CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum incepem sezonul de primavara?

Cu o minune!
19
25%
Cu un egal!
20
26%
Cu o infrangere!
37
49%
 
Total votes: 76

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 26 Feb 2008, 14:41

din cate stiu eu la meciul cu buzaul s-a intrat cu steaguri, bannere,la meciul cu dinamo la fel, la meciul cu iasiul cei de la sezione au intrat cu bannerul, au avut si un mesaj. intr-adevar mici probleme dupa ce s-a afisat mesajul. autotsuspendarea nu aduce nimic bun....
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

N_D_Craiova

Mesaj de N_D_Craiova » 26 Feb 2008, 14:44

a da? si`n peluza sud ce steaguri ai vazut ? ca la meciu cu buzau s`a incurajat echipa... :cool: frate crede`ma, stiu mai bine decat tine, ca doar sunt acolo, stiu multi baieti care stau in brazda, au venit cu steaguri mai mari de 2 m si n`au putut sa intre cu ele pt ca nu li s`a dat voie sa intre cu teava de tuberman... si multe alte mici kkturi de genu asta... crede`ma, cu noua lege, n`o sa mai miste nimeni in front...

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Mesaj de inima de leu » 26 Feb 2008, 14:45

N_D_Craiova scrie:da frate, stiu la ce te referi, dar uita`te in afara peluzei lor, ca in majoritatea meciului aia stau jos, ma doare capu cand ii vad :o
Te doare capu. Ia un algocalmin.
Voi n-o sa fiti niciodata cum sunt aia de la Liverpool. Tu esti sanatos la cap??
I-ai auzit pe aia cum canta???? Te trec fiorii cand asculti tribunele de pe Anfield. Voi aveti doar niste scandari de doi lei. Nici macar nu cantati despre echipa. Scandati despre rafuielile voastre cu Mititelu, Dragomir si va bateti cu toata lumea. Ce sa spun, parca echipa s-ar numi Ultras Craiova.

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 26 Feb 2008, 14:49

N_D_Craiova scrie:da frate, stiu la ce te referi, dar uita`te in afara peluzei lor, ca in majoritatea meciului aia stau jos, ma doare capu cand ii vad :o
Asa este, sunt obligati...am auzit k daca te ridici in picioare imediat vine un Steward la tine.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 26 Feb 2008, 14:49

N_D_Craiova scrie:a da? si`n peluza sud ce steaguri ai vazut ? ca la meciu cu buzau s`a incurajat echipa... :cool: frate crede`ma, stiu mai bine decat tine, ca doar sunt acolo, stiu multi baieti care stau in brazda, au venit cu steaguri mai mari de 2 m si n`au putut sa intre cu ele pt ca nu li s`a dat voie sa intre cu teava de tuberman... si multe alte mici kkturi de genu asta... crede`ma, cu noua lege, n`o sa mai miste nimeni in front...
de steaguri n-am ce zice cam a fost ceata...da am ochit cateva...referitor la incurajatul echipei duminica o sa fie ce a fost sambata la cluj? ma refer la factiuni...o sa faca fiecare ce-l taie capul?
@inima de leu da' in italia ai vazut suporterii? daca ar fi sa aleg intre suporterii din italia si cei din anglia fara dubii as alege italia! in anii '80 stii ce pb au avut englezii cu fanii? finala de Liga Campionilor in '85 intre Juventus si Liverpool iti spune ceva?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

N_D_Craiova

Mesaj de N_D_Craiova » 26 Feb 2008, 14:49

inima de leu scrie:Te doare capu. Ia un algocalmin.
Voi n-o sa fiti niciodata cum sunt aia de la Liverpool. Tu esti sanatos la cap??
I-ai auzit pe aia cum canta???? Te trec fiorii cand asculti tribunele de pe Anfield. Voi aveti doar niste scandari de doi lei. Nici macar nu cantati despre echipa. Scandati despre rafuielile voastre cu Mititelu, Dragomir si va bateti cu toata lumea. Ce sa spun, parca echipa s-ar numi Ultras Craiova.
ba farmacistule, io te inteleg ca tu in viata ta n`ai luat amenda de la un jandarm pt ca te`ai uitat urat la el, da lasa povestile... da, n`o sa fim niciodata ca aia de pe anfield, nici noi, nici nimeni din romania, da scuza`ma daca nu vreau sa fiu un suporter de carpa ca tine, care stie doar sa vina la meci si`atat... scuza`ma ca vreau sa stiu un pic mai mult despre echipa mea, si vreau s`o sustin un pic mai fervent decat tine care te scoli de 3 ori pe meci, he he hai stiinta si gata incurajatu, back to seminte... o:

