Steaua - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va castiga meciul Steaua-Universitatea ?

Universitatea
13
42%
Steaua
10
32%
Meci egal
8
26%
 
Total votes: 31

Dan

Mesaj de Dan » 30 Aug 2004, 12:02

Moti a fost cel mai bun din aparare aseara, cu una sau doua greseli pe tot meciul. Oricum, nu poate fi comparat cu marea achizitie a lui Rednic, Mutica. Ala chiar mi-a lasta impresia unei epave ruginite. Cat despre Dobre, ala n-a dat o pasa ca lumea.

bluelions14
junior
junior
Mesaje: 66
Membru din: 28 Mai 2004, 13:26

Mesaj de bluelions14 » 30 Aug 2004, 14:36

Ce parere aveti de calificativele date in cotidianul Prosport,care il da pe Mutica si pe Guso ca fiind cei mai buni jucatori ai Craiovei cu calificativul de satisfacator? :-( :-( :-(
Forza Stiinta!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 30 Aug 2004, 14:46

:D :D , buna gluma cu mutica!

AnU

Mesaj de AnU » 30 Aug 2004, 15:12

Apararea a fost punctul slab al echipei!

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 30 Aug 2004, 17:10

inter scrie:si cine e cel care e Salvatorul Edmond?????
ca se pare ca tu ai solutia si nu ne-o spui si noua muritorilor....
pleaca rednic, f. bine si ce realizezi te duci sa-l aplauzi pe borbely?
Cine il tine pe Borbely in lot si cine l-a introdus ieri in teren?
HAI STIINTA !!!!

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 30 Aug 2004, 17:16

bogdan-m scrie:Anul trecut am jucat in 10 si apoi in 9 jucatori iar Steaua ne-a batut cu greu cu 2-0. Mai toata lume spunea ca fara eliminarile lui Daouda si Badea, Steaua nu dadea gol. De atunci ne-au venit in lot 12 jucatori fara a fi vandut nici unul si pierdem cu 5-0, desi avem un lot mult mai bun decat anul trecut.
Singurul lucru care s-a mai schimbat de atunci este antrenorul. Se vede cu ce rezultate.
Bun exemplu, Bogdan!
HAI STIINTA !!!!

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 30 Aug 2004, 17:19

ago scrie:
bogdan-m scrie:"Cuvantul Libertatii - 30.08.2004
Declaraţii după meci:

Mircea Rednic (antrenor Universitatea): Vina îmi aparţine în totalitate
A recunoscut omu ce mai vreti?
SA PLECE !!!!!!!!!!!!!!!!
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 30 Aug 2004, 17:37

scuze si pe acest topic ca nu am timp sa citesc mesajele... daca cumva s-a discutat pana acum despre asta, ignorati mesajul meu...

imi poate explica si mie cineva cum i-a revenit valoarea lui plesan peste noapte? este penibil... la 0-0 n-a jucat nimic... la 4-0 a inceput sa joace... cand si asa juca degeaba... e un nesimtit !!!
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

ago

Mesaj de ago » 30 Aug 2004, 17:50

O sa vedeti dupa ce va pleca Rednic cum isi vor da baietzii drumu. O sa invete repede tactica de joc, o sa invete sa suteze la poarta, sa nu mai paseze lateral si foarte ciudat aceasta stare de eliberare le va da si condite fizica. Atunci se va veda ca pot si stiu sa alerge dar nu au vrut.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 30 Aug 2004, 17:59

ago scrie:O sa vedeti dupa ce va pleca Rednic cum isi vor da baietzii drumu. O sa invete repede tactica de joc, o sa invete sa suteze la poarta, sa nu mai paseze lateral si foarte ciudat aceasta stare de eliberare le va da si condite fizica. Atunci se va veda ca pot si stiu sa alerge dar nu au vrut.
Vad ca acum pregatesti terenul pentru situatia in care Stiinta o sa-si revina dupa Rednic. Indiferent de valoarea noului antrenor, Craiova va juca altceva pentru ca jucatorii nu au vrut sa joace cu Rednic la comanda si atunci vor vrea.
Se uita faptul ca oricine va veni la Craiova va juca cu jucatori care au venit pentru "nea Mircea" si problema se poate pune si invers. Este posibil ca jucatorii adusi de Rednic sa incerce sa-l "lucreze" pe noul antrenor.
Eu oricum cred ca s-a ajuns intr-o stare ciudata atata timp cat la 3-0 pentru Steaua dupa nici jumatate de ora, galeria scandeaza numele lui Rednic. Deschideti ochii si realizati ca a fost o mare umilinta pentru Stiinta meciul din Ghencea, iar in toata lumea principalul vinovat pentru rezultatele slabe ale echipei este antrenorul!
Nu poti scanda numele unui antrenor care te aduce pe o pozitie retrogradanta daca zici ca tii cu echipa respectiva!

