Ceahlaul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ceahlaul - Universitatea Craiova

Poll ended at 30 Noi 2007, 20:41

Victorie! Trebuie sa avem o iarna linistita
33
70%
Egal
11
23%
Infrangere
3
6%
 
Total votes: 47

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Mesaj de danutz » 03 Dec 2007, 13:30

...si totusi, clubul ar trebui sa ia pozitie fata de brigada de arbitri, mugurel cacanel sa fie recuzat etc. stiu ca-i doare in [cenzurat], dar sa vada ca nu ne lasam calcati in picioare
mereu alaturi de voi

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 03 Dec 2007, 14:19

- nu cred ca vom mai avea asa de multe ocazii vreodata intr-un meci cum am avut ieri
- echipa a inceput sa joace fotbal, ieri am avut nesansa, nu poti sa zici ca nu au vrut sa dea gol...pur si simplu mingea n-a vrut sa intre in poarta
- wobay trebuia introdus din min. 46' e un jucator care stie cu mingea
- se vede ca echipa creste de la meci la meci, mai putin in meciul cu steaua acolo unde au facut act de prezenta...
- barboianu trebuia folosit in locul lui dananae, nu stiu de ce se insista asa de mult in folosirea acestui jucator, sincer nu inteleg
-dorel stoica ar trebui ca in iarna asta sa i se dea drumul ca dupa modul de exprima a fetei si in joc lasa de dorit
-costea e prea individualist, au fost cateva faze in care putea combina cu tanase
-linia de mijloc este cea ideala cu un plus fata de wobay care trebuie introdus in a 2-a repriza. prepelita-saceanu-adrei ionescu (wobay)-velcovici.
-i-asi sugera lui napoli ca in meciul cu farul si iasul sa incerce sa inlocuiasca fundasi, eu as incepe cu barboianu-gaman, busu (curteanu)-rose.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 03 Dec 2007, 14:27

gsm scrie:- barboianu trebuia folosit in locul lui dananae, nu stiu de ce se insista asa de mult in folosirea acestui jucator, sincer nu inteleg
BArboianu e mai slab decat Dananae pe faza defensiva! Curteanu e si mai praf!

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 03 Dec 2007, 14:40

Mai avem nevoie de cel putin un fundas, restu posturilor pot fi acoperite bine
Suntem pe drumul bun, de data asta am avut ghinion, se mai intampla
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 03 Dec 2007, 14:51

Cred ca glumesti cu linia aia de fund :laughing:

Stoica Mitchell si Rose nu trebuie scosi neaparat . Probabil cu Farul va intra V.Gaman in locului lui Mitchell suspendat ( spre ca nu-l baga pe Ciuca ) , iar pe dreapta Dilevski ar putea fi o solutie dar mi-e greu sa cred ca va prinde lotul de 18 .
Imagine

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 03 Dec 2007, 15:07

cos22min scrie:Cred ca glumesti cu linia aia de fund :laughing:

Stoica Mitchell si Rose nu trebuie scosi neaparat . Probabil cu Farul va intra V.Gaman in locului lui Mitchell suspendat ( spre ca nu-l baga pe Ciuca ) , iar pe dreapta Dilevski ar putea fi o solutie dar mi-e greu sa cred ca va prinde lotul de 18 .
dinule iar aparusi?! toti suntem antrenori,toti ne dam cu parerea ! poate ca ciuca se misca bine la antrenamente... d'aia avem antrenor la echipa..el sa decida!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 03 Dec 2007, 17:52

Conducerea clubului Universitatea Craiova a remis un comunicat de presa prin care solicita excluderea din arbitraj a brigazii care a condus meciul de ieri de la Piatra-Neamt, formata din Mugurel Draganescu, Octavian Sovre si Ioan Onicas.

"Conducerea clubului Universitatea Craiova solicita excluderea din lotul A a arbitrilor Mugurel Draganescu, Ioan Onicas si Octavian Sovre, pentru maniera de arbitraj din partida pierduta cu 1-0 de Stiinta în fata Ceahlaului Piatra Neamt. Asteptam revenirile în tara ale lui Mircea Sandu si Ionut Lupescu, pentru ca acest caz sa fie judecat obiectiv”, se arata în comunicatul remis oficialii Universitatii.

