[Amical] Universitatea - Winterthur

Moderator: grup_moderatori

Închis
jeanpierre
membru
membru
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2006, 23:00

Mesaj de jeanpierre » 04 Feb 2008, 18:16

DoRyN scrie:Pacala nu spune nimeni sa nu refaca gazonul si ce modernizari si-a mai propus el. Insa sa o faca legal. Eu am citit ca Solomon a declarat ca pentru lucrarile de la stadion nu ar exista toate avizele si acordurile necesare. Daca aceste documente exista, ok, sa-i dea bataie. Dar sa nu vina mai tarziu si sa zica ca Solomon sau primaria nu-l ajuta si-i pun piedici. Cand te apuci de o treaba trebuie sa o faci corect.
De ajutat e clar ca nu-l ajuta si de pus piedici, chiar daca nu e asta, sunt altele. Sau le-ai uitat? Tu vrei sa-l “speli” pe Solomon acum sau ce?

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 04 Feb 2008, 18:21

solo bate campii...deja disputa dintre ei a atins cotele nebuniei...daca si pe chestia asta e scandal.....:mad:

n-am fost niciodata la vot....partide..primari...presedinti....ptiu....politicienii sint ultimii oameni....pierdeam timpul .....dar acum voi debuta cu vot impotriva lui solo..pt ca e complet nebun...adica sa faci scandal si cand iti face altul vestiarele si gazonul...asta chiar e prea de tot
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 04 Feb 2008, 18:23

Pacala scrie:
Livius scrie: Pt a construi/darama, chiar si pt un garaj, primul lucru pe care il faci, te duci la primarie si ceri certificatul de urbanism (care se elibereaza contra unei taxe).

Apoi trebuie sa indeplinesti cerintele pe care le cuprinde el, pe langa avize de la pompieri, gunoi samd trebuie sa ai un PUZ aprobat (pe care il intocmeste un urbanist) si apoi sa ti se elibereze autorizatia de construire/daramare pe baza unui proiect de arhitectura (PAC).

Revenind la subiectul nostru, este adevarat, mititelu ar trebui sa obtina aprobarile de la Primarie. Dar avand in vedere ca e o investitie privata pt un bun ce apartine domeniului privat al unitatii administrativ teritoriale... primaria ar fi cea care sa zica sarut-mana. E ca si cum ar veni cineva sa asfalteze o strada si primaria ar incepe sa-i caute nod in papura.

Singurul lucru pe care l-ar putea face ar fi sa ceara proiectul inginerului sa vada daca ar corespunde normelor (dar normativul care e in vigoare pt spatii verzi e din 1973
cata diferenta intre mesajul lui Livius si cel care mi-a starnit rasul
lordliv scrie:are mititelu certificat de urbanism,acord unic sau s a emis autorizatia de constructie pentru lucrarile de la stadion?!
mie imi este sa nu ramanem cu stadionul daramat...

:)(
nu esti singurul pe aici familiarizat cu chestii din astea...eu unul sint satul de puzuri si avizari la pompieri etc...apropo de demolari....sa vei ce hazliu este cand ti se cere si o fotografie a cladirii dupa ce ai demolat-o :)( legislatia este suficient de stufoasa ...facuta sa ia cat mai multi bani o serie de trepadusi...dar asta e o alta discutie

insa, cum bine ai observat si tu, Mititelu nu construieste si nu demoleaza nimic....reface doar un gazon pe un stadion care nu este proprietatea lui

inteleg animozitatea dintre mititelu si solomon pe pamanturi....inteleg si ca unii suporteri, dintr-un motiv sau altul nu-l inghit pe mititelu.....dar e absurd ca aceasta animozitate sa frizeze nebunia...sa-l lase odata pe mititelu sa refaca gazonul ala ca de 42 de ani nu s-a mai facut nimic...asta-i chiar culmea
pacala,scuze pentru ca te am facut sa razi atat de mult pe ziua de astazi...
eu nu am facut altceva decat sa mi exprim ingrijorarea fata de legalitatea amenajarii stadionului...si cand m am referit la legalitate nu am facut o numai in privinta inlocuirii gazonului ,ci la toate modificarile pe care are de gand sa le faca...
normal ca toti vrem sa avem un stadion modern,dar eu vreau sa fie si legal facut...nu sa ne trezim cu echipa mutata la caracal definitiv,pentru ca solomon nu ne mai lasa sa jucam pe stadionul cl...

