Rapid - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca va obtine Universitatea cu Rapid?

Poll ended at 01 Sep 2007, 04:03

Victorie
29
39%
Egal
10
14%
Infrangere
35
47%
 
Total votes: 74

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Mesaj de Guardiola » 02 Sep 2007, 02:06

eu intelesei ca dadura unii de la noi cu pietre si lovira un prost(macar de ii dadea sa zaca)-grasu ala cu ochiu bandajat de la iesire. si ei filmara faza asta. si de acea ne pozara pe toti si ne luara datele sa se confrunte cu imaginile. oricum mai prost nu se putea termina seara asta.
sa plece miti si stanga- s-o ia solomon sa-i puna pe fotbalisti sa fac precum fantana. pai fratilor multi r e t a r d a t i pe forum

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 02 Sep 2007, 08:28

U scrie:
tifo scrie:
U scrie:in cazul asta reorinteaza-te! in giulesti am venit pe 0-0 si ne-a iesit pana in ultimul sfert de ora! asta e prostu de danane a luat 2 galbene din prostie! indiferent de ce s-ar intampla ucv
ce a jucat Craiova? nimic!!! in afara de Bornescu si de Costea care este de departe cel mai bun jucator al echipei nu avem jucatori!!!
ce vreti sa nu mai injur si sa cadem in divizia b? acuma trebuie sa oprim raul din radacina, cum se spune, nu cand este prea tarziu!!!
daca mititelu nu are bani sa plece, nu sa stea si sa minta lumea!!!
ti-am scris mai sus ca meciul a fost gandit pe 0-0! toate bune si frumoase pana a luat dananae rosu! un 0-0 chinuit in giulesti era gura de oxigen pt noi!
acest individ ce si zice antrenor ,gandeste toate meciurile la 0-0!

stanga este o hahalera ,adusa gratis la stiinta de falitu' mititelu'

merita suporterii sa faca aceste sacrificii,sa treaca prin multe umilinte, pentru acesti nenorociti de jucatori de fotbal si pentru papagalii din jurul lui mititelu?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Mesaj de marius_vl » 02 Sep 2007, 08:35

lordliv scrie:
U scrie:
tifo scrie:
ce a jucat Craiova? nimic!!! in afara de Bornescu si de Costea care este de departe cel mai bun jucator al echipei nu avem jucatori!!!
ce vreti sa nu mai injur si sa cadem in divizia b? acuma trebuie sa oprim raul din radacina, cum se spune, nu cand este prea tarziu!!!
daca mititelu nu are bani sa plece, nu sa stea si sa minta lumea!!!
ti-am scris mai sus ca meciul a fost gandit pe 0-0! toate bune si frumoase pana a luat dananae rosu! un 0-0 chinuit in giulesti era gura de oxigen pt noi!
acest individ ce si zice antrenor ,gandeste toate meciurile la 0-0!

stanga este o hahalera ,adusa gratis la stiinta de falitu' mititelu'

merita suporterii sa faca aceste sacrificii,sa treaca prin multe umilinte, pentru acesti nenorociti de jucatori de fotbal si pentru papagalii din jurul lui mititelu?
Se pare k da,asta meritam noi,milioanele de suporteri ai Craiovei,sa fim umiliti la maxim!Si de cine suntem noi umiliti?De o mana de amatori nenorociti,care isi bat joc de noi etapa de etapa si ne strica weekendurile!Huoooooo

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 02 Sep 2007, 10:43

calm.....echipa isi va reveni si va prinde chiar o cupa europeana...intertoto ceva...lotul are potentiala...cel putin 2,3 fotbalisti din lotul asta vor ajunge mari
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 02 Sep 2007, 10:47

Pacala scrie:calm.....echipa isi va reveni si va prinde chiar o cupa europeana...intertoto ceva...lotul are potentiala...cel putin 2,3 fotbalisti din lotul asta vor ajunge mari
sa fie aia 2-3 jucatori, stoica ,gargalie si dina? sa nu fie...!?

pacala ,iti arde de glume ,asa de dimineata? :-)

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 02 Sep 2007, 10:48

T@V scrie:Acuma nu stiu nici io ce sa iti zic mai mult. Stai sa ajunga toti acasa, sa ne lamurim ce tratament au primit restu, si apoi o sa tragem niste concluzii.
Io doar le-am spus ca sunt din bucale, mi-au verificat buletinul, le-am spus ca nu sunt de acord sa fiu amprentat si fotografiat, si le-am cerut sa imi arate un document ceva care le da lor dreptul sa imi faca chestiile alea. Cand au vazut ologofrenii ca nu se inteleg cu mine, m-au invitat sa plec acasa singurel, de parca io aveam masina trasa pe locul de parcare a lui Copos.
eu i-am zis ca sunt din ploiesti, le-am aratat buletinul, ei mi-au aratat [cenzurat] si am senzatia ca vroiau sa-l si probeze daca insistam sa raman acolo. A fost ghinion ca am iesit si in a 2, 3-a serie...

