Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum se va termina derby-ul studentesc :))?

Poll ended at 31 Oct 2007, 09:25

Batem noi
17
31%
Facem egal
11
20%
Bat ai lor
27
49%
 
Total votes: 55

exxtasy
membru
membru
Mesaje: 277
Membru din: 25 Mar 2006, 10:25

Mesaj de exxtasy » 01 Noi 2007, 19:30

doamneee daca ai sti cum ne sorbeau....mureau ma....nu mai puteau sa se abtina...mai ales in final...cand am mai cerut un metru de bere.vai ce satisfactie extraordinara.noi toti echipati cu fulare si tricouri.astept de mult timp un meci ca asta.ma simtii si io bine azi la facultate !!!
Mandru
Ca Sunt OLTEAN !!!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 01 Noi 2007, 19:39

exxtasy scrie:doamneee daca ai sti cum ne sorbeau....mureau ma....nu mai puteau sa se abtina...mai ales in final...cand am mai cerut un metru de bere.vai ce satisfactie extraordinara.noi toti echipati cu fulare si tricouri.astept de mult timp un meci ca asta.ma simtii si io bine azi la facultate !!!
:laughing: :laughing: :laughing: tare as vrea in primavara sa le mai dam o noua lectie de fotbal la ei! :)(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 01 Noi 2007, 19:51

Inca nu vreu sa spun daca Napoli e sau nu antrenor adevarat. Mai are 3 meciuri cu javrele, oile si oile ale mici si apoi imi dau si eu un verdict.

Despre meciul de aseara pot spune ca am jucat excelent tactic, am avut un 11 de start bun (exceptie Dananae), si schimbari inspirate. Mi-a placut faptul ca exista miscare dpdv tactic, s-a vazut la schimbari cum jucatorii se reasezau pe teren dupa ce intra un jucator si le spunea indicatiile.

Emotii extraordinare, injuraturi pentru vecinii din dreapta mea (chitu de la gsp, apropo :-x ), si multa fericire la final. O seara perfecta.

Jucatorii erau si ei fericiti dupa mult timp, am vorbit cu ei si erau numai zambete. Dupa mult timp, jucam fotbal.

Sa umplem stadionul samabata.

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Mesaj de bur » 01 Noi 2007, 20:37

am revazut faza golului lui Costea. interesant e ca, pe langa executia de exceptie a jucatorului valcean (ma mandresc cu el :D), toata echipa a arata a formatie de mare clasa. mingea a plecat de la bornescu, a fost plimbata pe partea noastra stanga secunde bune fara ca vreun jucator timisoarean s-o atinga, apoi a ajuns la Florin si deznodamantul il stiti deja. inca o data repet: faza scoala creata de jucatorii nostri. nu credeam c-o sa spun asta asa curand, dar sunt mandru de alb-albastrii.
ucv ucv ucv
I love U !

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Mesaj de bur » 01 Noi 2007, 20:42

faza s-a derulat intre 8:44 si 9:05. ce simplu pare cateodata. :-D
ucv ucv ucv
I love U !

syncu
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 27 Oct 2007, 20:44

Mesaj de syncu » 01 Noi 2007, 22:28

Eu sunt din TG-JIU INitial..dar la POLI-CRAIOVA...am fost si eu ...pt prima data...la un meci pe Ion Oblemenco...am mai vazut-o pe Craiova la fiekre meci de la Tg-Jiu..dar frate...la CRAIOVA se canta..suporterii sustin ekipa daca joaca si..ce pot sa zic..d enedescris...m-am simtit mandru k-s oltean...am strigat toti k niste nebuni...... ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv :laughing: belea frate...belea...OLTEAN M-AM NASCUT OLTEAN O SA FIU!:x:x:x:x:x:x:x NOROC CU PROSTU DE BAIRD CA A DAT GOLU' ALA..DESI nush cum a nimerit-o..oriqum..e important k am batut..si cred ca am purtat noroc :))

DACA MITITELU IL DA PE COSTEA ...VA FACE GRESEALA VIETII...CRAIOVA STA IN COSTEA IN PRIMUL RAND...FARA..EL...NU STIU CE AM FACE...TIGANU NOSTRU OLTEAN:x:x:x:x:x...DACA SI ASTA AJUNGE IN BUCURESTI ...IMI BAG GATU INTRE CLAPETA DE LA TEL SI MA SPANZUR...K DEJA E PREA DETOT

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 01 Noi 2007, 23:13

FANATIK SHOW ONLINE / IONUT LUPESCU
"E INACCEPTABIL CE A FACUT TEODOR CRACIUNESCU SI VA SUPORTA CONSECINTELE"

jeanpierre
membru
membru
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2006, 23:00

Mesaj de jeanpierre » 02 Noi 2007, 00:04

Oltenia scrie:FANATIK SHOW ONLINE / IONUT LUPESCU
"E INACCEPTABIL CE A FACUT TEODOR CRACIUNESCU SI VA SUPORTA CONSECINTELE"
La ce se refera mai exact, la capul in gura aplicat de craciunescu lui Velcovici sau la modul la care Teo (Teddy) a arbitrat? Ca e important....

