Ceahlaul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ceahlaul - Universitatea Craiova

Poll ended at 30 Noi 2007, 20:41

Victorie! Trebuie sa avem o iarna linistita
33
70%
Egal
11
23%
Infrangere
3
6%
 
Total votes: 47

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 02 Dec 2007, 19:17

Mai pierdui si la pariuri pe ei :mad: Ultimul meci care trebuia sa imi mai iese :mad: il aveam in X2 :(
Imi bag picioarele care mai pune pe echipa favorita :o:

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 02 Dec 2007, 19:18

poraimos scrie:
Livius scrie:
poraimos scrie: prostule sunt oltean getbeget..care **** mea e problema ta?
ba jigodie, si asa am o gramada de nervi, veze-ti de trebuirle tale si inainte sa mai faci alte chestii, mai foloseste-ti draq capul ala, ca nu-ti sta degeaba pe umeri.
ma doare in **** de nervii tai....controleaza-ti vorbele ..ca nu stim cum ne intalnim odata...
....stai in craiova ?
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

nicu_andrei
senior
senior
Mesaje: 420
Membru din: 01 Aug 2006, 15:06

Mesaj de nicu_andrei » 02 Dec 2007, 19:19

ne bat toti sarmanii asta e..suntem penibili...meci jenant...mircea are psihicu la pamant :mad:
Imagine

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 02 Dec 2007, 19:22

Norocul nostru se numeste Otelul care a facut egal la Iasi si astfel la sfarsitul turului ramanem la un singur punct de ultimul loc retrogradabil:

http://www.craiova-maxima.ro/clasamente/

poraimos
membru
membru
Mesaje: 230
Membru din: 21 Apr 2007, 23:55

Mesaj de poraimos » 02 Dec 2007, 19:24

Pacala scrie:
poraimos scrie:
Livius scrie: ba jigodie, si asa am o gramada de nervi, veze-ti de trebuirle tale si inainte sa mai faci alte chestii, mai foloseste-ti draq capul ala, ca nu-ti sta degeaba pe umeri.
ma doare in **** de nervii tai....controleaza-ti vorbele ..ca nu stim cum ne intalnim odata...
....stai in craiova ?
da..ce propui??

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 02 Dec 2007, 19:26

Eu propun sa vorbiti pe privat :eek:

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 02 Dec 2007, 19:32

Dan scrie:OK. norocul meu ca intru mai tarziu pe forum dupa ce mi-am epuizat injuraturile.
Daca era 0-0 sau daca bateam acum laudam echipa, pe napoli si pe bird de ne sareau capacele. Adevarul e ca pana la gol am jucat foarte, foarte bine, cum de mult nu-mi amintesc sa fi jucat in deplasare (mult mai bine decat la Bistrita, de exemplu). Daca vom repeta meciuri bune, imposibil sa nu vina victoriile.
O echipa care rateaza mult e o echipa care stie sa isi creeze ocazii multe si mai devreme sau mai tarziu aceste ocazii se vor transforma in goluri.
Echipa e in crestere, important e sa confirme in meciurile urmatoare...
aplauda aplauda aplauda foarte bine punctat,azi chiar am jucat FOTBAL,dar cum fotbalul e nedrept de multe ori........... :mad:
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 02 Dec 2007, 19:33

mah, lasati-o dracului...noi ne ducem vertiginos in jos si voi aveti chef sa v-o trageti unul la altul!!! :mad:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 02 Dec 2007, 19:46

meciul cu faru o sa fie asa ... toata lumea: ah gata pierdem, echipa e praf, dorel sa plece, m03 miti, mercenari etc.

batem la constantza... echipa e excelenta am jucat perfect napoli super antrenor, optimism... cupe europene etc.

concluzia:echipa nu e constanta. (inca, sper)
Inainte de meciu asta mi-am zis ca pot sa vad si eu adevarata fata a echipei, ca in meciurile cu buzau sau steaua sa zicem ca s-au facut speculatii, cu poli am batutu dupa un gol norocos, cu u cluj au pierdut dupa o gresala de portar, cu otelu au jucat bine si au pierdut; doar cu dinamo au jucat calumea dar au facut egal; (vorbesc aici de mandatul lui napoli)

cu farul: x2 si iar optimism
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 02 Dec 2007, 19:53

