U Craiova - FCM Bacau

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-FCM Bacau?

Poll ended at 21 Sep 2004, 16:20

1
31
79%
x
3
8%
2
5
13%
 
Total votes: 39

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 26 Sep 2004, 20:16

au anuntat la protv ca se negociaza cu Rotariu. Eu unul nu cred stirea asta
Poate cineva sa confirme?

AnU

Mesaj de AnU » 26 Sep 2004, 23:04

Sunt sanse 99% ca Rednic sa isi rezilieze contractul maine si stirea asta cu Rotariu este adevarata(asa auzi pe antena1)

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 26 Sep 2004, 23:11

Nici eu nu cred...insa este posibil....sa il aduca pana in iarna... este destul de compicat sa gasesti un antrenor bun ...si liber de contract....
Mie Rotariu chiar nu imi spune nimic ca antrenor !

AnU

Mesaj de AnU » 26 Sep 2004, 23:22

EDMOND_ scrie:Nici eu nu cred...insa este posibil....sa il aduca pana in iarna... este destul de compicat sa gasesti un antrenor bun ...si liber de contract....
Mie Rotariu chiar nu imi spune nimic ca antrenor !
Din pacate am vazut si la Recurs ca Staicu ar fi luat legatura cu Rotariu :mad: Pe lista lui Staicu mai este si Sandoi :!:
Si toate astea pentru ca Rednic a declarat ca nu va mai prinde meciul cu Brasovul

pompieru
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 11 Mar 2004, 17:03

Mesaj de pompieru » 27 Sep 2004, 00:39

lmn scrie:Juvete

pai jucatorii din ce cauza fac atatea figuri?cine le permite?

Cine a fost de acord cu aducerea acestor jucatori?

cine se foloseste de emblema acestei echipe pe care o taraste prin noroi?

cine regizeaza piese de teatru in care conducerea echipei este aruncata de la unu la altu doar pt a isi atinge interese personale?
tu cred ca te uiti la alt film... nu dinel e personaju' negativ in lung-metraju' ce ruleaza acuma la Universitatea ci Rednic. el e vinovat pt jocul si rezultatele echipei.
.signature - file not found
(c) Io Ltd 2001

pompieru
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 11 Mar 2004, 17:03

Mesaj de pompieru » 27 Sep 2004, 00:44

gonzo scrie:D10 te compatimesc, eu am stat acasa la caldura cu-o bere si tot mi-a venit sa ma tai cu lama sau sa dau cu tel pe balcon da tu care ai stat in ploaie sa vezi un mare c :bad: cat
lasa-ma ca eu nici n-am putut sa mananc... am inceput sa mananc cand s-a terminat meciu' ca era cat pe ce sa-mi bag furculitza-n cap...
.signature - file not found
(c) Io Ltd 2001

pompieru
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 11 Mar 2004, 17:03

Mesaj de pompieru » 27 Sep 2004, 00:45

LUTU scrie:eu sunt ceva mai ingaduitor...
daca nu luam minim 5 puncte in urmatoarele 3 meciuri si eu voi fi antirednic
5 puncte pt ce? sa speram ca suntem pe locu' 13 la sfarsitul turului? palida consolare...
.signature - file not found
(c) Io Ltd 2001

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 27 Sep 2004, 10:24

Rednic, ca si Ceausescu, este vinovat de tot! :o: Da , copii Rednic este vinovat ca se rateaza din doi metri, ca se intra in careu si se continua sa se inainteze si dincolo de careul de 6 metri, ca Rubi cu poarta goala da la doi metri de poarta cu capul sau da mingea aiurea tot din acelasi careu mic, exacr Rednic este vinovat ca jucatorii nu isi folosesc creierul decat cand isi calculeaza prima! Ba, strategia si tactica te fac sa ajungi in fata careului iar acolo conteaza inteligenta si tehnica personala a jucatorului aflat in faza de atac.
Nici nu ma asteptam sa vedeti alt vinovat. Fiecare se doteaza cu ochelarii de cal care pot sa-l linisteasca.Daca marea majoritate il vad pe Rednic vinovat eu ce sa mai spun? Doar ca, problema este la jucatori. Asta s-a observat clar ieri cat si in alte meciuri. Iar din acest moment ,din pacate, intru si eu in corul celor care ii cer demisia, dar din alte motive decat restul: pur si simplu nu avem jucatori care sa asculte si sa reuseasca sa aplice tactica sugerata de antrenor. Atit timp cat Bacaul se bloca in careu cu 11 jucatori iar ai nostrii se incapatinau sa intre si sa rataze din careul mic, nu prea mai sunt sanse de strategii cu jucatori ca ai nostri. Macar suturi pe poarta de la distanta ( ar fi fost frumos sa fie si pe poarta) sa fi vazut si eu ... terenul imbibat cu apa era perfect pentru suturi de astea. Dar cina sa suteze cum trebuie?
Vorba cuiva, suntem acum o echipa de Mcbreen-i!
Apropo puta ala de jucator tehnic Rubelnison :o: care in minutul trei intra in careu si fata in fata cu portarul ridica"finut " mingea peste portar dar si peste poarta ..cu doar doi trei metri peste. Rednic evident ca este vinovat ca l-a adus nu? ma pupati...
Domnule Mircea Rednic cu regret, va rog , plecati de la echipa cat mai aveti timp, cu jucatori sau mentalitati ca ale jucatorilor nostri nu faceti decat sa va faceti un urias ulcer si in plus sa va considerati vinovat toata viata pentru esecul de la Craiova cand de fapt jucatorii sunt in proportie de 80% vivnovati de actuala stare din echipa , restul de 10% tine de dumneavoastra. Din Broaste nu puteti face ulii si sa zboare si la inaltime..decat daca vine un taifun sau o tornada...