Horus

Mesaj de Horus » 30 Aug 2004, 20:15

[quote="bogdan-m"]Eu oricum cred ca s-a ajuns intr-o stare ciudata atata timp cat la 3-0 pentru Steaua dupa nici jumatate de ora, galeria scandeaza numele lui Rednic. Deschideti ochii si realizati ca a fost o mare umilinta pentru Stiinta meciul din Ghencea, iar in toata lumea principalul vinovat pentru rezultatele slabe ale echipei este antrenorul!
Nu poti scanda numele unui antrenor care te aduce pe o pozitie retrogradanta daca zici ca tii cu echipa respectiva![/quote]
pai sincer sunt de acord cu atitudinea galeriei, care a apreciat un antrenor bun care nu a obtinut rezultate din motive .... obscure - legate evident de unele conflicte personale si jocuri de interese....

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 30 Aug 2004, 20:26

ago scrie:O sa vedeti dupa ce va pleca Rednic cum isi vor da baietzii drumu. O sa invete repede tactica de joc, o sa invete sa suteze la poarta, sa nu mai paseze lateral si foarte ciudat aceasta stare de eliberare le va da si condite fizica. Atunci se va veda ca pot si stiu sa alerge dar nu au vrut.
O spun fara nici o retinere ca sunteti rau intentionati! Pentru ca nu tineti cont nici macar de declaratiile lui Rednic dinaintea inceperii campionatului in care spunea ca nu are lotul Stelei , dar are un lot bun si cu putin noroc poate castiga campionatul. Vreti sa analizam partidele jucate de Rednic si greselile facute in acest inceput de campionat...daca vreti o facem! Pentru ca Rednic a facut greseli inclusiv in partida cu Steaua... sistemul de joc folosit a fost "sinucigas" pentru ca stia ca avem in fata jucatori de viteza si tactica in linie era din start falimentara... nu am vazut nici un jucator facand presing om la om la Cristea si Dica , desi se stia ca sunt oamenii cei mai periculosi....
Dupa meciul cu Steaua Rednic a declarat ca ca este multumit si felicita toti jucatorii "mai putin pe unul"- cu referire la Murgan. Rednic a spus in vestiar ca Murgan a dorit eliminarea si ca daca nu se intampla acest lucru "altul era rezultatul". Dupa toate schimonoselile unora din ce nou veniti , dupa ce unii au aratat ca nu stiu nimic , nu l-am auzit spunand pe Rednic: "jucatorul asta nu are fata de Universitatea"...nu ,Rednic vrea sa se razbune pe Papura ca nu a vrut sa lustruiasca banca de rezerve la meciul cu Steaua , pe Lutu ..ca nu are valoarea lui Borbely sau pe Iordache ca i-a reprosat felul in care il antreneaza. As fi vrut sa aud de la Rednic un "cu astia m-am inselat , nu au fata de Craiova!"". L-ati auzit vreodata spunand asa ceva?

ago

Mesaj de ago » 30 Aug 2004, 22:54

Edmond poti sa-mi analizezi minut cu minut meciul cu steaua.Eu sustin ca la meciul cu sportul nu s-a vrut. Tactic, netactic Rednic nu mai poate antrena Craiova si terminam o data discutia asta.Cum eu cred ca nu te voi convinge desi ti-am explicat ca am anumite argumente nici tu nu poti sa ma convingi ca aceste rezultate se datoreaza numai tacticii lui Rednic.

ago

Mesaj de ago » 30 Aug 2004, 22:58

bogdan-m scrie:
ago scrie:O sa vedeti dupa ce va pleca Rednic cum isi vor da baietzii drumu. O sa invete repede tactica de joc, o sa invete sa suteze la poarta, sa nu mai paseze lateral si foarte ciudat aceasta stare de eliberare le va da si condite fizica. Atunci se va veda ca pot si stiu sa alerge dar nu au vrut.
Vad ca acum pregatesti terenul pentru situatia in care Stiinta o sa-si revina dupa Rednic. Indiferent de valoarea noului antrenor, Craiova va juca altceva pentru ca jucatorii nu au vrut sa joace cu Rednic la comanda si atunci vor vrea.
Multumesc pentru confirmare. Da ai realizat si tu acum ca unii jucatori nu au vrut sa joace sub Rednic!
Sa stii o treaba ca un jucator ar trebui sa joace si daca l-ai antrena tu sau eu ca de asta isi ia banii iar tampitzii ii incurajeaza pe la bistrita si bacau fie ploaie fie vant !!!

JustME

Mesaj de JustME » 30 Aug 2004, 23:54

hai sa dam vina pe rednic ca e mai usor ... cand a batut rapidu` toti ii erati la picioare ... acum s-au schimbat lucrurile .... pt craiova nu e nici o noutate "lucratu` antrenorilor" cea mai recenta dovada este Napoli ... cum au jucat cu napoli antrenor ... ajunsasera sa se bata pt retrogradare ... si cu rednic ... ajunsasera sa se bata pt locu 3 ... si asta in decursul a 3-4 etape ... dupa ce a "plecat" napoli s-au revenit subit ... nu zic ca rednic a fost lucrat ... dar nici ca nu a fost ... are si mirecea rednic partea lui de vina ... ar trebui ca jumate de lot sa isi "dea demisia" odata cu el !!!

Închis