SPORTUL - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

cine va castiga ?

Poll ended at 11 Aug 2004, 21:12

UNIVERSITATEA
17
71%
va fi meci egal
5
21%
Sportul
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 12 Aug 2004, 13:58

era cat pe aici sa am o zi distrusa ieri, mai ales ca dinamo conducea cu 1-0
noroc cu manchester ca am adormit si eu pe jumatate multumit :)(
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 12 Aug 2004, 14:04

Lion scrie:Pentru mine este foarte clar:Jucatorii nu-l mai vor pe Rednic...Ar fi bine sa plece cat mai repede...Daca nu pleaca vom pierde iar puncte acasa...Se vede ca unii jucatori mimeaza fotbalul.
si dupa aceea vine altul care nu-i place lui Papura de el si iar o luam de la capat. Apropo mai tineti minte cum l-au fabricat pe Cartu

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Aug 2004, 15:00

minudoru... asta aminteam si eu acum cateva mesaje, ca sa zic asa...

ideea e clara, se vede si daca esti orb...
ar trebui invitat dinel intr-o emisiune d-asta pe la 3tv sau terra sat si dau eu telefon sa-l intreb cate ceva... :eek:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 12 Aug 2004, 15:11

Am citit aproape toate mesajele de aici. Am vazut si eu meciul. Intr-un fel, ma asteptam la un esec al Craiovei. Dupa meciul cu Farul...
Parerea mea este ca singurii jucatori care au jucat ceva sunt: Papura, Buhusi, Lutu si Frunza. A, si bine-nteles Guso, care este de fapt si cel mai bun.
Au fost multe greseli in aparare. Mijlocul a mers foarte prost. Atacul n-a existat.
Frunza, desi este unul dintre nominalizatii mei la "cei care au jucat ceva", greseste enorm. Si in meciul cu Sportul dar si in meciul cu Farul, a facut cand una calda, cand una rece.
Moti nu are experienta. Greseste mult. Dar, parerea mea, cred ca este un jucator de perspectiva.
Buhusi, spre disperarea lui Pacala, spun si eu ca este bun. Si ca a jucat bine, cu cateva mici (sau mari) greseli. Nu este foarte tehnic, dar este bun.
Eu cam asa as vedea echipa Craiovei:
___________________Guso______________________
Vigariu (Moti)____Daouda (Iovanovici)___Papura__ Iordache
Buhusi_______Bundea_________Plesan_____Frunza(Lutu)
__________Rubelnison___________Gane______________
Cu mentiunile:
- Guso, Papura, Iordache, Buhusi, Bundea, Plesan, Rubelnison si Gane sunt, deocamdata, titulari incontestabili.
- Vigariu a jucat in toate compartimentele (mai putin in poarta) de cand a venit Rednic dar mi se pare ca cel mai potrivit pentru el este fundas dreapta.
- Moti poate fi solutia pentru Vigariu dar trebuie sa se mai coaca un pic.
- Iovanovici este sub Daouda dar are si acesta zile proaste.
- Nici Frunza si nici Lutu nu sunt jucatori de 90 minute asa ca eu i-as folosi o repriza pe unul si o repriza pe altul.
- Rubelnison este batran si nu prea mai poate dar, din pacate, nu prea avem solutie pentru el. Poate revine Njock.
Nkoy nu este deocamdata solutie. Borbely nu a demonstrat niciodata si nu va demonstra nicicand. Nu-l vad titular. Preda poate fi solutie in cazul accidentarii unuia dintre mijlocasi. Sau poate fi rezerva utila in locul Plesan, Bundea sau Buhusi atunci cand acestia nu joaca bine.
Nu-l vad mai sus de rezerva. Deocamdata.
Regret plecarea a doi mijlocasi: Stanga si Murgan. Unul un adevarat fotbalist, altul o speranta.
Nu este cazul plecarii lui Rednic. E posibila varianta unui complot din partea jucatorilor sau a finantatorului.

blue_angel

Mesaj de blue_angel » 12 Aug 2004, 15:40

suntem incredibili fratilor!!! numai la noi se poate crede ca daca echipa nu e in stare sa joace ceva exista un complot....cred ca suferim de sindromu complotului.....da v-ati gandit oare ca doar atata pot jucatorii?!?!....nu e posibil sa joci in atac cu doi jucatori de 32 de ani!!!!.....iar de 'vedeta' de plesan nici nu mai vorbesc...daca m-ash intalni cu el pe strada i-ash da un sac de cartofi si i-ash zice sa aiba grija de sac ca valoreaza mai mult decat el......aia (sportu) ne conduceau cu 2-0 si noi jucam de parca aveam noi 3-0 cu pase in spate......suntem penibili fratilor!!!.....iar mai nou am auzit ca rednic vrea sa il aduca la echipa pe stelea!!!!....facem cumva azil de batrani sau oferim de lucru jucatorilor expirati?...macar sa stim un lucru....ne ducem cu cate un castron de mancare si niste banane la ei....in afara de Guso si Daouda ceilalti nu au ce cauta in echipa!!!!.....nu e posibil sa nu aiba conditie fizica nici de o repriza..iar frunza gaseste explicatia: in divizia c alerga in 3 meciuri cat a jucat aici intr-o repriza......auziti explicatie de jucator de divizia a!!!!!!........no comment!

