Steaua-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu oile ?!

Poll ended at 10 Noi 2007, 16:24

victorie
31
40%
egal
35
45%
pierdem
11
14%
 
Total votes: 77

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 13 Noi 2007, 10:15

va aduceti aminte declaratia lui Iacov? "Jocurile sunt facute sa pice Craiova?".
Si apoi un articol al lui Banciu "gurile rele spun ca asta e ultimul meci pe care il Castiga Stiinta" (aprox).
Sa speram ca am schimbat astea doar prin meciul cu steaua, si nu o sa fim nevoiti sa cedam si vreun jucator... vorba aia, "fa-te frate cu dracu pana treci puntea" :cool:

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 13 Noi 2007, 10:23

DarkComy scrie:
FanStiinta scrie:
DarkComy scrie:Si uite ca stOAIA nu mai are sanse la titlu dar noi le-am dat 3 pct pe degeaba.
nu cred ca pe degeaba... au luat ospatarul ceva... mai ramane sa aflam ce
Nu ma intereseaza ce a luat. Daca am ajuns sa facem blat si cu oile, e rau. Nu am suferit destul in perioada Netoiu cand am fost capra lui dinamo? acum trebuie sa stam capra si in fata stelei?
m-ai inteles gresit... nici eu nu sunt de acord cu blatul

conStiinta

Mesaj de conStiinta » 13 Noi 2007, 12:17

FreakBoy scrie:va aduceti aminte declaratia lui Iacov? "Jocurile sunt facute sa pice Craiova?".
Si apoi un articol al lui Banciu "gurile rele spun ca asta e ultimul meci pe care il Castiga Stiinta" (aprox).
Sa speram ca am schimbat astea doar prin meciul cu steaua, si nu o sa fim nevoiti sa cedam si vreun jucator... vorba aia, "fa-te frate cu dracu pana treci puntea" :cool:
si tie ti se pare ok asta?!?!?! :o :o :o

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 13 Noi 2007, 12:25

shefu rules scrie:
FreakBoy scrie:va aduceti aminte declaratia lui Iacov? "Jocurile sunt facute sa pice Craiova?".
Si apoi un articol al lui Banciu "gurile rele spun ca asta e ultimul meci pe care il Castiga Stiinta" (aprox).
Sa speram ca am schimbat astea doar prin meciul cu steaua, si nu o sa fim nevoiti sa cedam si vreun jucator... vorba aia, "fa-te frate cu dracu pana treci puntea" :cool:
si tie ti se pare ok asta?!?!?! :o :o :o
nu stiu daca e corect, dar nici retrogradarea comandata nu e corecta asa-i?
Si, dupa parerea mea, nu prea poti sa te bati cu toata lumea... s-a mai incercat asta si am pierdut... prefer un numar limitat de compromisuri pana cand devenim iar puternici...

conStiinta

Mesaj de conStiinta » 13 Noi 2007, 13:00

FreakBoy scrie:
shefu rules scrie:
FreakBoy scrie:va aduceti aminte declaratia lui Iacov? "Jocurile sunt facute sa pice Craiova?".
Si apoi un articol al lui Banciu "gurile rele spun ca asta e ultimul meci pe care il Castiga Stiinta" (aprox).
Sa speram ca am schimbat astea doar prin meciul cu steaua, si nu o sa fim nevoiti sa cedam si vreun jucator... vorba aia, "fa-te frate cu dracu pana treci puntea" :cool:
si tie ti se pare ok asta?!?!?! :o :o :o
nu stiu daca e corect, dar nici retrogradarea comandata nu e corecta asa-i?
Si, dupa parerea mea, nu prea poti sa te bati cu toata lumea... s-a mai incercat asta si am pierdut... prefer un numar limitat de compromisuri pana cand devenim iar puternici...
si crezi ca mititelu are puterea de a face asta, de a ne face iar puternici? eu nu cred ca cfr-ul a trebuit sa stea capra ptr a putea spera ca intr-o zi sa devina puternici...

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Mesaj de OLD-ULTRAS » 13 Noi 2007, 13:03

Freakboy scrie:
shefu rules scrie:
Freakboy scrie:va aduceti aminte declaratia lui Iacov? "Jocurile sunt facute sa pice Craiova?".
Si apoi un articol al lui Banciu "gurile rele spun ca asta e ultimul meci pe care il Castiga Stiinta" (aprox).
Sa speram ca am schimbat astea doar prin meciul cu steaua, si nu o sa fim nevoiti sa cedam si vreun jucator... vorba aia, "fa-te frate cu dracu pana treci puntea"
si tie ti se pare ok asta?!?!?!
nu stiu daca e corect, dar nici retrogradarea comandata nu e corecta asa-i?
Si, dupa parerea mea, nu prea poti sa te bati cu toata lumea... s-a mai incercat asta si am pierdut... prefer un numar limitat de compromisuri pana cand devenim iar puternici...
dinel a vandut din iarna 6 jucatori care au trecut sub comanda javrei de netoiu si au jucat asa cum li sa cerut
pt netoiu a fost o superafacere pt ca a investit cateva zeci de mii de euro ca jucatorii care urmau sa vina la dinamuie sa tranteasca 2-3 meciuri importante pt noi (meciul cu farul de exemplu) si apoi echipa sa se prabuseasca cazand in b si automat a negociat pe pozitie de forta pretul jacatorilor
mititelu, cred, a invatat lectia si se fereste de combinatii (vanzare de jucatori) cu echipele din buc pt ca poate pierde f multi bani
inaintea meciului cu timisoara sa lansat zvonul ca nu vom mai castiga nici un meci pana la sfarsitul turului si ca suntem programati la retrogadare ceea ce nu sa intamplat deocamdata (am luat deja patru puncte uriase) si probabil vom scapa de de retrogadare
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 13 Noi 2007, 13:10

