CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum incepem sezonul de primavara?

Cu o minune!
19
25%
Cu un egal!
20
26%
Cu o infrangere!
37
49%
 
Total votes: 76

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 26 Feb 2008, 12:28

WB_4ever scrie:Poze L.XIII.G. :
http://www.craiova-maxima.ro/gemina/?page_id=195

Poze Blue Angels:
http://www.blue-angels.ro/e107_plugins/ ... uj-Craiova

Dak mai are cineva va rog sa dati si voi un link
Bravo baeti. Da nu uitati sa stergeti filmuletul ala mai vechi de pe site, ca ne facem de cacao.
Felicitari ptr deplasare!

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Mesaj de WB_4ever » 26 Feb 2008, 12:29

T@V scrie:
WB_4ever scrie:Poze L.XIII.G. :
http://www.craiova-maxima.ro/gemina/?page_id=195

Poze Blue Angels:
http://www.blue-angels.ro/e107_plugins/ ... uj-Craiova

Dak mai are cineva va rog sa dati si voi un link
Bravo baeti. Da nu uitati sa stergeti filmuletul ala mai vechi de pe site, ca ne facem de cacao.
Felicitari ptr deplasare!
S-a rezolvat! Chiar k era naspa :lol: o:
ImagineImagine

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Mesaj de WB_4ever » 26 Feb 2008, 12:41

Comunicat Gruppo-Maxima •E-mail•
Suntem neplacut surprinsi de anumite afirmatii facute in mass media la adresa suporterilor olteni prezenti la meciul de la Cluj. Este motivul pentru care ne simtim obligati sa facem urmatoarele mentiuni:
1. In peluza in care au stat suporterii Universitatii, nu a fost scandat numele echipei Steaua. S-a strigat "Serbia , Serbia " in mai multe randuri, probabil comentatorii sau ziaristii care au lansat varianta Steaua nu au receptionat corect acest mesaj.
2. Suporterii Universitatii care au parasit stadionul dupa 3 -1 nu au facut-o pentru ca ar fi considerat jocul incheiat sau in semn de nemultumire la adresa jocului echipei. Au facut-o in semn de protest pentru violentele si agresivitatea unor grupuri din galeriile ambelor echipe si pentru ca era iminenta interventia jandarmilor care erau deja grupati la intrarea in peluza. Suporterii respectivi nu au dorit sa fie implicati in incidente care se intimpla de obicei dupa interventia jandarmeriei.

Aceasta este realitatea si ne exprimam speranta ca ziarele de sport care au prezentat variantele respective vor reveni cu precizari ln sensul celor mentionate de noi.
Va multumim pentru interesul aratat echipei Universitatea Craiova si suporterilor.
Perfect de acord! o:
ImagineImagine

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Mesaj de lebowski » 26 Feb 2008, 12:46

A|C|A|B scrie:E Prima data cand scriu si yo pe forum aici.. ca n`am yo treaba cu internetu si tampenii de genu` asta... da ma enerveaza copiii astia care sunt mari ultrasi in fata calculatorului... Blondule`.. vad ca tu sangele din p|izda te unfli ca ai cantat la cluj si [****].... cum ar fi fost prietene sa va batem pe toti acolo si sa va dam afara din stadion.. crezi ca ne era greu? NICIODATA... si asta ti`o promit yo ca o sa se intample data viitoare cand nu va supuneti regulilor noastre de pelza./... daca se tinea protestu cum am stabilit (impotriva legii care ne afecteaza pe toti.. cei care spun ca nhu`i afecteaza n`au citit inca legea) nu mai aparea pe la stiri ca o parte a galeriei "U"Craiova a scandat steaua!!!! Nu mai vb voi de fenomenu asta.. sunteti ABSENTI DIN PEISAJU` ASTA!!!
exact ce va spuneam. multi muschi, putini neuroni. sa ne supunem 'regulilor voastre de peluza'???!!!! da' cine sunteti voi, ma? partidul comunist? gestapo-ul? parca urlati din toti plamanii "libertate pt suporteri"? care libertate? de a ameninta si a da cu pumnul? de a va instituti propriile reguli in tribune?
va plangeti de legea dragomir si de abuzurile jandarmeriei, dar legea vostra din peluza si comportamentul vostru sunt mai de [cenzurat] decat cele de care va plangeti. nu aveti decat fortza drept argument. veniti aici si amenintati lumea pt ca isi permite sa aiba opinii diferite decat imbecilitatile voastre care n-au nicio legatura cu ce ar trebui sa ne uneasca pe toti - iubirea pt Universitatea Craiova. vad ca va intelegeti mult mai bine cu ultrasii SDR-isti decat cu suporterii echipei pe care pretindeti c-o iubiti. n-ar fi mai bine sa iesiti voi impreuna la o plimbare pe strazile capitalei in fiecare weekend ca sa va racoriti si sa depanati amintiri cu vitejiile voastre ultrasesti?

