Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce mancam sambata seara?

Poll ended at 08 Mar 2008, 08:13

praz delicios!
26
41%
tinem post!
11
17%
ne stau urzicile-n gat!
26
41%
 
Total votes: 63

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 09 Mar 2008, 12:56

@Tav, tu stai cu fundul in doua luntri, e mai comod asa. Asteptam de la tine o atitudine transanta. Pe Forum, din cate am observat (părerea mea!)sunt 3 tabere:
- una care a tinut la Mititelu pana la inceputul campionatului asta, dar care si-a dat seama ca este de fapt un parşiv care promite la nesfârşit transferuri şi antrenori, tabără din care fac parte eu, Ozzy, Frozen, Addy_Azzuro, Lordliv (poate mai sunt dar nu i-am observat, dacă sunt să mă anunţe să editez). Noi susţinem echipa în continuare, cum e şi normal, dar ne disociem de patron şi de minciunile lui coclite.
- una care soarbe cuvintele din gura lui Mititelu, crezând aproape tot ce spune (aberaţiile sunt calificate drept glume, cică) şi din care fac parte Omaciu, Blue_Lions, Păcală, Livius, WhiteBlue4Ever, Manex
şi mulţi alţii. La ei trebuie nuanţat: printre ei sunt unii care nu au puterea să recunoască faptul că s-au înşelat şi merg înainte, iar ceilalţi sunt naivii.
- una din care faci parte şi tu, Sergyu_costea, care aşteaptă să vadă încotro bate vântul şi care ia atitudine în consecinţă. Tu şi ceilalţi o scăldaţi: când "fmm Mititelule", când "al dracu', dom'le, booveanu' ce deştept e!", când spuneţi că Napoli e un prostovan, când că a făcut şcoala la Coverciano. Părerea mea e că ar trebui să nu mai faceţi jocul ăsta dublu şi să fiţi mai responsabili.
Last edited by Perspico on 09 Mar 2008, 14:16, edited 2 times in total.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 09 Mar 2008, 13:11

Perspico scrie:@Tav, tu stai cu fundul in doua luntri, e mai comod asa. Asteptam de la tine o atitudine transanta. Pe Forum, din cate am observat (părerea mea!)sunt 3 tabere:
- una care a tinut la Mititelu pana la inceputul campionatului asta, dar care si-a dat seama ca este de fapt un parşiv care promite la nesfârşit transferuri şi antrenori, tabără din care fac parte eu, Ozzy, Frozen, Addy_Azzuro, Lordliv (poate mai sunt dar nu i-am observat, dacă sunt să mă anunţe să editez). Noi susţinem echipa în continuare, cum e şi normal, dar ne disociem de patron şi de minciunile lui coclite.
- una care soarbe cuvintele din gura lui Mititelu, crezând aproape tot ce spune (aberaţiile sunt calificate drept glume, cică) şi din care fac parte Omaciu, Blue_Lions, Păcală, Livius şi mulţi alţii. La ei trebuie nuanţat: printre ei sunt unii care nu au puterea să recunoască faptul că s-au înşelat şi merg înainte, iar ceilalţi sunt naivii.
- una din care faci parte şi tu, care aşteaptă să vadă încotro bate vântul şi care ia atitudine în consecinţă. Tu şi ceilalţi o scăldaţi: când "fmm Mititelule", când "al dracu', dom'le, booveanu' ce deştept e!", când spuneţi că Napoli e un prostovan, când că a făcut şcoala la Coverciano. Părerea mea e că ar trebui să nu mai faceţi jocul ăsta dublu şi să fiţi mai responsabili.
:)( :)( deci va sa zica ca`s vreo 4 destepti (daca mai e careva sa ma anunte si pe mine sa editez si eu aici) si restu` cam prostovani... sa ma treci si pe mine la categoria a doua daca tot vrei sa editezi ceva :)( :)(

legat de meci, Freak, imi pare rau, mai mult de atat n`am putut sa trag... esti si tu puternic cu influentza ta, n`am putut sa castig chiar 3 puncte ieri :)( ... dar ma pregatesc mai bine pt meciu` cu rapid chiar si cu tine in tribuna :)(

