Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obţinem sâmbătă de la bistriţeni?

Poll ended at 06 Apr 2008, 21:22

Trei
55
79%
Unul
11
16%
Rămânem fără
4
6%
 
Total votes: 70

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 06 Apr 2008, 10:52

@U: Mitchell are 8 galbene, deci daca ia acum galben il face pe al 9-lea si sta o etapa. Apoi va sta la fiecare galebn primit. Deci putem spune de pe acum ca la fiecare galben va sta o etapa.

Puteti vedea statisticile aici, dar nu sunt trecute ultimele 2 etape:
http://www.labtof.ro/liga1/echipa-unive ... a-111.html

iuli

Mesaj de iuli » 06 Apr 2008, 10:53

Dina a lasat inteligent mingea la bara lu' Costea,a lovit bine la gol.Un varf daca face 2-3 d-astea pe meci si-a facut treaba.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 06 Apr 2008, 11:09

daca si acum il criticam pe Dina inseamna ca suntem pe dinafara... A dat gol, a lasat f inteligent pt Costea... si-a facut treaba.... :-(

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Mesaj de lebowski » 06 Apr 2008, 11:21

alex.p scrie:@U: Mitchell are 8 galbene, deci daca ia acum galben il face pe al 9-lea si sta o etapa. Apoi va sta la fiecare galebn primit. Deci putem spune de pe acum ca la fiecare galben va sta o etapa.

Puteti vedea statisticile aici, dar nu sunt trecute ultimele 2 etape:
http://www.labtof.ro/liga1/echipa-unive ... a-111.html
eu cred ca Mitchell si Costea ar trebui menajati in jocurile cu U Cluj si Otelul pt a nu risca suspendari la cele trei meciuri care conteaza - cu Poli si SD. il avem pe Gaman in locul lui Mitchell, pe Gangioveanu, Costea 2 sau Lutu in locul lui Costea.eu cred ca merita riscat. sunt convins ca Mitchell si Costea vor fi vanati de arbitri in urmatoarele 2 meciuri.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 06 Apr 2008, 11:25

lebowski scrie:
alex.p scrie:@U: Mitchell are 8 galbene, deci daca ia acum galben il face pe al 9-lea si sta o etapa. Apoi va sta la fiecare galebn primit. Deci putem spune de pe acum ca la fiecare galben va sta o etapa.

Puteti vedea statisticile aici, dar nu sunt trecute ultimele 2 etape:
http://www.labtof.ro/liga1/echipa-unive ... a-111.html
eu cred ca Mitchell si Costea ar trebui menajati in jocurile cu U Cluj si Otelul pt a nu risca suspendari la cele trei meciuri care conteaza - cu Poli si SD. il avem pe Gaman in locul lui Mitchell, pe Gangioveanu, Costea 2 sau Lutu in locul lui Costea.eu cred ca merita riscat. sunt convins ca Mitchell si Costea vor fi vanati de arbitri in urmatoarele 2 meciuri.
Da ... o idee buna . Mai ales pentru Costea , care dupa o vizita pe banca (ex. meciul de la Urziceni) ii mai vine mintea la cap ...

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 06 Apr 2008, 11:55

wb_lion scrie:
Cl4udiu scrie:mi-a placut gangioveanu .... a jucat foarte bine , mult peste dina ....

dina e PRAF ! ... nu stiu ce cauta asta in prima echipa ..... in minutul 10 atunci cand a dat costea bara, dina trebuia sa suteze pt ca era liber , nu sa sara peste minge......la fel a facut in repriza a 2 a cand in loc sa suteze el a lasat-o pt lutu ..... in rest nu a facut nimic , nu prea a facut presing , nu prea a alergat , a pierdut destule mingi ..... golul a fost o intamplare pt ca a sarit mingea la el si era imposibil sa rateze din 3 m .......

trebuia sa-l bage pe costea 2 mai devreme pt ca in 5 minute nu putea sa schimbe nimic ....

ma bucur pt ca am revenit inca 1 data si in ultimele 20 de minute am fost peste adversari ..... asta arata ca am avut o pregatire foarte buna de iarna....

ucv
Daca la faza aia era gol...parca te si aud : Ce inteligent a lasat mingea dina pt lutu o:
Nu a facut nimic..nu uita cine a dat golul egalarii o:
:laughing: :laughing: :laughing:

dina e VARZA . A dat gol .... in rest ce a facut ? ... nu pot sa-l laud pe dina pt un gol dat aproape din nimereala pt ca sarit mingea la el si mai era doar portaru in fata lui .... si in tot meciul sa nu mai faca nimic ....
Daca era mare atacant suta la poarta , nu sarea peste minge cand avea porta aproape goala ... si de 2 ori .... asta arata ca e fricos

pai baird daca era manca terenu ala .... alerga tot meciu chiar daca uneori o facea degeaba ....pai dina al meu se uita la tatarusanu cand tragea de timp si dupa 1 min isi daca si el seama ca trebuie sa alerge spre minge.....presing nu face ....e talentat , dar atat timp cat nu munceste sa stea in [****] pe banca ....

nu zic ca e baird mare atacant , dar cel putin ala da totul pe teren ...

nici nu sti cat de mult m-am bucurat ca nu l-am mai vazut pe dina in teren....pacat de accidentari pt ca sigur nu prindea nici acum echipa....

pai uitata-te la gangioveanu .... primul meci sezonul asta cand joaca si el 1 repriza si pur si simplu de incata jocul lui......a dat 2 centrari la care dananae nici macar nu viseaza......i-a pus-o lu dina pe cap ....

gangioveanu trebuie bagat cel putin 1 repriza ..... asta daca vrem sa crestem si noi jucatori tineri ....

pe costea 2 degeaba il baga in minutul 85 daca nu ajunge mingea la el decat de 2 ori.....nici nu are timp sa se acomodeze ...

