Universitatea Craiova- Fc Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem duminica cu vaslui ?

Poll ended at 24 Mar 2008, 16:44

victorie
46
64%
egal
21
29%
infrangere
5
7%
 
Total votes: 72

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 24 Mar 2008, 03:42

Romania in general nu prea are fundasi dreapta de valoare. Ii numeri pe degete.

Perspico, de Baird nu sunt de acord cu tine, la goluri a fost foarte important. La primul a pasat lui Wobay excelent si la al doilea a lucrat acolo la mijloc cu Prepelita pana sa faca Prepe pirueta si pasa pentru Dananae.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 24 Mar 2008, 08:46

Io unu nu ma satur de reactia peluzei. Sonorul mai ales, dar si imaginile surprinse ale peluzei, cum se clatina garudile lui Mighty... bine ca nu s-au rupt.
De mult n-am mai vazut asa descatusare de bucurie la noi!
http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2 ... final.html
:up: :up: :up:

sorin107

Mesaj de sorin107 » 24 Mar 2008, 09:48

Perspico scrie:
blondu scrie:sa va zic ceva domnu mare antrenor.dananae nu trebuie sa marcheze om la om pe frunza.marcajul om la om se face doar la varfuri de catre fundasii centrali.si fundasii laterali trebuie sa stranga in centru cand faza se desfasoara pe partea opusa partii sale.
N-oi fi eu mare antrenor, mi-am dat si eu cu parerea, dar tocmai fiindca l-am observat pe Dananae cum se comporta am facut fotografiile alea (oricum mi-au scapat multe faze, ca m-am uitat si eu la meci ca omu').
Poate imi spui tu ce rol reiese ca are Dananae din fotografiile mele, sa fuga de Frunza sau sa faca marcaj la Dorel Stoica? E sau nu bulevard pe partea lui?
intr-adevar dananae nu trebuia sa il marcheze om la om pe frunza. in sistemul 4-3-3 pe care il adopta napoli, marcajul se face in zona adversarului! Nimeni nu are un anumit om la care sa faca marcaj, ci trebuie sa marcheze omul care vine in zona lui. Apararea si mijlocul trebuie sa se retraga in scara la fazele de atac ale ekipei adverse si jocul se muta implicit inspre partea unde se joaca mingea. Din acest motiv, dananae a strans in centru, de unde putea veni pericolul, pt ca e putin probabil sa fie jucat frunza acolo in tusa cu o pasa precisa de 50 de m. Oricum, si in acest caz exceptional, ekipa avea timp sa se replieze si sa stranga randurile din nou. In concluzie, Dananae a jucat bine tactic fazele respective, si mie mi s-a parut OK in meciul de azi, cu exceptia a 2 faze din prima repriza, una din ele terminandu-se cu golul lor. Meci bun facut de ekipa noastra, in special in partea a 2-a, si rezultat meritat! Forza Stiinta, mergem inainte!

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 24 Mar 2008, 10:55

Gresiti cu Dananae. Pentru prima data ProSport i-a acordat 3 stele de cand joaca la Craiova. Dupa ce a trecut de Dananae, Frunza le-a rupt coloana si lui Dilevski si Ionescu. In rest, Dananae a fost excelent. Fara greseala, iar centrarea de la ultimul gol, de vis.

Alex, era sa-mi rupi ochelarii la golul doi.
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Mesaj de danutz » 24 Mar 2008, 11:35

Sa-l mai ridicati in slavi pe nesimtitul de dorinel! Dupa ce ca s-a legat de arbitraj total aiurea, l-am observat in ultimele cadre de pe TVR cum l-a repezit (si banuiesc ca l-a si injurat) pe Vice, care nu dorea decat sa-i stranga mana in semn de respect pentru ce a fost odata.
Asa ca :-x dorinel
mereu alaturi de voi

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 24 Mar 2008, 12:50

drejania scrie:Gresiti cu Dananae. Pentru prima data ProSport i-a acordat 3 stele de cand joaca la Craiova. Dupa ce a trecut de Dananae, Frunza le-a rupt coloana si lui Dilevski si Ionescu. In rest, Dananae a fost excelent. Fara greseala, iar centrarea de la ultimul gol, de vis.

Alex, era sa-mi rupi ochelarii la golul doi.
Eu sau Toni?

PS. Dananae trebuie sa dea si el o bere, ca am pus o vorba buna pentru a treia stea. :)( :)( Oricum, mie mi-a placut cum a jucat. Se vede ca e in crestere. Asta nu inseamna ca nu mai sunt greseli, insa sunt mult mai putine decat pana acum.

