Steaua - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va castiga meciul Steaua-Universitatea ?

Universitatea
13
42%
Steaua
10
32%
Meci egal
8
26%
 
Total votes: 31

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 29 Aug 2004, 23:10

Inter , uita-te mah macar la jucatorii pe care i-a adus , nu joaca nici unul nimic!
Oricine va veni, Sandoi, Piturca, Badea.. va obtine rezultate superioare!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 29 Aug 2004, 23:14

ca si ailalti se omoara... hai ca plec sa vad recursulllll vb. maine!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 29 Aug 2004, 23:17

nu este normal sa sacrifici un grup, o grupare pentru un om
asta e poate ca este plin de intentii bune, dar sa plece ca este un looser
a anuntat ca 90% este hotarat sa demisioneze si ca se va consulta cu familia daca mai ramane sau nu
prietene familia ta de "catei" nu ne intereseaza si nici pe ei nu cred ca-i intereseaza soarta Craiovei, sau poate te refereai la borcica, gigel, si alte necuvantatoare
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 30 Aug 2004, 00:27

Anul trecut am jucat in 10 si apoi in 9 jucatori iar Steaua ne-a batut cu greu cu 2-0. Mai toata lume spunea ca fara eliminarile lui Daouda si Badea, Steaua nu dadea gol. De atunci ne-au venit in lot 12 jucatori fara a fi vandut nici unul si pierdem cu 5-0, desi avem un lot mult mai bun decat anul trecut.
Singurul lucru care s-a mai schimbat de atunci este antrenorul. Se vede cu ce rezultate.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 30 Aug 2004, 01:03

"Cuvantul Libertatii - 30.08.2004
Declaraţii după meci:

Mircea Rednic (antrenor Universitatea): “Mi-am felicitat jucătorii, mai puţin pe Murgan pentru gestul comis. Vina îmi aparţine în totalitate, iar joi, voi organiza o conferinţă de presă, în care am să anunţ decizia luată astăzi seară în proporţie de 90 %. Am informaţii că Papură a făcut tot posibilul să nu joace în acest meci. Dacă o să rămân, o să iau decizii importante”. "


Tipic Rednic, vinovat este Papura. Papura oricum n-ar fi jucat pentru ca trebuia sa joace proaspata achizitie Mutica.
Ce parere aveti de jocul lui Mutica si Dobre, jucatorii pentru care a fost acuzat fostul presedinte ca nu s-a zbatut sa-i legitimeze?
Mie nu prea imi place modul in care pune problema Rednic. Ca joi va organiza o conferita de presa pentru a comunica decizia lui. El nu ia in considerare posibilitatea ca in afara optiunii lui sa poata fi si demis. Poate o sa organizeze Staicu o conferinta de presa miercuri pentru a-l scuti pe Rednic de decizii "dureroase".

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 30 Aug 2004, 01:12

De la cine ai Mircea informatiile astea ? Nu cumva de la superjucatorul Borbely? Ca si mie mi-a soptit o pasarica la ureche ( la un antrenament ) ca este favoritul tau pentru ca iti raporteaza tot ce se intampla in vestiar in lipsa ta , ca ar fi principalul tau informator ? Este adevarat ?

PS. Contra lui Steaua sau Dinamo Papura ar fi jucat si intr-un picior. Stia insa ca oricum nu ar fi jucat si nu ti-a dat satisfactia sa-l tii pe bara...asta este situatia .

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 30 Aug 2004, 08:52

Se pare ca-si revine Plesan

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 30 Aug 2004, 09:35

Sava scrie:Se pare ca-si revine Plesan
Si mie mi-a placut de Plesan, chiar si de Vigariu... insa daca la primul meci acasa cei din galerie il vor huidui permanent considerandu-l printre vinovatii pentru eventuala plecare a lui Rednic , Plesan va incepe iar sa joace slab....
In acest meci principala problema a fost apararea ...nici sistemul de joc nu a fost prea grozav....a fost chiar sinucidere sa joci astfel impotriva unei echipe cu jucatori tehnici si de viteza cum este Steaua....

ago

Mesaj de ago » 30 Aug 2004, 09:53

bogdan-m scrie:"Cuvantul Libertatii - 30.08.2004
Declaraţii după meci:

Mircea Rednic (antrenor Universitatea): Vina îmi aparţine în totalitate
A recunoscut omu ce mai vreti? Da, Papura nu a vrut sa joace. Zici tu Edmond ca nu a vrut ca sa nu fie rezerva sau ar fi fost rezerva ca sa nu mai faca figuratie inca un meci ?
Il respect pe Papura pentru ce a facut pt Universitatea, devotamentul cu care juca meciurile (mai ales cu cainii) dar faptul ca intr-un meci sau altul o lasa mai moale imi face scarba!

AnU

Mesaj de AnU » 30 Aug 2004, 10:04

Sper ca Rednic sa plece pentru ca a facut multe conflicte si jucatorii nu il mai vor!Daca ar ramane inseamna ca o sa ia masuri impotriva lu Papura pentru ca nu a vrut sa joace in acest meci inventand o accidentare ,pai oricum Rednic il tzinea pe banca si impotriva lui Murgan pentru acea eliminare intentzionat provacata de el pentru a isi lasa echipa in 10 (asta crede Rednic)Era normal ca Rednic sa dea vina pe( jucatori care nu au jucat nimic)
EDMOND_jucatorii pe care i-a adus nu cred ca pot mai mult,poate decat Buhus.

vane

Mesaj de vane » 30 Aug 2004, 10:05

Sunt deja vreo 10 etape de cand singurii care joaca fotbal la "U" sunt Guso si Moti ! Ceilalti au, in mod clar, alte interese. Grav este ca si patronul are alte interese !!
Vina lui Rednic este aceea ca n-a plecat deja de la Craiova. Vina lui Badea, aceeasi ! Nu poti face performanta cu jucatori si patron ostili !
Imi pare rau ca s-au certat intre ei, sunt 2 campioni si la fotbal si la omenie iar dupa certurile astea au iesit cu blazoanele "sifonate".
Vom avea ocazia sa ne bucuram iarasi de prestatiile Universitatii cand va fi detinuta de un grup de investitori, in majoritate olteni, si va avea, in majoritate, jucatori olteni. Modelul Poli, Ceahlaul, Sportul, Apulum etc. cu un singur patron nu tine la Craiova, cum, de fapt, nu tine nici la ei !
Revenind la jocul cu Steaua, infrangerea e severa, dar, tinand cont de ghinion si de prestatia arbitrului Serea, scorul "real" e mai mic iar prestatia jucatorilor de acelasi nivel ca la meciurile precedente.
Inca o data, pacat pentru Moti, caruia i s-a anulat golul din meciul cu iesenii iar deposedarea perfecta din meciul cu steaua i-a fost imputata drept fault !

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 30 Aug 2004, 10:14

Ago , a recunoscut ...dar apoi a dat vina pe Papura ca nu ar fi vrut sa joace si pe Murgan pe care l-a acuzat de non combat , de faptul ca a dorit aceasta eliminare...
Papura oricum nu intra titular in aceasta echipa...dupa meciul cu Poli Iasi a avut o comvorbire cu Rednic in care i s-a sugerat clar ca este bine sa-si caute echipa si ca exista inlocuitori pentru el...
Cei de la policlinica sportiva au dat un comunicat prin care au spus ca jucatorul profita de faptul ca nu mai este folosit pentru a-si trata o accidentare mai veche si in consecinta are nevoie de zece zile de pauza.
Campionatul se intrerupe o saptamana si Papura stia ca nu va fi folosit in meciul cu Steaua , avea exact zilele necesare pentru tratament...
De ce nu ti se pare suspecta si accidentarea lui Daouda....!?
cu o zi inaintea meciului...

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 30 Aug 2004, 11:48

Ce draq echipa e asta ?
Nu stiu cine l-a vazut pe Vigariu bun, ca eu unul l-am injurat pe el cel mai tare ... Nu cred ca a reusit un dribling tot meciul, a primit o minge la un moment dat pe culoar si a fost ajuns de Nesu (??!!) si deposedat, iar in repriza a doua recupereaza o minge si trage pe centru si sus ... Pai asta e jucator ?
Moti iar mi s-a parut o calamitate, a gresit de nenumarate ori in aparare, l-a facut Cristea cum a vrut pe stanga ...
Singurul care si-a facut datoria dar nici el la nivelul cu care ne obisnuise e Guso
Plesan marele jucator la 5-0 se incurca in propriile driblinguri....
M-am convins, jucatorii nostrii sunt limitati fotbalistic si nu au posibilitati de a creste.
De Murgan ce sa mai zic, a gresit la primul gol (el a deviat mingea si l-a pacalit pe Guso) si a mai luat si cartonas rosu ca boul.

D10

Mesaj de D10 » 30 Aug 2004, 11:55

Da, Moti a jucat slab! A fost depasit de foarte multe ori... Cred ca dupa el venise Iordanescu dar s-a pronuntat ca "apararea Craiovei a fost depasita".

vane

Mesaj de vane » 30 Aug 2004, 11:56

Moti joaca si mai si greseste, ceilaltzi ... doar gresesc !

Închis