[Amical] Universitatea - Winterthur

Moderator: grup_moderatori

Închis
inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Mesaj de inima de leu » 03 Feb 2008, 21:16

Mare rezultat, mari jucatori si, nu in ultimul rand, mare antrenor...
Intrebarea zilei: prin ce minune vom scapa de retrogradare la primavara??

jeanpierre
membru
membru
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2006, 23:00

Mesaj de jeanpierre » 03 Feb 2008, 21:26

lordliv scrie:
jeanpierre scrie:
lordliv scrie:
nu! eu nu m am referit la aspectul acesta:
am spus ca daca politehnica timisoara are toate conditiile sa obtina rezultate bune in viitor ( repet,lot bun de jucatori,antrenor de fotbal si mai ales bani...) universitatea craiova are sanse infime sa obtina niste rezultate bune ( cu lotul de jucatori pe care il avem ,cu pseudo antrenorul existent si mai ales fara bani...)
oricum tu ai facut comparatia cu timisoara...

ps. tu chiar faci comparatie intre cel mai bun atac format de romani din campionat ,ganea si bucur cu ceea ce avem noi?!

ps2 am uitat! noi il avem pe mititelu!
man, mai mult decat sa spun ca au atac mai bun, ce vrei sa spun, ca au un atac muuuuuuuuuuuuuuuuuult mai bbuuuuunnnnnn? ok. il au.
In alta ordine de idei, l-ai vrea pe Iancu patron la Craiova?
De bazaconia asta ca nu sunt bani m-am saturat. Nu spun ca Mititelu are mai multi bani ca Iancu, dar nici chiar asa, sa o tii gaia-matzu si sa negi evidentza.
Ce echipa din Romania pleaca si cu echipa a doua in cantonament, deci conditii egele de pregatire si pentru viitorul Stiintei?
Ce patron s-a apucat sa faca modernizari adevarate pe un stadion care nu apartine clubului?
Oricum, daca nu se apuca de stadion nu putea sa ii zica nimeni nimic, nu era bunul lui, dar el, prostu', s-a apucat sa bage milioane de euro, asa, ca sa se demonstreze inca o data si inca o data ca “NU ARE BANI”, domn'e.
Shi de ce nu s-au bagat aia care au saci de bani in 2005 sa salveze Universitatea de la desfiintare?

Sunt sigur ca un expert in fotbal ca tine va reusi sa raspunda la aceste intrebari de bun simt, cred eu, pe care le-am pus.
ramai baietas cu mititelu ,ca ramai bine...!

ps. in fata acestor intrebari " de bun simt " si care se repeta ca o moara sticata la fanii ospatarului,chiar ca nu ai ce sa raspunzi!
Man, e o REALITATE, stiu ca o inghiti cu noduri, nu e nicio surpriza. Iti spun eu care sunt raspunsurile, in ordinea intrebarilor: Universitatea, Mititelu si, respectiv, I-a durut in paishpe (asta ca sa nu folosesc cuvinte urate) de Craiova.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 03 Feb 2008, 22:16

inima de leu scrie:Mare rezultat, mari jucatori si, nu in ultimul rand, mare antrenor...
Intrebarea zilei: prin ce minune vom scapa de retrogradare la primavara??
raspuns: nu vom scapa
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

spandau_sro

Mesaj de spandau_sro » 03 Feb 2008, 22:34

[/quote]
Man, e o REALITATE, stiu ca o inghiti cu noduri, nu e nicio surpriza. Iti spun eu care sunt raspunsurile, in ordinea intrebarilor: Universitatea, Mititelu si, respectiv, I-a durut in paishpe (asta ca sa nu folosesc cuvinte urate) de Craiova.[/quote]

Realitatea este ca echipa e slaba, insa poate scapa de retrogradare. Mai sunt si altii slabi si cu tensiuni mari la cluburile lor . Lasati-o balta cu cearta.
Problema cea mare este ca s-a pierdut un an de pomana

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 03 Feb 2008, 22:52

spandau_sro scrie:
Man, e o REALITATE, stiu ca o inghiti cu noduri, nu e nicio surpriza. Iti spun eu care sunt raspunsurile, in ordinea intrebarilor: Universitatea, Mititelu si, respectiv, I-a durut in paishpe (asta ca sa nu folosesc cuvinte urate) de Craiova.[/quote]

Realitatea este ca echipa e slaba, insa poate scapa de retrogradare. Mai sunt si altii slabi si cu tensiuni mari la cluburile lor . Lasati-o balta cu cearta.
Problema cea mare este ca s-a pierdut un an de pomana[/quote]




si eu sunt de acord cu tine
suntem slabi si singura sa zicem consolare este ca sunt si altii mai slabi ca noi
sa speram ca o sa scapam

