Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va catiga meciul Universitatea-CFR Ecomax ?

Poll ended at 02 Sep 2004, 19:03

Universitatea
31
79%
Meci egal
5
13%
CFR Ecomax
3
8%
 
Total votes: 39

D10

Mesaj de D10 » 13 Sep 2004, 01:05

Nenica! EU te intreb: La-i vazut pe N'jock pe teren pana acu'? Ai vazut 2-3 jucatori pe Gane ca pe camerunez? Ai vazut un Rubi cu atatea spatii?
Acu' minimizezi tot.
Zi-mi frate cum s-au dat golurile. Cine pe ce parte juca? Cine cum a venit din spate. Cum a jucat Lutu pana sa iasa? Cum a fost plimbat de pe o parte pe alta?Pe ce parte a jucat Vigariu si cum au fost repartizati dupa ce-a iesit? Cum juca Dobre pana a iesit Vigariu si cum dup-aia. Unde juca Frunza cand era Borbely in teren.
Minimizezi totul si spui ca n-a fost tactica. Pai Rubi e adus de Rednic si pleaca daca pleaca si el. De ce n-a combinat cu Borbelimea ca si cu Frunza?
Zi-mi si mie, ca poate am vazut alt meci si poate am dat goluri din intamplare cum spui:"un autogol si doua faze fixe". de parca ar fi fost o intamplare. Din greseala a ajuns Buhus in situatia de a suta.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 13 Sep 2004, 01:40

d10 treaba cu Njock este o chestie clara si reala care multi ati anticipat-o si inaintea jocului... ca la el vor tine 2 oameni... in unele faze am vazut ieri chiar 3 pe njock...

sunt de acord si cu ideile tale tactice... au fost schimbari inspirate (pe posturi ma refer) dar hai ma ca e cam mult sa pui victoria numai pe seama acestor schimbari... sa-ti zic eu ceva... in meciul cu sportul si daca ii punea in teren fara nici o tactica, si fara antrenor trebuia sa avem si noi un sut macar la poarta pana in minutul 89...
si in ultima instanta... in meciurile cu farul si sportul spre exemplu si fara tactica trebuiau sa alerge pe teren nu sa faca figuratie... cum de si-au dat sufletul pe teren cand au stiut ca rednic va pleca...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

D10

Mesaj de D10 » 13 Sep 2004, 02:09

In meciul cu Sportul stiu sigur ca Papura a sutat de vreo doua ori... si n-a sutat chiar asa departe de poarta. Putea chiar sa marcheze din greseala. dar a sutat de la peste 30 de m. Oricum, jocul s-a scjimbat mult dupa iesirea lui Borbely. Si nu pot sa cred in ruptul capului ca Borbely si Rubi l-ar fi sapat pe Rednic...

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 13 Sep 2004, 10:43

E clar ca lumina zilei! Singura greseala a lui Rednic este ca in 450 minute jucate de Craiova pana acum, nu l-a avut pe Njock! Daca juca nici nu era nevoie de ceilalti. Numai el cu Guso castiga toate meciurile.
Noroc ca s-a trezit la urma Rednic, si super-jucatorul Njock a facut in 45 minute ce n-au reusit ceilalti jucatori in 450 minute. Eu propun sa-l numim pe Njock, Fat-Frumos (care creste intr-un an cat altii in zece).

P.S. Nu dorec sa-i minimizez rolul lui Njock, a jucat excelent, si-l felicit pentru asta, dar a spune ca Njock a fost cheia meciului, asta chiar ca e culmea!
Last edited by klausnet on 13 Sep 2004, 10:59, edited 1 time in total.

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 13 Sep 2004, 10:47

EDMOND_ scrie:gonzo..sa te intreb ceva.... de ce nu au mancat pamant jucatorii adusi de el, de ce nu si-au dat sufletul pe teren pentru Rednic?
Desi am mai raspuns la aceasta intrebare, mai raspund odata:
Pentru ca erau platiti de altcineva!

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 13 Sep 2004, 10:56

Cum va explicati voi faptul ca in 45 de minute, cat a avut cea de-a doua repriza, echipa a jucat mai bine decat in 450 minute cate au fost pana acum, plus cele 45 de minute din prima repriza?
Cum va explicati ca Universitatea a inscris in aceste 45 de minute mai multe goluri decat a inscris in cele 450 minute care s-au jucat pana la data acestui meci?
Cum va explicati ca Plesan, jucatorul cel mai bun al Craiovei, fara indoiala, a jucat imposibil de prost pana acum, nefiind introdus nici in echipa nationala, desi accidentarile celorlalti tricolori ii erau favorabile, demonstrand in 45 de minute ce n-a putut demonstra in 495?
Si toate acestea s-au intamplat cand pe banca a fost acelasi antrenor: Mircea Rednic.
Pentru mine e clar. Rednic a fost lucrat, nu stiu sigur de cine. De Staicu sau de Mititelu. Inclin sa cred ca de Staicu, dar nu exclud nici varianta Mititelu. Sau poate de amandoi.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 13 Sep 2004, 12:52

klausnet... aflasera si jucatorii ca rednic va pleca si le-a revenit valoarea... curios, nu?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 13 Sep 2004, 13:35

white-blue4ever scrie:klausnet... aflasera si jucatorii ca rednic va pleca si le-a revenit valoarea... curios, nu?
Foarte curios!