La partida dintre Ceahlaul si Universitatea Craiova, scor 1-0, oltenii au acuzat neacordarea unui penalty.

Sursa: Ziare.com

poraimos
membru
membru
Mesaje: 230
Membru din: 21 Apr 2007, 23:55

Mesaj de poraimos » 03 Dec 2007, 18:20

doryn...te-am rugat ceva pe mp//

mack
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 04 Oct 2005, 19:01

Mesaj de mack » 03 Dec 2007, 20:46

atata nesansa nu am vazut de mult.Costea m-a inebunit.
mama ei de viata.
:eek: :eek: :eek:

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Mesaj de haxor » 03 Dec 2007, 21:50

poraimos scrie:doryn...te-am rugat ceva pe mp//
Ba mai lasa-ma cu ungurii tai bagami-as :bad: in familiile lor de jeguri ca mi s-a stricat masina prin ungaria si m-au rupt de bani macar daca erau unguri deia de acolo mai ziceai da erau unguri romani destea de le sufli tu in [cenzurat]

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 03 Dec 2007, 21:52

nu cred ca acum trebuie sa cadem in extrema cealalta si sa zicem ca n-avem valoare samd. la modul in care i-am inghesuit pe moldoveni nu-i vad pe multi s-o faca, problema noastra e lipsa de experienta. Si e normal, cand te gandesti la numarul de meciuri in prima divizie. Am fost si lipsiti de sansa si colac peste pupaza, 3 arbitrii care mai aveau putin si trageau ei la poarta.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 03 Dec 2007, 22:07

03.12.2007 | Fotbal
Comenteaza

Aşa arată viitorul?

Craiova a pierdut la Piatra în primul rînd din cauza ei. Aşa se întîmplă cînd controlezi total un meci timp de o oră şi nu dai gol, cînd ratezi monumental, precum campionul în domeniu Costea sau cînd nu profiţi de superioritatea numerică.


"Pe final de meci, Drăgănescu a transformat cel mai clar corner pentru Craiova în aut de poartă pentru gazde" (Alin Buzărin)

Taguri: Muică sîntem neam de piatră

Rămîne după deplasarea din Moldova doar jocul estetic, însă ne aflăm în faţa unui caz de estetică lipsită de productivitate.

Deşi erau hărăziţi doar cu roluri secundare, în prim-plan s-au strecurat, neinvitaţi, arbitrii. Fără a fi decisivi, aceştia au reuşit să se facă de rîs măcar în trei situaţii, toate în favoarea Ceahlăului.

În prima, Viorel Frunză a călcat pe minge, iar asistentul a semnalizat fault, deşi în apropierea imediată a moldoveanului nu se afla nici un adversar.

În a doua, pe final de meci, "centralul" a transformat cel mai clar corner pentru Craiova în aut de poartă pentru gazde.

În fine, în minutele de prelungire, cînd timpul se împuţina, asistentul a observat că un oficial al Ceahlăului a busculat un copil de mingi care, chipurile, a refuzat patriotismul local, dînd repede balonul oltenilor să repună de la margine. "Centralul", solicitat de la margine, a traversat terenul într-o jumătate de minut, a negociat încă o jumătate de minut cu "culpabilii", după care, tot într-o jumătate de minut, a ajuns la centrul terenului pentru a fluiera finalul.

Toate trei episoadele vin de departe în timp, din negura unor ani în care clasamentele se comandau. Arbitrii de astăzi, tineri şi nepătaţi, au ajuns să copieze aceste moşteniri ancestrale, adaptîndu-le la prezent. Despre "centralul" de la Piatra, Mugurel Drăgănescu, se spunea că reprezintă viitorul arbitrajului nostru. Ne-a arătat la scenă deschisă că el e, de fapt, trecut.

de ALIN BUZĂRIN

poraimos
membru
membru
Mesaje: 230
Membru din: 21 Apr 2007, 23:55

Mesaj de poraimos » 03 Dec 2007, 23:04

:lol:

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 04 Dec 2007, 08:57

imi place toto mai mult acest Buzarin

are dreptate si cand spune ca noi trebuia sa batem si aceste arbitraj ridicol

abia astept sa treaca siaceste 2 etape, sa intram in pregatirea de iarna pt ca se vede ca in toate meciruile in repriza a 2-a suntem pe spate fizic
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 04 Dec 2007, 12:42


Închis