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 26 Feb 2008, 14:53

dpdv al meu, nimic nu poate fi mai frumos decat sa cante tot stadionul, atunci simti furnicaturi. Si inca ceva... oamenii aia dispusi ca la lego, au trecut peste durere, si si-au purtat echipa spre victorie. Sa ne amintim la Middlesbrough cu oile sau la finala Ligii dintre Liverpool si Milan. Pai daca eram noi, ce era la gura noastra? Poate ca n-ar strica sa importam modele de succes.

N_D_Craiova

Mesaj de N_D_Craiova » 26 Feb 2008, 14:55

Livius scrie:dpdv al meu, nimic nu poate fi mai frumos decat sa cante tot stadionul, atunci simti furnicaturi. Si inca ceva... oamenii aia dispusi ca la lego, au trecut peste durere, si si-au purtat echipa spre victorie. Sa ne amintim la Middlesbrough cu oile sau la finala Ligii dintre Liverpool si Milan. Pai daca eram noi, ce era la gura noastra? Poate ca n-ar strica sa importam modele de succes.
livius, daca esti asa de impresionat de englezi, de turci ce mai zici frate? la aia canta tot stadionu si la 5-0 pt echipa adversa (vezi galatasaray - chelsea sau chelsea - fenerbahce...) ? de ce sa nu`i importam p`aia ? daca tot vrei modele de succes si furnicaturi... :cool:

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Mesaj de inima de leu » 26 Feb 2008, 15:03

Eu sunt ANTI ULTRAS asa ca orice mi-ai spune tot nu te intelegi cu mine. Sper sa se aplice cat mai bine legea lui Dragomir si sa scapam de penalii din galerie.
Sper de asemenea ca lui Mititelu sa-i vina odata mintea la cap si sa procedeze cu liderii de galerie fix asa cum a procedat Gigi Becali cu Jean Pavel. Dupa ce o sa va umple de sange o data nu mai calcati voi pe la stadion .
Unde e acum marele Jean Pavel??? De ce nu se mai duce el sa ia antrenorii la intrebari???

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 26 Feb 2008, 15:03

N_D_Craiova scrie:
Livius scrie:dpdv al meu, nimic nu poate fi mai frumos decat sa cante tot stadionul, atunci simti furnicaturi. Si inca ceva... oamenii aia dispusi ca la lego, au trecut peste durere, si si-au purtat echipa spre victorie. Sa ne amintim la Middlesbrough cu oile sau la finala Ligii dintre Liverpool si Milan. Pai daca eram noi, ce era la gura noastra? Poate ca n-ar strica sa importam modele de succes.
livius, daca esti asa de impresionat de englezi, de turci ce mai zici frate? la aia canta tot stadionu si la 5-0 pt echipa adversa (vezi galatasaray - chelsea sau chelsea - fenerbahce...) ? de ce sa nu`i importam p`aia ? daca tot vrei modele de succes si furnicaturi... :cool:
sunt perfect de acord. Nu ma cramponez. Dar dupa mine cel mai important e sa vina lumea la stadion.