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 12 Aug 2004, 17:54

sper din tot sufletul sa nu fie un complot dar sa fie chiar atat de slabi?!

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 12 Aug 2004, 18:17

Am fost si eu ieri la meci si ce pot sa va spun decat P E N I B I L . Nu cred ca am mai vazut o asa echipa a Craiovei de foarte mult timp , practic nu cred ca au fost 3 pase consecutive intre jucatorii nostrii. Plesan nu a jucat nimic , Gane nimic , Rubenilson nimic , Nkoy e varza , Papura modest , Borbely e din alt film, etc etc etc . Sigurii care dupa parerea mea au jucat bine au fost Guso si Moti . L-as fi trecut si pe Buhusi dar nu stiu daca a reusit o centrare asa ca......

In concluzie SUNTEM IN POM si jucatorii spun eu ca ar trebui sa se trezeasca . UNIVERSITATEA T R E Z E S T E-T E ................

Camp3on

Mesaj de Camp3on » 12 Aug 2004, 18:59

Din cate am auzit,Rednic va trimite catziva jucatori la UniversitateaII,probabil Borbely si Filston vor fi titulari acolo in etapa urm.
Cred ca Lutu trebuia introdus de la inceputul meciului! : :(
Chiar daca nu se acorda penaltyul ala inventat ,tot mai primeam un gol pana la sfarsit
Cu Bolohan ce sa intamplat?
raspundetzi si voi daca stitzi pls!

Maximus

Mesaj de Maximus » 12 Aug 2004, 19:17

Bolohan a fost dat afara la sfirsitul sezonului si acum e prin Israel

AnU

Mesaj de AnU » 12 Aug 2004, 19:23

Dinel Staicu poate fi unul din vinovatzi de situatzia Craiovei,pentru ca nu a vrut sa dea bani pe nici un jucator,nici macar pe Ziaty(care ne-ar fi putut ajuta),insa asta e treaba lui,nu avem d c sa-l acuzam pentru ca el a salvat Craiova din mainile lu cainetoiu.
Cei de la Tvr 2 sunt cu adevarat penibili :!: Acei comentatori nu stiu nimic despre fotbal! :eek:

Anti Bucuresti :!:

Camp3on

Mesaj de Camp3on » 12 Aug 2004, 19:33

valimarine scrie:Bolohan a fost dat afara la sfirsitul sezonului si acum e prin Israel
Mersi pt raspuns valimarine.Oricum nu trebuia sa sa renuntze la Bolohan asa usor.Din cate stiu eu a fost un jucator activ la Dinamo si a jucat si vreo 2 meciuri la Natzionala. Dar ata e

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Aug 2004, 20:20

AnU scrie:Dinel Staicu poate fi unul din vinovatzi de situatzia Craiovei,pentru ca nu a vrut sa dea bani pe nici un jucator,nici macar pe Ziaty(care ne-ar fi putut ajuta),insa asta e treaba lui,nu avem d c sa-l acuzam pentru ca el a salvat Craiova din mainile lu cainetoiu.
Cei de la Tvr 2 sunt cu adevarat penibili :!: Acei comentatori nu stiu nimic despre fotbal! :eek:

Anti Bucuresti :!:
care salvator? mai degraba gropar...
cand a fost atunci cu netoiu, staicu a fost bagat in fata de astia de la consiliul judetean sau de unde erau... nu ca ar fi vrut el sa ia clubul...
cu 180 de mii de dolari investiti in intersezon nu vad ce salvator mai e...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

ago

Mesaj de ago » 12 Aug 2004, 20:32

Camp3on scrie:.Oricum nu trebuia sa sa renuntze la Bolohan asa usor.Din cate stiu eu a fost un jucator activ la Dinamo si a jucat si vreo 2 meciuri la Natzionala. Dar ata e
Din pacate Bolohan era unul dintre indisciplinatii echipei si putea trage si pe altii dupa el. Iar meciul de la timisoara a aratat si o alta calitate a lui :bad:

blue_angel

Mesaj de blue_angel » 12 Aug 2004, 23:55

dinel salvatoru craiovei?!?! sa fim sinceri...din bugetul de 1.100.000 de dolari ( asha se zice) 1mil de dolari au venit din drepturi de televiziune si publicitate ashadar preastimabilul domn staicu a scos doar 100.000 de dolari din buzunarel......iar aproape toti jucatorii care au venit la echipa erau liberi de contract si nu a trebuit sa fie platit nici un leu.....nu asha se castiga un titlu.

D10

Mesaj de D10 » 13 Aug 2004, 00:08

eu cand il vedeam pe bolohan cum alearga ma apucau junghiurile.
de fapt asta e o problema a fotbalistilor romani: HABAR NU AU SA ALERGE!!!!!
din cauza asta, jocul rapid la echipele romanesti este de fapt un joc precipitat.
nu au echipele romanesti niciodata eleganta celor occidentale. fotbalistii romani sunt dezordonati in miscari si nu sunt cat de cat atletici.
dau din maini cand alearga cam cum faceam noi cand eram pusti si luam curbele in alergare: roteam mana opusa curbei.
off-topic mesajul meu dar imi amintirati de Bolohan si stilul lui de a alerga.

Închis