bluelions14
junior
junior
Mesaje: 66
Membru din: 28 Mai 2004, 13:26

Mesaj de bluelions14 » 27 Sep 2004, 11:02

AnU scrie:Sunt multzi mai slabi decat Lutu in echipa :!:
Cine?Medicul echipei? :!: :!: :!:
Forza Stiinta!

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 27 Sep 2004, 11:22

Vietnam scrie:Rednic, ca si Ceausescu, este vinovat de tot! :o: Da , copii Rednic este vinovat ca se rateaza din doi metri, ca se intra in careu si se continua sa se inainteze si dincolo de careul de 6 metri, ca Rubi cu poarta goala da la doi metri de poarta cu capul sau da mingea aiurea tot din acelasi careu mic, exacr Rednic este vinovat ca jucatorii nu isi folosesc creierul decat cand isi calculeaza prima! Ba, strategia si tactica te fac sa ajungi in fata careului iar acolo conteaza inteligenta si tehnica personala a jucatorului aflat in faza de atac.
Nici nu ma asteptam sa vedeti alt vinovat. Fiecare se doteaza cu ochelarii de cal care pot sa-l linisteasca.Daca marea majoritate il vad pe Rednic vinovat eu ce sa mai spun? Doar ca, problema este la jucatori. Asta s-a observat clar ieri cat si in alte meciuri. Iar din acest moment ,din pacate, intru si eu in corul celor care ii cer demisia, dar din alte motive decat restul: pur si simplu nu avem jucatori care sa asculte si sa reuseasca sa aplice tactica sugerata de antrenor. Atit timp cat Bacaul se bloca in careu cu 11 jucatori iar ai nostrii se incapatinau sa intre si sa rataze din careul mic, nu prea mai sunt sanse de strategii cu jucatori ca ai nostri. Macar suturi pe poarta de la distanta ( ar fi fost frumos sa fie si pe poarta) sa fi vazut si eu ... terenul imbibat cu apa era perfect pentru suturi de astea. Dar cina sa suteze cum trebuie?
Vorba cuiva, suntem acum o echipa de Mcbreen-i!
Apropo puta ala de jucator tehnic Rubelnison :o: care in minutul trei intra in careu si fata in fata cu portarul ridica"finut " mingea peste portar dar si peste poarta ..cu doar doi trei metri peste. Rednic evident ca este vinovat ca l-a adus nu? ma pupati...
Domnule Mircea Rednic cu regret, va rog , plecati de la echipa cat mai aveti timp, cu jucatori sau mentalitati ca ale jucatorilor nostri nu faceti decat sa va faceti un urias ulcer si in plus sa va considerati vinovat toata viata pentru esecul de la Craiova cand de fapt jucatorii sunt in proportie de 80% vivnovati de actuala stare din echipa , restul de 10% tine de dumneavoastra. Din Broaste nu puteti face ulii si sa zboare si la inaltime..decat daca vine un taifun sau o tornada...

Vietnam,nu vreau sa te consolez,dat iti pot spune ca, pe 26.09.04 am post un subiect numit "Cine-i de vina!?",unde imi expuneam parerea-cat se poate de obiectiv- cu privire la cauzele care au concurat la situatia data de la Craiova,si bineinteles a fost sters dupa circa 15-20 ore,in timp ce subiecte antirednic,nejustificate in totalitate,se apropie de 100 ani.
Asa ca,intradevar,pentru binele lui este bine sa plece,poate si pentru
Craiova.Poate,cine stie,plecarea lui Rednic ...face minuni.

AnU

Mesaj de AnU » 27 Sep 2004, 11:30

bluelions14 scrie:
AnU scrie:Sunt multzi mai slabi decat Lutu in echipa :!:
Cine?Medicul echipei? :!: :!: :!:
Da,medicul echipei ca nu ii da lu Lutu un Red Bull sa zboare pe teren :)(
Sa fim seriosi,din tot lotul Craiovei tu il gasisi pe Lutu cel mai slab :!:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 27 Sep 2004, 12:28