ps. in tara asta sunt niste legi, care trebuie respectate pana si de marele patron mititelu...

iuli

Mesaj de iuli » 04 Feb 2008, 18:26

lordliv scrie:
Pacala scrie:
Livius scrie: Pt a construi/darama, chiar si pt un garaj, primul lucru pe care il faci, te duci la primarie si ceri certificatul de urbanism (care se elibereaza contra unei taxe).

Apoi trebuie sa indeplinesti cerintele pe care le cuprinde el, pe langa avize de la pompieri, gunoi samd trebuie sa ai un PUZ aprobat (pe care il intocmeste un urbanist) si apoi sa ti se elibereze autorizatia de construire/daramare pe baza unui proiect de arhitectura (PAC).

Revenind la subiectul nostru, este adevarat, mititelu ar trebui sa obtina aprobarile de la Primarie. Dar avand in vedere ca e o investitie privata pt un bun ce apartine domeniului privat al unitatii administrativ teritoriale... primaria ar fi cea care sa zica sarut-mana. E ca si cum ar veni cineva sa asfalteze o strada si primaria ar incepe sa-i caute nod in papura.

Singurul lucru pe care l-ar putea face ar fi sa ceara proiectul inginerului sa vada daca ar corespunde normelor (dar normativul care e in vigoare pt spatii verzi e din 1973
cata diferenta intre mesajul lui Livius si cel care mi-a starnit rasul
lordliv scrie:are mititelu certificat de urbanism,acord unic sau s a emis autorizatia de constructie pentru lucrarile de la stadion?!
mie imi este sa nu ramanem cu stadionul daramat...

:)(
nu esti singurul pe aici familiarizat cu chestii din astea...eu unul sint satul de puzuri si avizari la pompieri etc...apropo de demolari....sa vei ce hazliu este cand ti se cere si o fotografie a cladirii dupa ce ai demolat-o :)( legislatia este suficient de stufoasa ...facuta sa ia cat mai multi bani o serie de trepadusi...dar asta e o alta discutie

insa, cum bine ai observat si tu, Mititelu nu construieste si nu demoleaza nimic....reface doar un gazon pe un stadion care nu este proprietatea lui

inteleg animozitatea dintre mititelu si solomon pe pamanturi....inteleg si ca unii suporteri, dintr-un motiv sau altul nu-l inghit pe mititelu.....dar e absurd ca aceasta animozitate sa frizeze nebunia...sa-l lase odata pe mititelu sa refaca gazonul ala ca de 42 de ani nu s-a mai facut nimic...asta-i chiar culmea
pacala,scuze pentru ca te am facut sa razi atat de mult pe ziua de astazi...
eu nu am facut altceva decat sa mi exprim ingrijorarea fata de legalitatea amenajarii stadionului...si cand m am referit la legalitate nu am facut o numai in privinta inlocuirii gazonului ,ci la toate modificarile pe care are de gand sa le faca...
normal ca toti vrem sa avem un stadion modern,dar eu vreau sa fie si legal facut...nu sa ne trezim cu echipa mutata la caracal definitiv,pentru ca solomon nu ne mai lasa sa jucam pe stadionul cl...
esti multumit de salariu la primarie? :)(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 04 Feb 2008, 18:27

lordliv, si eu scuze...cred ca n-am citit atent mesajului tau si m-am luat de forma

daca echipa ramane la Caracal...lucru aproape imposibil..e vina lui solo in primul rand...o fi mititelu capos si cu oameni foarte slabi in staff.....dar solo e nebun
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

jeanpierre
membru
membru
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2006, 23:00

Mesaj de jeanpierre » 04 Feb 2008, 18:39

lordliv scrie:
Pacala scrie:
Livius scrie: Pt a construi/darama, chiar si pt un garaj, primul lucru pe care il faci, te duci la primarie si ceri certificatul de urbanism (care se elibereaza contra unei taxe).

