Universitatea Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu sepcile rosii ?

Poll ended at 09 Apr 2008, 20:02

Batem
47
71%
Egal
12
18%
Pierdem
7
11%
 
Total votes: 66

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2008, 10:36

Tav, eu nu am zis ca nu mai avem nicio treaba cu retrogradarea, dar hai sa nu exageram. Daca eram noi pe locul 14 si erau 9 pct, da, putea fi o problema. Dar mai sunt 4 echipe care stau mult mai prost ca noi. Mi-e greu sa cred ca vor merge ceas un pluton de 5-6 echipe. Si mai sunt doar 18 pct in joc. De asta zic sa nu vedem situatia mai negru decat este.
Cu Costea vad ca sunt inteles gresit. In iarna, problema nu era de cat valoreaza Costea, ci de faptul ca sunt impotriva vanzarii unui jucator in tara si in special in bucuresti. Si la fel de bine cum il apreciezi cand merita, mi se pare normal sa-l critici cand greseste. Bine, astea trebuie facute in limita bunului simt.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 10 Apr 2008, 10:45

parca ne-a parasit si norocul
ocazii am avut dar s-au ratat ca pe maidan
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 10 Apr 2008, 10:45

FreakBoy scrie: nu m-ai inteles!
Eu te-am inteles, Adi nu a privit probabil foarte atent mesajul.

Cand am spus ca meciul este suspect nu m-am referit neaparat la posibilitatea unui blat. Este posibil pur si simplu ca ai nostri sa nu fi fost intreresati de acest meci. Sa le fi spus jucatorillor " Nu conteaza prea mult rezultatul de la Cluj, meciurile cu Timisoara, Dinamo, Steaua ne intereseaza. Sa nu va accidentati si eventual luati cartonase cei cu probleme, preferam sa stati cu Otelul." Daca li s-a sugerat asta normal ca ai nostri au luat meciul usor. Insa nu neg nici posibilitatea unei intelegeri cu rezultate in viitor. In liga lui Mitica orice este posibil, au trecut vremurile in care faceai pe haiducul de unul singur ( si atunci existau meciuri suspecte, luai de la bogati si dadeai la saraci) acum este greu de rezistat fara sa intri in anumite aliante, sau sa ai ceva prieteni..
Ca sa iei campionatul jucand numai pe teren trebuie sa ai o echipa de trei ori mai valoroasa decat Steaua de ex. iar lucrul asta cere multa rabadare, nu ai nici o sansa sa faci asta in doi trei ani. Trebuie sa schimbi totul pas cu pas, infrastructura, mentalitate, organizare ... Este foarte greu.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 10 Apr 2008, 10:51

Imagine

băi Dănănae,nici câinele n-ai fost in stare să-l prinzi :-x :lol:

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 10 Apr 2008, 13:16

Puteti sa va luati de lordliv cat vreti, insa el e singurul care a ghicit o posibila motivatie a blatului: Mititelu are proces la Curtea de Apel din ... Cluj Napoca. Si justita din Romania e departe de a fi oarba. :-)

Sincer m-am mai gandit la o alta motivatie de blat si ar fi o posibila prelungire a contractului la stadionul Ion Oblemenco cu ajutorul partidului PD-L. Boc (presedinte PD-L, primar Cluj, actionar la U Cluj - prin Consiliul Local) - Solomon.

Oricum, daca nu e nici una din cele 2 de mai sus, atunci cu siguranta doar Mititelu stie. BLAT a fost 100%.

@dxtr: si ce te face sa crezi ca 0-4 cu cainii a fost meci curat??? Sau toate meciurile cu CFR de la revenirea in A?

DAmpezzO

Mesaj de DAmpezzO » 10 Apr 2008, 13:19

De ce nu s-a intrerupt jocul ? :D
In minutul 64, un caine vagabond a patruns pe gazonul stadionului Ion Moina, din dreptul bancilor de rezerva ale celor doua formatii, insa a fost evacuat in cele din urma de oamenii de ordine. Arbitrul Deaconu nu a intrerupt meciul, desi cainele ameninta integritatea fizica a jucatorilor.: -)

citat : universitateacraiova.ro

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 10 Apr 2008, 15:17

alex.p scrie:Puteti sa va luati de lordliv cat vreti, insa el e singurul care a ghicit o posibila motivatie a blatului: Mititelu are proces la Curtea de Apel din ... Cluj Napoca. Si justita din Romania e departe de a fi oarba. :-)

Sincer m-am mai gandit la o alta motivatie de blat si ar fi o posibila prelungire a contractului la stadionul Ion Oblemenco cu ajutorul partidului PD-L. Boc (presedinte PD-L, primar Cluj, actionar la U Cluj - prin Consiliul Local) - Solomon.

Oricum, daca nu e nici una din cele 2 de mai sus, atunci cu siguranta doar Mititelu stie. BLAT a fost 100%.