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 04 Feb 2008, 00:43

jeane!
pentru linistea ta sufleteasca afla ca si prietenii nostri de la dinamo,trimit si echipa a 2 a in cantonament prin turcia...asa ca nu suntem singuri...

faptul ca mititelu investeste intr o proprietate care nu i apartine denota diletantism dar si dorinta de publicitate exarcerbata...

eu preferam ca el sa aiba bani pentru transferuri ,pentru un staff tehnic si administrativ competitiv ,iar in stadion sa investeasca proprietarul de drept

ps. eu prevad inca un mare scandal in privinta amenajarii stadionului!
are mititelu certificat de urbanism,acord unic sau s a emis autorizatia de constructie pentru lucrarile de la stadion?!
mie imi este sa nu ramanem cu stadionul daramat...

ps2 inghit cu noduri ,pentru ca echipa mea favorita de 35 de ani,este foarte aproape de a retrograda...singura noastra sansa este sa fie alte 4 echipe mai slabe ca ea!

ps3 aceleasi scuze ca pe vremea lui cioroianu: echipa este obosita dupa antrenamentele tari si din aceasta cauza nu raspunde la comenzi...

ps4 iata stirea cu dinamo2:

Astfel, tinerii de la Dinamo II vor pleca in acelasi timp cu echipa condusa de Cornel Talnar in stagiul din Turcia, pe 3 februarie, urmand sa revina pe data de 15.

Elevii lui Emil Ursu vor disputa urmatoarele partide:

5 februarie: FK VINDAVA (LETONIA) - DINAMO II
7 februarie: HERTHA 2 BERLIN - DINAMO II
8 februarie: ANTALYA - DINAMO II
9 februarie: CHUNNAM DRAGON - DINAMO II
11 februarie: HIROSHIMA - DINAMO II
13 februarie: FK MOSCOVA - DINAMO II

jeanpierre
membru
membru
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2006, 23:00

Mesaj de jeanpierre » 04 Feb 2008, 04:10

lordliv scrie:jeane!
pentru linistea ta sufleteasca afla ca si prietenii nostri de la dinamo,trimit si echipa a 2 a in cantonament prin turcia...asa ca nu suntem singuri...

faptul ca mititelu investeste intr o proprietate care nu i apartine denota diletantism dar si dorinta de publicitate exarcerbata...
eu preferam ca el sa aiba bani pentru transferuri ,pentru un staff tehnic si administrativ competitiv ,iar in stadion sa investeasca proprietarul de drept

ps. eu prevad inca un mare scandal in privinta amenajarii stadionului!
are mititelu certificat de urbanism,acord unic sau s a emis autorizatia de constructie pentru lucrarile de la stadion?!

mie imi este sa nu ramanem cu stadionul daramat...

ps2 inghit cu noduri ,pentru ca echipa mea favorita de 35 de ani,este foarte aproape de a retrograda...singura noastra sansa este sa fie alte 4 echipe mai slabe ca ea!

ps3 aceleasi scuze ca pe vremea lui cioroianu: echipa este obosita dupa antrenamentele tari si din aceasta cauza nu raspunde la comenzi...

ps4 iata stirea cu dinamo2:

Astfel, tinerii de la Dinamo II vor pleca in acelasi timp cu echipa condusa de Cornel Talnar in stagiul din Turcia, pe 3 februarie, urmand sa revina pe data de 15.

Elevii lui Emil Ursu vor disputa urmatoarele partide:

5 februarie: FK VINDAVA (LETONIA) - DINAMO II
7 februarie: HERTHA 2 BERLIN - DINAMO II
8 februarie: ANTALYA - DINAMO II
9 februarie: CHUNNAM DRAGON - DINAMO II
11 februarie: HIROSHIMA - DINAMO II
13 februarie: FK MOSCOVA - DINAMO II
Daca tu crezi ca din cauza asta a investit in stadion inseamna ca trebuie sa iti faci urgent un control psihic. Te compatimesc.
Dar lordlivule, la faza cu “eu preferam ca el sa aiba bani pentru transferuri ,pentru un staff tehnic si administrativ competitiv ,iar in stadion sa investeasca proprietarul de drept” ai dovedit ca esti kiar inteligent. Ce lucru plin de intelepcine ai spus! Ai avut o strafulgerare de geniu. Perfect, prietene! Si eu cred la fel, expertule, dar iaca pozna! Proprietarul de drept, da-i-as :-x , n-a facut ce trebuia sa faca si ii face altul treaba.
Pai nene, daca pe proprietarul de drept il doare in carici, s-a apucat prostu' sa faca terenu' de joc, terenuri de antrenament, tribunele la stadionul mare si ce o mai fi!
Ti-a placut cum arata gazonul la meciurile cu Dinamo si Poli?
In alta ordine de idei, tu nu prevezi, tu iti doresti, expertule, un scandal!!!
I-auzi, n-are certificat de urbanism!!!!! Mititelu incalca legea! La puscarie cu el, man!! Du-te man si da-i lui Solomon idei cum sa-i mai puna talpi lui Mititelu, mi se pare ca e singurul lucru pe care il poti face bine!
De ce ar avea nevoie de publicitate exagerata, lordule? Nu candideaza impotriva lui Solomon, stai linistit!
Lordule, tu nu ai recunoscut, nu recunosti si nu vei recunoaste nimic bun din ce se intampla la Universitatea!
Esti o pierdere de vreme pentru cei care iti citesc isteriile si ineptiile.

ozzy

Mesaj de ozzy » 04 Feb 2008, 07:06

Miti, tu esti mah? Pupici :)(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 04 Feb 2008, 08:58

1. eso e a lui mititelu deci putea transmite stiri live..gaseau pe cineva plecat cu echipa daca ar fi fost profesionisti...

2. nu or conta rezultatele din amicale dar infrangerile astea spun ca echipa nu merge..clar

3. din moment ce investeste in stadion..mititelu are bani...dar nu-i foloseste cum trebuie......are oameni slabi pe langa el

4. nu ma impresionaza napoli...nu inteleg folosirea constanta in primul 11 a unui dilevski si chiar...v.gaman

5. lotul e subtire..ar trebui rechemati si ciuca si velcovici..si pastrat lutu
nu se pot face transfeuri...dar macar sa pastreze juatorii

6. obositi? or fi tras la galere? echipa s-a reunit mai tarziu ca toate celelalte echipe.....ma mira stilul napoli

7. macar accidentati(care e chestia cu tanasa?) sa nu aiba ca in rest......
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 04 Feb 2008, 09:38

jeanpierre scrie:
lordliv scrie:jeane!
pentru linistea ta sufleteasca afla ca si prietenii nostri de la dinamo,trimit si echipa a 2 a in cantonament prin turcia...asa ca nu suntem singuri...

faptul ca mititelu investeste intr o proprietate care nu i apartine denota diletantism dar si dorinta de publicitate exarcerbata...
eu preferam ca el sa aiba bani pentru transferuri ,pentru un staff tehnic si administrativ competitiv ,iar in stadion sa investeasca proprietarul de drept

ps. eu prevad inca un mare scandal in privinta amenajarii stadionului!
are mititelu certificat de urbanism,acord unic sau s a emis autorizatia de constructie pentru lucrarile de la stadion?!

mie imi este sa nu ramanem cu stadionul daramat...

ps2 inghit cu noduri ,pentru ca echipa mea favorita de 35 de ani,este foarte aproape de a retrograda...singura noastra sansa este sa fie alte 4 echipe mai slabe ca ea!

ps3 aceleasi scuze ca pe vremea lui cioroianu: echipa este obosita dupa antrenamentele tari si din aceasta cauza nu raspunde la comenzi...

ps4 iata stirea cu dinamo2:

Astfel, tinerii de la Dinamo II vor pleca in acelasi timp cu echipa condusa de Cornel Talnar in stagiul din Turcia, pe 3 februarie, urmand sa revina pe data de 15.

Elevii lui Emil Ursu vor disputa urmatoarele partide:

5 februarie: FK VINDAVA (LETONIA) - DINAMO II
7 februarie: HERTHA 2 BERLIN - DINAMO II
8 februarie: ANTALYA - DINAMO II
9 februarie: CHUNNAM DRAGON - DINAMO II
11 februarie: HIROSHIMA - DINAMO II
13 februarie: FK MOSCOVA - DINAMO II
Daca tu crezi ca din cauza asta a investit in stadion inseamna ca trebuie sa iti faci urgent un control psihic. Te compatimesc.
Dar lordlivule, la faza cu “eu preferam ca el sa aiba bani pentru transferuri ,pentru un staff tehnic si administrativ competitiv ,iar in stadion sa investeasca proprietarul de drept” ai dovedit ca esti kiar inteligent. Ce lucru plin de intelepcine ai spus! Ai avut o strafulgerare de geniu. Perfect, prietene! Si eu cred la fel, expertule, dar iaca pozna! Proprietarul de drept, da-i-as :-x , n-a facut ce trebuia sa faca si ii face altul treaba.
Pai nene, daca pe proprietarul de drept il doare in carici, s-a apucat prostu' sa faca terenu' de joc, terenuri de antrenament, tribunele la stadionul mare si ce o mai fi!
Ti-a placut cum arata gazonul la meciurile cu Dinamo si Poli?
In alta ordine de idei, tu nu prevezi, tu iti doresti, expertule, un scandal!!!
I-auzi, n-are certificat de urbanism!!!!! Mititelu incalca legea! La puscarie cu el, man!! Du-te man si da-i lui Solomon idei cum sa-i mai puna talpi lui Mititelu, mi se pare ca e singurul lucru pe care il poti face bine!
De ce ar avea nevoie de publicitate exagerata, lordule? Nu candideaza impotriva lui Solomon, stai linistit!
Lordule, tu nu ai recunoscut, nu recunosti si nu vei recunoaste nimic bun din ce se intampla la Universitatea!
Esti o pierdere de vreme pentru cei care iti citesc isteriile si ineptiile.
m ai dat gata baietas! ( probabil ca esti obisnuit sa actionezi in afara legii...)

ps. se vede de la o posta ca esti o sluga platita de a ospatarului!

ps2 ce se intampla bun la universitatea craiova?

ps3 ma doare undeva de solomon...

ps4 ma doare undeva daca tu nu esti de acord cu mine...

ps5 o zi buna, alaturi de mititelu!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 04 Feb 2008, 10:02

lordliv scrie:are mititelu certificat de urbanism,acord unic sau s a emis autorizatia de constructie pentru lucrarile de la stadion?!
mie imi este sa nu ramanem cu stadionul daramat...
:laughing: :)( :lol: :laughing: ce sa aiba ma? certificat de urbanism? :laughing: :)( marturisesc ca nu ma pot opri din ras .....esti tare o: ...esti cel mai meserias din cati am vazut pe forumul asta......
:)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 04 Feb 2008, 10:20

Pacala scrie:
lordliv scrie:are mititelu certificat de urbanism,acord unic sau s a emis autorizatia de constructie pentru lucrarile de la stadion?!
mie imi este sa nu ramanem cu stadionul daramat...
:laughing: :)( :lol: :laughing: ce sa aiba ma? certificat de urbanism? :laughing: :)( marturisesc ca nu ma pot opri din ras .....esti tare o: ...esti cel mai meserias din cati am vazut pe forumul asta......
:)(
si eu rad!!! intradevar ,mititelu si legalitatea!!!

ps. domnule " mort de ras " ,ori ca darami ceva ori ca vrei sa construiesti ceva,ai nevoie de niste acte...pe care le am denumit mai sus!
restul ,intradevar este de domeniul rasului,inclusiv " nestiinta " unora! :)(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 04 Feb 2008, 10:22

asta nu darama si nu constuieste nimic nea solomoane :)( asta inlocuieste gazonul :laughing: :)(

p.s.: actele le-ai "numit" eventual "enumerat" ..
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 04 Feb 2008, 10:29

Pacala scrie:asta nu darama si nu constuieste nimic nea solomoane :)( asta inlocuieste gazonul :laughing: :)(

p.s.: actele le-ai "numit" eventual "enumerat" ..
le am denumit ,pacalici, pentru nestiinta de care dai dovada...

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Mesaj de Guardiola » 04 Feb 2008, 10:35

lordliv scrie:
Pacala scrie:
lordliv scrie:are mititelu certificat de urbanism,acord unic sau s a emis autorizatia de constructie pentru lucrarile de la stadion?!
mie imi este sa nu ramanem cu stadionul daramat...
:laughing: :)( :lol: :laughing: ce sa aiba ma? certificat de urbanism? :laughing: :)( marturisesc ca nu ma pot opri din ras .....esti tare o: ...esti cel mai meserias din cati am vazut pe forumul asta......
:)(
si eu rad!!! intradevar ,mititelu si legalitatea!!!

ps. domnule " mort de ras " ,ori ca darami ceva ori ca vrei sa construiesti ceva,ai nevoie de niste acte...pe care le am denumit mai sus!
restul ,intradevar este de domeniul rasului,inclusiv " nestiinta " unora! :)(
are actele si ce face nu face dupa capul lui ca iti dai seama ce ar iesii. are acte si de la arhitect(ca asta ii trebuie) si care e si seful urbanistilor in Craiova.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Închis