stiinta91
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 24 Feb 2008, 13:26

Mesaj de stiinta91 » 26 Feb 2008, 13:17

A|C|A|B scrie:E Prima data cand scriu si yo pe forum aici.. ca n`am yo treaba cu internetu si tampenii de genu` asta... da ma enerveaza copiii astia care sunt mari ultrasi in fata calculatorului... Blondule`.. vad ca tu sangele din p|izda te unfli ca ai cantat la cluj si [****].... cum ar fi fost prietene sa va batem pe toti acolo si sa va dam afara din stadion.. crezi ca ne era greu? NICIODATA... si asta ti`o promit yo ca o sa se intample data viitoare cand nu va supuneti regulilor noastre de pelza./... daca se tinea protestu cum am stabilit (impotriva legii care ne afecteaza pe toti.. cei care spun ca nhu`i afecteaza n`au citit inca legea) nu mai aparea pe la stiri ca o parte a galeriei "U"Craiova a scandat steaua!!!! Nu mai vb voi de fenomenu asta.. sunteti ABSENTI DIN PEISAJU` ASTA!!!
ba da hai ca esti ratat rau la faza asta :-D :-D :-D cine mortii matziii esti tu ma sa ne impui asa jegosule?ce am ajuns frate...dute ba in galerie la steaua si fa destea o: ratatule

stiinta91
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 24 Feb 2008, 13:26

Mesaj de stiinta91 » 26 Feb 2008, 13:29

WB_4ever scrie:Poze L.XIII.G. :
http://www.craiova-maxima.ro/gemina/?page_id=195

Poze Blue Angels:
http://www.blue-angels.ro/e107_plugins/ ... uj-Craiova

Dak mai are cineva va rog sa dati si voi un link
Bravo baieti.Tot asa si sa nu renuntati in fata celor care va vor raul.Bravo Severin Bravo Blue Angels :laughing: o: o: o:

N_D_Craiova

Mesaj de N_D_Craiova » 26 Feb 2008, 13:31

aoleo... vorbi si copilu asta de mirc de stiinta91... du`te ba la scoala, lasa forumu....

***TAV... frate, aia de la vaslui au altfel de jandarmerie, mai intelegatoare, a noastra si a alora de la constanta sunt cele mai ale dracu... si nu stiu daca ai observat tu, da nu existau steaguri mari la vasluieni... :cool:

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 26 Feb 2008, 13:34

N_D_Craiova scrie:aoleo... vorbi si copilu asta de mirc de stiinta91... du`te ba la scoala, lasa forumu....

***TAV... frate, aia de la vaslui au altfel de jandarmerie, mai intelegatoare, a noastra si a alora de la constanta sunt cele mai ale dracu... si nu stiu daca ai observat tu, da nu existau steaguri mari la vasluieni... :cool:
la targu jiu i-am vazut pe banateni cu steaguri mari.....oare la noi sa fie draq asa de negru?! :(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

N_D_Craiova

Mesaj de N_D_Craiova » 26 Feb 2008, 13:38

U scrie:
N_D_Craiova scrie:aoleo... vorbi si copilu asta de mirc de stiinta91... du`te ba la scoala, lasa forumu....

