F C NATIONAL - U CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului National-Universitatea ?

Poll ended at 18 Sep 2004, 23:15

castiga CRAIOVA
16
38%
meci egal
9
21%
castiga F C National
17
40%
 
Total votes: 42

vergu
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 26 Ian 2004, 16:38

Mesaj de vergu » 20 Sep 2004, 14:04

Mircea Rednic!! Mircea Rednic!!!

AnU

Mesaj de AnU » 20 Sep 2004, 19:47

Balaj e omul Nationalului!Pai daca a fost delegat la 3 din 7,ce draq Craciunescu nu putea sa delege si pe alcineva in meciul cu noi :?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 20 Sep 2004, 23:24

EDMOND_ scrie:
Nici apararea nu mai este asa puternica ..cum era anul trecut!
avem cea mai proasta aparare . parca iasiul a mai luat cite noi. asa ca... ca sa zici "nici asa puternica...'' e cam finut. ar trebui sa fi zis:apararea e la pamint.
nu am vazut meciul din motive obiective(nunta, racit). din cite am vazut in rezumate snu au jucat rau. din nou spun:o sa ne lipseasca plesan. bine ca s-a intors n'jock. multumim dinele.
Am zis!!

D10

Mesaj de D10 » 20 Sep 2004, 23:33

Am vazut ca N'Jock a fost criticat pe forum si prin presa ca era sa rateze.
Pai acu' omu' s-o fi gandit ca sa dea gol era prea simplu si e mai palpitant sa loveasca si transversala. :) A facut-o pentru spectacol si pentru adrenalina. :))
Intr-adevar, avem aparare greoaie. Sunt puternici, dar pot fi depasiti usor de atacanti rapizi. E nevoie de plasament perfect si, din pacate, nici Moti nu e altfel croit. Nu stiu Jovanovici. Poate de aceea e mai bine cu sistemul cu 3 fundasi ca nu mai trebuie sa apere in zona si sunt mai atenti la plasament. Moti era foarte pragmatic in 3-5-2. Dintre toti, parca Dobre ar putea juca 4-4-2. Parerea mea...

SSilviu

Mesaj de SSilviu » 20 Sep 2004, 23:47

E regretabil ce se intampla , iar pentru asta nu e vinovat decat Rednic cu voie sau fara voie .


Jocul sufera din cauza lipsei de idei a lui Rednic.
Arbitrajele sunt in mana lu Craciunescu care are casa in Pipera construita pe terenul donat de Giovani care nu a uitat refrenu " ce bine pare c-ai luat teapa "

La masa verde nu vom castiga niciodata cat se va judecat in singura capitala fosta stana si bordel al turcilor in secolul 16 .

Dragomir sa arate daca i s-a facut sau nu sangele apa de dambovita .


Rednic , vorbeste mai putin , antreneaza mai mult !

Noroc cu vecinii nostrii prieteni , sarbii si bulgarii ca le aplica corectia de rigoare !

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 22 Sep 2004, 17:26

FC National ramine cu trei puncte
Liga Profesionista de Fotbal a facut pace azi in cazul FC National - Craiova. "Bancarii" au ramas cu cele trei puncte obtinute in urma victoriei cu scorul de 3-1 in fata Universitatii. Se pare ca regulamentul va suferi unele modificari.
onlinesport

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Sep 2004, 17:40

trebuie luata atitudine !!!!
nu se poate asa ceva... am ajuns sa ne fure in halul asta cand legea era clar in favoarea noastra... lpf e o adunatura de corupti... sa ne aducem aminte doar de cazul radoi inainte de meciul steaua - Universitatea cand radoi s-a luat la bataie cu adversarii in teren si a fost scos ca incerca sa ii depsparta (impartind pumni in stanga si in drepata, evident)... asta este... coruptia din fotbalul romanesc !!!...

lpf SUNTETI PENIBILI !!!!!!!!!!!!!!!!!! :bad: :bad: :bad:

ps: apropo... inca un "plus" a lu` dinel... se pare ca el e prieten cu dragomir, dar invers nu e valabil...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Sep 2004, 17:44

"Doru Viorel Ursu, preşedintele Comisiei de Disciplină, a adus stenogramele de la şedinţa Comitetului Executiv în care Gino Iorgulescu a fost informat că trebuie folosiţi maximum 5 jucători simultan într-un meci"

am vazut acum si in gsp... deci se pare ca in primul rand conteaza ce i-au spus membrii lpf lu` iorgulescu... prostii lumii cred ca nici ei nu stiau regulamentul... si in primul rand asta conteaza... ce zic membrii lpf, nicidecum regulamentul... regulamentul este aplicabil doar pt bucuresti...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 22 Sep 2004, 17:50

Oricum macar acum s-a creat un precedent si toti vor putea folosi cati jucatori straini vor . Au dat pt national pt ca nici o echipa din campionat nu mai are atati jucatori straini ca sa mai fie vreodata probleme
Sunt curios ce va fi cu Steaua,Dinamo si Rapid

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Sep 2004, 17:58

si inca ceva as mai vrea sa adaug... se vede ca avem o conducere de toata jena... trebuia sa intre dinel in fata, sa ameninte ca face contestatie la uefa daca nu ne dau dreptate, sa faca presiune... nuuuuu, el a stat bine merci, l-a introdus pe badea in fata, pe care si asa nu-l baga nimeni in seama pe la recursu` etapei... dupa ce conducatori avem nu ma mir ca ne iau toti in ras...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 22 Sep 2004, 18:27

Si eu cred ca am avut dreptate, ca nationalul a gresit, dar mai cred ca e cazul sa lasam vorba deoparte si sa jucam fotbal sa castigam punctele pe teren, ca am ajuns de rasul lumii.

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 22 Sep 2004, 19:17

Era de asteptat sa solutioneze contestatia in acest mod, doar e vorba de o echipa din Bucuresti! Ia sa fi avut Universitatea 6 jucatori straini in teren pe durata unui meci, care credeti ca ar fi fost rezultatul? 3-0 pentru National sau pentru oricare alt adversar care l-am fi avut. :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :o:
Si se mai mira de ce sunt injurate echipele bucurestene pe unde se duc prin tara.

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 22 Sep 2004, 19:28

WhiteBlue4Ever scrie:si inca ceva as mai vrea sa adaug... se vede ca avem o conducere de toata jena... trebuia sa intre dinel in fata, sa ameninte ca face contestatie la uefa daca nu ne dau dreptate, sa faca presiune... nuuuuu, el a stat bine merci, l-a introdus pe badea in fata, pe care si asa nu-l baga nimeni in seama pe la recursu` etapei... dupa ce conducatori avem nu ma mir ca ne iau toti in ras...
hai ma ce naiba Dinel?!?

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 22 Sep 2004, 20:43

Minudoru , Staicu are niste oameni platiti sa se ocupe de fotbal.. un antrenor si un presedinte... Staicu a facut ce a depins de el... a trimis 20 000 de Euro prima care sa fie inmanati imediat la terminarea meciului.
Meciul trebuia castigat pe teren.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 22 Sep 2004, 21:50

Eu unul desi ma simt ca un perdant pe nedrept si eu cred ca punctele trebuie castigate doar pe teren, dar asta nu inseamna ca nu trebuie respectat regulamentul. Regulamentul este neclar cu aceste prevederi si este bine ca aceste interventii vor duce la modificarea acestuia.

Nu vreau puncte nemeritate.

Închis