"U" Craiova - UTA Arad

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu UTA?

Poll ended at 13 Sep 2007, 22:04

Victorie
42
60%
Egal
7
10%
Infrangere
21
30%
 
Total votes: 70

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

A jucat echipa altfel azi decat in ultimii zece ani?

Mesaj de inima de leu » 16 Sep 2007, 01:14

Sigur ca dezamagirea dupa meciul cu UTA e mare.Dar va intreb : a jucat echipa altfel astazi decat a facut-o in ultimii zece ani? In trecut adversarii veneau pe Central si nu prea aveau curaj sa treaca de centrul terenului. Echipa si-a pierdut stilul de joc. E o echipa de anonimi.Nici un jucator din actuala componenta nu a dovedit ca are valoare jucand constant bine pe timpul catorva meciuri (nici macar Costea, daca fuge repede cu mingea la picior nu inseamna ca e fotbalist si mai joaca si tot timpul cu capul in pamant).Iar pretentia unora ca Lutu o sa fie salvatorul neamului e de tot rasul.Lutu n-a facut altceva toata cariera lui de fotbalist decat sa dribleze de-a latul terenului.E simpatic, e mingicar si mie imi plac mingicarii, dar fotbalist Lutu n-a fost niciodata.Wobay parca e clona lui Lutu.Dribleaza un adversar si dupa aia greseste o pasa de doi metri.Bornescu pe care-l tot laudati atata e doar un portar mediocru, talentat e adevarat,cu reflexe, dar inca mediocru.Are greseli de plasament mai tot timpul si nici nu iese bine pe centrari. Ciuca e jucator de judet si mai e si supraponderal.Nici macar Ronaldo nu joaca daca e supraponderal.I se fac programe de slabire. Dina s-a nascut talent si-a murit speranta.Nu stiu de unde atatea ifose pentru ca el nu a aratat nimic in divizia A.Absolut nimic.La fel ca si Andrei Ionescu dupa care vad ca tot alearga toata Craiova cu limba scoasa.In timp ce Bostina a stat o luna fara angajament si prea luminata conducere a Stiintei a asteptat sa-l ia Dinamo pe un contract cu 30% mai mic decat cel al lui Ionescu.Diferenta intre cei doi e de sute de meciuri in prima divizie si de zeci in cupele europene.
Nu inteleg de unde atatea sperante cand sunt jucatori care nu sunt in stare sa dea o pasa de cinci metri.Si mai avem si celebrii australieni care stiu orice numai fotbal nu.Singurul dintre ei care mai arata a fotbalist e Rose.Mitchell a dat azi doua pase la adversar in propria jumatate care puteau sa fie usor doua goluri.
Fundasii si mijlocasii laterali nu fac invaluiri si mai ales nu centreaza deloc.Dananae nici nu stie sa centreze. Sunt meciuri intregi in care nu centreaza deloc.La ce bun atunci ca alearga?Si calul fuge iar fotbalul nu e atletism. Contra, inaintea finalei de Cupa UEFA Alaves - Liverpool a fost observat la antrenament de comentatorii romani, exersand 200 de centrari la indicatia antrenorului.Si s-a vazut la meci: toate centrarile lui erau perfecte si s-a inscris din ele.
Infrangerea are insa cauze obiective.
1. Cum arata o firma condusa de 4 directori in 12 luni? Fiecare vine cu ideile lui si nimeni nu intelege nimic.Credeti ca o echipa care schimba 4 antrenori intr-un an poate sa joace mai bine?
2.Intrebat intr-un interviu cum alegea antrenorii Universitatii pe vremea cand era la club Corneliu Stroe a spus ca avea un singur criteriu: sa fi avut rezultate la o alta echipa anterior. Cu alte cuvinte ca sa fii antrenor la Craiova trebuia ai experianta si rezultate dovedite. Ce experienta si ce rezultate au avut Stanga,Stoica si Cioroianu?Stanga, poate, pentru ca a reusit promovarea. In rest, Stoica a fost translator pentru Protasov si Andone...Nu stiu de ce fostii jucatori nu inteleg asta.Badita s-a compromis retrogradand tocmai pentru ca n-a avut rabdare...
3.Daca tot a fost demis Cioroianu de ce nu a fost adus un antrenor cu foarte mare experienta ci dimpotriva se experimenteaza cu un antrenor tanar.E o moda asta in general in fotbalul romanesc dar nu cred ca e normal ca sa fie pus Stanga in conditiile in care Cartu, Halagian, Iordanescu, Ienei, Stoichita erau liberi de contract. Credeti ca ar fi indraznit Stoica sau Wobay sa fie nepoliticosi cu Halagian si sa refuze sa joace? Pai i-ar fi batut la stadion in direct.Si din iarna Mititelu vrea antrenor strain!!Pentru ce? Sa vina Gerets ca sa batem Buzaul?
4.Mititelu poate ca e sufletist dar nu are bani pentru o echipa precum Craiova.De aceea nu-l poate convinge pe Cartu!Pentru orice s-ar spune Cartu e singurul antrenor localnic care poate fi antrenorul Craiovei.Lasati povestile cu autobaza si alte prostii jurnalistice, Cartu stie meserie.A dovedit asta nu numai la Craiova, ci si la Rapid, Galati sau la Pitesti. Dar Cartu nu vine pentru ca el nu accepta subfinantarea echipei si in plus, se bazeaza pe jucatori din propria pepiniera nu pe australieni impusi pe nu stiu ce interese la echipa.Cartu nu accepta jumatati de masura si vrea performanta!!
P.S.Inainte de a-i injura nu uitati ca si fotbalistii sunt oameni. Nu vi s-a intamplat niciodata sa aveti o perioada mai proasta pe plan profesional? E si un blocaj psihic la echipa.Nu e usor sa pierzi de trei -patru ori la rand. Au jucat cu trac şi s-a vazut...Stiti ce cred eu c-ar trebui facut: sa mergeti la primul antrenament si sa le scandati numele!!!Poate si asta le-ar da ceva de gandit si poate ar fi mai increzatori.Pare stupid, dar va amintiti ce faceau suporterii lui Poli la 1-8 cu Steaua? Craiova e o stare de spirit, nu un atasament bazat pe rezultate...

