Steaua-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu oile ?!

Poll ended at 10 Noi 2007, 16:24

victorie
31
40%
egal
35
45%
pierdem
11
14%
 
Total votes: 77

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 11 Noi 2007, 18:06

Hai pa,n-are rost... :smoke:

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Mesaj de anakin » 11 Noi 2007, 18:54

am fost si eu la meci si regret lucrul asta...:( din pacate au fost foarte putini suporteri,iar cei care au fost injurau echipa adversa in loc sa incurajeze craiova....eu am stat in tribuna,am inteles ca au fost ceva probleme,ca unii au primit amenzi...in fine...ce sa spun despre meci,decat ca echipa nu a jucat nimic,si cei de la care ma asteptam cel mai mult sa faca un meci bun,costea si bornescu,m-au dezamagit.Nu cred ca a fost blat,cred doar ca am intrat in jocul stupid al stelei de tatonare si nu am reusit sa le spargem apararea pt ca in afara de tanasa si wobay,nimeni nu a jucat nimic.Arbitrajul a fost execrabil...tudor m-a dezamagit :( pacat...credeam ca e cel mai bun arbitru din tara,insa e mai potrivit pt campionatul angliei sau al scotiei.
In concluzie:mai bine stateam acasa si nu ma mai infierbantam atat inainte de meci....

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 11 Noi 2007, 19:10

alex.p scrie:Stiti la ce ma mai gandeam ca ne poate face meciul greu? Campania pentru Europarlament. Becali e pe lista partidului sau, asa ca nu prea are nevoie in aceasta perioada de rezultate proaste pentru ca ii pot afecta imaginea, mai ales langa cimitir, in ghencea (e clar ca daca il voteaza cineva, doar oile pot sa o faca). Asa ca isi va lua si el masuri de precautie, si cred ca vom avea un arbitraj cel putin la fel de rau ca aseara.
Se pare ca m-am inselat. Masurile de precautie nu vizau arbitrul, ci pe Miti. JENANT!

@1948: Dar cand netoiu dadea meciurile cainilor ce aveam de caastigat?

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 11 Noi 2007, 19:35

felicitari celor care au avut inspiratia sa nu vina la meci sa vada un ordinar de blat(3 puncte clare cu buzaul)...oare a meritat sa stau vreo cateva 10 de minute in fata stadionului si sa pierd di meci?apoi sa stau vreo doua ore pana sa plecam de la stadion?apoi sa stau 5 ore in Craiova sa astept trenul sa plec la timisoara?oare a meritat sa pierd tot weekendul ca sa vad un ordinar de blat?macar daca se incuraja numele Craiova de catre suporterii nostri...am stiut doar sa injuram steaua si pe lacatus...in concluzie...un weekend pierdut
in alta oridune de idei...de ce sync si che guevara inca mai sunt pe forum??

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 11 Noi 2007, 19:42

alex.p scrie:
alex.p scrie:Stiti la ce ma mai gandeam ca ne poate face meciul greu? Campania pentru Europarlament. Becali e pe lista partidului sau, asa ca nu prea are nevoie in aceasta perioada de rezultate proaste pentru ca ii pot afecta imaginea, mai ales langa cimitir, in ghencea (e clar ca daca il voteaza cineva, doar oile pot sa o faca). Asa ca isi va lua si el masuri de precautie, si cred ca vom avea un arbitraj cel putin la fel de rau ca aseara.
Se pare ca m-am inselat. Masurile de precautie nu vizau arbitrul, ci pe Miti. JENANT!

@1948: Dar cand netoiu dadea meciurile cainilor ce aveam de caastigat?
pai nu st la ce te referi...ce am scris ...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 11 Noi 2007, 19:59

1948 scrie:
alex.p scrie:
alex.p scrie:Stiti la ce ma mai gandeam ca ne poate face meciul greu? Campania pentru Europarlament. Becali e pe lista partidului sau, asa ca nu prea are nevoie in aceasta perioada de rezultate proaste pentru ca ii pot afecta imaginea, mai ales langa cimitir, in ghencea (e clar ca daca il voteaza cineva, doar oile pot sa o faca). Asa ca isi va lua si el masuri de precautie, si cred ca vom avea un arbitraj cel putin la fel de rau ca aseara.
Se pare ca m-am inselat. Masurile de precautie nu vizau arbitrul, ci pe Miti. JENANT!

