Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum se va termina derby-ul studentesc :))?

Poll ended at 31 Oct 2007, 09:25

Batem noi
17
31%
Facem egal
11
20%
Bat ai lor
27
49%
 
Total votes: 55

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 01 Noi 2007, 13:46

DoRyN scrie:
drejania scrie:Atat am de zis. V-am zis ca Napoli e scula
da, corect, echipa de start = maxim posibil, schimbari=cele mai bune si inspirate schimbari de 20 de meciuri incoace.

...si uite asa, batem anul asta Timisoara de 2 X


P.S.: cu absentii de la Timisoara nu stiu daca meciul ar fi fost acelasi, mijlocul lor nu a functionat asa cum ne obisnuise in meciurile de pana acum.
hmm! Nu cred ca Alexa ar fi jucat mai bine decat Aliuta, a dat ala niste pase... Asa ca...Sa nu uitam ca au cam jucat si in 12.

cerni
junior
junior
Mesaje: 63
Membru din: 28 Iul 2004, 14:59

Mesaj de cerni » 01 Noi 2007, 13:48

cos22min scrie:
cerni scrie:Stoica sa se duca acasa!!! Ne-a mancat meciul cu CFR iar la asta nu stia cum sa mai faca sa fie depasit (vezi faza din prima repriza cu Karamyan)
E O PETARDA SI UN NESIMTIT!!!!!!!!!!!AFARA!!!!!!!!!!!!!!
Totusi tu la ce meci te-ai uitat ? Stoica de la meciul cu Gloria incoace e cel mai bun jucator al Stiintei . Daca ai sti putin fotbal , ti-ai da seama ca pe mijlocasul stanga al Timisoarei ( Karamyan ) , nu trebuie sa-i faca marcaj fundasul nostru central , ci fundasul dreapta ( mai exact Dananae ) .

Am stat si m-am gandit asa cum ar arata Craiova cu un fundas dreapta bun , cu un fundas central bun si de ce nu cu un jucator de banda stanga care sa poata evolua atat fundas , cat si mijlocas stanga . Daca mai pun la socoteala si varful promis de Mititelu ... :-D
Cred ca la acelasi meci la care te-ai uitat si tu iar ca sa expic faza la care ma refer spun ca in momentul in care Karamyan a intrat in unghi sa centreze, dorel a plecat exact in sens invers adica spre centru. Nu crezi ca era mai bine sa il blocheze pe armean decat sa plece spre centru??
VIATA-I GREA DAR DURA!

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 01 Noi 2007, 13:52

cerni scrie:
cos22min scrie:
cerni scrie:Stoica sa se duca acasa!!! Ne-a mancat meciul cu CFR iar la asta nu stia cum sa mai faca sa fie depasit (vezi faza din prima repriza cu Karamyan)
E O PETARDA SI UN NESIMTIT!!!!!!!!!!!AFARA!!!!!!!!!!!!!!
Totusi tu la ce meci te-ai uitat ? Stoica de la meciul cu Gloria incoace e cel mai bun jucator al Stiintei . Daca ai sti putin fotbal , ti-ai da seama ca pe mijlocasul stanga al Timisoarei ( Karamyan ) , nu trebuie sa-i faca marcaj fundasul nostru central , ci fundasul dreapta ( mai exact Dananae ) .

Am stat si m-am gandit asa cum ar arata Craiova cu un fundas dreapta bun , cu un fundas central bun si de ce nu cu un jucator de banda stanga care sa poata evolua atat fundas , cat si mijlocas stanga . Daca mai pun la socoteala si varful promis de Mititelu ... :-D
Cred ca la acelasi meci la care te-ai uitat si tu iar ca sa expic faza la care ma refer spun ca in momentul in care Karamyan a intrat in unghi sa centreze, dorel a plecat exact in sens invers adica spre centru. Nu crezi ca era mai bine sa il blocheze pe armean decat sa plece spre centru??
Nu stiu de ce faza zici tu , dar din moment Karamyan a intrat in unghi era normal sa-l tatoneze si sa joace la interceptie decat sa-l atace si doamne fereste sa faca vre-un fault . Dorel anticipeaza foarte bine si cred ca de asta a ales sa joace la o eventuala interceptie decat sa se ia la viteza cu A.Karamyan o: .
Imagine

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 01 Noi 2007, 14:16

Craiova noastra a jucat remarcabil pe un teren moale si a scos un rezultat peste asteptari daca luam in calcul ca a jucat 25 de minute in 10 oameni.

pacat ca am avut un arbitru slab care ne-a refuzat un 11 m (arbitreaza invatat de tasu "e mai bine sa dezavantajese echipa de pe teren propriu ca sa nu fie suspiciuni de aranjament")

Orcum mi-au placut baieti ca au jucat cu o determinare extraordinara si au castigat
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 01 Noi 2007, 14:18

Cine vrea sa revada meciul , este inregistrat in intregime pe www.antena1.ro

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 01 Noi 2007, 14:36

Oltenia scrie:Cine vrea sa revada meciul , este inregistrat in intregime pe www.antena1.ro
sau poate noi astia care ne-am udat ieri la meci vrem sa-l vedem! :)(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 01 Noi 2007, 14:37

DoRyN scrie:Ma bucur ca aseara am reusit sa va ofer audio si video o victorie importanta a Universitatii in acest sezon :-)

Am nevoie insa de ceva feed-back de la voi, doar pentru mentinerea calitatii streamingului audio si video.

Va multumesc !
Multumesc pt. transmisie, Dorin o:
La mine, cu IE, se bloca destul de des imaginea, in timp ce sonorul functiona.
Pe Sopcast s-a intrerupt la pauza si n-am mai putut sa ma conectez in repriza a doua, dar se vedea cu adevarat bine.
Bafta
HAI STIINTA !!!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Mesaj de marius_vl » 01 Noi 2007, 15:46

Oltenia scrie:Cine vrea sa revada meciul , este inregistrat in intregime pe www.antena1.ro
Unde e in intregime?Ca nu vad decat un rezumat al fazelor importante??

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Mesaj de Glamdringer » 01 Noi 2007, 16:06

marius_vl scrie:
Oltenia scrie:Cine vrea sa revada meciul , este inregistrat in intregime pe www.antena1.ro
Unde e in intregime?Ca nu vad decat un rezumat al fazelor importante??
http://www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=4567

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 01 Noi 2007, 16:17

Glamdringer scrie:
marius_vl scrie:
Oltenia scrie:Cine vrea sa revada meciul , este inregistrat in intregime pe www.antena1.ro
Unde e in intregime?Ca nu vad decat un rezumat al fazelor importante??
http://www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=4567
Daca vreti sa descarcati rezumatul sau meciul integral:

http://www.craiova-maxima.ro/download/i ... ror&id=345

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 01 Noi 2007, 16:43

Ce i-a k.k.t Prosportul de Oltenia pe cei din trustul lui Voiculescu cu gsp-ul in frunte cu tot :laughing:
Antena a transmis meciul, dar poza cu Craciunescu jr si Velcovici au dat-o Prosportul. Ce poza a prins Ceausu tata!!!
gsp :-x gsp

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 01 Noi 2007, 17:01

BluBoy scrie:ma un lucru ar fi clar. daca am juca intr-un campionat plin de politehnici timisoara, am iesi campioni si baird ar fi golgheter.

it's a rocket, it's a plane, no it's michael baird
stai ma calm; eu acum ma uitai la golu' lu baird prima data (in timpul meciului nu eram atent) si a avut un k.k.t. de cangur; dupa mine, tot praf ramane
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 01 Noi 2007, 18:29

sa fie asa in fiecare meci si sa dea golul victorie. :-) ucv
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 01 Noi 2007, 19:03

TIBI scrie:sa fie asa in fiecare meci si sa dea golul victorie. :-) ucv
pai tu vrei sa mai joace si in alte meciuri? :o

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 01 Noi 2007, 19:26

poate ne spun si noua oltenii din tm care a fost reactia banatenilor. cum au ramas cu gura ca la dentist......prea erau siguri de victorie!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Închis