DAmpezzO

Mesaj de DAmpezzO » 02 Sep 2007, 11:04

Adrian Mititelu

Este a cincea înfrângere consecutivă pentru noi. Trecem printr-un moment foarte greu. Echipa a arătat bine astăzi. Cu toate aceste aspecte, este greu să joci fără trei jucători de bază, Baird, Tănasă şi Wobay. Consider că Rapid nu a câştigat pe merit. A avut mare noroc la acea eliminare. Un rezultat de egalitate consider că era mai echitabil. În această partidă, Rapid nu a fost peste noi.


Cum nu au fost peste noi ?? !!! Ne-au batut cu 2-0, ne-au umilit, au atacat toata repriza a2-a + in prima cand a salvat Bornescu cateva, noi am avut 3 faze de gol, toate a lui Costea. Nu inteleg de ce ii apara atat si lauda jocul echipei ca nu am jucat nimic. Mereu trecem prin momente grele si mereu.. daca ii aveam pe Baird Tanasa si Wobay ... si daca nu ii ai numai joci football?
..asa se intampla cand clubul nu e codus de o mana de fier...

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 02 Sep 2007, 11:57

cum se poate sa castigi 7 meciuri la rand si acum sa nu stii sa dai o pasa ? Cu siguranta lot avem, dar nu avem antrenor cu experienta sa stie sa faca o echipa si un presedinte puternic care sa le scoata fumurile din cap lu stoica si celorlalti.

Intradevar sunt unii care nu au nici o treaba cu fotbalul, dar sper ca poate la iarna ia mititelu 4 sau 5 titulari si un antrenor ca nu se mai poate !!!

PS: eu il injur pe stanga ca a bagat atuobaza in poarta si a facut niste schimbari de :bad: . putea sa joace deschis, pe atac si daca luam bataie nu cred ca il mai injura nimeni, sunt mai buni asta e !! avaru ala de Copos "baga" bani in ce trebuie :-)

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 02 Sep 2007, 12:18

E mai groasa ca niciodata. De fapt e la fel de groasa pe cand ne antrena rednic in sezonul in care am picat. Nu jucam nimic. Suntem zero. In afara de Costea, Prepelita si Bornescu afara toti.
Uitati-va la Mitchell, Rose sau Baird. Daca juca si ultimul aseara luam 4-0. Australienii au fost umflati si sezonul asta se fac de ras in ultimul hal. Mitchell nu e in stare sa faca preluare in fata unui pusti de 19 ani, care ne da gol, probabil ca e primul si ultimul al lui Dobroiu in Liga I.
Apoi, Dorel, Dina sau Ciuca nu stiu inca sa faca diferenta intre primul esalon si al doilea. Uitati-va la Dorel, pe mine m-a enervat tot meciul, numai executii stangace, iar Dina? Asta a jucat? Saceanu intra la rupere, crezandu-se urmasu lui Alexa. Cine ar mai fi? Cam astia.
AAAAAAAAAAAAa, prietenul meu Dananae. Toata masa presei avea ceva de comentat la adresa mea in Liga a II-a, cand le ziceam ca Dana e viitorul Vigariu.
E exact ca el. Nu-l duce deloc mintea, e ca si omul de Neanderthal. Stie ca tre' sa dea intr-o minge si sa o opreasca si el cu orice pret. Un fotbalist din cauza caruia mi-am rupt aseara degetul mare de la piciorul drept. Am dat cu piciorul in pat de nervi, simteam ca ne-o luam urat. Si asa s-a intamplat.
Mititelule, scapa cat mai repede de acest Dan Stalinescu si de australieni. Astia n-au decat putere fizica, talent zero. Stiu as alerge si atat. A jucat Dilevski? Asta parca mai bine decat cu Urziceni, cand a fost PILAF, ZERO. Acum a mai dat doua pase, a facut un dribling si atat.
Daca nu, presimt o noua retrogradare. Si ar fi prea mult in 3 ani.
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Avatar utilizator
CZeleaC
membru
membru
Mesaje: 106
Membru din: 27 Apr 2007, 22:35