@1948: Dar cand netoiu dadea meciurile cainilor ce aveam de caastigat?
pai nu st la ce te referi...ce am scris ...
Ziceai intr-un post ca ce am avea noi de castigat daca facem blat cu oile.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 11 Noi 2007, 20:13

alex.p scrie:
1948 scrie:
alex.p scrie:
Se pare ca m-am inselat. Masurile de precautie nu vizau arbitrul, ci pe Miti. JENANT!

@1948: Dar cand netoiu dadea meciurile cainilor ce aveam de caastigat?
pai nu st la ce te referi...ce am scris ...

Ziceai intr-un post ca ce am avea noi de castigat daca facem blat cu oile.
vorbeam prostii
prea mirosea a branza mititelu cand a iesit de la becali

cyclop
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 6
Membru din: 10 Noi 2007, 18:58

Mesaj de cyclop » 11 Noi 2007, 20:27

Raven scrie:Depinde pt ce ai luat amenda. Daca stii ca esti nevinovat poti sa faci contestatie si este posibil sa scapi. Daca ai apucat si ai platit-o nu mai recuperezi banii. Daca nu o platesti o sa ai de tras fiindca am inteles ca sunt amenzi penale.

S-ar putea sa nu fie 100% corect ce am spus, dar astea sunt informatiile pe care le am eu.
Amenzile date de jandarm sunt contravenţionale. Numa' judecătoru dă amenzi penale, şi numai în urma unei judecăţi, a unui proces. Se poate face plângere împotriva procesului-verbal, care suspendă executarea amenzii, da' beleaua e că se judecă de instanţa de la locul săvârşirii faptei, în cazul de faţă la Bucureşti.

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 11 Noi 2007, 20:38

suporteru scrie:Cred ca Becali pentru Mighty e un fel de idol,**** mea de tot il pupa in [cenzurat] prin declaratii.Ba Mititelule,vai de capul tau,nu ai pic de mandrie in tine,pai cand se poate compara vreodata un machedon cu un oltean?Probabil pe lumea cealalalta.... :o: :o: :mad: :mad:
da, asta e si parerea mea; pe de o parte e foarte bine ca nu a vandut, si nici nu vrea sa vanda jucatori la sdr, dar pe de alta parte sunt de acord cu tine cum ca il pupa-n fund pe jiji, parca idolatrizandu-l; aici unde mai e onoarea?
e bine sa ai idealuri in viata, dar sa ai ca idoli pe dusmani? alo, miti! top-top top tororop :-D
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Dan

Mesaj de Dan » 11 Noi 2007, 20:54

1. BLAT? Cred ca supararea le-a intunecat de tot mintea celor care vorbesc de blat. Daca Mititelu baga bani in jucatori si vrea sa construiasca o echipa cu mentalitate anti Steaua, Dinamo ar insemna sa-si dea singur foc la valiza si sa arunce toti banii pe apa sambetei daca le-ar cere sa accepte un blat.
Dar chiar daca Craiova ar fi ajuns atat de rau incat sa se umileasca la un blat cu Steaua -desi nu-mi vine sa cred ca puteti gandi asa despre echipa noastra - nu vad de ce Steaua ar accepta un blat cu Craiova. Lacatus, chiar daca n-ar fi unul din oamenii generatiei de aur (sa nu ma intelegeti gresit, l-am injurat si eu cat am stat in tribuna) a batut Craiova si cu UTA, de ce s-ar injosi.
Sau ar accepta Dica, Goian, Nicolita, toti jucatori de nationala, umilinta de a accepta un blat.
Apoi, de bine de rau Steaua a jucat in ultimii doi ani in CL, cum sa aranjeze un blat pe propriul teren cu a 14 - a clasata.
Am fost pe stadion, si parca niciodata n-am vazut o echipa Steaua mai slaba decat ieri. Cu toate astea, experienta lor s-a vazut de la o posta. Au accelerat atunci cand a trebuit, dupa care au pastrat foarte bine avantajul.
2. FRICA. Un lucru pe care l-au observati mai multi si cred ca este foarte corect, a fost frica jucatorilor care au intrat timorati si fara a avea dispozitia psihica sa bata Steaua. Pana cand nu vor capata o mentalitate de invingator ne vom intoarce mereu batuti din Ghencea.
3. GALERIA. In continuare divizata. Sezione refuza in continuare sa-si sustina echipa (pur si simplu atitudinea lor nu o pot intelege. O sa o faca cand echipa va ajunge din nou sus? Dar atunci nu va mai fi nevoie de sustinerea lor.) Desi consider ca echipa trebuia incurajata mai mult, scandarile impotriva lui Lacatus si a Stelei cred ca au fost justificate: in acest fel macar Galeria a aratat ca n-are complexe in fata stelistilor. Echipa din pacate n-a inteles acest mesaj.
4. BILETE. Casele 1 si 2 vand bilete pentru echipele oaspete. Eu mi-am cumparat de acolo bilete, la fel ca si alti cativa suporteri din Bucuresti.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 11 Noi 2007, 21:19