Si eu sunt de acord , astazi am jucat un fotbal bun spre foarte bun , din pacate am avut si ghinion , dar si jucatori care nu prea au ce cauta gen Baird , sau jucatori care nu prea au fost in forma gen Prepelita , Tanasa sau Costea . Andrei Ionescu mie mi-a placut , dar cred ca l-a scos pentru ca nu prea mai putea sa alerge . Pacat de eroarea de la gol pentru ca a fost o greseala in lant a apararii pot spune pentru ca Dorel Stoica daca ati observat a fost prins intre 2 adversari si a plecat pe o eventuala pasa pentru sut . Sa speram ca vom scoate 6 p din urmatoarele 2 meciuri , in deplasare la Farul si acasa cu Iasiul si ne vom reveni din primavara cu o pregatire buna si cu 2-3 jucatori care sa poata emite pretentii la primul 11 , nu jucatori gen Dilevski care desi este refacut de 2 etape nu prinde nici macar lotul de 18 . Poate ne-ar trebui un fundas stanga bun , pentru ca Rose a demonstrat ca este / ar fi mai util pe postul de mijlocas stanga . Cred ca la Constanta ar trebui sa joace cu acelasi 11 , dar cu Wobay in locul lui Prepelita si bineinteles Gargalie sau V.Gaman in locul lui Mitchell suspendat . Cred ca pe banca ar putea sa ia loc si Lutu , Dina si Stoianof pentru ca astazi l-am vazut pe Napoli uitandu-se pe banca si practic nu avea solutii pentru atac .

Pacat . Ceahlaul chiar era de batut astazi , dar din pacate Multescu este un poarte foarte bun .

PS: Tinand cont ca in ultima etapa a campionatului vom intanli acasa pe Ceahlaul , sa speram ca noi vom fi cei care ii vom trimite acolo unde le este locul , adica in Liga a II a . Asta da razbunare o:
Last edited by Cosmin™ on 02 Dec 2007, 19:57, edited 1 time in total.
Imagine

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 02 Dec 2007, 19:57

gata mai a trecut....asta e am luat-o in nanau! :( am jucat bine...pacat pt ca ne-am batut joc de ocaziile pe care le-am avut! ucv ucv

P.S.
Risin' up, back on the street
Did my time, took my chances
Went the distance, now I'm back on my feet
Just a team and his will to survive

So many times, it happens too fast
You change your passion for glory
Don't lose your grip on the dreams of the past
You must fight just to keep them alive

Chorus:
It's the eye of the lion, it's the cream of the fight
Risin' up to the challenge of our rival
And the last known survivor stalks his prey in the night
And he's watchin' us all in the eye of the lion

Face to face, out in the heat
Hangin' tough, stayin' hungry
They stack the odds 'til we take to the street
For we kill with the skill to survive

chorus

Risin' up, straight to the top
Have the guts, got the glory
Went the distance, now I'm not gonna stop
Just a team and his will to survive

chorus :)(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 02 Dec 2007, 19:58

Nimeni nu a remarcat ca noi am facut doar 2 schimbari, si alea cam tarziu.

PS. Dorin, suntem la 3 puncte de ultimul loc retrogradabil. Pandurii au 14 puncte.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 02 Dec 2007, 19:58

macar am aratat ca avem potential...poate in viitor, reusim mai mult!!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

iuli

Mesaj de iuli » 02 Dec 2007, 20:40

despre Napoli trebuie sa ne pronuntam abia dupa ce pregateste echipa 1 an.Din ce am jucat azi,suntem in crestere clar chiar daca am pierdut ,nemeritat zic eu.Intr-adevar ne-au batut niste epave,dar si arbitrajul a fost pe fata cu ei plus ca au avut un portar in zi mare.
Ne mai trebuie un varf de gura portii si un fundas central de valoare.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 02 Dec 2007, 20:42

iuli scrie:despre Napoli trebuie sa ne pronuntam abia dupa ce pregateste echipa 1 an.Din ce am jucat azi,suntem in crestere clar chiar daca am pierdut ,nemeritat zic eu.Intr-adevar ne-au batut niste epave,dar si arbitrajul a fost pe fata cu ei plus ca au avut un portar in zi mare.
Ne mai trebuie un varf de gura portii si un fundas central de valoare.
Asta la capitolul urgente, ca altfel mai avem nevoie de dubluri pe unele posturi. Si destul de multe.

Închis