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 16 Sep 2007, 01:22

Obosii citind, da ultima idee e interesanta, idealista si frumoasa, da eu efectiv nu cred ca le pasa la jucatori, nu o sa ma vezi sa le scandez numele de curand, eu n-as striga decit hai Stiinta eventual...

FreakBoy

Re: A jucat echipa altfel azi decat in ultimii zece ani?

Mesaj de FreakBoy » 16 Sep 2007, 01:28

inima de leu scrie:Stiti ce cred eu c-ar trebui facut: sa mergeti la primul antrenament si sa le scandati numele!!!Poate si asta le-ar da ceva de gandit si poate ar fi mai increzatori.
Eu zic ca tre sa mergem la cantonament sa rupem unuia picioarele... sa vezi ce joaca baietii dupa aia...
Sunt cateva exceptii pe aici... Lutu, Mircea, Costea, DANANAE....

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 16 Sep 2007, 01:37

Asa se intampla cand mergi pe compromisuri.Unde-i lege nu-i tocmeala.Indivizii aia care si-au batut joc de sute de mii de oameni si care INCA fac parte din echipa,trebuiau dati definitiv afara.TUMORILE SUNT IN CADRUL CLUBULUI.Fara extirparea lor,nu se poate vorbi de insanatosirea clubului.
Meciul din seara asta l-am vazut numai in prima repriza.Deja oricum era prea mult pentru mine ca sa nu-mi dau seama ca in seara asta,numai printr-un noroc am fi scos 1 punct(numai naivii credeau ca vor lua 3 p..lol).
Ce e de facut?Mighty si gura lui spurcata e de vina.Cum poti sa spui ca Cioroianu nu a facut pregatirea de vara cum trebuie?Ba Mititelule,oare cand o sa te trezesti??? :o: :o: Pai cum iti dadusi matale seama ca pregatirea a facut-o cum nu trebuie?Ca ei jucara la fel de slab din secunda 00:01 pana in min 90:00(din auzite,eu nu rezistai pana la final)?Bine...vorba vine.."jucara"...care juca...care se facu ca joaca...nu stiu,ca in seara asta ma uitai la Stoica,dar nu imi dadui seama daca joaca pe bune sau il sapa si pe Stanga
:eek: :bad: :bad: :o:
Dupa parerea mea,daca nu se va face ceva in urmatoarea perioada de timp,Universitatea va merge din nou in B.Auzisi Miti?Te duci langa prietenul tau Pene,tata daca nu GANDESTI!TE LASI INFLUENTAT DE OAMENI DE DOI LEI,DE NISTE INCOMPETENTI!!
:o:
Alb-albastru pentru totdeauna!

stiuca
junior
junior
Mesaje: 85
Membru din: 30 Aug 2007, 10:42

Mesaj de stiuca » 16 Sep 2007, 02:48

nu stiu daca imi amintesc exact, dar parca mititelu a amanat un cantonament de 10 zile ca sa joace un amical. nu stiu de ce da vina pe cioroianu. ciorianu facuse un program si mititelu a amanat un cantonament penstru 4 zile de drum si un amical. el sau rosca nu mai stiu
ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv :?:

