Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jjicăăăă!! Uăi,şi faşim ăi cu ursul Chietrean.ăi??

Poll ended at 07 Mai 2008, 23:26

Îi palim
30
65%
Stăm la poveşti cu dânşii
8
17%
Ni palieşti răzăşu' aista
8
17%
 
Total votes: 46

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de DoRyN » 08 Mai 2008, 08:19

Eu nu pot sa cred ca unii dintre voi acceptati idea ca suporterii sunt vinovati pentru ca pleaca jucatorii :ruga

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de _T@V_ » 08 Mai 2008, 09:14

DoRyN scrie:Eu nu pot sa cred ca unii dintre voi acceptati idea ca suporterii sunt vinovati pentru ca pleaca jucatorii :ruga
Io nu pot sa cred cum nu intelegi asta! Nu zice nimeni ca pleaca 100% din vina suporterilor, dar o parte din vina o au si suporterii.
Cum ar fi daca la tine la serviciu, ai fi tot timpul injurat de mama si facut in toate felurile, acuzat ca esti spionul sefului din departament, sau mai stiu io ce Doamne Iarta-ma nazbatie. Tu incerci sa-ti faci treaba atat cat si cum stii tu, si degeaba, ca numa insulte primesti....
Io l-am vazut pe Dorel plangand la gard la Galati. A facut omul o prostie la inceputul campionatului prin declaratii, a mai prins si cateva meciuri PENALE, si toata lumea a sarit la gatul lui. Daca il durea in cardan de echipa si de suporteri, nu mai avea acasa camera alb-albastra, si nici nu mai incerca sa o dea la pace cu suporterii.
El insa venea la gard si-i intreba pe asupritori: De ce ma injuri ma de mama? Ce v-am facut ma io voua? Si daca ma injurati atata pe mine, de ce injurati ma toata echipa?
Sa vezi un om la 30 de ani cu lacrimi in ochi cum se tine de gard si desi e injurat incontinuu, el incearca sa vorbeasca omeneste cu un pustan beat de la inceputul meciului e o mizerie care io nu o pot descrie in cuvinte. Au ajuns toti pustanii beti turta sa ceara socoteala si sa faca ce vor ei in Peluza.
In fine, discutia e prea lunga, si nu cred ca o s-o terminam vreodata. Sa ajungi insa sa fii amenintat ca de ce iti incurajezi echipa, ar trebui insa sa te puna pe ganduri Doryne, si sa nu mai vezi tot raul numa in echipa si Mighty, si sa realizezi ca si la noi la suporteri, sunt probleme grave.
Toti avem partea noastra de vina.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de LiviuB » 08 Mai 2008, 09:18

DoRyN scrie:Eu nu pot sa cred ca unii dintre voi acceptati idea ca suporterii sunt vinovati pentru ca pleaca jucatorii :ruga
vinovatul principal e mititelu daca pleaca jucatori, si ma deranjeaza foarte tare ca inceput sa caute pretexte si implica echipa din cocina din politica. Dar... nu putem spune ca noi suntem nevinovati... la cate meciuri a fost stadionul plin? Ne c...m pe noi pt un bilet de 10 ron. in sfarsit.
tare mi-e teama ca amatorismul patronului si ura si veninul din Craiova ne condamna la mediocritate. :-(
am mai spus si mai demult... avem exact pe care il meritam noi, suporterii.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de u2blue » 08 Mai 2008, 10:20

Livius scrie: tare mi-e teama ca amatorismul patronului si ura si veninul din Craiova ne condamna la mediocritate. :-(
am mai spus si mai demult... avem exact pe care il meritam noi, suporterii.
Esti optimist cu mediocritatea. Eu zic chiar disparitie.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de u2blue » 08 Mai 2008, 10:31

T@V scrie:
DoRyN scrie:Eu nu pot sa cred ca unii dintre voi acceptati idea ca suporterii sunt vinovati pentru ca pleaca jucatorii :ruga
Io nu pot sa cred cum nu intelegi asta! Nu zice nimeni ca pleaca 100% din vina suporterilor, dar o parte din vina o au si suporterii.
Cum ar fi daca la tine la serviciu, ai fi tot timpul injurat de mama si facut in toate felurile, acuzat ca esti spionul sefului din departament, sau mai stiu io ce Doamne Iarta-ma nazbatie. Tu incerci sa-ti faci treaba atat cat si cum stii tu, si degeaba, ca numa insulte primesti....
Io l-am vazut pe Dorel plangand la gard la Galati. A facut omul o prostie la inceputul campionatului prin declaratii, a mai prins si cateva meciuri PENALE, si toata lumea a sarit la gatul lui. Daca il durea in cardan de echipa si de suporteri, nu mai avea acasa camera alb-albastra, si nici nu mai incerca sa o dea la pace cu suporterii.
El insa venea la gard si-i intreba pe asupritori: De ce ma injuri ma de mama? Ce v-am facut ma io voua? Si daca ma injurati atata pe mine, de ce injurati ma toata echipa?
Sa vezi un om la 30 de ani cu lacrimi in ochi cum se tine de gard si desi e injurat incontinuu, el incearca sa vorbeasca omeneste cu un pustan beat de la inceputul meciului e o mizerie care io nu o pot descrie in cuvinte. Au ajuns toti pustanii beti turta sa ceara socoteala si sa faca ce vor ei in Peluza.
In fine, discutia e prea lunga, si nu cred ca o s-o terminam vreodata. Sa ajungi insa sa fii amenintat ca de ce iti incurajezi echipa, ar trebui insa sa te puna pe ganduri Doryne, si sa nu mai vezi tot raul numa in echipa si Mighty, si sa realizezi ca si la noi la suporteri, sunt probleme grave.
Toti avem partea noastra de vina.
apld apld apld

Atunci cand intr-un cerc de oameni esti in mod repetat injurat si acuzat fara a avea drept de replica nu-ti mai ramane decat sa-i lasi in lumea lor iar tu sa-ti vezi de viata ta in alte zari.

Eu personal zic ca la cat venin si ura curge in Craiova la ora actuala, Mititelu a fost chiar varianta soft a destinului nostru. In aceeasi masura nu cred in varianta "primaria mi-a trantit usa", cred ca vina vine din cele doua parti. Probail solomon este innebunit sa vada cum un falit face treaba cu echipa iar mititelu este innebunit sa vada cum unul ca solomon i-o trage din toate pozitiile.


Un lucru e clar acum vreo 1 saptamana inainte meciului cu Buzaul eram foarte optimist in ceea ce priveste viitorul echipei. Tot ceea ce s-a intamplat de atunci (imi provoaca pentru a cata oara) greata. Ne spam singuri groapa si cautam vinovati.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de LiviuB » 08 Mai 2008, 11:39

exact, in loc sa pregatim in liniste viitorul sezon, sa ne concentram pe ce rtebuie facut, noi cautam scandaluri. Pacat.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de stuparu_alexandru » 08 Mai 2008, 12:36

nu sunt suporterii vinovati ca vrea sa plece x sau y de la echipa,ca vezi domne....sunt injurati.si daca-s injurati ce ?! o merita ! nu te injura nimeni pe degeaba.
cand toata lumea incuraja craiova,tot au plecat jucatori(vezi niculescu,rada,stancu,plesan,moti).toata lumea era langa echipa in momentele alea,si tot au plecat.
asa ca ...nu stiu cum sa va zic,chit ca-i injuri,chit ca ii aplauzi,se vor uita numai la persoana lor,sa le fie lor bine.

sa luam un jucator injurat din liga I....hai sa zicem Surdu de la Steaua.daca ii da becali 400.000 pe sezon,chit ca-i injurat si cand e rezerva,pleaca ala ?! sa fim seriosi

asa ca terminati cu fazele astea ca-i vinovata galeria pentru jucatorii care vor sa plece,ca-mi aduceti aminte de taranii aia terminati,care in momentul in care la derby se aprindeau fumigene si torte aplaudau de mama focului,si cand venea decizia de a suspenda terenu`,erau foarte nervosi.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de stuparu_alexandru » 08 Mai 2008, 12:43

Livius scrie:exact, in loc sa pregatim in liniste viitorul sezon, sa ne concentram pe ce rtebuie facut, noi cautam scandaluri. Pacat.


ma enervati cand va aud cu sablonu` asta.cum adica ce trebuie facut ?! trebuie sa castigi toate meciurile.ce-i asa greu ?!
n-o mai ardeti aiurea pe aici cu instabilitatea financiara,cu extraterestrii,ozn-uri,jucatorii,trebuie sa intre sa castige.nu sa-si bata capu` cu problemele legate de infrastructura clubului,ca sunt angajati pentru asta(chit ca nu sunt si aia care sunt ,sunt pe langa).
singurul moment in care ei pot sa faca gura ca nu le plateste salariile,e in momentul in care chiar nu le sunt platite salariile(lucru pe care din cate stiu eu,nu l-am auzit).

ps : daca e vreo persoana de pe forumu` asta,care a inceput deja sa faca fel si fel de planuri marete,privind viitorul campinat inseamna ca a dus cu pluta rau.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de stuparu_alexandru » 08 Mai 2008, 12:50

T@V scrie:
DoRyN scrie:Eu nu pot sa cred ca unii dintre voi acceptati idea ca suporterii sunt vinovati pentru ca pleaca jucatorii :ruga
Io nu pot sa cred cum nu intelegi asta! Nu zice nimeni ca pleaca 100% din vina suporterilor, dar o parte din vina o au si suporterii.
Cum ar fi daca la tine la serviciu, ai fi tot timpul injurat de mama si facut in toate felurile, acuzat ca esti spionul sefului din departament, sau mai stiu io ce Doamne Iarta-ma nazbatie. Tu incerci sa-ti faci treaba atat cat si cum stii tu, si degeaba, ca numa insulte primesti....
Io l-am vazut pe Dorel plangand la gard la Galati. A facut omul o prostie la inceputul campionatului prin declaratii, a mai prins si cateva meciuri PENALE, si toata lumea a sarit la gatul lui. Daca il durea in cardan de echipa si de suporteri, nu mai avea acasa camera alb-albastra, si nici nu mai incerca sa o dea la pace cu suporterii.
El insa venea la gard si-i intreba pe asupritori: De ce ma injuri ma de mama? Ce v-am facut ma io voua? Si daca ma injurati atata pe mine, de ce injurati ma toata echipa?
Sa vezi un om la 30 de ani cu lacrimi in ochi cum se tine de gard si desi e injurat incontinuu, el incearca sa vorbeasca omeneste cu un pustan beat de la inceputul meciului e o mizerie care io nu o pot descrie in cuvinte. Au ajuns toti pustanii beti turta sa ceara socoteala si sa faca ce vor ei in Peluza.
In fine, discutia e prea lunga, si nu cred ca o s-o terminam vreodata. Sa ajungi insa sa fii amenintat ca de ce iti incurajezi echipa, ar trebui insa sa te puna pe ganduri Doryne, si sa nu mai vezi tot raul numa in echipa si Mighty, si sa realizezi ca si la noi la suporteri, sunt probleme grave.
Toti avem partea noastra de vina.

tav,la meciu` cu otelu,n-a fost niciun pustan beat,care se injura cu dorel stoica.am fost eu cu frate-meu,si cu inca 2 baieti,si nu l-a injurat nimeni ,cand s-a vorbit cu el la gard.(am mai discutat asta la topicu` cu galati).i s-a reprosat faptul ca bate penal loviturile libere,si sa nu le mai bata.noi ii ziceam asta,iar el zicea "n-ati vazut ca a fost fault la mine la golu` lor?!" .noi ii raspundeam ca da,dar nu vorbim despre faza aia,stim ca nu esti vinovat,am vauzt ca a fost fault...etc...si uite asa,una ziceam noi si alta zice el,si altceva ati inteles voi.

si recunosc ca la aproape toate meciurile,eu il injur pe stoica pentru ca e penal ! asta-i adevarul.si nu e penal ca-l injur eu,e penal pentru ca asta e nivelul lui actual.

ps : cat despre faptul ca nu poti sa joci ca te injura lumea....cel mai clar exemplu e Danciulescu.aproape ca se batea cu fanii lu` dinamo,si a devenit super golgheter la aia.asa ca ...
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

FreakBoy

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de FreakBoy » 08 Mai 2008, 12:53

vorbea de deplasare...

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de LiviuB » 08 Mai 2008, 13:51

stuparu_alexandru scrie:
Livius scrie:exact, in loc sa pregatim in liniste viitorul sezon, sa ne concentram pe ce rtebuie facut, noi cautam scandaluri. Pacat.


ma enervati cand va aud cu sablonu` asta.cum adica ce trebuie facut ?! trebuie sa castigi toate meciurile.ce-i asa greu ?!
n-o mai ardeti aiurea pe aici cu instabilitatea financiara,cu extraterestrii,ozn-uri,jucatorii,trebuie sa intre sa castige.nu sa-si bata capu` cu problemele legate de infrastructura clubului,ca sunt angajati pentru asta(chit ca nu sunt si aia care sunt ,sunt pe langa).
singurul moment in care ei pot sa faca gura ca nu le plateste salariile,e in momentul in care chiar nu le sunt platite salariile(lucru pe care din cate stiu eu,nu l-am auzit).

ps : daca e vreo persoana de pe forumu` asta,care a inceput deja sa faca fel si fel de planuri marete,privind viitorul campinat inseamna ca a dus cu pluta rau.
cred ca nu m-ai inteles. Eu nu ma refeream doar la jucatori, ci la tot ce inseamna Universitatea Craiova, de la conducere pana la suporteri. Pt ca cei care decid ar trebui sa faca o strategie pt sezonul urmator, sa aiba o viziune si niste obiective strategice. Pt a nu se mai intampla fapte ca in tur, cand se rulau antrenori cu nemiluita, cand erau trimisi jucatori la echipa a doua si apoi rechemati, etc. Dar in loc sa fac lucrul asta, patronul isi pune poalele in cap si se supara ca taranul pe sat. Pe de alta parte, noi, suporterii, accentuam aceasta stare, si ii dam apa la moara lui Mititelu.
Si da, poate sunt dus cu pluta, dar eu cred ca daca avem stabilitate la anul avem sanse reale la a ajunge in cupa UEFA>

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de AdrianR » 08 Mai 2008, 15:40

STRAINII STIINTEI AU PLECAT ACASA
Mario Morcov
Dupa partida de ieri cu Ceahlaul Piatra Neamt, conducerea Universitatii Craiova a organizat o masa la cantonamentul din Lunca Jiului. De la banchet, unul restrins, au lipsit doar jucatorii Josh Mitchell, Rose si Wobay, care in aceasta dimineata au plecat spre Australia, respectiv Anglia, leonezul urmind a face o escala in Marea Britanie, inainte de a ajunge in Sierra Leone.
sursa: fanatik.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de stuparu_alexandru » 08 Mai 2008, 16:26

Livius scrie:
stuparu_alexandru scrie:
Livius scrie:exact, in loc sa pregatim in liniste viitorul sezon, sa ne concentram pe ce rtebuie facut, noi cautam scandaluri. Pacat.


ma enervati cand va aud cu sablonu` asta.cum adica ce trebuie facut ?! trebuie sa castigi toate meciurile.ce-i asa greu ?!
n-o mai ardeti aiurea pe aici cu instabilitatea financiara,cu extraterestrii,ozn-uri,jucatorii,trebuie sa intre sa castige.nu sa-si bata capu` cu problemele legate de infrastructura clubului,ca sunt angajati pentru asta(chit ca nu sunt si aia care sunt ,sunt pe langa).
singurul moment in care ei pot sa faca gura ca nu le plateste salariile,e in momentul in care chiar nu le sunt platite salariile(lucru pe care din cate stiu eu,nu l-am auzit).

ps : daca e vreo persoana de pe forumu` asta,care a inceput deja sa faca fel si fel de planuri marete,privind viitorul campinat inseamna ca a dus cu pluta rau.
cred ca nu m-ai inteles. Eu nu ma refeream doar la jucatori, ci la tot ce inseamna Universitatea Craiova, de la conducere pana la suporteri. Pt ca cei care decid ar trebui sa faca o strategie pt sezonul urmator, sa aiba o viziune si niste obiective strategice. Pt a nu se mai intampla fapte ca in tur, cand se rulau antrenori cu nemiluita, cand erau trimisi jucatori la echipa a doua si apoi rechemati, etc. Dar in loc sa fac lucrul asta, patronul isi pune poalele in cap si se supara ca taranul pe sat. Pe de alta parte, noi, suporterii, accentuam aceasta stare, si ii dam apa la moara lui Mititelu.
Si da, poate sunt dus cu pluta, dar eu cred ca daca avem stabilitate la anul avem sanse reale la a ajunge in cupa UEFA>
si eu sunt convins ca avem sanse reale de a ajunge in cupa uefa.daca nu ca pozitie in clasament,macar in cupa,dar,dupa ce-am vazut in tur acel parcurs de exceptie,incep sa revin cu picioarele pe pamant si ma gandesc ca incep s-o iau pe aratura cand ma gandesc la cupe europene.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de LiviuB » 08 Mai 2008, 17:10

eu unul o spun direct, daca il vom pastra pe Napoli si conducerea il va sustine si ii vor satisface toate cerintele, eu zic ca o sa reusim. Trebuie sa recunoastem ca rezultatele mai bune i se datoreaza in primul rand italianului. Daca am invatat ceva din greselile trecutului putem face ceva.

mack
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 04 Oct 2005, 19:01

Re: Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

Mesaj de mack » 08 Mai 2008, 19:44

pun pariu ca daca pleaca Miti de la echipa in maxim 2 ani ori retrogradam ori devenim scalvii capitalei .



paunescu ,netoiu, dinel stiu de ce

Închis