SPORTUL - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

cine va castiga ?

Poll ended at 11 Aug 2004, 21:12

UNIVERSITATEA
17
71%
va fi meci egal
5
21%
Sportul
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 12 Aug 2004, 02:44

plesan era mult mai bun cand juca la recuperare, cand muncea la mijloc, si venea brusc in fata, ala nu e de coordonator
el si cu paduret sa tina mijlocul

lutu si bundea sa faca faze pe dreapta
iar rubi cu frunza pe stanga.

daca ar fi fost si njock ar fi fost mai bine cu doi atacanti sa nu se duca toate mingiile doar pe gane si atunci putea sa joace doar cu lutu o repriza si rubi alta repriza.Rubi e mijlocas nu atacant , e clar acum.

dar chiar si fara ala, au totusi 11 oameni care mai stiu fotbal dar joaca altii din tot felul de motive.
Last edited by Pacala on 12 Aug 2004, 04:34, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Aug 2004, 02:58

D10 scrie:nu te supara, dar daca nici pe sportu' nu batem contra arbitrului...
nu cred ca putem observa din meciul asta decat jocul execrabil al Craiovei. ce mai conteaza un arbitraj ostil la o prestatie ca asta?
ai perfecta dreptate... ziceam asa ca fapt divers... nu ca ar fi o scuza... scuzele sunt altele si le-am amintit mai sus...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 12 Aug 2004, 03:54

Pacala , ca de obicei nu suporti o alta parere decat a ta si a apropiatilor tai. Vorba lui white-blue4ever , ai vazut alt meci. Eu am fost in tribuna si iti spun clar ca singurul jucator aplaudat aproape permanent a fost Buhus ( in cateva randuri si Frunza). In afara lui Borbely si Flinston cei mai huiduiti au fost Papura si Plesan ( probabil asta pentru ca de la cei doi suporterii asteapta foarte mult )., Nu voi discuta cu tine pentru ca este inutil , chiar daca maine iti vor spune o suta din cei care au fost la meci lucrul asta pentru tine nu va conta in nici un fel..ba chiar te vei oftica.
Mai mult , la sfarsitul meciului cand au plecat jucatorii Buhusi a fost din nou singurul care a iesit cu capul sus in aplauzele celor care au asteptat autocarul. Ceilalti au plecat protejati de jandarmi in mare viteza , desi am inteles ca totusi un grup de suporteri a barat drumul autocarului , undeva la cateva strazi de stadion. Nu spun ca este un superfotbalist , spun doar ca la meciul asta a fost mult peste ceilalti jucatori de camp. Astept sa intre maine suporterii care au fost la meci sa vedem si parerea lor.
Last edited by EDMOND_ on 12 Aug 2004, 04:39, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 12 Aug 2004, 04:33

edmond, nu ti-ar strica mai mult bun simt si respect fata de ceilalti forumisti cu care discuti. Eu mi-am spus parerea mea si gata , nu am spus nimic despre persoana ta pe acest forum si te rog sa faci la fel.
get it!
felicitari pentru opiniile tale, ai vazut in discutiile din trecut ale cui s-au potrivit :D

eu am spus ca am vazut meciul atent si calm la tv fara sa ma aprind mai ales ca nu il vazusem niciodata jucand pe buhus si am ramas stupefiat cat este de prost ca fotbalist, practic nu stie ABSOLUT NIMIC cu mingea, preluari,pase, centrari, stopuri NIMIC
a calcat de doua ori pe minge.
De asta sint si gata sa pariez ca el nu a fost tot timpul titular la jiul anul trecut, cred ca au fost astia pacaliti de ala de la jiul.La fel in cazul lui nkoy, eu nu cred ca ala n-jucat lanul trecut a echipa aia belgiana

ii inteleg pe cei care l-au aplaudat , probabil l-au aplaudat pentru efort dar e un bezmetic care ar trebui dat afara.

Cat despre Rednic, eu sint convins ca va fi alungat la fel ca si Cartu, poate meritat sau poate nu.Oricum nu el e principalul vinovat desi a facut multe greseli si el.Vinovatul principal este inca o data dinel staicu.
Probabil ca va veni Piturca, sau paote Sandoi, sau poate badea....
sper ca schimbarea de antrenor sa aduca cu sine si o curatenie in lotul Universitatii:
sint jucatori in lot (tataru,buhus,moti,iovanovici, bastina,nkoy,hoban, cl.tudor,m.iordache ,borbely, m.ilie )care nu au legatura cu acest sport si indiferent cata bunavointa ar avea nu pot sa faca performanta pentru ca sint asemenea unei babe care se pregateste sa castige titlul olimpic la 100m....oricata bunavointa ar avea babuta si oricat ai chinui-o, sint niste limite...la fel si in cazul astora, printre ei, din pacate , este si buhus, care desi are vointa, n-are putirinta .
era mai bun ca el pana si Romulus Miclea, pe bune.
Cred ca buhus a fost mult peste ceilalti la aruncatul mingiei in inaltul cerului, inaltat zmee si suturi in tribuna desi aici are totusi un concurent de marca in iovanovici. :D (neincrezatorii sa priveasca meciul inca o data )
Si vreau sa dispara astia care nu au fata de Universitatea si u vor putea cu nici un chip sa creasca in joc cu riscul ca vor fi introdusi juniori in lot sau poate reuseste piturca sa-i aduca pe aia velcovici,ciuca si dina.
Iar pentru cine are dubii , inainte de a ataca, il rog sa priveasca inregistrarea, va ramane uluit de cata lipsa de talent au unii fotbalisti.
Last edited by Pacala on 12 Aug 2004, 04:51, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 12 Aug 2004, 04:49

singurii care au miscat cate ceva ieri au fost :
-Frunza care a reusit 4 centrari in urma unor curse pe stanga insotite de mai multe sau mai putine driblinguri reusite
-Guso care a mai aparat 3,4 mingii desi a gresit la primul gol
-Lutu care cu chiu cu vai a facut doua faze si a trimis singurul sut pe poarta adversa
-Papura, singurul om din aparare care a reusit deposederi, interceptii , suturi la poarta adversa, pase reusite, plus ca ala a iesit dp un duel cu el.

Asta s-a vazut la tv fara patima.
desigur cei care au fost intr-un grup de suporteri cu atentia in mai multe parti si in care cel mai galgios vedea altfel.....
imaginele reci dau totusi adevarata valoare a fiecaruia.

Iar Rednic ar face bine daca ar revedea de multe ori inregistrarile meciurilor si si-ar nota fiecare ce a facut bine si ce a facut foarte rau.

apropo de buhus, cat a fost Maxim in teren, partea lui a fost mult mai vraieste pana si decat partea lui nkoy, 5 din cele 6 centrari periculoase la poarta noastra au plecat de pe partea unde el trebuia sa fie
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 12 Aug 2004, 04:51

Te inseli. Iar suporterii Universitatii stiu foarte bine sa deosebeasca un jucator care stie cu mingea fata de unul care habar nu are. Postarea ta despre Buhusi este absolut gratuita..la fel si desore Moti care este un jucator foarte tanar care promite mult. Este inutila o discutie cu tine. Sa lasam si pe ceilalti suporteri care au fost la meci ( si au fost destui ) sa-si spuna parerea.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 12 Aug 2004, 04:56

intradevar este inutila o discutie intre noi..... tu oricum nu accepti decat punctul de vedere oficial al clubului, cand clubul isi schimba punctul de vedere, il schimbi si tu :D vei zice ca mine peste un timp, fii fara grija, cum s-a mai intamplat de atatea ori. :D

despre buhus...numai de bine :D priveste totusi o inregistrare a meciului sa vezi cum calca pe minge, cum lufteaza, cum nu stie sa faca stopuri elementare , sa vezi de unde au venit centraile cat a fost maxim :D
eu inteleg ca unora le-a placut ca macar a alergat :D dar sa alerge la o cursa de fond si sa lase fotbalul in pace :D
moti e paralel cu fotbalul, nu iese fotbalist din asta .....
asta de acum foarte lent, e fricos, bleg , nu baga piciorul niciodata, l-am urmarit si azi, nu stie cu mingea , nimic, zero, nul
iovanovici ala la fel mai si faulteaza, si ala tot cu zmeele.....
nkoy..... :bad: :bad: :bad: :bad:
borbely...... :bad: :bad: :bad: :bad:
astia orice ar face tot prosti raman, pe astia nici nu poti sa te superi si e pacat sa-i fluieri, ei atat pot. Eu pe Rednic il fluier de acum incolo daca mai vad vreunul in echipa.Dealtfel Rednic stie foarte bine ca raspunde de cine baga in teren, daca baga jucatori de B in teren, va avea echipa de B.
Simplu ca buna ziua. Chiar daca nu toti vor sa accepte asta....deocamdata.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

ago

Mesaj de ago » 12 Aug 2004, 07:55

Nkoy si borbely zero total. Buhusi mie mi-a placut si am vazut meciul la tv. A alergat, s-a zbatut a mai incercat cate ceva spre deosebire de ceilalti. Papura :bad: continua in nota de superioritate si indiferenta grosolana. Daca este ceva la mijloc eu pe el il vad "organizatorul" :-x .

Valix
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 24 Feb 2004, 08:43

Mesaj de Valix » 12 Aug 2004, 08:37

Bai fratilor, pentru mine e clar: la Craiova nu va fi niciodata liniste, si nici nu cred ca vom mai avea performante notabile, tocmai din cauza asta. Nu e posibil ca dupa 3 etape sa cereti schimbarea lui Rednic. Daca nici el nu poate face performanta la Craiova, atunci nimeni nu va avea rezultate la noi. Ganditi-va ca am avut toti antrenorii posibili: Cartu, Balaci, M. Radulescu, Ienei, Piturca, Sandoi, Badea, Alesanco, si lista e extrem de lunga. Suntem echipa cu cei mai multi antrenori pe an. Nu se mai poate continua in ritmul asta. Daca pleaca si Rednic, cred ca suntem terminati pe vecie............nimeni nu ne va mai scoate din starea asta. Omul asta e singurul care a dat bani la echipa din buzunarul lui, numai aspectul asta ar trebui sa ne puna pe ganduri. Cred ca e singurul om din stafful actual al echipei care isi doreste cu adevarat performanta. Daca iubiti Craiova cu adevarat, nu-l lasati sa plece.

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 12 Aug 2004, 09:54

Nu am vazut meciul dar consider ca o schimbare acum e o greseala ...
In primul rand am plecat la drum cu o echipa noua (10 jucatori) cu un antrenor care abia acum incepe sa isi puna in practica ideile tactice. Eu zic si il sfatuiesc si pe Rednic sa mai ramana la echipa macar 3 etape, sa incerce
sa vorbeasca cu jucatorii si sa ii motiveze...
Oricum, e grav ca dupa 270 minute jucate, nici Gane si nici Rubinelson nu au marcat. Incep sa il regret pe Njock ....

Problema e ca unii jucatori nu joaca nimic, sau nu pot mai mult. Nu inteleg cum se ia plasa din nou cu Borbely? Cum de l-a pacalit pe Cartu sa il transfere si cum de l-a convins pe Rednic sa il opreasca ????
De Nkoy ce sa mai zic? Doar ca Olaroiu are ochii mai buni ca ai lui Rednic. Ala nu e fotbalist nici de divizia B la noi. Ma bazez pe ce am vazut pana acum, repet, nu am vazut meciul de aseara...

jordy

Mesaj de jordy » 12 Aug 2004, 09:55

RUSINE!!!!!!!!!!
Ne-am facut de ras in fata intregii tari si meritam ironiile tuturor adversarilor nostri. Daca nici in fata unei echipe de tinerei, care nu se baricadeaza cu disperare in careu si care pe deasupra mai si joaca o repriza intreaga in 10 oameni nu suntem in stare sa jucam fotbal, atunci cand? Fiindca nu atat rezultatul este deranjant, cat jocul echipei fara vlaga, fara dorinta, fara clarviziune.
Se nasc mai multe intrebari dupa o astfel de evolutie mai mult decat penibila.
Daca aceasta ne este valoarea, e cazul sa lasam capul in pamant si sa ne schimbam si noi, suporterii, mentalitatea, din cea a unor fani ai unei echipe fruntase in cea a unor suporteri ai unei echipe ce se zbate in mediocritate. Nu mai are rost sa ne amagim, asa cum facem de ani buni, fiindca Craiova are doar trecut, nu si prezent.
Daca insa unii jucatori nu si-au aparat corect sansele, asa cum insinueaza inclusiv Plesan intr-o declaratie data Prosportului, dezamagirea noastra, a suporterilor, este si mai mare, fiindca ne simtim inca o data tradati. De cine, de ce, sunt intrebari al caror raspuns, poate, il vom afla probabil in curand. Sper totusi ca Rednic sa nu aiba soarta lui Napoli...
Astept totusi cu speranta ziua in care echipa va redeveni oficial a orasului, atunci cand nu va mai fi condusa de un Gigel sau un Dinel care sa-si bata joc de ea si de sentimentele noastre.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 12 Aug 2004, 10:14

am jucat o repriza intreaga cu un om in plus si anul trecut la Timisoara si atunci eram in lupta pentru locul trei ..nici atunci nu am aratat ca stim s ane folosim de superioritatea numerica.... pe de alta parte pe Rednic nu l-am adus\ nici eu nici alt suporter craiovean , daca este aici este decizia lui Staicu.... nu cred insa ca acesta il obliga pe Mircea sa inceapa cu Borbely si Flinston titulari cand absolut toti suporterii vad ca acestia sunt cei mai slabi din lotul de 23..... daca ne-am facut de ras vina se imparte in mod egal intre Rednic si jucatori...a lua in brate una din tabere si a plusa pentru cealalta este o decizie periculoasa.

JUVENTINO
junior
junior
Mesaje: 44
Membru din: 04 Feb 2004, 12:27

RUSINE!

Mesaj de JUVENTINO » 12 Aug 2004, 10:23

De departe cel mai SLAB meci al Craiovei (poate cel cu Armatura Zalau sa-l mai concureze, cu toate ca acolo cel putin am avut si ceva ocazii).
Cativa dintre jucatori puteau fi cu siguranta inlocuiti cu brio cu cativa dintre suporteri si scorul poate era altul.Astia oare nu au aflat inca ca joaca pentru CRAIOVA sau ca a inceput campionatul? Am refuzat sa mai ma uit la ultimul sfert de ora din UMILINTA de ieri, nu mai puteam de nervi :o: ....Sunt curios care a fost reactia jucatorilor in vestiar?In locul lor nici nu as mai iesi in oras.
Noroc cu pauza competitionala, ca cine stie ce se mai intampla?
FORZA CRAIOVA & JUVE!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 12 Aug 2004, 10:25

Nkoy ala e paralel cu fotbalul :bad: , Borbely sa ne lase ... :bad:
Papura pasa aiurea , dand mingea la bataie, mijlocasii n-au existat , atacul nici atat ... ce sa mai DEZASTRU !
Daca se continua in acelasi stil ... sa plece!
am ajuns bataia de joc a unor handicapati!

radu_c

Mesaj de radu_c » 12 Aug 2004, 10:38

am evitat sa postez imediat dupa meci...dar inca nu-mi revin.... :o :o :o
ce se intampla???? de ce???? de ce???? ce nu le convine????(jucatorilor) ce-i deranjeaza???nu li se dau bani????nu vor contracte afara?????sau macar la dinamo :bad: sau steaua :bad: ??????de ce nu le place fotbalul???? ce au patit????
de ce a fost luat nkoy in preajma lotului stiintei????a fost impus de cineva????olaroiu l-a vazut 1 zi si l-a aruncat elegant dar rednic a fost dus de nas cumva de acest carnat mic si negru????pe cuvant ca stiu pusti de 13 ani care alearga mai mult ca el si fac ceva cu mingea....se vede clar ca ii e frica de minge si nu poate sa alerge.....a fost bagat pt ultima data in echipa craiovei?????a vrut rednic sa demonstreze ca nkoy nu poate si-l va trimite in :bad: :bad: de unde a venit????
cine spune ceva de buhusi, moti si frunza si il lauda pe papura sa ma scuze dar nu are dreptate de loc....
ne-am rugat de gane atatia ani si pentru ce????sa vina sa faca pe idolul baniei si sa faca figuratie pe teren???
nu-l vor pe rednic???? sa plece sau sa-i tina pe banca pana pleaca!!!!!!!
nu mai poate craiova fara papura?????de ce???? ce a facut magic papura???am ajuns sa-l regretam pe stanga????poate pe stanga de acum 14 ani nu pe cel de anul trecut!!!!!!tot asa trebuie sa-i multumim lui papi si sa-i uram sanatate si un sfarsit de cariera frumos in israel sau pe unde si-o gasi loc
nu poate juca craiova fara borbely??? de ce????de cat timp e la noi si nu a facut nimic?
tot ce vreau eu personal de ani buni e sa-i vad ca vor sa joace fotbal....nu vreau sa dribleze 5 oameni si sa dea scarite sau foarfeci vreau atletism!!!!!!!sa alerge,sa isi doreasca mingea,sa greseasca ultima pasa nu pe prima
de ce sa nu joace murgan sau stoianof sau paduret(cred si sper ca o sa-i vad in curand)???de ce sa nu stea un pic pe banca plesan si papura si borbely????
de ce nu ar putea sa joace asa?
.......................iovanovici.............frunza
.......................moti.....................paduret.......................gane
guso................daouda.................bundea.......rubinelson
.......................buhusi..................vigariu


cat de rau putem sa luam bataie cu echipa asta???????poate 3-0 4-0 sau 5-0 cu ce difera fata de 2-0 cu sportul??? cu nimic!!!!!!!!!
trebuie sa-i arda la buzunar????sa-i ameninte cu exmatricularea????
nu stiu nu sunt antrenor dar trebuie motivati cumva!!!!!!
si mai ales silentio stampa cel putin pana in retur ca rade lumea de noi
o sa murim fara declaratiile lui plesan pe sticla???campionilor!!!!!

Închis