Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Unirea Urziceni ?

Poll ended at 23 Aug 2007, 20:40

Victorie
27
42%
Egal
8
12%
Infrangere
30
46%
 
Total votes: 65

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 24 Aug 2007, 23:15

manex scrie:
u2blue scrie:
manex scrie:avem nevoie de un psiholog. la forum.
ce naiba facem? ce facem?


da sunt aici!
baga. eu unul am nevoie.

:cool: tranquilos!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 24 Aug 2007, 23:25

manex scrie:
u2blue scrie:
manex scrie:avem nevoie de un psiholog. la forum.
ce naiba facem? ce facem?


da sunt aici!
baga. eu unul am nevoie.
si eu

Dan

Mesaj de Dan » 24 Aug 2007, 23:32

Pt ca eu nu mai stiu ce sa zic, dau copy-paste la un mesaj de pe gsp, mi se pare foarte pertinent printre rasetele si batjocurile dinamovistilor si stelistilor:

Garf Says:
August 24th, 2007 at 10:50 pm
Buna seara in primul rand tuturor.
Dupa meciul din aceasta seara am ramas cu un gust amar amar amar. Din punctul meu de vedere nu avem nici o sansa cu lotul acesta. Cei 4 nu trebuiau exclusi din lot. Cu ei am reusit anul trecut sa ne salvam?.sa nu uitam ca Dina ne-a adus linistea in meciul cheie de la Piatra Neamt, Saceanu ne-a adus victoria la Urziceni anul trecut prin acel gol superb?si sunt multe de spus. Pe langa faptul ca nu avem jucatori ii mai dam si pe aia care mai miscau afara?.Dar ei ?stiu mai bine ce sa faca pentru binele echipei?. ?.Iesirea echipei din aceasta pasa proasta nu poate fi decat prin aducerea lui Cartu la echipa?.Cioroianu nu trebuie dat afara?.el trebuie sa ramana la club ca secund al lui Cartu??.HAI STIINTA?si astept cat mai repede sa traim acele clipe de bucurie la victoriile alb albastrilor?.

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 24 Aug 2007, 23:35

u2blue scrie:Lutu este prastie dar oricum este mult mai bun decat Wobay. In concluzie cred ca este o solutie buna sa-lbage titular.
hai ca deja o dai prin balarii...vorbeste macar dupa ce analizezi fiecare jucator in parte!

iti spune asta unu` dintre aia care strigara LUTU LUTU LUTU!
o:

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Mesaj de R.E.N. » 24 Aug 2007, 23:38

Pe langa psiholog, avem nevoie de vechiul sistem 3-4-3 sau 3-5-2, de un mijlocas la inchidere, de un fundas central care sa poata fugi mai repede decat bunicuta de Ciuca si de niste mijlocasi laterali care sa poata centra ca lumea.

Si sincer nu inteleg ce are Cioroianu... cum naiba sa faci o echipa cu doar doi jucatori defensivi pe centru? S-a vazut ca intre linia de fund si mijloc nu avea cine sa faca legatura.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

JustME

Mesaj de JustME » 24 Aug 2007, 23:54

offffffffff doreleeee n-ai putut sa te abtzii, a ?! :o: :o: :o:

p.s. citeam declaratiile "capitanului" de la inceputul campionatului si dupa prima etapa !! :o: :o: :o: :o:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 25 Aug 2007, 00:10

Dupa ce am dat pe gat 2 beri de suparare hai sa imi spun si eu pasurile.

Cred ca meciul a fost inceput gresit de Coroianu, alegand sa joace un 4-4-2. Pur si simplu sistemul asta nu ni se preteaza, avand in considerare ca am avut la dispozitie un singur varf pur sange : Costea , probabil ca pentru Parvu ar trebui sa se inventeze pozitia de jucator la intimidare, singurele lui merite in acest meci au fost niste baloane trimise in out sau corner de adversari datorita presingului sau. Cred in continuare ca sistemul 3-4-3 este cel mai bun pentru noi, cu costea varf impins, Cioroianu putea sa ii trimita pe Lutu si Wobay ca sa il sprijine iar forta noastra ofensiva era mai mare. Astazi am observat din nou in prima repriza ca suntem "rupti" la mijloc, neavand la mijloc un jucator capabil sa distribuie mingi spre atacanti , apararea a bubuit mingile in atac. "Marele" transfer Spase Dilevski mi s-a parut foarte dezamagitor, multe pase, centrari departe de tinta lor , mingi pierdute prosteste iar cand a fost vorba sa centreze in careu, multe din mingile lui erau prea scurte si erau respinse cu usurinta. Cu Prepelita nu pot sa imi dau seama ce se intampla, poate nu ii prieste rolul de coordonator de joc, poate ar trebui incercat pe banda dreapta, a pierdut foarte multe mingi si a fost prea irascibil. Apararea azi a mers bine, pana la faza penaltiului in care Ciuca a gresit , trebuia sa il lase pe Stancu sa il depaseasca pentru ca fix langa el era Busu care putea sa vina pe langa Ciuca si sa il blocheze pe jucatorul urziceniului. Dananae azi a fost mana moarta din pacate... doar cu dorinta nu se poate face mare lucru , mai trebuie si realizari tehnice. Nu am inteles deloc schimbarile foarte tarzii ale lui Cioroianu, Lutu trebuia bagat cu mult timp inainte, eu as fi inceput cu el titular. Refuz sa cred ca nu a fost bagat titular pentru ca nu duce 90 de minute pentru ca Trica e cu un an mai tanar ca el si duce fara probleme iar Dorinel care are 39 de ani duce 70 de minute. Vreau sa remarc jocul bun al lui Busu, a facut faza de aparare foarte bine dar nu a prea urcat in faza de atac cat despre Banica.... nu exista meci la care sa nu am emotii cu el , oricum un meci bun facut de el...BRAVO Nicusor.