shefu rules scrie:
FreakBoy scrie:
shefu rules scrie:
si tie ti se pare ok asta?!?!?! :o :o :o
nu stiu daca e corect, dar nici retrogradarea comandata nu e corecta asa-i?
Si, dupa parerea mea, nu prea poti sa te bati cu toata lumea... s-a mai incercat asta si am pierdut... prefer un numar limitat de compromisuri pana cand devenim iar puternici...
si crezi ca mititelu are puterea de a face asta, de a ne face iar puternici? eu nu cred ca cfr-ul a trebuit sa stea capra ptr a putea spera ca intr-o zi sa devina puternici...
Pai aia au bani, au un plan bine structurat si o conducere buna. Noi avem bani (cica), avem si un plan bun dar care se va realiza in 50 de ani la ritmul lui Mititelu (nu stiu daca planul cu crescutul juniorilo mai poate fi considerat bun, ca la ce mentalitate au astia de azi, numai de fotbal nu le arde...doar de curve, bautura, masini si distractie.) , conducere ... avem numai incompetenti : V Rosca (care nici acum nu stim cu ce se ocupa...probabil cu sapatul antrenorilor), Mititelu care e cel mai priceput si se baga peste toti iar cateva zile mai tarziu, anuleaza ordinele (trimisul jucatorilor la Primavara si inapoi), Mitu (m-am lamurit...asta se lauda 2-3 luni de zile pentru o chestie buna si dupa nu mai auzim de el. S-a facut atata tam-tam cand s-a cumparat magazinul mobil dar de cand o sa vina tricourile nu zice nimic), Joavina (dracu stie cu ce se ocupa asta). Numai imbecili in conducere
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 13 Noi 2007, 18:26

shefu rules scrie: si crezi ca mititelu are puterea de a face asta, de a ne face iar puternici? eu nu cred ca cfr-ul a trebuit sa stea capra ptr a putea spera ca intr-o zi sa devina puternici...
Asa crezi? Te rog sa iti amintesti cum a intrat CFR in prima liga !

In ceea ce il priveste pe Adrian Mititelu este clar ca majoritatea suporterilor nu il agreeaza. insa multi considera ca este una din putinele solutii in acest moment. Da tu o alta solutie, o varianta a unui om care ar fi gata sa preia Universitatea si ar fi mult mai capabil. Insa fara variante fanteziste de genul Patriciu, etc..

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 13 Noi 2007, 19:31

shefu rules scrie:
FreakBoy scrie:
shefu rules scrie:
si tie ti se pare ok asta?!?!?! :o :o :o
nu stiu daca e corect, dar nici retrogradarea comandata nu e corecta asa-i?
Si, dupa parerea mea, nu prea poti sa te bati cu toata lumea... s-a mai incercat asta si am pierdut... prefer un numar limitat de compromisuri pana cand devenim iar puternici...
si crezi ca mititelu are puterea de a face asta, de a ne face iar puternici? eu nu cred ca cfr-ul a trebuit sa stea capra ptr a putea spera ca intr-o zi sa devina puternici...
zi-mi si mie in cate meciuri a fost cfr-ul dezavantajata de arbitrii...

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 13 Noi 2007, 19:33

pralea o daduram in arbitrii acum? si daca ii fura arbitrii ce? nu i-au furat anu trecut cand au pierdut locul 2? daca ii fura anu asta ce conteaza, ca in meciurile cu sdr nu iau bataie si se descurca baietii. acum o dam ca fura cfr-ul
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

conStiinta

Mesaj de conStiinta » 13 Noi 2007, 20:41

EDMOND_ scrie:
shefu rules scrie: si crezi ca mititelu are puterea de a face asta, de a ne face iar puternici? eu nu cred ca cfr-ul a trebuit sa stea capra ptr a putea spera ca intr-o zi sa devina puternici...
Asa crezi? Te rog sa iti amintesti cum a intrat CFR in prima liga !

In ceea ce il priveste pe Adrian Mititelu este clar ca majoritatea suporterilor nu il agreeaza. insa multi considera ca este una din putinele solutii in acest moment. Da tu o alta solutie, o varianta a unui om care ar fi gata sa preia Universitatea si ar fi mult mai capabil. Insa fara variante fanteziste de genul Patriciu, etc..
nu sunt eu in masura sa dau solutii, cum nici n-am zis ca as vrea sau nu sa plece mititelu. m-am rezumat la a spune ca nu il cred in stare sa faca din stiinta "un club puternic", ca sa-l citez pe FreakBoy.

de altfel, centrul discutiei era in cu totul alta parte, si anume ca nu sunt deloc deacord cu "vorba aia, 'fa-te frate cu dracu pana treci puntea' ", tot de la FreakBoy citire, cu referire la suspiciunile de blat la meciul cu steaua

@FreakBoy

ce lagatura exista intre a fii sau nu avantajati de arbitri si conceptul, pe care cred ca-l agreezi, "mai bine capra decat prin coclaurile b-ului" ?

Închis