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 02 Noi 2007, 00:10

jeanpierre scrie:
Oltenia scrie:FANATIK SHOW ONLINE / IONUT LUPESCU
"E INACCEPTABIL CE A FACUT TEODOR CRACIUNESCU SI VA SUPORTA CONSECINTELE"
La ce se refera mai exact, la capul in gura aplicat de craciunescu lui Velcovici sau la modul la care Teo (Teddy) a arbitrat? Ca e important....
Probabil la toate cumulate ...

ozzy

Mesaj de ozzy » 02 Noi 2007, 07:37

exxtasy scrie:doamneee daca ai sti cum ne sorbeau....mureau ma....nu mai puteau sa se abtina...mai ales in final...cand am mai cerut un metru de bere.vai ce satisfactie extraordinara.noi toti echipati cu fulare si tricouri.astept de mult timp un meci ca asta.ma simtii si io bine azi la facultate !!!
Aveam o parere mai buna despre timisoreni....din pacate, trei sferturi din ei (si sunt bland) sunt niste frustrati si niste tigani la fel ca porcul de Iancu...si cel mai suparator e ca ei se considera in continuare superiori si nu dau doua flegme pe restul tarii.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 02 Noi 2007, 08:28

aseara ala stirile sportive de la sport.ro, a fost invitat ion craciunescu sa explice gestul fiului sau. ce-l mai mult m-a deranjat faptul ca:"n-am vazut pana acum reluarile de la faza penaltiului si nu pot sa ma exprim daca a fost sau nu penalty la florin costea"...intrebarea mea este:in 22h n-a putut sa revada faza sau a vazut-o dar a fost mielusel...si inca ceva cei de la sport.ro trebuia imediat sa-i pregateasca faza si s-o comenteze...PENIBILI...

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 02 Noi 2007, 11:21

ozzy scrie:
exxtasy scrie:doamneee daca ai sti cum ne sorbeau....mureau ma....nu mai puteau sa se abtina...mai ales in final...cand am mai cerut un metru de bere.vai ce satisfactie extraordinara.noi toti echipati cu fulare si tricouri.astept de mult timp un meci ca asta.ma simtii si io bine azi la facultate !!!
Aveam o parere mai buna despre timisoreni....din pacate, trei sferturi din ei (si sunt bland) sunt niste frustrati si niste tigani la fel ca porcul de Iancu...si cel mai suparator e ca ei se considera in continuare superiori si nu dau doua flegme pe restul tarii.
Ai dreptate ...
Cine are indoieli , sa se uite pe forumul lor ...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 02 Noi 2007, 17:38

gsm scrie:aseara ala stirile sportive de la sport.ro, a fost invitat ion craciunescu sa explice gestul fiului sau. ce-l mai mult m-a deranjat faptul ca:"n-am vazut pana acum reluarile de la faza penaltiului si nu pot sa ma exprim daca a fost sau nu penalty la florin costea"...intrebarea mea este:in 22h n-a putut sa revada faza sau a vazut-o dar a fost mielusel...si inca ceva cei de la sport.ro trebuia imediat sa-i pregateasca faza si s-o comenteze...PENIBILI...
Fost mare arbitru international are nevoie de reluari ca sa vada daca e penalty sau nu?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 02 Noi 2007, 17:42

alex.p scrie:
gsm scrie:aseara ala stirile sportive de la sport.ro, a fost invitat ion craciunescu sa explice gestul fiului sau. ce-l mai mult m-a deranjat faptul ca:"n-am vazut pana acum reluarile de la faza penaltiului si nu pot sa ma exprim daca a fost sau nu penalty la florin costea"...intrebarea mea este:in 22h n-a putut sa revada faza sau a vazut-o dar a fost mielusel...si inca ceva cei de la sport.ro trebuia imediat sa-i pregateasca faza si s-o comenteze...PENIBILI...
Fost mare arbitru international are nevoie de reluari ca sa vada daca e penalty sau nu?
Acum ii ia apararea si Ioanitoaia, care dupa ce s-a uitat de mai multe ori la reluare, a ajuns la concluzia ca nu a fost penalti.http://blogsport.ro/ioanitoaia/2007/11/ ... /#comments
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 02 Noi 2007, 19:22


Închis