Multi spuneti sa transferam jucatori ca cei actuali sunt varza dar hai sa fim seriosi. Cum in alte partide acesti jucatori au putut sa bata si acum nu sunt in stare sa lege 2-3 pase banale? Cred totusi ca trebuie adus un antrenor bun si sa lasam la o parte experimentele.(asta nu inseamna ca nu sunt de acord ca ne trebuie vreo 2-3 jucatori de valoare ridicata...foarte ridicata)

FORZA STIINTA!!
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 25 Aug 2007, 00:37

concluzia e unanima...cel putin la aceasta data ...25 august 2007...suntem atat de PRAF ca pana si Mutu ar vrea sa ne traga pe nas... :-D :-D :-D ...nu ma mai uit la fotbalu'romanesc...o luna...ma refugiez..in alte lucruri :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o:

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 25 Aug 2007, 01:49

Baaaaa treziti-vaaaaaa!!! Parvule, lasa-teeeeeeee! N-are rost sa comentez dupa o cantitate considerabila de Silva bruna...! Oricum singura scapare e sa luam jucatori la mijloc...ne trebuie jucatori care sa ii puna in situatii pe atacanti...sau Piturca antrenor, Sandoi secund...Cioara poate maseur... :mad: Doamne ce dezamagit sunt...va bateti joc de noi, baaaa!


Forza! ucv

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 25 Aug 2007, 02:33

sad but true. vorba alora de la metallica.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 25 Aug 2007, 02:38

ma poate le cerem prea mult... daca ei chiar nu pot mai mult? daca tot se lauda mititelu ca are 10 mil sa dea pai ii sugerez sa se apuce chiar acum... de acum inainte daca mai joaca titular dananae sau parvu eu nici nu ma mai uit la meci... cred ca daca facem o echipa din tribuna si tot jucam cu mai multa ambitie si daruire decat mortaciunile alea din teren...

ps: lutu bagat mult prea tarziu... busu a jucat foarte bine... banica nu e portar... nu pot sa uit cum respinse mingea aia cu piciorul cand 95% din portari ar fi facut-o cu mana... restu PRAF

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 25 Aug 2007, 03:49

nu-i nimic avem noroc in dragoste
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
Junkyard
membru
membru
Mesaje: 136
Membru din: 02 Apr 2006, 21:51

Mesaj de Junkyard » 25 Aug 2007, 04:31

marius_vl scrie:Ciuca e un nemernic!!Auzi...Busu :-x ,Barboianu :o: ,Stoianof :o: Blestemata fie ziua cand m-am apucat sa tin cu echipa asta!M-as lepada de ea acum,in momentul in care scriu mesajul asta,dar nu mai pot,sunt blestemat pe viatza!Mititelu inchide dracu taraba,desfiinteaza echipa asta nenorocita ca poate asa ma las si eu de ea...Parvuleeeeeeeee...[cenzurat]-ti gura ma-tii de ordinar,cumaparati-ai lumanari cu banii pe care i-ai castigat de cand esti jucator la echipa asta nenorocita!Fir-ati ai dracu toti
Am 30 de ani,am prins si eu putin din CRAIOVA MAXIMA,dar bataie de joc k akum nu am mai trait...m-am saturat de aceleasi scuze din ce in ce mai puerile...am asteptat 2 ani,dar nu se leaga nimic!!NU AVEM ECHIPA,NU AVEM ANTRENOR,NU AVEM PATRON!!!mortaciunile astea nici nu merita sa spele tricourile cu stema universitatii!!!BAAAA!!!!Treziti-va f :bad: u-va muma in [cenzurat] ca ne-ati facut de ras...rad toti cu c :bad: ul de noi...JEGURILOR!!!
6 ani pierduti fara nicio performanta trebuie sa se opreasca!
mititelu GUILTY!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Mesaj de marius_vl » 25 Aug 2007, 05:22

Este pt prima data in viatza mea cand efectiv nu mai am nicio speranta in ceea ce priveste aceasta echipa,sunt compet dezamagit,mi-e scarba sa ma mai si gandesc la ea,n-am fost asa de dezamagit nici cand am retrogradat!Eu nu mai suport atata umilinta,sunt disperat,nu se poate asa ceva!!!Sa ai 18 ani,sa joci titular la Craiova,pe propriul teren,si sa n-ai pic de vana,de ambitie,este de neimaginat!Eu daca eram in locul nevinovatului ala de Busu sau a lui Barboianu,in aceasta seara muream acolo pe gazon,muscam din aia pe teren!Se va alege praful si [*****] de acest club si sper sa se intample cat mai repede ca eu unul nu mai rezist!Inteleg sa fii suporter si la bine si la rau dar da-te in mortii ma-tii de echipa,cata dezamagire si umilinta sa mai suport...

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 25 Aug 2007, 09:05

cu rosca,mitu,costesin ,joavina vrem noi sa facem performata?!

balaci ,probabil eate in criza de oferte, ca a acceptat sa si puna numele alaturi de acesti amatori!

cat despre cioroianu si cristescu, ce mari fotbalisti ai craiovei au fost?

pestele de la cap se impute!

cat despre jucatori... mai tarziu

Închis