Mesaj de CZeleaC » 02 Sep 2007, 12:35

Sa va fie clar ca aia nu ne-au ridicat ce ne-am batut intre noi,acest incident a fost prea mic...pe baleana,la sectie tratament in functie de norocul fiecarei serii de suporteri ridicati.. s-au luat datele,filmat buletinele(cine avea) filmat si mentionai numele si data nasterii,amprentat,fotografiat si eventual pus sa semnezi ca ai tulburat linistea publica dupa care trimis din nou la stadion unde din nou in functie de noroc aveai parte de un tratemant mai bun sau mai rau...pt prima serie care a fost la sectia 4 nu a fost greu doar pt unii la intoarcere.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 02 Sep 2007, 13:18

drejania scrie:E mai groasa ca niciodata. De fapt e la fel de groasa pe cand ne antrena rednic in sezonul in care am picat. Nu jucam nimic. Suntem zero. In afara de Costea, Prepelita si Bornescu afara toti.
Uitati-va la Mitchell, Rose sau Baird. Daca juca si ultimul aseara luam 4-0. Australienii au fost umflati si sezonul asta se fac de ras in ultimul hal. Mitchell nu e in stare sa faca preluare in fata unui pusti de 19 ani, care ne da gol, probabil ca e primul si ultimul al lui Dobroiu in Liga I.
Apoi, Dorel, Dina sau Ciuca nu stiu inca sa faca diferenta intre primul esalon si al doilea. Uitati-va la Dorel, pe mine m-a enervat tot meciul, numai executii stangace, iar Dina? Asta a jucat? Saceanu intra la rupere, crezandu-se urmasu lui Alexa. Cine ar mai fi? Cam astia.
AAAAAAAAAAAAa, prietenul meu Dananae. Toata masa presei avea ceva de comentat la adresa mea in Liga a II-a, cand le ziceam ca Dana e viitorul Vigariu.
E exact ca el. Nu-l duce deloc mintea, e ca si omul de Neanderthal. Stie ca tre' sa dea intr-o minge si sa o opreasca si el cu orice pret. Un fotbalist din cauza caruia mi-am rupt aseara degetul mare de la piciorul drept. Am dat cu piciorul in pat de nervi, simteam ca ne-o luam urat. Si asa s-a intamplat.
Mititelule, scapa cat mai repede de acest Dan Stalinescu si de australieni. Astia n-au decat putere fizica, talent zero. Stiu as alerge si atat. A jucat Dilevski? Asta parca mai bine decat cu Urziceni, cand a fost PILAF, ZERO. Acum a mai dat doua pase, a facut un dribling si atat.
Daca nu, presimt o noua retrogradare. Si ar fi prea mult in 3 ani.
E adevarat ca nu avem jucatori , dar Mititelu de ce nu a pus piciorul in prag inainte sa inceapa campionatul atunci cand Stoica facea echipa si nu a vrut sa joace in cantonament ? De atunci trebuia dat afara si vandut imediat , si adusi jucatori de valoare . Acum ce sa mai aducem ? Acum putem sa mai aducem doar jucatori liberi de contract , aia mai slabi care au ramas si nu si-au gasit echipe , sau straini de pe internet desi daca stau bine sa ma gandesc , cred ca si aia ar juca mai bine ca astia . Uitati-va la Djakpa de la Pandurii venit liber de contract , care e cel mai tare fundas stanga din campionat ..
Imagine

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 02 Sep 2007, 13:20

drejania scrie:E mai groasa ca niciodata. De fapt e la fel de groasa pe cand ne antrena rednic in sezonul in care am picat. Nu jucam nimic. Suntem zero. In afara de Costea, Prepelita si Bornescu afara toti.
Uitati-va la Mitchell, Rose sau Baird. Daca juca si ultimul aseara luam 4-0. Australienii au fost umflati si sezonul asta se fac de ras in ultimul hal. Mitchell nu e in stare sa faca preluare in fata unui pusti de 19 ani, care ne da gol, probabil ca e primul si ultimul al lui Dobroiu in Liga I.
Apoi, Dorel, Dina sau Ciuca nu stiu inca sa faca diferenta intre primul esalon si al doilea. Uitati-va la Dorel, pe mine m-a enervat tot meciul, numai executii stangace, iar Dina? Asta a jucat? Saceanu intra la rupere, crezandu-se urmasu lui Alexa. Cine ar mai fi? Cam astia.
AAAAAAAAAAAAa, prietenul meu Dananae. Toata masa presei avea ceva de comentat la adresa mea in Liga a II-a, cand le ziceam ca Dana e viitorul Vigariu.
E exact ca el. Nu-l duce deloc mintea, e ca si omul de Neanderthal. Stie ca tre' sa dea intr-o minge si sa o opreasca si el cu orice pret. Un fotbalist din cauza caruia mi-am rupt aseara degetul mare de la piciorul drept. Am dat cu piciorul in pat de nervi, simteam ca ne-o luam urat. Si asa s-a intamplat.
Mititelule, scapa cat mai repede de acest Dan Stalinescu si de australieni. Astia n-au decat putere fizica, talent zero. Stiu as alerge si atat. A jucat Dilevski? Asta parca mai bine decat cu Urziceni, cand a fost PILAF, ZERO. Acum a mai dat doua pase, a facut un dribling si atat.
Daca nu, presimt o noua retrogradare. Si ar fi prea mult in 3 ani.
nu pot decat sa fiu de acord cu tine,si sa fiu incantat ca ai pus punctul pe i!

in felul acesta nu se mai poate!
daca nu scapa de stanilesti si ceilalti papagali amatori de langa el,
mititelu sa si faca echipa si sa o numeasca" fc mititeii ",si sa ne lase dracului in pace,sa nu mai amestece numele echipei in afacerile lui!
preluarea universitatii craiova,nu inseamna numai o afacere,inseamna si o mare responsabilitate!


tineti minte ce va spun,mititelu va deveni zambonul craiovei!

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 02 Sep 2007, 13:28

nu vreau sa ii iau apararea, da poate a fost naiv, si a avut incredere in unele persoane si acum nu stie ce sa faca, el nu a fost in cantonament in Austria, a crezut in abureli lu stanilescu, a adus oaia la echipa. Oricum daca vrea sa faca ceva, daca tine la echipa e cazul sa treaca la fapte si sa judece la rece, fara regrete. Eu sper sa scape de jigodiile din echipa.

MITITELULE E TIMPU SE ELIMINI TUMOAREA PANA NU MOARE PACIENTU :mad:

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 02 Sep 2007, 13:36

Pai asta e cea mai mare greseala a lui ca are incredere in altii . Stanilescu ala numai nefacute face . Nu a fost in stare sa ne aduca si noua jucatori adevarati . De cand au venit ne tot vrajeste ca sunt jucatori de echipa nationala si ei nu au o selectie . Plus jucatorii astia de la Caracal , pai de-aia jucau ei in Liga a II a si jucatorii din generatiile lor jucau deja in liga 1 la Universitatea . Nu au valoare . E simpla treaba
Imagine

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 02 Sep 2007, 13:49

cos22min scrie:Pai asta e cea mai mare greseala a lui ca are incredere in altii . Stanilescu ala numai nefacute face . Nu a fost in stare sa ne aduca si noua jucatori adevarati . De cand au venit ne tot vrajeste ca sunt jucatori de echipa nationala si ei nu au o selectie . Plus jucatorii astia de la Caracal , pai de-aia jucau ei in Liga a II a si jucatorii din generatiile lor jucau deja in liga 1 la Universitatea . Nu au valoare . E simpla treaba
hai sa fim seriosi!
mititelu a avut incredere in stanilescu ,dar nu a avut incredere in marcel popescu!
mititelu a avut incredere in lucian mitu si nu a avut incredere in corneliu stroie!
mititelu a avut incredere in stanga si nu a avut incredere in landi!

stiti care este factorul comun al neincrederii lui mititelu in profesionisti?

banii! pe profesionisti trebuie sa i platesti! iar mititelu nu prea are cash,are doar terenuri,si alea atacate in instanta!
mititelu nu este naiv,este un taran smecher,care are simtul pietei,dar care nu se poate gandi la viitorul mai indepartat

ps. marcel popescu a adus mai mult de 90 % din jucatorii straini,care au venit in romania,anul acesta!

Închis