N_D_Craiova

Mesaj de N_D_Craiova » 26 Feb 2008, 15:05

inima de leu scrie:Eu sunt ANTI ULTRAS asa ca orice mi-ai spune tot nu te intelegi cu mine. Sper sa se aplice cat mai bine legea lui Dragomir si sa scapam de penalii din galerie. Sper de asemenea ca lui Mititelu sa-i vina odata mintea la cap si sa procedeze cu liderii de galerie fix asa cum a procedat Gigi Becali cu Jean Pavel. Dupa ce o sa va umple de sange o data nu mai calcati voi pe la stadion. Unde e acum marele Jean Pavel??? De ce nu se mai duce el sa ia antrenorii la intrebari???
si te mai miri de ce va ameninta lumea cu bataia :cool: pai copilu, uite cum sta treaba, sa zicem ca face ca tine mititelu, desi nu poate ca n`are posibilitati, ghici cine o sa urmeze, cand n`o va mai convina ca retrogradeaza echipa, sau dupa 10 ani de promisiuni desarte, tot intre locurile 14-8 o sa pendulam... a? ce crezi c`o sa se intample cand o sa i se ceara socoteala ? aaaa... n`o sa aveti voie, ca asa spune legea... cel putin nu violent, nu toti deodata, cate unu, pe rand, ca sa nu va auda nimeni :cool: da da, stii ce sa faci de ziua ta, nu ? o:
livius, explica`mi frate si mie, acolo in turcia, de ce sunt stadioanele mereu pline, desi si acolo se bate lumea, si acolo sunt TORTE, FUMIGENE... si aia sunt chiar mai violenti decat noi... chiar crezi ca din cauza "violentei" nu mai vine lumea la stadion ? sa fim seriosi...

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Mesaj de inima de leu » 26 Feb 2008, 15:13

Si voi nu mai puteti de binele echipei. De asta si-i bateti pe aia care vin la stadion s-o incurajeze.
Tu ai vazut pozele puse pe site de Gemina sau Blue Angels??? Aia sunt suporteri adevarati. Oameni normali care vin la stadion din pasiune pentru echipa. Pleaca tristi sau fericiti, farmecul celor 90 de minute dispare, si se intorc la viata lor.
Nu voi!!!
Daca ai fi un adevarat microbist ai sti ca de la echipa actuala nu poti sa ai pretentii mai mari.

N_D_Craiova

Mesaj de N_D_Craiova » 26 Feb 2008, 15:17

inima de leu scrie:Si voi nu mai puteti de binele echipei. De asta si-i bateti pe aia care vin la stadion s-o incurajeze.
Tu ai vazut pozele puse pe site de Gemina sau Blue Angels??? Aia sunt suporteri adevarati. Oameni normali care vin la stadion din pasiune pentru echipa. Pleaca tristi sau fericiti, farmecul celor 90 de minute dispare, si se intorc la viata lor.
Nu voi!!!
Daca ai fi un adevarat microbist ai sti ca de la echipa actuala nu poti sa ai pretentii mai mari.
vezi cum generalizezi tu aiurea prietene ? in primu rand, poate ai fost orb pana acum, eu unu am CONDAMNAT gestul celor care i`au amenintat pe suporterii ce voiau sa`si incurajeze echipa ! acu pricepi ideea ? si noi venim din pasiune, si am mai zis`o, chiar tre` sa ma repet la fiecare post ? sunt multi dintre noi cu capete sparte, care n`au habar ca atunci cand se duc intr`o deplasare, nu reprezinta doar peluza sud craiova sau peluza nord craiova sau tribuna a 2a, ci reprezinta toti craiovenii, toti oltenii, TOTI SUPORTERII STIINTEI, la o adica... nu am negat ca avem si noi partea noastra de vina, dar nu inchide ochii la scenariile lui mititelu gen 100 de bilete la fiecare peluza, sau meciu cu urziceni, sau ca sa dau un exemplu mai recent: UN ALBANEZ VREA SA`MI OMOARE FAMILIA... chiar nu`ti suna cunoscut ? n`ai trait prin comunism ? n`ai auzit povesti ca sa ti se para ceva familiar in asta? chiar asa inchistat esti in gandirea ta anti ultra ? mai bine ai fi anti ultrasi romani, ca ultra e un concept corect, nu are conceptu vina ca e aplicat gresit o:

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Mesaj de inima de leu » 26 Feb 2008, 15:22

sunt multi dintre noi cu capete sparte, care n`au habar ca atunci cand se duc intr`o deplasare, nu reprezinta doar peluza sud craiova sau peluza nord craiova sau tribuna a 2a, ci reprezinta toti craiovenii, toti oltenii, TOTI SUPORTERII STIINTEI,

BVO BVO BVO!!!
Eshti destept , o zisesi mai bine ca mine. Exact asta ma enerveaza!!!! :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 26 Feb 2008, 15:38

xxxx :laughing:

Închis