Ady legat de atitudine, nu se poate lua atitudine... pentru ca aseara am fost cam 100 de insi din care doar 20 strigau frecvent mwie mititelu... deci doar 20... dar problema e ca aia 20 erau uniti, restu` erau cate 2-3 cate 3-4... deci n`ai ce atitudine sa iei... iar daca esti din craiova, pune`te si tu cu blondu si cu postasu... hai sa nu vorbim basme... peluza e a lor, n`a facut nimic sezione, o grupare intreaga, in privintza asta cand au fost mutati in nord, vrei sa faca o persoana sau un grup de prieteni?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 09 Mar 2008, 13:20

mai grav, au fost cam 200(am numarat pina la 100 si m-am oprit). deci e si mai nasol.
@perspico: realizezi ca nu se mai poate face nimic timp de inca 9 luni de acum incolo?in privinta antrenoruluiiti dau si nu dreptate: ne asteptam la altceva, insa l-a ales pe napoli. pina acum s-a dovedit antrenorul cel mai inspirat din cei ce au fost la echipa de vreo 1 an jumate. cind o face napoli greseli grave 1-2-3 meciuri al rind atunci putem spune ca mititelu s-a inselat. pina atunci eu zic ca cu bani putini mitia a ales bine. repet: deocamdata. transferuri.....hai sa il injuram la iarna cind nu va mai avea interdictie. in rest...poti aprecia ce se face la stadion?doar in asta poate baga bani(si nici aici linistit) pina la iarna. ce-i drept astept si rezultatul si dupa aia il pot injura daca nu a iesit ce a zis.
Am zis!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 09 Mar 2008, 13:27

WhiteBlue4Ever, am editat. Oricum mi se pare mai barbateste asa.
Sunt curios, insa, care se mai anunta in cea de-a treia categorie...
P.S. Eu nu mi-am permis sa impart pe nimeni in prostovani si destepti! Vorbeam d.p.d.v. al curajului de a avea o atitudine si nu de a scrie doar ca sa facem mesaje.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 09 Mar 2008, 13:37

Halucinant. Nu este logica alb-albastra este alb si negru for the people : prosti si destepti, lingai si integri, slugi si stapani, adevar si minciune, moarte si viata ... absolut patetic.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 09 Mar 2008, 13:56

Sergyu_costea scrie:@Perspico sa ma pui la prostovani. [...]
Criticam si noi stai linistit. Eu nu am ezitat sa critic cand Costea nu fost luat in lot, dar nici nu pot sa injur (cum faceti voi) cand se face ceva bun.
Cred ca mai degraba o sa te pun la aia care asteapta sa vada buletinul meteo, sa vada din si cu ce forta bate vantul.
@u2blue, tu esti un baiat prea inteligent ca sa nu-ti dai seama ce am vrut eu sa spun...
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 09 Mar 2008, 14:12

manex scrie: @perspico: realizezi ca nu se mai poate face nimic timp de inca 9 luni de acum incolo?in privinta antrenoruluiiti dau si nu dreptate: ne asteptam la altceva, insa l-a ales pe napoli. pina acum s-a dovedit antrenorul cel mai inspirat din cei ce au fost la echipa de vreo 1 an jumate. cind o face napoli greseli grave 1-2-3 meciuri al rind atunci putem spune ca mititelu s-a inselat. pina atunci eu zic ca cu bani putini mitia a ales bine. repet: deocamdata. transferuri.....hai sa il injuram la iarna cind nu va mai avea interdictie. in rest...poti aprecia ce se face la stadion?doar in asta poate baga bani(si nici aici linistit) pina la iarna. ce-i drept astept si rezultatul si dupa aia il pot injura daca nu a iesit ce a zis.
@Manex: s-a mai discutat, faptul ca nu poate face transferuri e numai vina lui si sunt convins ca ii convine situatia.
Pe Napoli l-a ales sub pretextul ca Universitatea e blestemata (e unicat pe planeta asta!) si daca astept sa faca 3 greseli la rand inseamna deja 6-9 puncte pierdute.
De bani ce sa mai vorbim: daca are putini atunci de ce spune ca are multi, daca are multi de ce nu a luat jucatori, nu de acum, de cand cu interdictia de a face transferuri, ci de cand ni-l flutura pe sub nas pe Sanmartean si ni-l aducea de fapt pe Fatalaul Negru s.a.m.d.
Ce se face la stadion nu pot aprecia decat atunci cand se va finaliza. Pana una alta a reparat vestiarele, ce-i drept, a arat terenul si face scamatorii cu tribunele si cu pista de atletism, incercand sa traga de timp.
Smecherii ieftine si inginerii de 2 bani au facut si cainetoiu si staicu, de-aia, cine s-a fript cu ciorba sufla si-n iaurt.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 09 Mar 2008, 14:12

Perspico,pune si a patra categorie : penibili sentimentali
Sau disperati. Disperati de prostia si incapacitatea unora si ipocrizia altora.