Apoi trebuie sa indeplinesti cerintele pe care le cuprinde el, pe langa avize de la pompieri, gunoi samd trebuie sa ai un PUZ aprobat (pe care il intocmeste un urbanist) si apoi sa ti se elibereze autorizatia de construire/daramare pe baza unui proiect de arhitectura (PAC).

Revenind la subiectul nostru, este adevarat, mititelu ar trebui sa obtina aprobarile de la Primarie. Dar avand in vedere ca e o investitie privata pt un bun ce apartine domeniului privat al unitatii administrativ teritoriale... primaria ar fi cea care sa zica sarut-mana. E ca si cum ar veni cineva sa asfalteze o strada si primaria ar incepe sa-i caute nod in papura.

Singurul lucru pe care l-ar putea face ar fi sa ceara proiectul inginerului sa vada daca ar corespunde normelor (dar normativul care e in vigoare pt spatii verzi e din 1973
cata diferenta intre mesajul lui Livius si cel care mi-a starnit rasul
lordliv scrie:are mititelu certificat de urbanism,acord unic sau s a emis autorizatia de constructie pentru lucrarile de la stadion?!
mie imi este sa nu ramanem cu stadionul daramat...

:)(
nu esti singurul pe aici familiarizat cu chestii din astea...eu unul sint satul de puzuri si avizari la pompieri etc...apropo de demolari....sa vei ce hazliu este cand ti se cere si o fotografie a cladirii dupa ce ai demolat-o :)( legislatia este suficient de stufoasa ...facuta sa ia cat mai multi bani o serie de trepadusi...dar asta e o alta discutie

insa, cum bine ai observat si tu, Mititelu nu construieste si nu demoleaza nimic....reface doar un gazon pe un stadion care nu este proprietatea lui

inteleg animozitatea dintre mititelu si solomon pe pamanturi....inteleg si ca unii suporteri, dintr-un motiv sau altul nu-l inghit pe mititelu.....dar e absurd ca aceasta animozitate sa frizeze nebunia...sa-l lase odata pe mititelu sa refaca gazonul ala ca de 42 de ani nu s-a mai facut nimic...asta-i chiar culmea
pacala,scuze pentru ca te am facut sa razi atat de mult pe ziua de astazi...
eu nu am facut altceva decat sa mi exprim ingrijorarea fata de legalitatea amenajarii stadionului...si cand m am referit la legalitate nu am facut o numai in privinta inlocuirii gazonului ,ci la toate modificarile pe care are de gand sa le faca...
normal ca toti vrem sa avem un stadion modern,dar eu vreau sa fie si legal facut...nu sa ne trezim cu echipa mutata la caracal definitiv,pentru ca solomon nu ne mai lasa sa jucam pe stadionul cl...

ps. in tara asta sunt niste legi, care trebuie respectate pana si de marele patron mititelu...
http://www.craiovamaxima.ro/stiri/1258/ ... a-arat.htm
Iti exprimi profunda ingrijorare, cred ca voiai sa spui.
Era ultimul lucru pe care puteai sa il mai cauti legat de subiectul asta si te-a ajutat tovarasul Solomon, ale carui afirmatii au fost criticate pana si de unii prieteni, pana mai ieri.
Solomon va fi linsat de opinia publica daca va indrazni sa mute echipa la Caracal definitiv.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 04 Feb 2008, 18:45

Mai oameni buni, ptr refacerea gazonului nu cred ca-i trebuie nici o autorizatie. Omul are un contract de concesiune sau ce forma o avea el pe 1-2 ani. Ce face el cu gazonul, e o "intretinere". Cand s-o apuca de darmat scaune/tribune/tabele atunci o sa-i trebuiasca ce spuneti voi acolo.
Si Doryn, declaratiile alea care le-ai citit tu ale Lautarului, au fost inventate. GSP e maestru in chestiile astea. Booveanul nostru stia si el ca sunt inventate, si daca va mai amintiti, a raspuns cu No Comment! Ca se mira si lumea de isprava asta.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 04 Feb 2008, 18:56

jeanpierre scrie:
De ajutat e clar ca nu-l ajuta si de pus piedici, chiar daca nu e asta, sunt altele. Sau le-ai uitat? Tu vrei sa-l “speli” pe Solomon acum sau ce?
Nu vreau sa spal nimeni, daca asa ti se pare esti in eroare. Eu am spus ca daca face o treaba sa o faca cu cap, nu sa vina apoi sa inceapa iar cu lamentari. Atat.

