Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obţinem sâmbătă de la bistriţeni?

Poll ended at 06 Apr 2008, 21:22

Trei
55
79%
Unul
11
16%
Rămânem fără
4
6%
 
Total votes: 70

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 05 Apr 2008, 19:16

alex.p scrie:
Mitchell o sa stea de acum la fiecare galben primit. Costea are si el 6, si sta la primul galben.
asta e al-9-lea galben sezonu asta?

Banner la vestiarul arbitrilor
Imagine

După ce au acuzat meci de meci arbitrajele, conducătorii Ştiinţei au decurs ieri la o metodă inedită. La vestiarul arbitrilor de pe stadionul Extensiv Parc a fost pus un banner cu două fluiere şi mesajul „Vrem corectitudine”, iar lângă erau ataşate poze cu echipa Universităţii Craiova. Adrian Mititelu a acuzat şi ieri arbitrajul lui Serea, considerând că şi prestaţia focşăneanului a făcut ca oltenii să nu câştige.

Narcis Drejan
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 05 Apr 2008, 20:39

meci frumos pana la urma facut de noi


din pacate costea m-a dezamagit mult azi, si nuca nu a jucat la adevarat valoare ci pt ca a tratat superficial meciul

daca lui Cartu i se spune autobaza, lui Sabau cum sa-i spunem
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 05 Apr 2008, 20:59

Meci penal . Multumim arbitrilor ca au fost scuzati, multumim lui Bornescu - gol luat ca bovisu. Multumim lu Costea ca e egoist nevoie mare si ca poate daca ar mai da si pase am invinge. Si nu in ultimul rand multumim teribilistilor din galeria noastra fara de care nu am fi reusit semi-esecul de astazi. :o: :o: :o: :o: :o: :o:
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 05 Apr 2008, 21:55

jucand in fata suporterilor ,stiinta ar fi obtinut astazi cele 3 puncte pe care le merita...

ps. bornescu,inca un gol la " activ " :)(

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 05 Apr 2008, 22:01

ce sa faca bornescu la gol? cum am mai zis stoica putea sa bage piciorul...

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 05 Apr 2008, 22:07

Felicit echipa pentru jocul extraordinar din a doua repriza...din nou s-a cunoscut intrarea lui LUTU pe teren...nu mi se pare o mare greseala a lui bornescu la gol...nu a mai avut timp sa reactioneze...
ucv

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 05 Apr 2008, 22:09

zolo scrie:meci frumos pana la urma facut de noi


din pacate costea m-a dezamagit mult azi, si nuca nu a jucat la adevarat valoare ci pt ca a tratat superficial meciul

daca lui Cartu i se spune autobaza, lui Sabau cum sa-i spunem
acelasi lucru m-a deranjat si pe mine.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 05 Apr 2008, 22:29

Livius scrie:
zolo scrie:meci frumos pana la urma facut de noi


din pacate costea m-a dezamagit mult azi, si nuca nu a jucat la adevarat valoare ci pt ca a tratat superficial meciul

daca lui Cartu i se spune autobaza, lui Sabau cum sa-i spunem
acelasi lucru m-a deranjat si pe mine.
Eu cred ca Costea nu are suficienta experienta, are nevoie de multa munca si de meciuri multe ca sa se slefuiasca. Deocamdata atat il duce pe el capul, nu poate gandi mai mult in momentele alea cand risipeste aiurea mingi care s-ar putea transforma in actiuni periculoase sau faze de gol. Ce nu-mi place mie la jucatorii nostrii e ca nu prea trag la poarta de la distanta si nici tirul nu prea il au reglat. Mai era Dorel care mai bubuia care o topaita de-aia de-a lui, dar acu nu prea mai ajunge sa traga nici el , poate doar la lovituri libere.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 05 Apr 2008, 23:34

trebuie sa scapam neaparat de sindromul de a primi gol primii si sa fim mai atenti in aparare. Nu stiu de ce, dar echipa pare sa joace de la 0-1 pentru adversar, daca nu inscriu ei, noi nu prea avem tragere de inima sa dam gol.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 06 Apr 2008, 00:23

BluBoy scrie:Meci penal . Multumim arbitrilor ca au fost scuzati, multumim lui Bornescu - gol luat ca bovisu. Multumim lu Costea ca e egoist nevoie mare si ca poate daca ar mai da si pase am invinge. Si nu in ultimul rand multumim teribilistilor din galeria noastra fara de care nu am fi reusit semi-esecul de astazi. :o: :o: :o: :o: :o: :o:
Aoleu ce atitudine emo...
C O P A C U LImagine

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 06 Apr 2008, 00:45

Costea este foarte egoist.....a jucat slab astazi...........
Stoica bine......dar la gol are o vina...........
Bornescu a gresit la gol.........
Pierdem puncte si nu este bine......Napoliiiiiiiiiiiiiiiii

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 06 Apr 2008, 02:04

mi-a placut gangioveanu .... a jucat foarte bine , mult peste dina ....

dina e PRAF ! ... nu stiu ce cauta asta in prima echipa ..... in minutul 10 atunci cand a dat costea bara, dina trebuia sa suteze pt ca era liber , nu sa sara peste minge......la fel a facut in repriza a 2 a cand in loc sa suteze el a lasat-o pt lutu ..... in rest nu a facut nimic , nu prea a facut presing , nu prea a alergat , a pierdut destule mingi ..... golul a fost o intamplare pt ca a sarit mingea la el si era imposibil sa rateze din 3 m .......

trebuia sa-l bage pe costea 2 mai devreme pt ca in 5 minute nu putea sa schimbe nimic ....

ma bucur pt ca am revenit inca 1 data si in ultimele 20 de minute am fost peste adversari ..... asta arata ca am avut o pregatire foarte buna de iarna....

ucv

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 06 Apr 2008, 02:18

Daca Costea nu lovea bara si Lutu o baga in poarta atunci cu poarta goala, Costea era omul meciului.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 06 Apr 2008, 07:22

daca wobay dadea 2 goluri in loc de 2 bare .....era jucatorul etapei

sa joace echipa cel putin asa in toate meciurile si vom avea rezultate....o mentiune speciala pentru a.ionescu si gangioveanu care au jucat foarte bine.........sper ca echipa sa joace corect toate meciurile...inclusiv cel cu ...steaua

victorie la cluj o: ucv
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Mesaj de wb_lion » 06 Apr 2008, 10:44

Cl4udiu scrie:mi-a placut gangioveanu .... a jucat foarte bine , mult peste dina ....

dina e PRAF ! ... nu stiu ce cauta asta in prima echipa ..... in minutul 10 atunci cand a dat costea bara, dina trebuia sa suteze pt ca era liber , nu sa sara peste minge......la fel a facut in repriza a 2 a cand in loc sa suteze el a lasat-o pt lutu ..... in rest nu a facut nimic , nu prea a facut presing , nu prea a alergat , a pierdut destule mingi ..... golul a fost o intamplare pt ca a sarit mingea la el si era imposibil sa rateze din 3 m .......

trebuia sa-l bage pe costea 2 mai devreme pt ca in 5 minute nu putea sa schimbe nimic ....

ma bucur pt ca am revenit inca 1 data si in ultimele 20 de minute am fost peste adversari ..... asta arata ca am avut o pregatire foarte buna de iarna....

ucv
Daca la faza aia era gol...parca te si aud : Ce inteligent a lasat mingea dina pt lutu o:
Nu a facut nimic..nu uita cine a dat golul egalarii o:

Închis