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Apr 2008, 12:43

trebuia sa castigam.am ratat ca niste scuzati.Oricum,mi-a placut cum s-a miscat echipa,mai ales in a 2-a repriza.Ionescu (am vazut ca pe prosport e omu` meciului),mi-a sarit si mie in ochi ieri.Oricum,trebuia sa castigam,dar,faptu` ca ratam gramada ma bucura,inseamna ca avem sanse mai mari sa dam goluri :)(
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 06 Apr 2008, 13:06

si eu sunt de parere ca in meciurile cu u cluj si otelul trebuie bagati jucatori tineri ca gangioveanu si costea2...nu mai avem nimik de pierdut...tot ce-mi mai doresc din acest retur este sa nu pierdem cu steaua si dinamo

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 06 Apr 2008, 13:11

ba vere dina in afara de gol a fost praf. la faza cu bara lui costea, s-a impiedicat fraieru, nu a lasat mingea ca asa a vrut el. ce mama draq, daca si dina e jucator atunci inseamna ca bornescu e portar de imensa valoare. apropo de bornescu, sa-ti dea ala gol din pozitia aia, iar tu sa fi lipit de bara, parca era aparator la cornere. ce mama draq de reflexe are si mircea asta nu stiu, ca frasineanu i-a dat-o la coltul portarului, iar acum asta i-a dat gol din pozitia aia grea. ce mama draq ne-o placea sa fim condusi la pauza nu inteleg
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

ozzy

Mesaj de ozzy » 06 Apr 2008, 13:17

Asa, ca fapt divers, observ inca o data ca aia care se dau mari suporteri si mereu alaturi de echipa, sunt cei care incep sa boscorodeasca pe toata lumea dupa primele 10 minute in care nu se joaca nimic. Si asta chiar si dupa o serie incredibila de meciuri in care baietii au jucat cu totul altceva dupa pauza si ar merita sa-i lasam macar sa termine meciul inainte de a-i pune la zid.
Un alt aspect: vad ca foarte multi sar la gatul lui Costea care o fi jucat prost ieri, nu zic nu, dar dupa atatea meciuri in care ne-a salvat, o merita si el sa-i trecem cu vederea un joc mai putin reusit. Zic si eu...

In fine, vad ca Napoli ma surprinde tot mai mult cu fiecare meci pe care il jucam. Cand in atatea meciuri joci cu totul altceva dupa pauza, explicatia, dupa parerea mea, nu poate fi decat una singura: antrenorul o:

PS: Dina iar e in acea perioada a anului :lol:

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 06 Apr 2008, 13:23

ozzy scrie:Asa, ca fapt divers, observ inca o data ca aia care se dau mari suporteri si mereu alaturi de echipa, sunt cei care incep sa boscorodeasca pe toata lumea dupa primele 10 minute in care nu se joaca nimic. Si asta chiar si dupa o serie incredibila de meciuri in care baietii au jucat cu totul altceva dupa pauza si ar merita sa-i lasam macar sa termine meciul inainte de a-i pune la zid.
Un alt aspect: vad ca foarte multi sar la gatul lui Costea care o fi jucat prost ieri, nu zic nu, dar dupa atatea meciuri in care ne-a salvat, o merita si el sa-i trecem cu vederea un joc mai putin reusit. Zic si eu...

In fine, vad ca Napoli ma surprinde tot mai mult cu fiecare meci pe care il jucam. Cand in atatea meciuri joci cu totul altceva dupa pauza, explicatia, dupa parerea mea, nu poate fi decat una singura: antrenorul o:

PS: Dina iar e in acea perioada a anului :lol:
menstruatie (men vine de la luna) cum draq se zice pt an? :lol:
Forza STIINTA

ozzy

Mesaj de ozzy » 06 Apr 2008, 13:25

Bals_Boy scrie:menstruatie (men vine de la luna) cum draq se zice pt an? :lol:
nu stiu, da' ar trebui sa poarte numele lu' Dina :laughing:

octav
senior
senior
Mesaje: 479
Membru din: 29 Iul 2006, 11:35

Mesaj de octav » 06 Apr 2008, 17:25

ozzy scrie:
Bals_Boy scrie:menstruatie (men vine de la luna) cum draq se zice pt an? :lol:
nu stiu, da' ar trebui sa poarte numele lu' Dina :laughing:
Dinanstruatie :laughing:

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 06 Apr 2008, 17:58

atat timp cat da gol si echipa castiga puncte Dina este bun. Fotbalul se joaca pe puncte.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 06 Apr 2008, 18:14

BluBoy scrie:ba vere dina in afara de gol a fost praf. la faza cu bara lui costea, s-a impiedicat fraieru, nu a lasat mingea ca asa a vrut el. ce mama draq, daca si dina e jucator atunci inseamna ca bornescu e portar de imensa valoare. apropo de bornescu, sa-ti dea ala gol din pozitia aia, iar tu sa fi lipit de bara, parca era aparator la cornere. ce mama draq de reflexe are si mircea asta nu stiu, ca frasineanu i-a dat-o la coltul portarului, iar acum asta i-a dat gol din pozitia aia grea. ce mama draq ne-o placea sa fim condusi la pauza nu inteleg
Frasineanu i-a dat gol pe coltul lung. Intotdeauna portarul apara coltul scurt. La Mioveni nu a fost gol de portar, Frasi ne-a dat-o bine de tot. Ieri insa, daca avea reflex, putea pune piciorul. Insa inaintea lui tebuie criticati Barboianu si Stoica.

Închis