Tu T@vule vezi ca te las in pace si o dai in tziganie proasta cu mine...Si mai lasa-ma-n durerea mea filozofule... :smoke:
Last edited by Ruben Navarro on 09 Mar 2008, 14:27, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Mesaj de wb_lion » 09 Mar 2008, 14:24

Perspico scrie:
manex scrie: @perspico: realizezi ca nu se mai poate face nimic timp de inca 9 luni de acum incolo?in privinta antrenoruluiiti dau si nu dreptate: ne asteptam la altceva, insa l-a ales pe napoli. pina acum s-a dovedit antrenorul cel mai inspirat din cei ce au fost la echipa de vreo 1 an jumate. cind o face napoli greseli grave 1-2-3 meciuri al rind atunci putem spune ca mititelu s-a inselat. pina atunci eu zic ca cu bani putini mitia a ales bine. repet: deocamdata. transferuri.....hai sa il injuram la iarna cind nu va mai avea interdictie. in rest...poti aprecia ce se face la stadion?doar in asta poate baga bani(si nici aici linistit) pina la iarna. ce-i drept astept si rezultatul si dupa aia il pot injura daca nu a iesit ce a zis.
@Manex: s-a mai discutat, faptul ca nu poate face transferuri e numai vina lui si sunt convins ca ii convine situatia.
Pe Napoli l-a ales sub pretextul ca Universitatea e blestemata (e unicat pe planeta asta!) si daca astept sa faca 3 greseli la rand inseamna deja 6-9 puncte pierdute.
De bani ce sa mai vorbim: daca are putini atunci de ce spune ca are multi, daca are multi de ce nu a luat jucatori, nu de acum, de cand cu interdictia de a face transferuri, ci de cand ni-l flutura pe sub nas pe Sanmartean si ni-l aducea de fapt pe Fatalaul Negru s.a.m.d.
Ce se face la stadion nu pot aprecia decat atunci cand se va finaliza. Pana una alta a reparat vestiarele, ce-i drept, a arat terenul si face scamatorii cu tribunele si cu pista de atletism, incercand sa traga de timp.
Smecherii ieftine si inginerii de 2 bani au facut si cainetoiu si staicu, de-aia, cine s-a fript cu ciorba sufla si-n iaurt.
E Numai vina lui ca nu se pot face transferuri ? :( interesanta opinie...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 09 Mar 2008, 14:27