Din tribuna, meciul cu Bacaul a parut ca un chin lung. Un asalt fara nici o idee asupra portii bacauane ca poate pica ceva. Eu am vazut cateva greseli tactice destul de mari : Frunza si Plesan au fost asezati defectos si nu au avut sarcinile de joc bine delimitate astfel incat de cateva ori s-au repezit amandoi in acelasi timp la minge. Mutica avea o viteza in minus fata de adversari si a jucat 90 minute desi exista alternativa Moti. De asemenea Mutica a apucat sa bata in plopi o lovitura libera desi in mod normal nu avea voie sa bata el.
Grav este ca nu am reusit sa batem acasa echipe foarte slabe, cum sunt Bacaul sau Iasiul. Incercarea de posesie prelungita nu ne-a ajutat cu nimic iar pe faza de atac lipsa de idei a fost evidenta. Eu nu sunt de acord ca Rednic a reusit sa-i faca pe jucatori sa aduca mingea in careu. Cred ca daca aveam in fata o aparare mai solida nu ne-am fi apropiat de poarta. Bacaoanii s-au aparat aglomerat dar au aratat ca nu au jucatori de o valoare deosebita in echipa, greselile lor fiind frecvente.
Ceea ce eu ii reprosez cel mai mult lui Rednic este folosirea lui Mutica in locul lui Moti si faptul ca nu le acorda nici o sansa tinerilor din lot care nu au fost adusi de el (Stoianof, Claudiu Tudor etc). Deasemenea atmosfera care o creaza in lot prin acuzele lui nu poate duce la rezultate bune. Indiferent de parerea unora sau altora despre Rednic actualele rezultate si jocul echipei sunt realitati care nu il avantajeaza pe Mircea Rednic.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 27 Sep 2004, 12:58

Lutu nu a fost in teren decat 17 minute si cred si eu ca a intrat in teren fara nici un chef , dupa cat a fost balacarit in presa de antrenor... Lutu este un jucator de moral....
Faptul ca la sfarsitul meciului cu Bacaul , in vestiar , jucatorii l-au acuzat pentru prima oara pe Rednic de atmosfera tensionata din sanul echipei si de crearea multor "bisericute"" spune destul....
Faptul ca Rednic a declarat ca principalii vinovati de jocul echipei sunt jucatorii : Lutu , Iordache, Murgan, Vigariu , ...carora le-a dat multe sanse si nu au confirmat ..insa Dobre si Rubinelson au aratat ca se poate conta pe ei.... spune ca de fapt Rednic are principala vina pentru atmosfera existenta la Universitatea... Tot timpul au fost gasiti vinovati jucatori din lotul pe care l-a gasit aici , niciodata nu au fost criticati jucatorii adusi de el.... Pana si de Filston Mongu..ni s-a spus ca nu am avut rabdare cu el , ca de fapt este un jucator bun! ...

Vietnam , de ce jucatorii astia "expirati" au avut o comportare buna anul trecut si de ce acum nu mai este atmosfera de anul trecut ?
Rednic a jucat murdar : i-a scos pur si simplu din mana pe "olteni" pentru a arata permanent ca ei sunt de vina.... Faptul ca in jocul cu Bacaul a jucat cu Iordache, Murgan, Vigariu , Lutu ... ridica mari semne de intrebare.... De ce nu a plusat doar pe jucatorii adusi de ei ? Pentru ca stia ca sunt de valoare indoielnica si ar putea pierde meciul si atunci nu mai putea da vina pe cineva ? Jucatorii adusi de el nu n-au fost niciodata criticati tocmai pentru faptul ca ar fi insemnat sa-si asume vina aducerii lor.

Nu vreau sa mai comentez.... o sa aflam destule despre Rednic dupa plecarea lui cand fotbalistii vor fi liberi sa vorbeasca.
Ramane intrebarea : ce interes a avut Rednic sa distruga o echipa care juca de la egal la egal cu bucurestenele , care pierdea foarte foarte greu... a facut-o din gresala , din prostie sau intentionat ? A venit bine intentionat aici sau a fost doar un "cal troian " trimis de bucuresteni... sunt intrebari la care nu vom putea raspunde niciodata , probabil!

Nici nu ma mai intereseaza.... vreau inapoi echipa de anul trecut , plus doi , maxim trei jucatori din cei veniti.... Vreau sa vina un antrenor care sa vorbeasca putin , sa-si iubeasca meseria , sa nu favorizeze\anumiti jucatori ,.... sa le redea increderea in ei.....
Cat nu este prea tarziu!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 27 Sep 2004, 13:06

Am uitat sa remarc jocul pe care eu il consider foarte bun facut de Buhusi si in special de Frunza. Mijlocul, cu Funza, Plesan, Bundea si poate Stoianof sau Lutu ar trebui sa fie punctul nostru forte. Dar poate cu un alt antrenor...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 27 Sep 2004, 13:46

Mircea uita ca a pierdut jocul in primul rand din cauza apararii in care Mutica ar fi trebuit sa fie piesa principala.....la singurul atac mai serios bacauanii au inscris.
Sunt gata sa fac pariu ca nici Lutu , nici Murgan , nici Vigariu , nici Iordache , nici Papura nu si-au spus ultimul cavant ! Si ca , odata cu venirea altui antrenor , vor demonstra asta.

Închis