UTA - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum ne comportam cu Batrana Doamna?

Poll ended at 19 Mar 2008, 18:48

Ii aratam drumul spre azil
43
77%
N-o bagam in seama
8
14%
Ca niste gentlemani
5
9%
 
Total votes: 56

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Mesaj de WhiteBlue Heart » 20 Mar 2008, 18:07

Tot degeaba daca n-a jucat Dina :-( :-( Aveam 4-0 de la pauza ucv ucv

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Mesaj de raptor20 » 20 Mar 2008, 18:08

craiova a jucat bine.sunt bucuros ca am castigat.parca aratamca oechipa matura in aceste ultime meciuri
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 20 Mar 2008, 18:12

Bravo baieti, toti sunt de aplaudat cu un plus pt mijloc (in special Prepelita). Pacat ca ne jucam prea mult cu ocaziile si nu profitam de fazele fixe.

cretu69
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 20 Ian 2004, 09:55

Mesaj de cretu69 » 20 Mar 2008, 18:15

fusei la meci,superrrrr ma bucur ptr.ei
cind era mingea la baird,costea sau wobay astia din tribune tremurau
"Vom fi iarasi ce am fost si chiar mai mult decit atit"

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 20 Mar 2008, 18:19

OPINIE // Săru'mîna, Bătrînă Doamnă! Şi pa!

Oltenii mai bătrîni îşi aduc aminte cum Craiova lui Oblemenco şi Deselnicu pierdea un titlu de campioană în ultima etapă, la Arad!



Taguri: Muică sîntem neam de piatră

Se întîmpla în '73, cînd Mititelu făcea 5 ani, Napoli era cadet, iar veteranul de astăzi, Dorel Stoica, mai avea încă 5 ani pînă să se nască.

Sigur nu din cauza resentimentului faţă de acel 1973 a dat astăzi Craiova cu UTA de pragul ligii secunde. A cîştigat fiindcă a ars-o mai mult cămaşa proprie, ca să răzbune ratările şi neşansa de duminica trecută, cu Rapid şi ca să arate că e o echipă decentă, cu pretenţii mai mari decît acest loc meschin, imediat după jumătatea clasamentului.

Deşi e italian, Napoli atacă! Joacă! Echipa sa pune mingea jos, combină, are ocazii şi face asta tocmai ca să nu se bage de seamă ce şubredă e în apărare! Cu o pereche rezonabilă de fundaşi centrali, cu un om de valoare la închidere, Craiova poate însemna în campionatul viitor mai mult decît acest loc din clasament cu două cifre, care-o face să tremure pînă la jumătatea primăverii de frica retrogradării.

Craiova are o estetică, are o linie de joc care-i permite mai mult. Dar are şi destule naivităţi pe care o echipă cu rutină, cum a fost Rapidul etapa trecută, le poate specula imediat. La Arad concreteţea a depăşit naivităţile şi au rezultat trei puncte mari. E timpul ca această echipă-evantai să se adune şi să reuşească mai mult decît nişte evadări spectaculoase din subsolul clasamentului.

După 35 de ani, Craiova o retrogradează pe UTA. Asta-i viaţa, copiii olteano-leonezo-australieni ai Băniei n-au nostalgii, n-au auzit de baronul Neumann, în schimb, milenarişti fiind, îşi ştiu bine codurile PIN. Nu e loc de resentimente, iar tinerii din ziua de azi nu mai dau locul în tramvai doamnelor în vîrstă. Păcat, Doamnă, dar cu mercenari luaţi din patru zări şi cu Gabi Stan în locul lui Magiun Barbu, puteţi prinde, în cel mai bun caz, locurile pentru invalizi. Săru'mîna, cu respect. Şi pa, avem răbdare să vă aşteptăm iarăşi în "A"!

de ALIN BUZĂRIN

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 20 Mar 2008, 18:23

e un trio bun...si cred ca si prepelita,dilevski, ionescu alcatuiesc un trio bun la mijloc...nici portarul nu e rau..nici fundasul stanga......
pe dreapta e de acum o concurenta acerba barboianu-dananae.......in centrul apararii ....daca stoica si mitchell ar fi siguri....meciurile care au ramas vor fi meciuri frumoase cu rezultate pe masura...si poate selectii pentru unii dintre jucatori
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 20 Mar 2008, 18:39

avem o echipa, si asta e important. sint lipsuri in aparare, se joaca mult prea mult cu ocaziile, sint individualisti(poate ca s-au prins ca apararea utei era de depasit usor). daca pina in vara se rezolva problema apararii si nu pleaca nimeni echipa poate avea pretentii la cupe. jocul nostru e in crestere de la meci la meci. sper ca in cazul unor rezultate mai putin bune, miti sa nu cedeze si sa il dea afara pe napoli. echipa e pe cale sa aiba un stil propriu de joc si asta se datoreaza lui napoli. imi place cum jucam, ca sa inchei. :-D ucv
Am zis!!

ozzy

Mesaj de ozzy » 20 Mar 2008, 18:42

N-am putut sa vad meciul, asa ca nu stiu cum s-a jucat, dar nici nu conteaza. E exact ce trebuia sa facem. Bine baietii o:

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 20 Mar 2008, 18:45

Acum am venit de la meci.Frumos! S-a cantat binisor,s-a strigat si serie b :)( ,cei care sunteti impotriva scandarilor "serie b" va rog sa nu va dati cu parerea daca nu ati fost in deplasare la muta.MEci bun facut de echipa noastra ,s-a vazut ca au fost destul de obositi dupa epuizantul meci cu ciorile

Man of the match:Bornescu si cu Dananae.S-a cunoscut cand a trecut fundas central,Gaman cam timorat,a zabovit prea mult la niste mingi simple.Dar una peste alta e bine,chiar foarte bine,abordam multa mai relaxati urmatorele meciuri!
Fortza Stiinta!
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 20 Mar 2008, 18:48

MECI BUN AL "CRAIOVEI",DACA BATEM SI PE DORINEL.......CE BINE NE-AR PRINDE 3 PUNCTE.BVO CELOR CARE AU FACUT ASTAZI PARTE DIN GALERIE.

JustME

Mesaj de JustME » 20 Mar 2008, 18:49

3 puncte pt linistea noastra .. bravo baieti meritati aplauda echipa joaca ce sa mai !! o:

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 20 Mar 2008, 18:54

DACA ESTE LINISTE LA CLUB,ECHIPA O SA JOACE MAI BINE.

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 20 Mar 2008, 19:02

Spase slab rau de tot:|

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 20 Mar 2008, 19:02

nyk_sorin scrie:
1948 scrie:
nyk_sorin scrie:
ai nostri strigara.....penibil
normal ca ai nostri ....si uta ne-a strigat daca va mai aduceti aminte
eu vreau sa pice uta :)(
si trebuia sa strigam si noi ca toti taranii ?
de [cenzurat] , cea mai penala scandare.
ai fost in deplasare la arad ca sa spui ca e penibil?sau vb doar asa din fata calculatorului ca e penibil.Iti spun eu nu e penibil deloc,atunci cand ei ne spun noua ca mirosim a praz sau a ceapa,sau alte lucruri foarte jegoase.Deci te rog pe viitor gandeste de 2 ori inainte sa zici ca suntem penibili!
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 20 Mar 2008, 19:04

*Coco* scrie:Spase slab rau de tot:|
Eu am vazut ca a recuperat destule mingi,multa mai slab mi s-a parut Ionescu!
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Închis