Universitatea Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu sepcile rosii ?

Poll ended at 09 Apr 2008, 20:02

Batem
47
71%
Egal
12
18%
Pierdem
7
11%
 
Total votes: 66

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 10 Apr 2008, 20:04

pai de aia ne deplasam la buzau dupa meciul cu steaua, sa ne recuperam punctele, nu?

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 10 Apr 2008, 21:05

Pacala scrie: nu cred in varianta blatului pt ca u cluj nu are sanse sa scape...desi la cretinii din fotbalul nostru..... in plus nu vad cat ar fi putut da ucluj...cand se astiga bani pt fiecare pozitie urcata in clasament...nu cred nici ca ar veni goga
Aranjamentele nu se fac doar pentru bani.
Pacala scrie: 6 cel mai rau imi pare ca se strica iar atmosfera din interiorul lotului datorita unor ifose ale jucatorilor si prin greseli ale lui mititelu
Iti spun eu ca atmosfera nu e deloc buna, si asta de mai mult timp. Doar rezultatele din ultimul timp au mascat divergentele.
Pacala scrie:am o presimtire ca ne vom da la o parte din fata stelei...sint prea multe semne
Din pacate si eu. Cel mai mult imi doresc sa ii batem pe stelisti, dar ultimele declaratii ma fac sa cred ca meciul e aranjat din timp. Sa speram ca nu o sa fie asa.

PS. Daca la meciul cu Otelul ii vedem iar zburdand, presand, facand din nou jocul de pase din etapele precedente, ce veti mai zice?

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 10 Apr 2008, 21:43

alex.p scrie:
Pacala scrie: cel mai rau imi pare ca se strica iar atmosfera din interiorul lotului datorita unor ifose ale jucatorilor si prin greseli ale lui mititelu
Iti spun eu ca atmosfera nu e deloc buna, si asta de mai mult timp. Doar rezultatele din ultimul timp au mascat divergentele.
N-ai precizat mai exact unde e atmosfera aia tensionata. Io stiu ca nu in sanul echipei, ci mai sus, la nivel ... executiv. Pacala avea dreptate, el s-a referit la atmosfera dintre baeti, dintre jucatori. Tu vorbesti de ineptiile maretului conducator, si de urmarile lor ce se rasfrang asupra echipei, nu?
Nu stiam ca si baetii sunt sucariti. :( Cum e? Poti sa fii mai precis?

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 10 Apr 2008, 22:11

Sunt probleme si in cadrul lotului, nu numai la conducere.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 10 Apr 2008, 22:21

alex.p scrie:Sunt probleme si in cadrul lotului, nu numai la conducere.
La noi niciodata nu poate sa fie liniste :o: :(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 10 Apr 2008, 22:27

Aseara a murit un mit.
Pentru mine a murit.Chiar am crezut in echipa asta,chiar credeam ca noi,oltenii avem orgoliu,avem ONOARE....vorbe in vant!Credeam ca Universitatea este diferita de Bistrita sau Dinamo,cand vine vorba de meciuri aranjate nu m-am gandit vreodata ca am putea vinde un meci.
Am crezut in toti,chiar si in cei care puneau umarul la demiterea lui Cioroianu,aproape ca ii iertasem.
Cum poti sa faci asa ceva? :mad: Cum poti sa iti bati joc de sute de mii de suporteri,care chiar au crezut ca echipa asta este pe o panta ascendenta,care au crezut de asemenea in maturizarea jucatorilor,care au vazut AMBITIE,VOINTA in jocul echipei pe parcursul ultimelor 5 etape?
Chiar ma intreb cum de nu vedeti blatul...este atat de evident...!?Napoli nu stie de ce echipa sa a jucat asa de slab.
Atunci cand am vauzt executia lui Dina,mi-am dat seama ca multi dintre jucatori mimau fotbalul.Este imposibil ca un jucator cu o oarecare experienta sa suteze in portar intr-o asemenea situatie.Dina a tras direct in el,nu lateral stanga sau dreapta,sus sau jos!
Mi-am dat seama ca avea atatea posibilitati sa-l execute pe portar insa nu a vrut,nu ca nu-l duce capul sau mai stiu eu,s-a pierdut.
Este imposibil ca 11 jucatori sa joace lamentabil in acelasi timp.Este posibil sa fie 2-3 care prind o zi mai proasta,insa nu toata echipa!Aseara toti jucatorii Universitatii au fost "obositi",vorba lu` Stanga,asa se spune acum mai nou,cand mimezi fotbalul.
NIMENI SI NIMIC nu ma poate determina sa imi schimb parerea despre meciul de aseara.
Vad ca sunt multi care sustin ca nu a fost blat si aduc argumente cum ca ar fi OBOSITI,Dumnezeule!!Pai nu pana acum il laudam pe preparatorul fizic,cum ca isi face treaba foarte bine,ce mai scriau ziarele,etc.Si de ce sa fie obositi,au avut un parcurs foarte lung in Cupele Europene? :o:
Eu unul nu vreau sa influentez parerea nimanui,asta este parerea mea de cunoscator cat de cat al fenomenului.
Ieri,am pierdut 2 ore din viata mea ca sa vad un BLAT,nu concep asa ceva.Cei care vor sa fie mintiti,le place sa fie mintiti,e treaba lor.
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 11 Apr 2008, 09:07