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 24 Mar 2008, 13:08

danutz scrie:Sa-l mai ridicati in slavi pe nesimtitul de dorinel! Dupa ce ca s-a legat de arbitraj total aiurea, l-am observat in ultimele cadre de pe TVR cum l-a repezit (si banuiesc ca l-a si injurat) pe Vice, care nu dorea decat sa-i stranga mana in semn de respect pentru ce a fost odata.
Asa ca :-x dorinel
corect...si eu am surprins cadrul respectiv..si mi s-a facut o sila uriasa de dorinel..care dupa comportamentu'lipsit de eleganta isi tradeaza originile rurale fapt ce-l recomanda ca pe un pasibil zilier prin sate..daca nu ar fi existat fotbalu'...

Dorinel e un *******..si dupa afirmatia de la conferinta legata de arbitraj..se vede ca tine cu dintii de scaun si ii este frica de Porumboiu(care de altfel a recunoscut superioritatea Stiintei)....

CONCLUZIE UNANIMA:Dorinel e GAY!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 24 Mar 2008, 13:21

eu nu am vazut , dar mi-a zis un prieten ca dupa ce s-a terminat meciu cica s-ar fi dus dorinel la arbitru cu o bricheta ... si banuiesc ca vroia un 0-3 .... cei care au fost la tr 1 sau oficiala poate au vazut mai bine ....

:-x dorinel

am jucat bine si am meritat victoria ..... si ca scuza a gasit arbitrajul , nu jocul lor penibil....in afara de gol nimic nu au facut .....

P.S. 1 topic , prima victorie :-D

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 24 Mar 2008, 13:29

Cl4udiu scrie:eu nu am vazut , dar mi-a zis un prieten ca dupa ce s-a terminat meciu cica s-ar fi dus dorinel la arbitru cu o bricheta ... si banuiesc ca vroia un 0-3 .... cei care au fost la tr 1 sau oficiala poate au vazut mai bine ....

:-x dorinel

am jucat bine si am meritat victoria ..... si ca scuza a gasit arbitrajul , nu jocul lor penibil....in afara de gol nimic nu au facut .....

P.S. 1 topic , prima victorie :-D
Nu a aruncat nimeni cu nimic in Dorinel. Era exact in fata mea, la 3-4 metri. Probabil ca avea bricheta in buzunar de dinainte, altfel nu imi explic.

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 24 Mar 2008, 13:55

cred ca a aratat bricheta arbitrului in semn de:"din cauza arbitrilor m-am apucat de fumat!"...fiind suficient de subiectiv sa nu isi recunoasca tactica defectuoasa...

din ciclul:Dorinel e GAY :up:

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 24 Mar 2008, 13:58

drejania scrie:Gresiti cu Dananae. Pentru prima data ProSport i-a acordat 3 stele de cand joaca la Craiova.
Si cat ne-am rugat de tine sa-i dai 3 de incurajare :)(
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 24 Mar 2008, 14:43

alex.p scrie:
Cl4udiu scrie:eu nu am vazut , dar mi-a zis un prieten ca dupa ce s-a terminat meciu cica s-ar fi dus dorinel la arbitru cu o bricheta ... si banuiesc ca vroia un 0-3 .... cei care au fost la tr 1 sau oficiala poate au vazut mai bine ....

:-x dorinel

am jucat bine si am meritat victoria ..... si ca scuza a gasit arbitrajul , nu jocul lor penibil....in afara de gol nimic nu au facut .....

P.S. 1 topic , prima victorie :-D
Nu a aruncat nimeni cu nimic in Dorinel. Era exact in fata mea, la 3-4 metri. Probabil ca avea bricheta in buzunar de dinainte, altfel nu imi explic.
nu cred ca poate fi chiar atat de nesimtit sa vina cu bricheta de acasa ....

poate o fi gasit-o pe acolo si s-a dus cu ea la arbitru sau nu o fi vazut ..... sau poate nu a vazut ala bine si nu s-a dus cu nici o bricheta...

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 24 Mar 2008, 14:51

era un capac galben de la un bidon cu apa sau ce drac tin prin ele.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 24 Mar 2008, 15:21

Copacul scrie:era un capac galben de la un bidon cu apa sau ce drac tin prin ele.
Oricum de langa noi nu a aruncat nimeni.

PS. Si ne-a reusit tactica: Dananae trei stele. :)( :)(

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 24 Mar 2008, 15:30

hai ba daca nici azi nu a jucat dananae...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis