In fine, o seara petrecuta la stadion, de nepretuit. :)(

PS. @web_star: e clar...retrogradam. :)( :)(

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Iul 2007, 12:32

lordliv scrie:in concluzie,avem o echipa buna!

ucv ucv ucv
daca ai ajuns tu la concluzia asta, pe care te stiam de sceptic, inseamna ca avem o echipa foarte buna :)( :)( ucv

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 22 Iul 2007, 12:48

lordliv scrie:in concluzie,avem o echipa buna!

ucv ucv ucv
si niste suporteri de kk t....


http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=884 - a invatat miti sa vorbeasca.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 22 Iul 2007, 12:50

multi dintre noi avem un gust amar datorita faptului ca meciurile de prezentare a loturilor echipelor poli timisoara si cfr cluj s au facut ( se fac ) in compania unor echipe cu blazon in fotbalul european si noi am jucat cu caracalul!

dar sa nu uitam ca acolo in organizarea acestor meciuri s au implicat consiliul judetean si local care au contribuit cu sute de mii de euro!

la craiova aceste doua entitati trateaza cu dispret universitatea craiova si pe noi suporterii,interesandu se mai mult de problemele personale ( gen bojenoiu ) decat de sustinerea fenomenului fotbalistic

sunt frumoase si artezienele dar eu, un cetatean cu drept de vot doresc ca o parte din bugetul local sa mearga la sustinerea universitatii craiova!

mititelu deocamdata este singur ( impotriva tuturor !) si face investitii " cu cap " in modernizarea stadionului! ( care nu este al stiintei )
la anul,cand va mai creste (!) sunt sigur ca ne va organiza si un meci cu o echipa buna!

putem constata insa, o realitate care se observa la craiova! formarea unei echipe de nivel european si modernizarea stadionului ion oblemenco si asta numai datorita acestui MARE mititelu!

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 22 Iul 2007, 13:08

FreakBoy scrie:
lordliv scrie:in concluzie,avem o echipa buna!

ucv ucv ucv
daca ai ajuns tu la concluzia asta, pe care te stiam de sceptic, inseamna ca avem o echipa foarte buna :)( :)( ucv
nu sunt sceptic ,sunt realist ,exista si o serie de factori colaterali pe care eu ,poate ii cunosc mai bine,si care pot influenta evolutia acestei echipe!

important este ca aceasta echipa sa nu mai aibe fluctuatii de forma! ( sau cat mai putine)

florin are incredere in jucatori ca individualitati,poate sa creeze cu ajutorul lor o echipa mare,cat mai repede,victor urmareste de la craiova nu mai putin de 7 jucatori pentru nationala ( largita, adevarat )-bornescu,ciuca,stoica,prepelita,dananaie ,costea si dina,meciul cu olanda are mari sanse sa se joace la noi ( exista o singura problema,cazarea celor 2000 de suporteri olandezi care vor sa vina la meci),sambata incepe campionatul revenirii noastre acolo unde ne este locul,asa ca sunt multe motive sa fiu si optimist si realist in acelasi timp!

forza craiova!

Primavara
membru
membru
Mesaje: 178
Membru din: 05 Iul 2007, 18:52

Mesaj de Primavara » 22 Iul 2007, 13:20

Sunt multe hoteluri in Craiova. Locuri de cazare se gasesc, fii fara grija.
http://www.hotel.craiova.tourneo.ro/F_New/

Închis