Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu CFR?

Poll ended at 12 Aug 2007, 11:24

Victorie
46
52%
Egal
18
20%
Infrangere
24
27%
 
Total votes: 88

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 13 Aug 2007, 22:09

blondu scrie:noi ne-am bagat de toate in ei de bozgori.cred ca fierbeau dupa aia cu afara cu bozgorii din tara si dupa aia cu romania.inca o data am demostrat ca sezione e cea mai bine organizata grupare din peluza.chiar daca nu suntem asa multi ca la sud unde se duc toti pt ca acolo stiu ca sta galeria o sa fim in curand si noi multi.pt ca lumea o sa aleaga calitatea nu sclavia.
nici nu trebuiau bagati in seama .se mai apucasera si uni pe la sud sa strige **** cfr. am ajuns sa ne injuram cu toti taranii ?

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 13 Aug 2007, 22:13

pai nu am injurat pe cfr.nu am avut treaba cu ei.doar cu ungurii :-x

FIGHTER
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 10 Ian 2005, 11:14

Mesaj de FIGHTER » 13 Aug 2007, 22:39

Cel mai mult cred ca m-a dezamagit automultumirea de la 1-1.....Dupa 30 de minute in care cfr a fost cam in corzi a picat golul normal golul lui stoica.....dupa care in loc sa continea atacurile, mai ales ca cfr-istii erau usor descumpaniti au lasat-o mai moale. Nu pot sa nu il admir pe cel care a centrat la golul de 1-2....a fost faultat....putea sa ramana la pamant.....arbitrul probabil dadea fault si cartonas galben, dar el s-a ridicat imediat si i-a pus mingea pe cap lu' semedo.......in timp ce stoianof dupa ce a facut piruieta aia in careu, din pozitie destul de buna de finalizare prefera sa cerseaca 11m....
In rest, rezultatul este unul normal.... am batut o echipa care nu cred ca va face 20 de puncte sezonul asta.....am pierdut la iasi greu cu o echipa cam de nivelul nostru.....si cand a venit o echipa cu pretentii n-am avut nicio sansa......

P.S PARCA PENTRU SEZONUL ASTA SE PROMITEA CUPA UEFA.....

P.S.2 Ma bucura enorm schimbarea lui Mititelu. Si dupa meciul cu farul cand a vorbit cu foarta multa luciditate ca drumul e lung......si dupa o infrangere pe teren propriu pe care a acceptat-o barbateste.....

FIGHTER
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 10 Ian 2005, 11:14

Mesaj de FIGHTER » 13 Aug 2007, 22:44

Nu stiu ce se intampla cu Ciuca....nici nu mai tin minte de cand nu a mai facut un meci bun. Costea, incantator, dar cand incepe sa dribleze sta prea mult cu capul in pamant.... Diferenta dintre noi si cfr cred ca a facut-o si valoarea bancii de rezerve..... daca Doamne fereste Stoica se accidenteaza nu stiu cine sa-l inlocuiasca, in timp ce la cfr Surdu nu a prins nici macar locul de rezerva......

Sufletul nu e suficient ca sa faci performanta.......

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 13 Aug 2007, 23:01

blondu scrie:noi ne-am bagat de toate in ei de bozgori.cred ca fierbeau dupa aia cu afara cu bozgorii din tara si dupa aia cu romania.inca o data am demostrat ca sezione e cea mai bine organizata grupare din peluza.chiar daca nu suntem asa multi ca la sud unde se duc toti pt ca acolo stiu ca sta galeria o sa fim in curand si noi multi.pt ca lumea o sa aleaga calitatea nu sclavia.
adica eu daca ma duc la sud sunt sclav? cand erati voi acolo nu mai era asa... brusc acum sunt sclavi aia de la sud

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 13 Aug 2007, 23:23

http://www.sport.ro/stiri/13814/Fotbal- ... tenii.html
Era si pralea "Che" Tibi pe-acolo! :)) Hotarat pe smardoiala!

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 14 Aug 2007, 00:51

web_star scrie:
lorenzaccio scrie:
web_star scrie: Ce a facut ma Lutu atat de bine?! A avut de 2 ori mingea si nu-mi aduc aminte sa fi creat vreun pericol?! Incepeti cu Lutu cum fac multi cu Wobay acum?! :o:

Huo, blasfem :)( Piei Satana...
Lutu e al nostru si stie asta, recuperarea care a facuto cum a intrat(la corneru ala) parca a ridicat in picioare tot stadionu :)(
E al nostru, de acord, n-am nimic impotriva sa intre sa faca putin spectacol pe un final de meci cand rezultatul ne avantajeaza! Inca nu v-ati dat seama ca nu putem ajunge acolo unde toti ne dorim, doar "cu ai nostrii"? Cu Lutu sunt de acord, dar poate ii vine cuiva ideea sa vina si Sava, ca deh, e si el al nostru... :( Nu poti face nimic numai cu jucatori sufletisti...uita-te la marile echipe din orice tara, cati jucatori "localnici" au?! o:

Universitatea Craiova, Boca Juniors, Milan, Ajax, pe cind si Bayern pina acum citiva ani ... au majoritatea jucatorilor din curtea lor, ce-i drept poate nu in ultimii ani...
Dar si daca n-as avea aceste ex. nu ma intereseaza cumparaturile... nu ma intereseaza daca aud ca nu e oltean, cistigam fara gust... Daca as fii rautacios te-as spune ca in acest caz nu ai nevoie sa tii cu Stiinta ca sunt multe echipe cu mai multa performanta... CFR Cluj??
Dar nu pun la indoiala devotamentul tau pentru echipa...Fara ironie, bineinteles.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 14 Aug 2007, 01:25

FIGHTER scrie:Nu stiu ce se intampla cu Ciuca....nici nu mai tin minte de cand nu a mai facut un meci bun. Costea, incantator, dar cand incepe sa dribleze sta prea mult cu capul in pamant.... Diferenta dintre noi si cfr cred ca a facut-o si valoarea bancii de rezerve..... daca Doamne fereste Stoica se accidenteaza nu stiu cine sa-l inlocuiasca, in timp ce la cfr Surdu nu a prins nici macar locul de rezerva......

Sufletul nu e suficient ca sa faci performanta.......
tu zici Doamne fereste, eu zic Doamne ajuta [cenzurat]-i vedetismul in gura...
Blondule, cred ca exagerezi putin desi iti dau si ceva dreptate...

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 14 Aug 2007, 10:44

super tare comentariul din editie deste LUTU...si chiar asa este...
"Ionuţ Luţu: Neînţeles parcă de colegi. O fi Hagi duşmanul lor? Nu se ştie, dar aşa reiese din faptul că, aflat pe teren 30 de minute, nu a primit decât două pase! Una dintre ele a lucrat-o ca în vremurile bune, dar nu a avut cui pasa în faţa porţii."

Dan

Mesaj de Dan » 14 Aug 2007, 14:59

Suparat, suparat sunt Doamne iarasi...
Un singur repros lui Cioroianu: Parca spunea ca-i lasam pe altii sa-si schimbe jocul dupa al nostru, doar noi suntem Universitatea Craiova.
Duminica a venit Caile Ferate Romane Cluj care peste 90% din existenta sa si-a petrecut-o in B si C, si noi am uitat ca suntem Universitatea Craiova si am schimbat sistemul de joc pe care, conform conceptiei lui Cioroianu, am inceput sa-l impunem deja inca de la nivel de juniori.
Daca Cioro are incredere in sistemul lui, nu tb sa-l schimbe, daca n-are atunci e grav...

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 14 Aug 2007, 16:24

Dan scrie:Suparat, suparat sunt Doamne iarasi...
Un singur repros lui Cioroianu: Parca spunea ca-i lasam pe altii sa-si schimbe jocul dupa al nostru, doar noi suntem Universitatea Craiova.
Duminica a venit Caile Ferate Romane Cluj care peste 90% din existenta sa si-a petrecut-o in B si C, si noi am uitat ca suntem Universitatea Craiova si am schimbat sistemul de joc pe care, conform conceptiei lui Cioroianu, am inceput sa-l impunem deja inca de la nivel de juniori.
Daca Cioro are incredere in sistemul lui, nu tb sa-l schimbe, daca n-are atunci e grav...
Ai dreptate, cum au mai mentionat si altii pe aici.
Sistemul de nu trebuia schimbat, asta e clar, iar axul central trebuia intarit. Puteam compensa printro prezenta fizica viteza superioara a clujenilor si, exact cum spunea si Cioara, dublajul ar fi fost mult mai bun.
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 14 Aug 2007, 18:33

meciu a trecut si tot ne exprimam opiniile. am gresit la mijloc unde nu am fost asa consistenti. prin urcarea lui dorel la mijloc am blocat pe danane si pe rose care ne puteau asigura o superioritate la mijloc. aici cred ca am gresit noi
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 14 Aug 2007, 18:49

o solutie e urcarea definitiva a lui dorel la mijloc (sau pe banca) si introducerea ca fundas a lui dananae. Echipa ideala in viziunea mea ar arata cam asa
----------------BORNESCU------------------
--DANANAE-----CIUCA-------MITCHELL--
DILEVSKI--PREPELITA--STOICA--ROSE
----COSTEA-----BAIRD-------LUTU-----

cand revine TANASA va reintra in locul lui BAIRD
iar WOOBAY si LUTU in functie de forma fiecaruia vor alterna statutul de rezerva cu cel de titular
In cazul in care STOICA nu renunta la figuri intra maestrul GARGALIE
:)(
Forza STIINTA

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Mesaj de marius_vl » 15 Aug 2007, 09:30

Sa stii k nu e rea deloc formula asta!Desi parca ar merge mai bine cu Stoica in locul lui Ciuca in aparare si cu Gargalie(Saceanu) la mijloc!Deci Ciuca nu mai are ce cauta in primul 11,parerea mea...

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 15 Aug 2007, 12:27

sa stii ca Ciuca are mult mai multe de cautat in aparare decat Stoica (vedeta p***ii)
Forza STIINTA

Închis