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 16 Sep 2007, 02:52

deci in cati ani zicea mititelu ca batem "granzii" la ei acasa? atat vreau sa stiu
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 16 Sep 2007, 03:36

eu zic sa-i luam pe mircea, costea si lutu deoparte si sa facem noi suporterii o echipa, sunt sigur ca vom forma o echipa mai redutabila decat cea de acum. :eek:
sa-mi spuna cineva decand n-a mai castigat Craiova impotriva sdrului. Cu netoiu cu chin cu vai mai bateam pe steaua si rapid, iar cu dinel tot la fel, cu mititelu, nu numai ca ne umileste sdrul, dar o furam si de la toate kkturile de echipe. concluzia? mititelu e de o mie de ori mai prost decat dinel sau netoiu si vom ajunge in b mai rapid decat am ajuns cu dinel. :-x

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 16 Sep 2007, 08:54

dam vina pe mititelu, dar nu vedem ca jucatorii nu dau o pasa de 3 metri . poate sa vina si ferguson antrenor. daca astia sunt nesimtiti in continuare. nu exista pic de ambitie la multi dintre ei. eu m-am saturat sa imi fac programul de weed in functie de unde joaca echipa ca sa pot sa ajung la meci. de acum incolo stau la tv.
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 16 Sep 2007, 09:06

TIBI scrie:dam vina pe mititelu, dar nu vedem ca jucatorii nu dau o pasa de 3 metri . poate sa vina si ferguson antrenor. daca astia sunt nesimtiti in continuare. nu exista pic de ambitie la multi dintre ei. eu m-am saturat sa imi fac programul de weed in functie de unde joaca echipa ca sa pot sa ajung la meci. de acum incolo stau la tv.
cine a adus acesti jucatori la universitatea craiova? papa de la roma?!
sau mititelu?

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 16 Sep 2007, 09:26

This is IT !
A fost si a 6-a infrangere. Cum tot ne place noua istoria, Cartu a fost antrenor instalat dupa 6 infrangeri, si am iesit chiar bine din campionatul ala...
E al 12-lea ceas. Daca nici dupa Ovidiu nu ne aduce antrenor, B-ul scrie pe noi.

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 16 Sep 2007, 09:32

T@V scrie:This is IT !
A fost si a 6-a infrangere. Cum tot ne place noua istoria, Cartu a fost antrenor instalat dupa 6 infrangeri, si am iesit chiar bine din campionatul ala...
E al 12-lea ceas. Daca nici dupa Ovidiu nu ne aduce antrenor, B-ul scrie pe noi.
Stii tu ceva ce nu stiu eu ?

Sau doar speri ?

DAmpezzO

Mesaj de DAmpezzO » 16 Sep 2007, 09:36

Si zic iar...Patriciu nu vine la Craiova si nu va baga bani niciodata in football !!!
Mai terminati cu blocaj psihic ca nu joaca sah sau fac integrale, cand nu vrei sa alergi, cand nu stii sa dai o pasa, cand nu stii sa pui un stop aia nu se cheama blocaj psihic. e incompetenta si amatorism !!!
Pariu ca daca strang 11 copii de 16-18 ani din Liceele din Craiova, luau 3 puncte ieri !
Ce motiv penibil au gasit...pregatirea din vara, nu are legatura, ei nu leaga 2 pase si nu stiu sa puna un stop sau se incurca in mingie ( Rose sau Stoianof ).
Prima solutie ar fi sa-i arunce din echipa pe marile vedete. Ar fi un pas.
Apoi ori aduce jucatori ca CFR-u si fac o echipa din mers, ori aduce toata Primavara la Craiova si aduce antrenor f.bun.
Stanga are contract pana in iarna, dar pana in iarna mai sunt 3 luni in care daca scoatem 2 egaluri sa fim fericiti.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 16 Sep 2007, 09:42

laurentiu91 scrie:
Stii tu ceva ce nu stiu eu ?

Sau doar speri ?
Sper tata, sper. Ca numa asta ne-a ramas... :(

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 16 Sep 2007, 09:53

T@V scrie:
laurentiu91 scrie:
Stii tu ceva ce nu stiu eu ?

Sau doar speri ?
Sper tata, sper. Ca numa asta ne-a ramas... :(
.............mda......... :o:

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 16 Sep 2007, 10:10

ma terminati o data cu blocajul psihic... de fiecare data ei sunt blocati psihic... pai ei nu sunt in stare sa lege 2 pase, dau cu piciorul pe langa minge ca aia din elita si sunt blocati psihic ce sa spun... scuza mai penibila nu exista...

cand toata lumea ii spunea lu mititelul ca nu avem aparare lua foc ca avem cea mai buna aparare din campionat... la noi e bulevard si pe centru si pe stanga si pe dreapta...

tactica 4-2-4 se juca pe vreamea lui Oblemenco (odihneasca-se in pace) cand nu se juca asa strans si in viteza... numai un cretin de antrenor putea sa joace asa...

Închis