Pandurii Tg. JIU - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Pandurii ?

Poll ended at 18 Aug 2007, 22:20

Victorie
43
65%
Egal
10
15%
Infrangere
13
20%
 
Total votes: 66

duk30ne
membru
membru
Mesaje: 108
Membru din: 10 Iun 2007, 16:43

Mesaj de duk30ne » 18 Aug 2007, 22:28

sunt extrem de trist.. toate sperantele din aceasta vara, toate jocurile bune si echipa care se formase s-au pierdut.. oricine ar veni, eu nu mai cred ca va reusi ceva.. am trecut intr-un timp atat de scurt de la extaz la agonie, iar trebuie sa o luam de la inceput, de cee??! :-( fir-ar sa fie, vom reusi si noi sa avem vreodata stabilitate, sa fim fericiti?! daca vine cartu sau balaci, cu siguranta nu.. credeam ca am gasit formula potrivita, acum chiar nu mai vad nici o scapare.. singurii antrenori care as mai vrea sa-i vad la craiova sunt sabau, grigoras, petrescu sau munteanu, dar e aproape imposibil.. asta e, inca un sezon compromis.. :ruga sa nu retrogradam
Imagine

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 18 Aug 2007, 22:52

duk30ne scrie:sunt extrem de trist.. toate sperantele din aceasta vara, toate jocurile bune si echipa care se formase s-au pierdut.. oricine ar veni, eu nu mai cred ca va reusi ceva.. am trecut intr-un timp atat de scurt de la extaz la agonie, iar trebuie sa o luam de la inceput, de cee??! :-( fir-ar sa fie, vom reusi si noi sa avem vreodata stabilitate, sa fim fericiti?! daca vine cartu sau balaci, cu siguranta nu.. credeam ca am gasit formula potrivita, acum chiar nu mai vad nici o scapare.. singurii antrenori care as mai vrea sa-i vad la craiova sunt sabau, grigoras, petrescu sau munteanu, dar e aproape imposibil.. asta e, inca un sezon compromis.. :ruga sa nu retrogradam
la grigoras ma gandeam si eu...

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 18 Aug 2007, 22:55

[Brigada26]Poe scrie:
duk30ne scrie:sunt extrem de trist.. toate sperantele din aceasta vara, toate jocurile bune si echipa care se formase s-au pierdut.. oricine ar veni, eu nu mai cred ca va reusi ceva.. am trecut intr-un timp atat de scurt de la extaz la agonie, iar trebuie sa o luam de la inceput, de cee??! :-( fir-ar sa fie, vom reusi si noi sa avem vreodata stabilitate, sa fim fericiti?! daca vine cartu sau balaci, cu siguranta nu.. credeam ca am gasit formula potrivita, acum chiar nu mai vad nici o scapare.. singurii antrenori care as mai vrea sa-i vad la craiova sunt sabau, grigoras, petrescu sau munteanu, dar e aproape imposibil.. asta e, inca un sezon compromis.. :ruga sa nu retrogradam
la grigoras ma gandeam si eu...
chiar credeti ca astfel de antrenori vor renunta la echipele lor pentru a veni la Universitatea intr-o situatie ca asta ? Eu unu nu cred . In Fanatik zicea ceva de Stanga dar sper sa nu fie asta cartea pe care o trage Mititelu . Va alege dintre Balaci , Cartu si Sandoi cred eu , ar mai fi solutia din strainatate dar este destul de riscanta in situatia in care suntem acum .
Imagine

TG-JIU
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 14
Membru din: 18 Aug 2007, 10:30

Mesaj de TG-JIU » 18 Aug 2007, 22:56

PE NOI CEI DIN TG-JIU CARE TINEM CU STIINTA "U" NE-A FACUT DE RAS AZI.NE-AU BATUT O ECHIPA CARE NICI NU VISA CA VA MAI JUCA VREODATA IN A. NE RAD IN NAS CEI DIN ORAS CARE TIN IN PRIMUL RAND CU STEAU SI DINAMO APOI CU PANDURII.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 18 Aug 2007, 23:00