@T@V poti sa iei orice in concesiune, pentru a inchide un balcon la o cencesiune, potrivit legii, iti trebuie autorizatie.

Discutia nu isi are rostul daca declaratia aia care am citit-o eu nu e reala si apoi mai suntem si OT.
Last edited by DoRyN on 04 Feb 2008, 18:57, edited 1 time in total.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 04 Feb 2008, 18:57

Pacala scrie:lordliv, si eu scuze...cred ca n-am citit atent mesajului tau si m-am luat de forma

daca echipa ramane la Caracal...lucru aproape imposibil..e vina lui solo in primul rand...o fi mititelu capos si cu oameni foarte slabi in staff.....dar solo e nebun
solomon este un tigan cretin care si a batut joc atat de oras cat si de universitatea craiova...
mititelu ,daca si a asumat preluarea echipei atat de iubite de noi,trebuia sa faca niste compromisuri cu autoritatile locale...pentru ca preluat un fenomen social,o dragoste imensa...
asa,ce a realizat? s a certat cu toata lumea ,are dusmani multi si mari!
cine sufera mai mult?- spiritul universitatii craiova si noi suporterii!
atata timp cat echipa nu va fi sustinuta de tot orasul ,este imposibil sa facem performanta pe care o dorim cu totii.

sunt impotriva lui mititelu ,pentru ca a tarat echipa in luptele sale personale cu gastile care vaneaza terenurile craiovei...mai rau s a bagat si in lupta politica...

eu unul mor de necaz cand vad ca pana si vasluiul face un transfer de marca,iar noi ne amagim cu dananaie & co!
chiar nu ti dai seama ca putem sa pierdem definitiv aceasta echipa?

ca raspuns si pentru alti suporteri ,gen iuli:
am ajuns la un nivel incat nu pot fi acuzat de" partipris ",pe mine ma intereseaza doar universitatea craiova pentru care mi am jerfit ani din viata...asa ca ma intereseaza tot ceea ce se intampla in jurul echipei si in calitatea mea de free lance imi permit sa i atac si pe solomon si pe mititelu.
aceasta este o libertate cucerita si de mine in 89,cand multi dintre cei care se dau mari suporteri al stiintei se jucau cu putzulica prin nisip...

forzza stiinta

ozzy

Mesaj de ozzy » 04 Feb 2008, 19:00

Scuze ca o sa fiu off-topic si o sa vorbesc de meciul cu Winterthur astia :laughing: . Vad ca multi isi exprima speranta ca Napoli o sa remedieze problemele, ca Napoli o sa gaseasca formula ideala etc. etc. Ma, da' am si eu o intrebare, cine [****] e Napoli asta, ca antrenor? :o:

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 04 Feb 2008, 19:03

jeane,sper ca nu esti mitu lucian...
stii ,parerea mea despre tine ( daca esti tu ) ti a spus o cred si liviu bistriceanu!

ps. gresesti inca o data,nu sunt partizanul unui tigan gen solomon!
dar nu suport ca universitatea craiova sa ajunga bataia de joc a tuturor!

ps2 daca am ceva ( momentan ) impotriva lui mititelu ,nu inseamna ca tin cu altul sau ca nu iubesc stiinta...sa nu extrapolam!
Last edited by lordliv on 04 Feb 2008, 19:06, edited 1 time in total.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 04 Feb 2008, 19:06

lordliv scrie:jeane,sper ca nu esti mitu lucian...
nu e el, e doar stilul lui :)(

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 04 Feb 2008, 19:13

ozzy scrie:Scuze ca o sa fiu off-topic si o sa vorbesc de meciul cu Winterthur astia :laughing: . Vad ca multi isi exprima speranta ca Napoli o sa remedieze problemele, ca Napoli o sa gaseasca formula ideala etc. etc. Ma, da' am si eu o intrebare, cine [****] e Napoli asta, ca antrenor? :o:
ai dreptate,ca deobicei!

ca si asta vara ,pe vremea lui cioroianu ,se spune ca jucatorii sunt obositi,de aceea nu sunt rezultate,ca sunt antrenamente intense si profunde :)(
dar sa avem rabdare,ele vor veni :)(
formula de echipa o avem se pare, si sper ca dilevski sa nu fie impus de stalinescu in echipa ca titular in locul lui andrei...

cat despre napoli,el va fi un nou acar paun ( daca nu reusim...)

jeanpierre
membru
membru
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2006, 23:00

Mesaj de jeanpierre » 04 Feb 2008, 19:16

lordliv scrie:
Pacala scrie:lordliv, si eu scuze...cred ca n-am citit atent mesajului tau si m-am luat de forma

daca echipa ramane la Caracal...lucru aproape imposibil..e vina lui solo in primul rand...o fi mititelu capos si cu oameni foarte slabi in staff.....dar solo e nebun
solomon este un tigan cretin care si a batut joc atat de oras cat si de universitatea craiova...
mititelu ,daca si a asumat preluarea echipei atat de iubite de noi,trebuia sa faca niste compromisuri cu autoritatile locale...pentru ca preluat un fenomen social,o dragoste imensa...
asa,ce a realizat? s a certat cu toata lumea ,are dusmani multi si mari!
cine sufera mai mult?- spiritul universitatii craiova si noi suporterii!
atata timp cat echipa nu va fi sustinuta de tot orasul ,este imposibil sa facem performanta pe care o dorim cu totii.

sunt impotriva lui mititelu ,pentru ca a tarat echipa in luptele sale personale cu gastile care vaneaza terenurile craiovei...mai rau s a bagat si in lupta politica...

eu unul mor de necaz cand vad ca pana si vasluiul face un transfer de marca,iar noi ne amagim cu dananaie & co!
chiar nu ti dai seama ca putem sa pierdem definitiv aceasta echipa?

ca raspuns si pentru alti suporteri ,gen iuli:
am ajuns la un nivel incat nu pot fi acuzat de" partipris ",pe mine ma intereseaza doar universitatea craiova pentru care mi am jerfit ani din viata...asa ca ma intereseaza tot ceea ce se intampla in jurul echipei si in calitatea mea de free lance imi permit sa i atac si pe solomon si pe mititelu.
aceasta este o libertate cucerita si de mine in 89,cand multi dintre cei care se dau mari suporteri al stiintei se jucau cu putzulica prin nisip...

forzza stiinta
Man, iar te faci ca nu intelegi.
Pai care ar fi tampitul ala care sa nu isi doreasca o relatie buna autoritatile locale?
Orice investitor ar vrea sa se impace bine cu primarul, din milioane de motive, nu mai e cazul sa le spun acum, e de la sine inteles, si se stie ca Mititelu, oricat nu l-ai inghiti tu, a facut gesturi in acest sens.
Imputzitul de Solomon viseaza la pamanturile lui Mititelu, altfel spus vrea sa fure, indirect, Universitatea si tu numesti asta ca Mititelu taraste Stiinta in nu stiu ce razboaie?
Ce ar insemna pentru tine un compromis? Sa ii dea lui Sololon nisciava pamanturi, nu? Ca sa fie liniste si pace, tata..
Crezi ca intamplarea ca esti mai mare decat unii de pe aici e vreun merit personal?
Faza cu partipris-ul e chiar hilara, la tine se vede de la kilometri.

jeanpierre
membru
membru
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2006, 23:00

Mesaj de jeanpierre » 04 Feb 2008, 19:17

DoRyN scrie:
lordliv scrie:jeane,sper ca nu esti mitu lucian...
nu e el, e doar stilul lui :)(
Adanc... :lol:

Închis