Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem duminica cu ai lu' Rapedu' ?

Poll ended at 16 Mar 2008, 20:10

Instituim gripa aviara
45
60%
o punem de prietenie cu ei
16
21%
ne ciugulesc rapezii
14
19%
 
Total votes: 75

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 18 Mar 2008, 18:48

daca observatorul a vazut si a notat in dosar tot ce s-a intamplat pe extensiv eu zic ca o sa fim sigur suspendati...

poate avem noroc si nu a vazut cum mai multi suporteri au intrat pe teren .....scaunele aruncate ..... si poate s-a facut ca nu a auzit "tiganii , tiganii , tiganii" ..........

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 18 Mar 2008, 19:06

Lutu e un fotbalist adevarat si ar trebui sa joace mai mult
cum a intrea el a inceput si spectacolul
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 18 Mar 2008, 19:10

[Brigada26]Poe scrie:
U scrie:
[Brigada26]Poe scrie:am vorbit cu observatorul, domnul Boit si mi-a spus ca nu crede ca o sa fie vreo suspendare...maine se hotaraste
pai acum depinde ce a scris el in raport!
vrei sa ma duc sa i-l cer sa sa-l citesc? :lol:
nu am zis asta.daca a scris tot ne suspenda...daca a scris putin despre ce a fost in tribune poate nu ne suspenda.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 18 Mar 2008, 21:37

Universitatea riscă suspendarea propriului teren

Comisia de Disciplină a FRF va judeca vineri, de la ora 12:00, incidentele de la Craiova - Rapid.
"Arbitrul Augustus Constantin şi observatorul de joc Viorel Boiţ şi-au notat în rapoartele de meci modul în care s-au comportat fanii craioveni la partida de duminică. Au fost acele scandări la adresa oaspetilor, precum şi incidentul din a doua repriză, cînd Daniel Pancu a fost lovit cu obiecte aruncate din tribună. Vineri, de la 12:00, Comisia de Disciplină va analiza acest caz. Nu putem spune în acest moment ce riscă gruparea craioveană. Se poate ajunge la supendarea arenei Extensiv", a declarat azi unul dintre membrii CD pentru craiovamaxima.ro.
Ştiinţa urmează să întîlnească în următoarele trei partide de "acasă" pe FC Vaslui, Gloria Bistriţa şi pe Oţelul Galaţi.
:(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 18 Mar 2008, 21:45

Daca ne suspenda jucam la Bucuresti iar?

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 18 Mar 2008, 21:46

Sergyu_costea scrie:
U scrie:Universitatea riscă suspendarea propriului teren

Comisia de Disciplină a FRF va judeca vineri, de la ora 12:00, incidentele de la Craiova - Rapid.
"Arbitrul Augustus Constantin şi observatorul de joc Viorel Boiţ şi-au notat în rapoartele de meci modul în care s-au comportat fanii craioveni la partida de duminică. Au fost acele scandări la adresa oaspetilor, precum şi incidentul din a doua repriză, cînd Daniel Pancu a fost lovit cu obiecte aruncate din tribună. Vineri, de la 12:00, Comisia de Disciplină va analiza acest caz. Nu putem spune în acest moment ce riscă gruparea craioveană. Se poate ajunge la supendarea arenei Extensiv", a declarat azi unul dintre membrii CD pentru craiovamaxima.ro.
Ştiinţa urmează să întîlnească în următoarele trei partide de "acasă" pe FC Vaslui, Gloria Bistriţa şi pe Oţelul Galaţi.
:(
in tur tot dupa meciul cu rapid am avut terenul suspendat o etapa...altora li s-au anu;at suspendarle . sa fim tratati si noi ca cei carora li s-au anulat suspendarile!

1 etapa primim. porumboiu stie de ce :( :(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 18 Mar 2008, 21:55

nu ne suspenda. o sa primim avertisment. este prima abatere de la lansarea noi legi. :)(

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 18 Mar 2008, 23:32

gonen scrie:nu ne suspenda. o sa primim avertisment. este prima abatere de la lansarea noi legi. :)(
suntem recidivisti...dupa meciul din giulesti am luat o etapa suspendare...meciul cu uta remember?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 18 Mar 2008, 23:34

legea lui Dragomir a fost adopatata anul asta. conform aberatiilor LPF/FRF nu suntem recidivisti. Au bagat in regulament o chestie de genul asta, ca daca se schimba legea privind comportamentul suporterilor, respectivii nu sunt recidivisti la prima noua abatere (au facut-o dupa un meci de al lui Dinamo).

Daca clubul si-ar da interesul am scapa doar cu o amenda.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 19 Mar 2008, 09:43

Capitanul giulestenilor, Vasile Maftei, a declarat ca la faza reusitei anulata a lui Baird in partida din Banie, atacantul juvetilor l-a faultat clar in momentul sariturii.

