Universitatea Craiova - Steaua

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam sambata ?

Poll ended at 26 Apr 2008, 13:13

3
40
69%
1
11
19%
0
7
12%
 
Total votes: 58

jeanpierre
membru
membru
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2006, 23:00

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de jeanpierre » 27 Apr 2008, 05:50

Omaciu, nu are rost sa ma cert cu tine, desi sunt suparat si abia ma abtin. Ce vrei sa mai ceri de la astia patru?
Daca vrem sa ne mai amagim inca un an fara sa introducem in sistem cat mai multi oameni pe care se va baza echipa care va trage la titlu peste 2-3 ani, putem s-o facem.
Crezi ca Bornescu sau Stoica vor mai fi in echipa aia?
Sau ti-e frica de retrogradare pentru ca pleaca marele Bornescu si ne lasa in fundul gol?

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de lebowski » 27 Apr 2008, 09:01

manex scrie:
lebowski scrie:sunt scarbit de ce-am vazut azi si regret c-am batut drumul degeaba. n-am nici chef sa mai citesc mesajele din topicul asta pt ca n-are rost. BLAT, BLAT, BLAT! evident, bine regizat, cu tensiuni in teren si inainte de meci, asa ca sa punem noi botu' si sa bata fraierii ca mine drumu' pana acolo.
sper doar ca banii luati pt rusinea asta sa fie investiti tot in echipa.
esti singurul, cred, care a vazut blat. in fine.
mda, perdeaua de fum e groasa, iar arbitrajul e inca o masca pt a ascunde blatul. cred ca au vrut sa-si ia toate masurile de siguranta si au umblat si la arbitrii, temandu-se ca nu vor fi in stare sa bata nici macar jumatatea de echipa a Craiovei care a jucat pe bune. modul in care noi am jucat in prima repriza si in care am luat golul doi sunt argumente suficiente pt a sustine ca a fost BLAT.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de wb_lion » 27 Apr 2008, 09:06

lebowski scrie:
manex scrie:
lebowski scrie:sunt scarbit de ce-am vazut azi si regret c-am batut drumul degeaba. n-am nici chef sa mai citesc mesajele din topicul asta pt ca n-are rost. BLAT, BLAT, BLAT! evident, bine regizat, cu tensiuni in teren si inainte de meci, asa ca sa punem noi botu' si sa bata fraierii ca mine drumu' pana acolo.
sper doar ca banii luati pt rusinea asta sa fie investiti tot in echipa.
esti singurul, cred, care a vazut blat. in fine.
mda, perdeaua de fum e groasa, iar arbitrajul e inca o masca pt a ascunde blatul. cred ca au vrut sa-si ia toate masurile de siguranta si au umblat si la arbitrii, temandu-se ca nu vor fi in stare sa bata nici macar jumatatea de echipa a Craiovei care a jucat pe bune. modul in care noi am jucat in prima repriza si in care am luat golul doi sunt argumente suficiente pt a sustine ca a fost BLAT.
Cum am lua ma golul doi...hai zi tu, cum l-am luat ? Nu cumva dupa un fault GROSOLAN al lui dayro ala..chiare sub ochii arbitrului. Intra pe gsp si uita-te la faza golului 2. M-am uitat de , crede-ma , cel putin 5 ori si pur si simplu nu-mi venea sa cred !!!

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de lebowski » 27 Apr 2008, 10:08

wb_lion scrie: Cum am lua ma golul doi...hai zi tu, cum l-am luat ? Nu cumva dupa un fault GROSOLAN al lui dayro ala..chiare sub ochii arbitrului. Intra pe gsp si uita-te la faza golului 2. M-am uitat de , crede-ma , cel putin 5 ori si pur si simplu nu-mi venea sa cred !!!
eu nu vad niciun fault. il vad pe dilevski plecand de langa dayro si lasandu-l pe ala liber sa traga. chiar daca ar fi fost, n-am vazut pe nimeni sa ceara fault de la noi. poate pentru ca asa trebuia sa se intample. in fine, nu incerc sa conving pe nimeni c-a fost blat. eu raman cu impresia asta.

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de WB_4ever » 27 Apr 2008, 10:36

Imagine
ImagineImagine

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de Pacala » 27 Apr 2008, 10:38

1. cioara a facut o figura de judo..fault evident.....

2. sub nicio forma n-a fost blat...doar arbitrii au jucat in tricoul stelei fara nicio retinere sau rusine

3. imbucurator este ca avem un grup de 10 jucatori tineri, talentati, romani, olteni cu varste cuprinse intre 18 si 23 de ani care pot jua oricand titulari in divizia A .....S.Lung jr- Danane, V.Gaman, M.Barbu- Barboianu, A.ionescu, Prepelita, Gangioveanu- Dina, Fl.Costea....daca reusim sa tinem impreuna grupul asta de jucatori ca pe vremea Craiovei maxima......vor fi o alta Craiova Maxima ..ne-ar mai trebui un fundas stanga....atentie!..doar M.Barbu n-are meciuri ca titular..ceilalti deja au inceput sa se remarce..sa fie certitudini.....sa tinem cu dintii de astia 10 ....nu ma derajeaza cand vad un d.stoica sau vreun australian suspendat...chiar bornescu..pentru ca stiu ca asta inseamna sanse pentru Gaman, s.Lung, Gangioveanu si restul de a fi titulari...la fel Dina...e mai tehnic ca tanasa si are un fizic mai bun ca baird..poate face cat fac amandoi la un loc daca are vointa....de costea, prepelita etc nici nu mai zic.... ucv steagucv usteag :)( ...nu-i exclus sa apara si M.costea ......dar cu astia 10 plus un fundas stanga facem o formatie tip excelenta
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de alex.p » 27 Apr 2008, 11:00

lebowski scrie:
wb_lion scrie: Cum am lua ma golul doi...hai zi tu, cum l-am luat ? Nu cumva dupa un fault GROSOLAN al lui dayro ala..chiare sub ochii arbitrului. Intra pe gsp si uita-te la faza golului 2. M-am uitat de , crede-ma , cel putin 5 ori si pur si simplu nu-mi venea sa cred !!!
eu nu vad niciun fault. il vad pe dilevski plecand de langa dayro si lasandu-l pe ala liber sa traga. chiar daca ar fi fost, n-am vazut pe nimeni sa ceara fault de la noi. poate pentru ca asa trebuia sa se intample. in fine, nu incerc sa conving pe nimeni c-a fost blat. eu raman cu impresia asta.
Golul 2 a fost marcat dupa un corner dat gresit. Trebuia sa dea aut de poarta si a dat corner.Am vazut excelent faza.

Golul 1 a fost fault la centrul terenului pentru noi, a dat invers, apoi a ajuns mingea in corner si gol din off-side.

Iti spun sigur ca s-a jucat pe teren. La finalul meciului ai nostri (jucatori, antrenori, conducere) erau negri de suparare. Si Ovidiu Costesin a recunoscut ca golul a fost din off-side.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de alex.p » 27 Apr 2008, 11:02

WB_4ever scrie:
DarkComy scrie:Acum am ajuns si eu acasa in bucuresti...intre timp mi-au mai trecut din nervi si as putea sa comentez meciul

In prima repriza, am fost penibili...toate mingile le bubuia Bornescu in fata...macar daca nu le bubuia pana la Zapata ci pana la mijlocul terenului. In pauza, Napoli si-a facut meseria si jucatorii au jucat altfel in a doua repriza. Mare pacat ca sutul lui Costea s-a dus in bara (simteam ca inebunesc), cred ca altfel mergeau lucrurile. stOAIA nu a jucat mai nimic ca deobicei...goluri din faze fixe, exact cum ma asteptam.

Arbitrii au fost penibili [r] [r] [r] Dupa ce ca tot meciul au fluierat pentru steaua la fiecare contact, fie ca era dur sau inexistent, am auzit ca la primul gol al spurcatilor a fost ofside...sa nu mai spun de faza din finalul meciului cand a fost hent clar in careu (din peluza asa s-a vazut).

RESPECT SEZIONE, pentru modul cum s-au comportat la meci si pentru mica coregrafie apld apld apld apld apld apld

RUSINE celor din peluza care au aruncat cu obiecte (ma refer la persoanele care au aruncat cu obiecte, nu la toti)

Neaga ala, cea mai imputita persoana ... cand hategan se ducea la observator cu scaunele, el statea si ne zambea si radea.... MILOGUL DRACU!!! CERSETORUL!!!

Mi-a placut enorm de mult azi, Valerica Gaman o: , in schimb Rose si Dina...chiar si Prepelita pana sa marcheze golul au fost slabi.

P.S. M**E JANDARMERIEI!!!! :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
S>U> n-are nici-o legatura cu "mica" coregrafie, a fost efortul baietilor din Legivnea.XIII.Gemina, Brigada 26 si Blue Angels, RESPECT!!!!!!!!!!!!! usteag
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de DoRyN » 27 Apr 2008, 11:31

Multumim lui alex.p pentru pozele in exclusivitate o:

Restul pozelor de la acest meci (peste 100) le veti gasi in albumul foto.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de Cl4udiu » 27 Apr 2008, 11:49

daca mititelu nu se certa cu ciobanul ala inainte de meciu si il astepta iar cu vreo 3 masini ... ziceati ca e BLAT
daca nu se bagau in seama si nu faceau declaratii tot BLAT ... sigur aveau de ascuns ceva ....
acum daca s-au certat , tot BLAT e pt ca e doar o perdea de fum , un scenariu bine pus la punct ...

oricum am fi jucat in meciul asta , bine sau prost , tot erau suspiciuni de blat ..... s-a vazut si acum ca sunt cativa convinsi ca nu am jucat pe teren ....

Eu sunt multimit de aceasta echipa si sunt madru de ea , chiar daca am luat bataie , macar nu am fost slugile ciobanului cum sunt altii ...

S-a vazut lipsa lui dorel , trebuie sa recunosc .... el era omul care iesea cu mingea din aparare ... de asta am jucat numai cu mingi inalte .....

Am jucat clar 11 contra 14 pentru ca arbitrajul a fost pur si simplu in favoarea oilor ... a fluierat tot meciul pentru ei si a incurajat jocul foarte dur al stelistilor ..... la noi dadea galbene , la ei nu . Multe faulturi date invers , faulturi clare neacordate pentru noi .... ne-a tocat marunt ...

Cand a dat rosul ala pentru mitchell , trebuia sa-i dea si lui zapata pentru ca imediat dupa ce a fost lovit de australian s-a ridicat si l-a lovit cu pumnu ..... dar i-a fost frica ca poate le dam gol ramanand fara portar si daca lua rosu nu juca nici cu dinamo si erau in pericol sa piarda ...

Nici eu nu ii inteleg pe cei care au dat cu scaune sau cu alte obiecte in teren , stiind ca poate sa opreasca meciul in orice moment , vazand si ei ce s-a intamplat la rapid ..... dar nu au aruncat doar din peluza .....

La 2-1 in ultimele minute ii mai inteleg .... erau nervosi de scor si de arbitrajul ala jegos si atunci arbitru ala merita 3 scaune in cap ....
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de alex.p » 27 Apr 2008, 11:57

Imnul echipei cantat de suporteri: [youtube][/youtube]

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de anakin » 27 Apr 2008, 12:12

Becali:"Dumnezeu mi-a dat cadou un gol din offside"

Finanţatorul stelist Gigi Becali a afirmat după partida câtigată la Craiova, scor 2-1 în faţa Universităţii, că a avut marii emoţii la această partidă, dar că a fost sigur că va fi ajutat din nou de Dumnezeu.

"Şampania nu e deschisă încă, mai avem două meciuri. E mai greu acum să pierdem campionatul, noi putem face un egal, cu Dinamo, iar CFR-ul trebuie să joace cu Bistriţa şi cu rivala U Cluj. La plecarea de la stadion din Craiova, am avut două geamuri sparte, două maşini cu geamuri sparte. Am avut 30 de bodyguarzi, cu 6 BMW-uri. Tot balamucu a fost şi datorită lui Mititelu, că el a instigat suporterii. Anul trecut m-a aşteptat cu maşina pe pista aeroportului. Am avut emoţii mari, dar mă gândeam că nu mă bate pe mine Dumnezeue în Sâmbăta Mare. M-a atenţionat la bara lui Costea. Tot timpul am ştiu că vom câştiga. Craiova nu a fost furată, Dumnezeu mi-a dat cadou mie un gol din offside." a declarata finanţatorul stelist în direct la Sport.ro
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de Ruben Navarro » 27 Apr 2008, 12:30

Pacat ca la faza aia de la final nu i-a spart ca lumea Josh.... :o: :)( :-x Sau la vestiare cum si-o luara de la rapidisti.. :cool:

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de stuparu_alexandru » 27 Apr 2008, 12:45

aia de au aruncat cu obiecte in teren nu sunt sanatosi la cap. te mananca in [cenzurat] sa le dai meciu la masa verde. pun pariu ca tot emo-ultrasii aia mici, sub atenta indrumare a seniorilor din peluza au facut deranj. in loc sa-i capaceasca si sa-i puna la punct, aia de sunt mai mari in peluza ii incurajeaza
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

horhe_7002

Re: Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de horhe_7002 » 27 Apr 2008, 13:01

Dl Mititelu am luat ieri doua suturi puternice drept in fund unul la intrarea in stadion unde suporteri s au calcat in picioare si unul la iesire va intreb oare cand o sa organizati si dumneavoastra un meci asa cum trebuie, speranta moare ultima si vrem sa vedem daca nu cumva Silvica nu e mai bun ca Bornescu, daca nu este mai bun,sa li se dea macar la amandoi sanse egale de joc.Si sa ne vedem cu bine pe Ion Oblemenco in campionatul urmator, cei care arunca cu scaune si rup gardul au inceput sa ma enerveze rau de tot ma rog, oricum Paste Fericit! tuturor :mad:

Închis