Perspico scrie:
manex scrie: @perspico: realizezi ca nu se mai poate face nimic timp de inca 9 luni de acum incolo?in privinta antrenoruluiiti dau si nu dreptate: ne asteptam la altceva, insa l-a ales pe napoli. pina acum s-a dovedit antrenorul cel mai inspirat din cei ce au fost la echipa de vreo 1 an jumate. cind o face napoli greseli grave 1-2-3 meciuri al rind atunci putem spune ca mititelu s-a inselat. pina atunci eu zic ca cu bani putini mitia a ales bine. repet: deocamdata. transferuri.....hai sa il injuram la iarna cind nu va mai avea interdictie. in rest...poti aprecia ce se face la stadion?doar in asta poate baga bani(si nici aici linistit) pina la iarna. ce-i drept astept si rezultatul si dupa aia il pot injura daca nu a iesit ce a zis.
@Manex: s-a mai discutat, faptul ca nu poate face transferuri e numai vina lui si sunt convins ca ii convine situatia.
Pe Napoli l-a ales sub pretextul ca Universitatea e blestemata (e unicat pe planeta asta!) si daca astept sa faca 3 greseli la rand inseamna deja 6-9 puncte pierdute.
De bani ce sa mai vorbim: daca are putini atunci de ce spune ca are multi, daca are multi de ce nu a luat jucatori, nu de acum, de cand cu interdictia de a face transferuri, ci de cand ni-l flutura pe sub nas pe Sanmartean si ni-l aducea de fapt pe Fatalaul Negru s.a.m.d.
Ce se face la stadion nu pot aprecia decat atunci cand se va finaliza. Pana una alta a reparat vestiarele, ce-i drept, a arat terenul si face scamatorii cu tribunele si cu pista de atletism, incercand sa traga de timp.
Smecherii ieftine si inginerii de 2 bani au facut si cainetoiu si staicu, de-aia, cine s-a fript cu ciorba sufla si-n iaurt.
nu am cum sa iti dau dreptate. uite ce e cu bold. nu esti obiectiv. se vede treaba ca orice ar face nu poti accepta, sau le iei asa...in ris. ma consider un om cu simtul umorului, iar faza cu napoli, am mai zis-o, a fost chiar o gluma. daca nu ati inteles-o....asta e. cine l-a adus pe napoli prima data? cine s-a opus plecarii lui? poate miti a vazut in el un antrenor bun. nu stiu. aici ne dam toti cu presupusu. ce ma streseaza cel mai tare e ca toata lumea crede ca ea are dreptate iar ceilalti sint doar niste ignoranti. pe mine trece-ma in tabara a doua, unde voi fi atita timp cit vor trece cei 5-7 ani de tranzitie, ani necesari formarii unei echipe cu adevarat puternice din toate punctele de vedere).
Am zis!!

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Mesaj de raduku » 09 Mar 2008, 14:33

1948 scrie:
raduku scrie:
1948 scrie: tu primu ...te asteptam
1948 , faci parte din peluza ?
nord....faceam nu mai vin la meciuri
bine faci ... ca oricum te duceai degeaba o:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 09 Mar 2008, 14:52

raduku scrie:
1948 scrie:
raduku scrie:
1948 , faci parte din peluza ?
nord....faceam nu mai vin la meciuri
bine faci ... ca oricum te duceai degeaba o:
daca tu zici

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Mesaj de blue_lions » 09 Mar 2008, 15:31

Perspico scrie:@Tav, tu stai cu fundul in doua luntri, e mai comod asa. Asteptam de la tine o atitudine transanta. Pe Forum, din cate am observat (părerea mea!)sunt 3 tabere:
- una care a tinut la Mititelu pana la inceputul campionatului asta, dar care si-a dat seama ca este de fapt un parşiv care promite la nesfârşit transferuri şi antrenori, tabără din care fac parte eu, Ozzy, Frozen, Addy_Azzuro, Lordliv (poate mai sunt dar nu i-am observat, dacă sunt să mă anunţe să editez). Noi susţinem echipa în continuare, cum e şi normal, dar ne disociem de patron şi de minciunile lui coclite.
- una care soarbe cuvintele din gura lui Mititelu, crezând aproape tot ce spune (aberaţiile sunt calificate drept glume, cică) şi din care fac parte Omaciu, Blue_Lions, Păcală, Livius, WhiteBlue4Ever, Manex
şi mulţi alţii. La ei trebuie nuanţat: printre ei sunt unii care nu au puterea să recunoască faptul că s-au înşelat şi merg înainte, iar ceilalţi sunt naivii.
- una din care faci parte şi tu, Sergyu_costea, care aşteaptă să vadă încotro bate vântul şi care ia atitudine în consecinţă. Tu şi ceilalţi o scăldaţi: când "fmm Mititelule", când "al dracu', dom'le, booveanu' ce deştept e!", când spuneţi că Napoli e un prostovan, când că a făcut şcoala la Coverciano. Părerea mea e că ar trebui să nu mai faceţi jocul ăsta dublu şi să fiţi mai responsabili.

"Noi susţinem echipa în continuare, cum e şi normal, dar ne disociem de patron şi de minciunile lui coclite."
Asta da aberatie
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Mesaj de ew » 09 Mar 2008, 15:33

1948 scrie:
raduku scrie:
1948 scrie: nord....faceam nu mai vin la meciuri
bine faci ... ca oricum te duceai degeaba o:
daca tu zici
:lol:
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Mesaj de blue_lions » 09 Mar 2008, 15:43

Vezi sa nu bata prea tare ca la meciul cu Pandurii ca dracu' stie ce echipe incepeti sa incurajati.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Închis