Pacala scrie:m o presimtire ca ne vom da la o parte din fata stelei...sint prea multe semne
„O să vedeţi că o să ne revenim şi vom face iar jocuri bune. Nici nu mă gândesc să nu batem la Timişoara şi la Dinamo“, a adăugat finanţatorul alb-albaştrilor.

De Steaua nici pomeneala....
C O P A C U LImagine

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 11 Apr 2008, 09:16

Copacul scrie:
Pacala scrie:m o presimtire ca ne vom da la o parte din fata stelei...sint prea multe semne
„O să vedeţi că o să ne revenim şi vom face iar jocuri bune. Nici nu mă gândesc să nu batem la Timişoara şi la Dinamo“, a adăugat finanţatorul alb-albaştrilor.

De Steaua nici pomeneala....
probabil se subintelege... ca batem steaua :D

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 11 Apr 2008, 09:19

o singura dorinta mai am de la campionatul asta, sa batem steaua acasa. Nu conteaza daca ne bat catzeii sau aek, sau otelu acasa, vreau sa batem oierii sa aratam tzarii ca suntem singura echipa din Romania care joaca cinstit cu turma lui becali, oare suntem in stare de asta sau suntem tot o apa si un pamant ca ceilalti? imi bag pl in mititelu daca dam meciul aurolacilor. :bad:

maryiuss
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 30 Sep 2005, 13:50

Mesaj de maryiuss » 11 Apr 2008, 09:19

Copacul scrie:
Pacala scrie:m o presimtire ca ne vom da la o parte din fata stelei...sint prea multe semne
„O să vedeţi că o să ne revenim şi vom face iar jocuri bune. Nici nu mă gândesc să nu batem la Timişoara şi la Dinamo“, a adăugat finanţatorul alb-albaştrilor.

De Steaua nici pomeneala....
Copace ai cazut si tu in partea cealalta cu blaturile? :laughing: :-D
Mereu alaturi de Universitatea !!!!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 11 Apr 2008, 09:57

maryiuss scrie: Copace ai cazut si tu in partea cealalta cu blaturile? :laughing: :-D
La Cluj a fost dezinteres. Dar cu Steaua, da, il vad de pe acum.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 11 Apr 2008, 12:32

pe cat punem pariu ca ne bate steaua. Si sa vezi atunci declaratii - ce sariti ca a fost blat, doar ne-a batut echipa de pe primul loc. :o: :o: :o:
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 11 Apr 2008, 12:52

La meciul cu stOAIA ma duc sa pun bani seriosi la pariuri...macar daca i-as pierde. :laughing:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 11 Apr 2008, 12:59

Adevaru e ca e foarte ciudata treaba asta :(

G.Becali zice ca nu-i e frica decat de Dinamo si de Timisoara , al nostru sef zice ca vrea sa bata tot Timisoara si Dinamo . Steaua a scos Craiova din ecuatie si se pare ca si noi ( asta deducem din declaratii )

Din partea mea sa ne bata Dinamo si sa incurcam Steaua , ar fi excelent o:
Imagine

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 11 Apr 2008, 13:38

cos22min scrie:Din partea mea sa ne bata Dinamo si sa incurcam Steaua , ar fi excelent o:
eu prefer sa le batem pe amandoua, sau sa nu pierdem cu niciuna.

Închis