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 13 Sep 2004, 15:55

:)( mai ceva ca fat frumos! Poate ca au mincat jeratec in pauza!

Ma, sa asculte jucatorii de Mititelu ca pina acum iar dumnezeu sa-i ia mintile lui Mititelu si sa-l blocheze pe propozitia: "Baieti azi trebuie sa bateti! Ascultati-l pe antrenor si faceti ce va spune! Respectati indicatiile tactice, si muriti pe teren dar nu iesiti invinsi de pe teren" si sa-l tina propozitia asta cel putin 10 ani. Iar jucatorii sa se conformeze si sa bata non stop! Asa ar trebui sa fie ...daca Mitittelu a reusit sa comande unor jucatori sa joace prost atunci se poate si invers nu? Dar ce injuraturi o sa-si ia jucatorii astia daca acum incep sa zburde pe teren dupa ce 5 jocuri culegeau floricele pe cimpii! Si Mititelu , ce de p..i o sa inghita de la suporteri daca se descopera ca jucatorii au jucat prost la cererea lui !

Eu sper sa nu vina Napoli, ca asta inseamna ca MAFIA ITALIANA face ceva afaceri cu Mititelu asta de patron! SI o sa fim in kk pina in gat!

Chip
junior
junior
Mesaje: 46
Membru din: 04 Sep 2003, 07:33

Mesaj de Chip » 18 Sep 2004, 08:30

pana una-alta, am pus 8 poze de la meciul asta la galeria foto a portalului.
Mie nu mi-e frica de munca - pentru ca stiu sa ma feresc de ea.
http://www.stiinta-wallpaper.dap.ro

JustME

Mesaj de JustME » 19 Sep 2004, 22:39

cu mititelu` fara mititelu` .. tot am luat bataie ... pan` la urma nu mititelu` sau dinel joaca ... iar pe teren Craiova s-a vazut prea putin !!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 19 Sep 2004, 22:52

JustME scrie:cu mititelu` fara mititelu` .. tot am luat bataie ... pan` la urma nu mititelu` sau dinel joaca ... iar pe teren Craiova s-a vazut prea putin !!
Vezi ca ai gresit topicul, aici e vorba de Craiova - cluj. Poate ai vrut sa postezi pe topicul national - Craiova... :-)

JustME

Mesaj de JustME » 21 Sep 2004, 21:16

ady_azzuro scrie:
JustME scrie:cu mititelu` fara mititelu` .. tot am luat bataie ... pan` la urma nu mititelu` sau dinel joaca ... iar pe teren Craiova s-a vazut prea putin !!
Vezi ca ai gresit topicul, aici e vorba de Craiova - cluj. Poate ai vrut sa postezi pe topicul national - Craiova... :-)
aaa .... daaa ... merci mult mah ady pt. "observatie" ... deh la aiureala care e la craiova chiar te mai mira .... !?!??!? .... m-am ratat cu topiku` ... aja e ... o sa ajung sa scriu la facultate in examene de craiova ... deh ... sry !!!! :)( :)( :)(

in legatura cu meciu de akas` cu cfr'u .. : CRAIOVA FORZZA CRAIOVA !!
sper sa nu ramana singura noastra victorie .... :o:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 22 Sep 2004, 11:55

Oltenii continuă să acuze arbitrajul lui Cristi Balaj. Ba că a fost henţ la Abiodun la faza penalty-ului, ba că Njock a fost ţinut de tricou cînd scăpase pe contraatac şi multe asemenea "greşeli importante", care să mascheze jocul mediocru al elevilor lui Rednic. Dacă s-ar gîndi ceva mai bine, juveţii ar găsi explicaţia manierei ciudate a lui Balaj. Cică acum două etape, la victoria cu CFR Cluj (3-2), craiovenii i-ar fi propus lui Heleşteanu "o mică atenţie, dacă treaba iese cum vrem noi". Treaba a ieşit conform aşteptărilor, dar oficialii Ştiinţei ar fi uitat să-şi onoreze promisiunile.

Scopul scuza mijloacele! :)( :)( :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

D10

Mesaj de D10 » 22 Sep 2004, 20:34

Asta a fost cel mai ***** articol! Cand l-am citit mi s-a urcat sangele la cap. Adica sa-i multumim lui Helesteanu ca a arbitrat corect? EU nu tin minte sa ne fi favorizat cu ceva...
Mi se pare absolut de domeniul penalului sa scrii ceva ce nu poate fi verificat.

Închis