***TAV... frate, aia de la vaslui au altfel de jandarmerie, mai intelegatoare, a noastra si a alora de la constanta sunt cele mai ale dracu... si nu stiu daca ai observat tu, da nu existau steaguri mari la vasluieni... :cool:
la targu jiu i-am vazut pe banateni cu steaguri mari.....oare la noi sa fie draq asa de negru?! :(
roberte daca iei in considerare episodu URZICENI... DA, dracu chiar e CHIAR ASA DE NEGRU... :cool:

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

DE NU-I IZOLATI

Mesaj de inima de leu » 26 Feb 2008, 13:53

Cel mai bine e ca nemernicii care vor sa faca legea la peluza la fie izolati.
BLUE ANGELS, GEMINA toti cei care vor sa-si incurajeze echipa, mergeti in alta parte a stadionului. Nu mai aveti nici o treaba cu analfabetii aia.
Si cu asta basta.
Oricum o sa-i fluiere tot stadionul dupa un timp. Acuma sunt smecheri ca nu prea mai vine lumea la meci dar ia sa-i vedem cand or sa fie 300 contra 30.000 ce-or sa mai faca???

Din cauza lor si injuraturilor lor ordinare, a problemelor pe care le fac tot timpul e aproape imposibil sa mai vina cineva cu copii la stadion. Si ne plangem ca nu vom mai avea suporteri.

N_D_Craiova

Re: DE NU-I IZOLATI

Mesaj de N_D_Craiova » 26 Feb 2008, 13:58

inima de leu scrie:Din cauza lor si injuraturilor lor ordinare, a problemelor pe care le fac tot timpul e aproape imposibil sa mai vina cineva cu copii la stadion. Si ne plangem ca nu vom mai avea suporteri.
penibila afirmatia asta frate... de parca al mic n`aude pe strada injuraturi... uiti ca in craiova sunt aproape cei mai multi tigani din tara ? :cool: vorbesti acu de parca romania ar fi germania sau anglia... trezeste`te frate... iesi umpic pe strada, circula pe jos de unde stai pana la sediu clubului, sa`mi zici cate injuraturi auzi o:

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: DE NU-I IZOLATI

Mesaj de U » 26 Feb 2008, 14:28

N_D_Craiova scrie:
inima de leu scrie:Din cauza lor si injuraturilor lor ordinare, a problemelor pe care le fac tot timpul e aproape imposibil sa mai vina cineva cu copii la stadion. Si ne plangem ca nu vom mai avea suporteri.
penibila afirmatia asta frate... de parca al mic n`aude pe strada injuraturi... uiti ca in craiova sunt aproape cei mai multi tigani din tara ? :cool: vorbesti acu de parca romania ar fi germania sau anglia... trezeste`te frate... iesi umpic pe strada, circula pe jos de unde stai pana la sediu clubului, sa`mi zici cate injuraturi auzi o:
cu injuraturile pe stadion asta e o aberatie...copilu va auzii injuraturi pe oriunde.
@inima de leu mergi cu copilu in taxi la cineva in vizxitz si taximetru injura alt participant la trafic ce faci?
@N_D_Craiova episodul urziceni de acasa cred ca este unic in istoria peluzelor din tara...vreau sa cred ca s-a schimbat ceva in bine de atunci!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

N_D_Craiova

Mesaj de N_D_Craiova » 26 Feb 2008, 14:33

te asigur ca s`a schimbat, dar nu in bine... IN RAU... la ultimele meciuri mesajele ne`au fost interzise complet gratuit, n`am fost lasati cu steaguri in stadion sau cu betele de steaguri, cum zicea ultras craiovensis... io nu contest ca multi din galerie sunt capete sparte, da nici sa stam ca oile frate... io cand vad un meci din anglia si vad marea aia de capete de zici ca sunt niste piese de lego... innebunesc... unii chiar nu`si dau seama ca se urmareste robotizarea spectatorului, care sa vina "la spectacol"... teatru ? fiti seriosi fratilor, teatru e un spectacol, unde nu sunt sentimente, nu esti legat de una din tabere... la stadion E CU TOTUL ALTCEVA, se infrunta 2 echipe, NUMAI UNA te reprezinta, nu ai cum sa te comporti ca la teatru... apreciezi si spectacolul, dar si lupta... daca ar fi ca mitica, pai noi la 4-0 pt dinamo ce trebuia sa facem ? sa`i aplaudam pe caini ? treziti`va frate...

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 26 Feb 2008, 14:36

ND..tu te uiti vreodata la Liverpool?

N_D_Craiova

Mesaj de N_D_Craiova » 26 Feb 2008, 14:38

da frate, stiu la ce te referi, dar uita`te in afara peluzei lor, ca in majoritatea meciului aia stau jos, ma doare capu cand ii vad :o

Închis