”Atacantul lor m-a impins si m-a dezechilibrat exact in momentul cind m-a desprins de la pamint. A facut-o indeajuns de repede cit sa nu se vada, dar sa-si creeze un avantaj, mai ales ca lumea se uita probabil la minge in acele clipe. Oricum, arbitrul a vazut si a fluierat inainte ca Baird sa loveasca mingea cu capul”, a explicat Maftei, citat de site-ul oficial al clubului.
Forza STIINTA

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 19 Mar 2008, 10:11

Bals_Boy scrie:Capitanul giulestenilor, Vasile Maftei, a declarat ca la faza reusitei anulata a lui Baird in partida din Banie, atacantul juvetilor l-a faultat clar in momentul sariturii.

”Atacantul lor m-a impins si m-a dezechilibrat exact in momentul cind m-a desprins de la pamint. A facut-o indeajuns de repede cit sa nu se vada, dar sa-si creeze un avantaj, mai ales ca lumea se uita probabil la minge in acele clipe. Oricum, arbitrul a vazut si a fluierat inainte ca Baird sa loveasca mingea cu capul”, a explicat Maftei, citat de site-ul oficial al clubului.
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: trebuia ca baird sa ia si rosu pt faultul ala! :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 19 Mar 2008, 10:18

U scrie:
Bals_Boy scrie:Capitanul giulestenilor, Vasile Maftei, a declarat ca la faza reusitei anulata a lui Baird in partida din Banie, atacantul juvetilor l-a faultat clar in momentul sariturii.

”Atacantul lor m-a impins si m-a dezechilibrat exact in momentul cind m-a desprins de la pamint. A facut-o indeajuns de repede cit sa nu se vada, dar sa-si creeze un avantaj, mai ales ca lumea se uita probabil la minge in acele clipe. Oricum, arbitrul a vazut si a fluierat inainte ca Baird sa loveasca mingea cu capul”, a explicat Maftei, citat de site-ul oficial al clubului.
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: trebuia ca baird sa ia si rosu pt faultul ala! :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
nu stiu sigur daca trebuia sa ia rosu, dar sigur trebuia eliminat ... pai cum isi permite el sa inscrie de langa marele fundas al nationalei :lol:
Forza STIINTA

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Mesaj de WhiteBlue Heart » 19 Mar 2008, 10:21

VLTRAS CRAIOVENSIS scrie:ba cica ar fi fost importante altercatiile, de asta minim 2 suporteri au primit interdictie
microbuzul a fost prins, de doua ori
Odata cand eram in statie langa parc...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 19 Mar 2008, 10:26

Bals_Boy scrie:
U scrie:
Bals_Boy scrie:Capitanul giulestenilor, Vasile Maftei, a declarat ca la faza reusitei anulata a lui Baird in partida din Banie, atacantul juvetilor l-a faultat clar in momentul sariturii.

”Atacantul lor m-a impins si m-a dezechilibrat exact in momentul cind m-a desprins de la pamint. A facut-o indeajuns de repede cit sa nu se vada, dar sa-si creeze un avantaj, mai ales ca lumea se uita probabil la minge in acele clipe. Oricum, arbitrul a vazut si a fluierat inainte ca Baird sa loveasca mingea cu capul”, a explicat Maftei, citat de site-ul oficial al clubului.
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: trebuia ca baird sa ia si rosu pt faultul ala! :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
nu stiu sigur daca trebuia sa ia rosu, dar sigur trebuia eliminat ... pai cum isi permite el sa inscrie de langa marele fundas al nationalei :lol:
Imagine
da vasile "nila" maftei ce face aici? :)-
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 19 Mar 2008, 10:27

Bals_Boy scrie:Capitanul giulestenilor, Vasile Maftei, a declarat ca la faza reusitei anulata a lui Baird in partida din Banie, atacantul juvetilor l-a faultat clar in momentul sariturii.

”Atacantul lor m-a impins si m-a dezechilibrat exact in momentul cind m-a desprins de la pamint. A facut-o indeajuns de repede cit sa nu se vada, dar sa-si creeze un avantaj, mai ales ca lumea se uita probabil la minge in acele clipe. Oricum, arbitrul a vazut si a fluierat inainte ca Baird sa loveasca mingea cu capul”, a explicat Maftei, citat de site-ul oficial al clubului.
exact, iar articolul este sugestiv completat de urmatoarea poza:

Imagine

Il ajuta pe saracul Bairdie sa nu se dezechilibreze saracul si sa-si rupa nasul cazand :laughing: :laughing: :laughing:
C O P A C U LImagine

Închis