Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va catiga meciul Universitatea-CFR Ecomax ?

Poll ended at 02 Sep 2004, 19:03

Universitatea
31
79%
Meci egal
5
13%
CFR Ecomax
3
8%
 
Total votes: 39

Atomic
junior
junior
Mesaje: 17
Membru din: 15 Apr 2004, 16:09

Mesaj de Atomic » 01 Sep 2004, 11:30

Daca reusim sa invingem CFR-ul eu sper intr-o revenire spectaculoasa a echipei....

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 01 Sep 2004, 14:08

Nu avem decat o singura varianta in acest meci, adica: VICTORIA.
Orice alt rezultatat ne poate infunda pe ultimul loc al clasamentului, iar aceasta pozitie nu este caracteristica unui club ca Universitatea Craiova. Eu cred ca vom bate chinuit cu 1-0, iar Guso va face din nou un meci mare. Frunza va fi autorul golului! :))

Valix
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 24 Feb 2004, 08:43

Mesaj de Valix » 01 Sep 2004, 14:38

Scria cineva mai demult la universitatea - poli iasi: celebrul 0-0, cu huiduieli la final. Aceeasi presimtire o am si acum, mai ales ca cfr vine dupa victoria cu dinamo, numai ca la final, in afara de huiduieli, tare mi-e ca se va striga si DE-MI-SI-A !!! Sa dea Dumnezeu sa ma insel.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 01 Sep 2004, 14:52

Vreau sa castigam cu CFR desi in acest moment sincer nu-mi dau seama ce ar fi mai benefic pentru evolutia viitoiare a echipei...o victorie sau o infrangere ....care sa duca la schimbarea de antrenor. Daca mai aveam vreo indoiala cu privire la Rednic evenimentele de ieri m-au facut sa-mi dau seama ca nu este antrenorul care sa poata gestiona in acest moment situatia la Universitatea. Rednic nu a ramas la echipa pentru suporteri si nici pentru ca ""trebuie sa scoata echipa din aceasta situatie in care a ajuns numai din vina lui""( aceasta este o declaratie falsa in conditiile in care pana acum vinovatii au fost Badea ,Papura, Murgan, Lutu, Iordache ...). Rednic a ramas la echipa ( acceptand ca Staicu sa se poarte cu el efectiv ca si cu un angajat al lui oarecare - asta ca sa nu fiu mai dur ) numai dintr-o ambitie si un orgoliu prostesc..pentru ca atunci cand demisionase nu i-a convenit ca cel care a incercat sa numeasca un alt antrenor , consultandu-se cu Lung, Badea, Papura ..printre altii ) a fost vicepresedintele clubului , Mitrita. Dintr-o ambitie prosteasca de a-i arata lui Papura ca el este mai tare.... Contrar parerilor voastre Rednic nu a castigat aici , ci a pierdut! Rechemarea lui Lutu si Iordache ( cel care a fost scos \din lot pentru ca i-a spus "echipa joaca exact cum o antrenezi!) si iminenta venire a lui Njock demonstreaza clar ca de fapt Rednic a pierdut , el nu va mai avea mare lucru de spus in fata fotbalistilor iar cei trei ( Lutu, Iordache si Njock ) nu-i vor arata in mod sigur nici un respect...poate doar formal.
Ceea ce i-a impus Staicu , niste conditii de bun simt pana la urma ( inclusiv folosirea lui Stoianof si Claudiu Tudor ) putea sa accepte singur , facand sa para ca vine de la el....inclusiv o impacare cu Papura!... Are insa un orgoliu prostesc , care nu cred ca il va lasa sa ramana prea mult la echipa...Cred ca in cele din urma va pleca singur, dupa o victorie...
Sper intr-o victorie pentru ca si asa avem cel mai negru start avut vreodata in cele patruzeci de editii de campionat anterioare...Cred ca va fi un 2-1 ..greu!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 01 Sep 2004, 15:05

In sfarsit EDMOND_, ti-ai dat seama ca cel care "lucreaza" la schimbarea antrenorilor este COSTEL MITRITA. El este eminenta cenusie care l-a lucrat si pe Cirtu (inca din turneul din Franta de vara trecuta), cred ca el l-a ajutat si pe Mititelu sa-l aduca pe Napoli la echipa atunci cand echipa avea un antrenor care avea rezultate si tot el este si in spatele ultimelor valuri de la echipa (aici cred ca a luat teapa pentru xca a plecat Badea si nu Rednic sau probabil ca asta a urmarit: sa fie el viitorul presedinte). Pacat ca Dinel Staicu nu are ochi sa vada toata aceasta actiune a lui Mitrita si probabil ca nici nu i-a deschis nimeni ochii!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Dan Florea

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Dan Florea » 01 Sep 2004, 15:09

ozzy scrie:Daca acum o luna ne-ar fi spus cineva ca meciul din etapa a sasea cu noua promovata din Cluj va fi atat de important pentru noi, mai mult ca sigur ca i-am fi ras in nas. Mai mult, probabil ca nimeni nu si-ar fi pus atunci decat problema scorului cu care ii vom invinge pe ardeleni. Situatia s-a schimbat insa dramatic pentru noi de atunci, dupa cinci etape nu am reusit sa invingem pe nimeni, desi in afara Stelei n-am intalnit nici un adversar redutabil, ba mai mult, golgeterul echipei este Bundea, lucru normal tinand cont ca e singurul care a reusit sa trimita o data mingea in poarta adversa. In plus adversarul de sambata nu pare deloc o prada usoara, avand un inceput de campionat exceptional, distrandu-se in ultima etapa cu echipa campioana.
Insa mai mult decat adversarul, ne sperie din nou, pentru a cata oara?, situatia din cadrul echipei. Situatia o stim cu totii, a fost si este in continuare discutata aprins pe acest forum, asa ca n-are rost sa ma mai refer la ea.
Ce va propun eu, in masura in care puteti, este ca la meciul cu CFR sa lasam putin orgoliile la o parte, sa uitam ca suntem fani Rednic sau fani Badea (ce prostie sa se ajunga la o asemenea impartire :-( ) si sa incercam sa sustinem din toata inima echipa care va intra pe teren. Sa le mai dam o sansa, sa nu-i fluieram inca din primele minute, sa le dam ocazia sa arate daca aceasta pauza de aproape doua saptamani a schimbat ceva in cadrul echipei pe care toti o iubim, indiferent de simpatiile mai mult sau mai putin de ocazie pe care le avem acum pentru anumite persoane. Avem mare nevoie sa castigam acest meci :!:
In speranta ca nu vom fi din nou dezamagiti si vom obtine prima victorie din campionat HAI STIINTA :!: :!: :!:





Eu sunt convins ca lucrurile se vor schimba incepand cu etapa a-VI -a.
Sunt convins ca la acest meci toata lumea va fi multumita .Craiova isi va arata adevarata valoare. Cfr-ul isi va pierde rotile la Craiova.

D10

Mesaj de D10 » 01 Sep 2004, 15:17

Sper sa castige. Insa mi-e cam teama pentru ca nu a plecat decat un singur "tradator": Papura. Ce ne facem cu ceilalti? Parca ziceati ca sunt mai multi...

D10

Mesaj de D10 » 01 Sep 2004, 15:29

Pai fratioare, Lutu si Iordache au fost rechemati la lot. Staicu va hotara cine vine, cine pleaca si cine intra in teren. Cum scapa Rednic de "tradatorii" astia ai vostri?

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 01 Sep 2004, 15:34

D10 scrie:Sper sa castige. Insa mi-e cam teama pentru ca nu a plecat decat un singur "tradator": Papura. Ce ne facem cu ceilalti? Parca ziceati ca sunt mai multi...



De ce tot timpul trebuie sa ne enervam chiar si cand nu e necesar.
In primul rand mai exista un Dan pe forum si, apoi eu am spus ca intre Rednic si Badea au fost frictiuni, generate de Badea si Papura(asta este parearea mea ca suporter din ce au auzit,citit si vazut pe teren) si nu am facut pe nimeni tradator. O.K.

D10

Mesaj de D10 » 01 Sep 2004, 15:43

nu ma enervez fratioare. Sunt anesteziat dupa meciurile pe care le-au jucat baietii.
Numai ca nu priceeeep!
Se zice ca a fost lucratura de antrenor. Eu nu cred, dar sa zicem. Pai credeti ca facea cineva, ceva fara stirea si chiar comanda lui Staicu? E hilar! In cazul asta Rednic a scapat de dracu' si a dat de ta'-su. Credeti ca sunt lucrurile roz intre Staicu si Rednic. Sa fim seriosi!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 01 Sep 2004, 15:45

Asa e Ozzy, ai dreptate, nu stiu cum se face ca ajungem intotdeauna la Rednic cand el nu e vinovat (si nici Badea nu a fost). Singurul vinovat este Costel Mitrita. Sa-i spuna cineva lui Staicu sa-l dea afara, va rog frumos!!!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

D10

Mesaj de D10 » 01 Sep 2004, 15:58

N-oi vrea sa ma dea afara si de pe forum? Adica nu vorbim despre Craiova cand vorbim despre Rednic? Nu e antrenorul Craiovei? La meciurile cuSportu', Steua, Faru', Poli, s-a vorbit de tradare. Cu Clujul de ce ar fi altfel? Nu vorbim adevarul cand spunem ca jucatorii care vor juca la Cluj vor fi impusi de Staicu? Nu-ti convine ce scriu? N-am vorbit referitor la meci? Explic-te, fratioare! N-ai vrea sa primesc un ban asa de vreo doua-trei zile sa ma potolesc?
Revino-ti!

Maximus

Mesaj de Maximus » 01 Sep 2004, 16:06

D, back on topic! Altfel ne vedem nevoiti sa-l inchidem.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 01 Sep 2004, 16:30

Le propun moderatorilor (sau celor care fac concursul de pronosticuri) ca incepand cu etapa a 6-a premiul de la acel concurs sa-l atribuie si celui care ghiceste echipa care incepe meciul urmator (asta pentru ca nu prea exista un 11 stabil). Pentru meciul cu CFR Cluj eu mizez pe urmatorul 11:
Guso - Dobre, Daouda, Moti, Iordache - Frunza, Plesan, Bundea, Buhus - Gane, Stoianof.
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 01 Sep 2004, 16:32

scor: 3-1 (Plesan, Moti si Lutu-care va intra in locul lui Frunza)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Închis