Dan scrie:1. BLAT? Cred ca supararea le-a intunecat de tot mintea celor care vorbesc de blat. Daca Mititelu baga bani in jucatori si vrea sa construiasca o echipa cu mentalitate anti Steaua, Dinamo ar insemna sa-si dea singur foc la valiza si sa arunce toti banii pe apa sambetei daca le-ar cere sa accepte un blat.
Dar chiar daca Craiova ar fi ajuns atat de rau incat sa se umileasca la un blat cu Steaua -desi nu-mi vine sa cred ca puteti gandi asa despre echipa noastra - nu vad de ce Steaua ar accepta un blat cu Craiova. Lacatus, chiar daca n-ar fi unul din oamenii generatiei de aur (sa nu ma intelegeti gresit, l-am injurat si eu cat am stat in tribuna) a batut Craiova si cu UTA, de ce s-ar injosi.
Sau ar accepta Dica, Goian, Nicolita, toti jucatori de nationala, umilinta de a accepta un blat.
Apoi, de bine de rau Steaua a jucat in ultimii doi ani in CL, cum sa aranjeze un blat pe propriul teren cu a 14 - a clasata.
Am fost pe stadion, si parca niciodata n-am vazut o echipa Steaua mai slaba decat ieri. Cu toate astea, experienta lor s-a vazut de la o posta. Au accelerat atunci cand a trebuit, dupa care au pastrat foarte bine avantajul.
1. Adica oile nu fac niciodata blaturi ca au jucatori de nationala? :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: Sa fim seriosi.
2. Nu e prima data cand face (sau vrea sa faca) Miti blaturi. Remember dinamo (acasa), gloria (acasa - Miti a vrut, Fane nu => tensiuni si demiterea lui Fane) anul trecut.
3. Am ratat cu zambetul pe buze (vezi Prepelita) toate ocaziile. Daca Costea o dadea pe aia, ne retrageam rep 2 si tot mai luam unul.
4. Ce mentalitate anti sd? Cine a zis ca face Miti echipa cu mentalitate anti-sd?

Raven

Mesaj de Raven » 11 Noi 2007, 21:38

cyclop scrie:Amenzile date de jandarm sunt contravenţionale. Numa' judecătoru dă amenzi penale, şi numai în urma unei judecăţi, a unui proces. Se poate face plângere împotriva procesului-verbal, care suspendă executarea amenzii, da' beleaua e că se judecă de instanţa de la locul săvârşirii faptei, în cazul de faţă la Bucureşti.
Partea subliniata i-am spus-o si eu in privat.

VLTRAS CRAIOVENSIS

Mesaj de VLTRAS CRAIOVENSIS » 11 Noi 2007, 22:35


exxtasy
membru
membru
Mesaje: 277
Membru din: 25 Mar 2006, 10:25

Mesaj de exxtasy » 11 Noi 2007, 22:59

foarte adevarat articolul....nota 10
Mandru
Ca Sunt OLTEAN !!!

IoAndyY
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Oct 2006, 00:19

Mesaj de IoAndyY » 11 Noi 2007, 23:02

Poze sau filmare din peluza noastra pe undeva?

Închis