E trist , E pacat ..dar din pacate adevarat ! Am ajuns sa luam bataie de la Pandurii clar de tot , am avut o singura ocazie tot meciul si aia dintr-o lovitura libera :-(
Imagine

nicu_andrei
senior
senior
Mesaje: 420
Membru din: 01 Aug 2006, 15:06

Mesaj de nicu_andrei » 18 Aug 2007, 23:01

TG-JIU scrie:PE NOI CEI DIN TG-JIU CARE TINEM CU STIINTA "U" NE-A FACUT DE RAS AZI.NE-AU BATUT O ECHIPA CARE NICI NU VISA CA VA MAI JUCA VREODATA IN A. NE RAD IN NAS CEI DIN ORAS CARE TIN IN PRIMUL RAND CU STEAU SI DINAMO APOI CU PANDURII.
Nu m-am simtit niciodata facut de ras de Stiinta !!!
Imagine

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 18 Aug 2007, 23:01

oricine ar veni pana la sfarsitul turului nu va rezista. fratilor NU AVEM JUCATORI CAPABILI. n-ati observat ca de 3 ani incoace jucam acelasi fotbal. nu este de vina antrenorul CI INTELIGENTA JUCATORULUI. in afara de bornescu ma cam indoiesc la IQ fiecarui component al formatiei noastre.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 18 Aug 2007, 23:09

nicu_andrei scrie:
TG-JIU scrie:PE NOI CEI DIN TG-JIU CARE TINEM CU STIINTA "U" NE-A FACUT DE RAS AZI.NE-AU BATUT O ECHIPA CARE NICI NU VISA CA VA MAI JUCA VREODATA IN A. NE RAD IN NAS CEI DIN ORAS CARE TIN IN PRIMUL RAND CU STEAU SI DINAMO APOI CU PANDURII.
Nu m-am simtit niciodata facut de ras de Stiinta !!!
da eu ca ma lua tata la misto urit de tot.....cu faze de genul sa nu mai calc pe la stadion .....pandurii cei mai buni dintre romani..etc etc
daca stau sa ma gindesc bine..e mai dureroasa si mai umilitoare o infringere in fata pandurilor decit orice alta infringere de la bukaleti etc

ps: ar trebui inchis subiectul asta ca e doar o rasucire a cutitului in rana gratuit..mie imi pare f rau de demisia lui Cioroianu...mi se pare un gest pripit

dupa mine, nu antrenorul, lotul ,suporterii sau patronul reprezinta problema..problema este una de intronare a mentalitatii profesioniste, a unei mentalitatri de invingator si asta se face in timp la un club, dupa multe rezultate bune si dupa ce a fost instaurat profesionismul...cu prime dar si cu amenzi pt jucatori dupa reguli f clare....mi se par jucatorii foarte labili psihic.....prea usor intra in pase proste si greu ies.....
Last edited by Pacala on 18 Aug 2007, 23:17, edited 2 times in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 18 Aug 2007, 23:13

Pacala scrie:
nicu_andrei scrie:
TG-JIU scrie:PE NOI CEI DIN TG-JIU CARE TINEM CU STIINTA "U" NE-A FACUT DE RAS AZI.NE-AU BATUT O ECHIPA CARE NICI NU VISA CA VA MAI JUCA VREODATA IN A. NE RAD IN NAS CEI DIN ORAS CARE TIN IN PRIMUL RAND CU STEAU SI DINAMO APOI CU PANDURII.
Nu m-am simtit niciodata facut de ras de Stiinta !!!
da eu ca ma lua tata la misto urit de tot.....cu faze de genul sa nu mai calc pe la stadion .....pandurii cei mai buni dintre romani..etc etc
daca stau sa ma gindesc bine..e mai dureroasa si mai umilitoare o infringere in fata pandurilor decit orice alta infringere de la bukaleti etc
[****] incepura taximetristi sa se dea jmecheri in Tg jiu :bad: :bad: , plus ca dupa meci vazui pe unu cu 2 copii de mana, unu era imbracat in tricou lu niculescu si unu in tricou lu radoi :o: :o: :o:

Lasa ca ne facem noi MARI, da cand ? :(

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 19 Aug 2007, 01:52

numai mustata ala e de vina, fmm.
meci de [cenzurat], baird de [cenzurat], wobay de [cenzurat], nu inteleg de ce [****] il aplaudati atat, la 1-0 se juca pase cu un copil de mingi sau rezerva, ce mortzii ma-sii era ala.

si care e faza cu nanu, ca n-am rabdare sa citesc tot ?

nashu
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 14
Membru din: 01 Iul 2007, 09:59

Mesaj de nashu » 19 Aug 2007, 02:49

Ne trebuie 7-8 titulari si-un antrenor. Asta dupa 4 etape din campionatul in care avem obiectiv 1-6 si speram la 1-4... Unii zic ca jucam mai prost ca acum un an pe vremea asta... La ce bun fotolii de rezerve luxoase daca pe ele stau niste amarati... E timpul sa facem o pauza cu varuielile si sa cumparam fotbalisti (da, am retrogradat cu jucatori cu nume, dar cred ca altele au fost motivele, necurate, nu faptul ca alde Moti, Plesan sau Guso sunt incapabili de "A") si sa ofertam decent un antrenor valoros.
Despre bucuria lui Nanu, cred ca vorbim degeaba; ar trebui situatia echipei sa ne faca sa ignoram asemenea nimicuri.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 19 Aug 2007, 07:30

cand va ziceam ca nu avem intrenor spuneati ca sunt pro scandal
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 19 Aug 2007, 08:52

eu cred ca tocmai antrenor aveam...cind au vazut aia de la federatie ce bine merge echipa..intii i-au zis lui Cioroianu ca nu poate sa se inscrie la cursurile pro...dealtfel o inventie imbecila ca sa ia unii bani degeaba.....apoi desi au vazut bine ce omul dorea sa faca cursurile alea...au amenintat Craiova ...au aparut tensiuni..cred ca balaci si Sandoi au venit de decor apoi cu voia sau chiar fara voia lor..unii jucatori au inceput sa aiba ginduri..nici presiunea asta cu numai victorii pt noi in primele etape n-a fost buna...si echipa a intrat intr-un blocaj psihic..raman la parerea ca renuntam la cel mai bun antrenor pe care l-a avut Universitatea Craiova de la Cartu(la incepul carierei de antrenor cind avea ceva de spus) si Piturca.....singurii antrenori care dupa 89 au dus echipa in lupta pt titlu. Cioroianu care are stofa de antrenor..n-a facut nici el fata presiunii..o presiune care insa a fost artificial creata..cu presiuni de la federatie...cu declaratii fanteziste ale unor jucatori si cu prea multi bagatori de seama roind pe la club...de calitatea morala a multora dintre componentii Craiovei maxima m-am convins vazindu-i pe camataru, stefanescu si altii
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 19 Aug 2007, 09:52

Ne-au umilit nishte ciurucuri de mercenari :(
Rusine grupului Caracal ! Cati antrenori o sa mai schimbam pentru ca asa au ei chef?? Sper sa vina un antrenor mana forte, sa trimita 1-2 din grupul ala, sa-l sparga odata, ca m-am saturat cum pun ei interesele grupuilui mai presus de interesele echipei! Rusine :(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 19 Aug 2007, 11:29

Vestiarul l-a mancat pe Cioroianul. Nu a reusit sa impuna in fata jucatorilor si asta l-a costat pe el postul! Cred ca trecerea la 4-4-2 nu a fost facuta de el! Am eu o presimtire ca echipa de ieri nu a fost facuta de Cioroianu.

Trebuie sa recunoastem ca jucatorii nostri au devenit peste noapte toti vedete si acum totul trebuie sa fie asa cum zic ei. Atitudine neprofesionista din parte lor.

Voua nu vi se pare ciudat ca liderii echipei (Bornescu, Ciuca si Stoica) sa nu aiba rezerve???

Închis