@dxtr: si ce te face sa crezi ca 0-4 cu cainii a fost meci curat??? Sau toate meciurile cu CFR de la revenirea in A?
Ne luam de lordiv cand catalogheaza el o gramada de oameni degeaba, fara sa-l provoace nimeni.
Jocul din teren al echipei din meciul de ieri, poate fi catalogat usor drept un blat. Asta o spunem cu totii, chiar daca unii o pun pe seama motivatiei jucatorilor nostri care nu exista, sau a valorii lotului, sau a ce vreti voi.
Dar sa cauti motive fantastice la un joc penibil mi se pare aiurea. Ati ajuns in scenarii fantasmagorice cu Solomon, Boc si Justitia Clujeana, altii merg pe viitorii jucatori adusi la noi in timp de blocada dictata de UEFA.
Io inteleg ca suntem toti fleoashca de suparare pe jocul de ieri, da nici sa ajungem acuma la scenarii d'astea ieftine. Mai lipseste unu acuma sa vina sa zica de Pandurii, noi si cu javrele am pus-o de un mic triunghi al punctelor: noi le luam de la Texteira, Geana le ia de la Talnar, si noi le dam inapoi in groapa, ca sa fie toata lumea multumita.
Nici chiar asa. :(

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 10 Apr 2008, 15:41

ei aveau nevoie de puncte, noi nu
oricum, sa jucam noi cu dinamo, si mai ales steaua si nu mai conteaza...

ozzy

Mesaj de ozzy » 10 Apr 2008, 15:54

T@V scrie: Mai lipseste unu acuma sa vina sa zica de Pandurii, noi si cu javrele am pus-o de un mic triunghi al punctelor: noi le luam de la Texteira, Geana le ia de la Talnar, si noi le dam inapoi in groapa, ca sa fie toata lumea multumita.
esti pe drumul cel bun...de fapt noi dam punctele lui Rednic, care va fi atunci antrenor la javre, care si el ne-a dat un punct cand era la rapid :laughing:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 10 Apr 2008, 16:21

nyk_sorin scrie:ei aveau nevoie de puncte, noi nu
oricum, sa jucam noi cu dinamo, si mai ales steaua si nu mai conteaza...
veti vedea la sfarsit ca noi aveam nevoie de puncte nu ei

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 10 Apr 2008, 18:02

Eu inainte sa inceapa acest "mini" retur, am avut mare incredere in echipa si am avut rabdare cu Mititelu pentru k am crezut si cred in proiectul lui. M-am si certat cu unii aici pe tema asta. Dupa ce incepuram sa jucam bine eu m-am bucurat dar niciodata nu am avut vise de cupa UEFA. Am fost convins k vom avea si meciuri proaste. O echipa care are medie de varsta de 20-22 de ani nu poate sa joace meci de meci bine k la meciul cu Vaslui sau Bistrita. Costea este inca un jucator foarte bun, dar nu trebuie sa exageram cu el. El nu poate sa faca totul, este si el om...mai are si el zile proaste. Oricum de la actiunea lui de la nationala s-a vazut o scadere de forma remarcabila.

Cum a zis si T@V, un blat nu are niciun sens aici...pentru nimeni. Adica voi credeti k un suporter cum este si Mititelu, oricat de dragut poate sa fie uneori, ar sta capra pentru niste nimeni din Cluj? Eu ca un suporter al Stiintei am fost foarte dezamagit de meci, dar sunt extrem de scarbit de atitudinea unora. Nici nu ma asteptam sa zica altceva pentru k abia asteptau sa calce echipa prost pentru k ii manca in :bad: k nu puteau sa mai zica nimic. Oricum eu vreau sa va linistesc. Si daca luam campionatul, va garantez k vom avea 1-2 meciuri pe sezon in care vom juca extrem de prost, k un blat. Veti avea si atunci ocazia sa va dezlantuiti. Deci cand vom juca din nou bine, sa nu va panicati va rog eu...nu au intrat zilele-n sac!

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2008, 19:01

mai, eu cred ca noi puteam fi pe primul loc, cu maximum de puncte, dar n-am vrut pt ca am facut 13 blaturi. Suntem mai milostivi din fire...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 10 Apr 2008, 19:08

1. acum echipa trebuia sa aiba 38 de puncte..pe locul 8 la 3 puncte de locul 7 vaslui...era de ajuns sa joace serios si sa castige la cluj

2. nu se pune problema de retrogradare.....de retrogradat se cam stie cine retrogradeaza....aia sint: ucluj, uta, buzau, mioveni si farul...una din ele va scapa la mustata dar sigur nu va fi ucluj

3. nu cred in varianta blatului pt ca u cluj nu are sanse sa scape...desi la cretinii din fotbalul nostru..... in plus nu vad cat ar fi putut da ucluj...cand se astiga bani pt fiecare pozitie urcata in clasament...nu cred nici ca ar veni goga..ala costa prea mult pt mititelu..daca e sa ne luam dupa cat ofera iancu de la timisoara...si nici nu face 1 mil goga..a dat vreo 5-6 goluri

4 prin cartonasele galbene luate au compromis si meciul cu otelul

5 tot respectul pt pandurii..mititelu zice ca viseaza sa bata dinamo dar uite ca Pandurii sint de departe cei mai in forma si au obtinut victorii importante in deplasare la cfr cluj unde noi am fost umiliti dintr-un motiv sau altul si la dinamo...iar noi parem sa sacrificam ce-a mai ramas pt o ipotetica victorie acolo..parca vad un egal fara sare si piper

6 cel mai rau imi pare ca se strica iar atmosfera din interiorul lotului datorita unor ifose ale jucatorilor si prin greseli ale lui mititelu

7 am o presimtire ca ne vom da la o parte din fata stelei...sint prea multe semne
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 10 Apr 2008, 19:44

7 am o presimtire ca ne vom da la o parte din fata stelei...sint prea multe semne
_________________


atunci La revedere Craiova lui mititelu..sa nu mai aud de ea..si asa ar trebui sa faca toti suporterii adevarati..Acum, anul asta tin mai mult sa batem pe steaua decat pe dinamo


:o: oi nenorocite

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 10 Apr 2008, 20:02

Eu nu cred, nu spunea Mititelu ca el se ia la tranta cu Bucurestiul :?:

Sa fi cedat :?:

Pai unde e orgoliul lui de oltean invocat de atatea ori :?:

Închis