[Amical]Universitatea - FC Drobeta

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 16 Feb 2008, 22:50

ady_azzuro scrie:n-avem antrenor, e clar, nu cunoaste jucatorii. Sa vina Cartu. ucv
Urmatoarea echipa la care o sa antreneze Cartu e gayNamo, cand se intoarce si Netoiu printre actionari!

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 16 Feb 2008, 22:57

am fost si eu la meci.jucam slab si intradevar baird nu are ce cauta.a doua repriza mi-a placut.intrarea lui tanasa s-a cunoscut.a facut o preluare a incercat ceva.o sa jucam cam toate meciurile la 0-0.daca o dam primii avem o sansa.dar nu stiu cum sa marcam daca in prima repriza in care au jucat asa zisii titulari nu am avut nici o ocazie.nu am facut nici o faza.
mi-au placut gangioveanu si barboianu doi tineri tupeisti si care pot arata ceva.si saceanu a fost unul dintre remarcati mei.

oricum cel mai bun a fost dina.sper sa joace la fel de bine pana la sfarsitul campionatului alaturi de prietenul meu baird.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 16 Feb 2008, 22:58

uite cum le stiu tu pe toate, ce ne-am face fara tine daca nu ne-ai prezice viitorul?

poraimos
membru
membru
Mesaje: 230
Membru din: 21 Apr 2007, 23:55

Mesaj de poraimos » 16 Feb 2008, 23:03

bur scrie:ca fapt divers: Liverpool - Barnsley(liga a doua engleza) 1-2. Liverpool paraseste cupa Angliei. poate ca sunt eu cu limba prea bagata in dosul lui mititelu fapt ce imi afecteaza luciditatea si ma determina sa nu am motive de disperare.
da [cenzurat]-le mortii in gura..ca am pierdut o gramada de bani pe ei!!

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 16 Feb 2008, 23:13

nr.zece scrie:la cluj luam cel putin 3
am vazut filmuletul si nu imi vine sa cred ce vad
nu sunt in stare sa traga un sut sanatos, parca are 10 kg mingea
unii dintre ei nici nu or sa atinga mingea la cluj
pune si tu linkul te rog :)(

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 16 Feb 2008, 23:16

e pe editie

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 16 Feb 2008, 23:40

terenul asta este mic.....echipele vizitatoare se pot aglomera in aparare ar trebui sa faca zilnic jocuri scoala cu cei de la primavara sa exerseze suturi din afara careului..centrari multe..aparitia varfurilor la reluare...coltul scurt ....coltul lung....schimbarea terenului presupune schimbarea stilului de joc acasa....ei se antreneaza pe afara si nu stiu sa stea in teren..la ei acasa :(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Feb 2008, 10:09

T@V scrie:Stupare, ti-a placut de Spase :o ?
Omul meu care a vazut meciu, mi-a zis ca a fost pamant. Mi-a mai zis ca ai nostri, care au fost in tribune, iar l-au luat pe Dorel la ture si pe mortii lui prin :bad: , si ca, daca nu picam anul asta, nu mai picam niciodata :(
Adica praf jocu... Sau vorba gazarului, pamant, ca praful se mai ridica :o:
E jale mare, si mare minune daca scapam anu asta :(

Oricum, la Cluj de la 3 in sus :(
tav,nu am zis ca a jucat de-a rupt,dar fata de restu` de fetite,asta chiar alerga,isi dadea silinta.
cat despre dorel....ce sa-ti zic,ca nu e in stare sa dea o pasa ??
sa va mai zic ca langa mine a stat fostu` dorel din era Dinel ?? il lider maximo Corneliu Papura ?? am vrut sa-l intreb ce-a pus la pariuri...da in repriza a 2-a a plecat...cre ca a simtit ca incepe sa se enerveze lumea
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 17 Feb 2008, 10:53

stuparu_alexandru scrie:
T@V scrie:Stupare, ti-a placut de Spase :o ?
Omul meu care a vazut meciu, mi-a zis ca a fost pamant. Mi-a mai zis ca ai nostri, care au fost in tribune, iar l-au luat pe Dorel la ture si pe mortii lui prin :bad: , si ca, daca nu picam anul asta, nu mai picam niciodata :(
Adica praf jocu... Sau vorba gazarului, pamant, ca praful se mai ridica :o:
E jale mare, si mare minune daca scapam anu asta :(

Oricum, la Cluj de la 3 in sus :(
tav,nu am zis ca a jucat de-a rupt,dar fata de restu` de fetite,asta chiar alerga,isi dadea silinta.
cat despre dorel....ce sa-ti zic,ca nu e in stare sa dea o pasa ??
sa va mai zic ca langa mine a stat fostu` dorel din era Dinel ?? il lider maximo Corneliu Papura ?? am vrut sa-l intreb ce-a pus la pariuri...da in repriza a 2-a a plecat...cre ca a simtit ca incepe sa se enerveze lumea
Asa si Stanga a fost in tribuna.

De Dilevski am mai zis: a fost in nota echipei: slaaab. Sa te uiti mai atent la el: nu alearga, nu face pressing, viteza deloc, pasele mai lungi de 10m sunt clar gresite (poate cu exceptia catorva centrari), nu pune osul la bataie (e inca fricos dupa accidentari).

Joaca totusi pe un post pe care e nevoie de jucatori care sa se bata pentru fiecare minge. Uite la Saceanu. Cat de prost a jucat si el ieri, dar tot se lupta pentru mingi, cand iesea din aparare o facea cu capul sus, cautand un coechipier demarcat, facea pressing, alerga.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Feb 2008, 11:03

alex.p scrie:
stuparu_alexandru scrie:
T@V scrie:Stupare, ti-a placut de Spase :o ?
Omul meu care a vazut meciu, mi-a zis ca a fost pamant. Mi-a mai zis ca ai nostri, care au fost in tribune, iar l-au luat pe Dorel la ture si pe mortii lui prin :bad: , si ca, daca nu picam anul asta, nu mai picam niciodata :(
Adica praf jocu... Sau vorba gazarului, pamant, ca praful se mai ridica :o:
E jale mare, si mare minune daca scapam anu asta :(

Oricum, la Cluj de la 3 in sus :(
tav,nu am zis ca a jucat de-a rupt,dar fata de restu` de fetite,asta chiar alerga,isi dadea silinta.
cat despre dorel....ce sa-ti zic,ca nu e in stare sa dea o pasa ??
sa va mai zic ca langa mine a stat fostu` dorel din era Dinel ?? il lider maximo Corneliu Papura ?? am vrut sa-l intreb ce-a pus la pariuri...da in repriza a 2-a a plecat...cre ca a simtit ca incepe sa se enerveze lumea
Asa si Stanga a fost in tribuna.

De Dilevski am mai zis: a fost in nota echipei: slaaab. Sa te uiti mai atent la el: nu alearga, nu face pressing, viteza deloc, pasele mai lungi de 10m sunt clar gresite (poate cu exceptia catorva centrari), nu pune osul la bataie (e inca fricos dupa accidentari).

Joaca totusi pe un post pe care e nevoie de jucatori care sa se bata pentru fiecare minge. Uite la Saceanu. Cat de prost a jucat si el ieri, dar tot se lupta pentru mingi, cand iesea din aparare o facea cu capul sus, cautand un coechipier demarcat, facea pressing, alerga.
saceanu e un taran prost ! sa nu mai aud de el ! un cioban ! cand auzeai Craiova - Drobeta,te gandeai ca o sa intre aia la rupere de la drobeta,ca-s de la tara ...etc.,si cine se comporta ca un cioban pe teren ?! Saceanu ! a intrat sa-i rupa picioarele aluia de la Severin.
si cat despre joc....desi Saceanu e pus sa recupereze,si tot meciu` de ieri toata lumea-l striga "pitbull" ,a fost departe sa arate rautatea care deriva din porecla lui.eu nu stiu ce-ai vazut tu la el,ca singurul lucru care l-a facut a fost sa se intoarca cu mingea pe loc cand o avea,si cand pleaca cu ea la picior sa ridice din umeri ca "n-am cui,n-am cui " .iar despre recuperarile care le-a facut,ce sa mai zic,ca n-au fost...statea si se uita la adversar cum venea spre el.doamne fereste sa incerci sa-l deposedezi.
una peste alta,toata echipa a fost jalnica !!! nici nu stiu de ce incercam sa vedem cine a fost mai bun,cine a fost cel mai slab.cand tu faci cantonament in turcia,cantonament unde te-ai astepta sa faci conditie fizica super buna(ca de...asta a fost scuza pt unele meciurile proaste din turcia...efortul fizic),si joci cu Drobeta...pai pe aia-i bateai numai alergandu-i pe tot terenu`,ii oboseai si-i faceai sa cada din picioare.trebuia ca in repriza a doua aia sa stea pe loc de oboseala si tu sa fugi pe langa ei.dar....s-a vazut ieri rezultatu` cantonamentului din turcia
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 17 Feb 2008, 11:09

Si daca Saceanu a fost asa slab, si totusi a fost mai bun decat Dilevski, ce parere e iti face australianul? :)(

PS1. Nu vreau sa il scuz pe Saceanu, insa el a facut prostia sa intre tare la ala, pentru ca si el fusese tavalit in prima repriza la fel. Sper sa isi dea seama in campionat ca asta nu se face.

PS2. Mi s-a parut o prostie schimbarea lui Banica. El trebuia sa fie in poarta, sa i se traga si lui de cateva ori. Asa mergem la Cluj si zicem iar ca nu are meciuri.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 17 Feb 2008, 11:33

corecta faza cu banica. ce draq l-a mai bagat in prima repriza, ca atunci nu prea au atacat aia. sa-l fi lasat tot meciu ca nu murea bornescu din cauza ca nu juca impotriva drobetei.
dilevski joaca binisor pt primul meci. mai trebe sa se familiarizeze cu frigul asta de te omoara, si sa prinda curaj, caci lui cam asta i-a lipsit ieri. in rest a intrat in combinatii misto cu lutu si cu rose.
baird, danane - praf. da praf din ala de nu mai ai ce sa alegi din el.
cat despre costea 2, daca ar fi mai rapid, l-ar face pe frate-sau din miscari.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Andrei.Himself
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 13 Aug 2006, 11:15

Mesaj de Andrei.Himself » 17 Feb 2008, 11:52

dupa 0-0 cu croatii aia, in editie era titlu "am incheiat turneu cu o impresie SUBERBA"... imi dau seama kt de superb e un meci cu 0 goluri... in fine, nu l-am vazut, deci doar imi dau cu presupusu. faza e ca la noi conteaza doar amicalele in care castigam (sau nu luam bataie), restu "sunt doar meciuri de pregatire, fara importanta, verificam lotu"...
Imagine

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Mesaj de rosie_cangurul » 17 Feb 2008, 11:55

Barboianu si Gangioveanu - oamenii meciului.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 17 Feb 2008, 12:29

dupa ce ca echipa nu joaca nimic..napoli asta mai da si declaratii la misto...
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis