FC BRASOV - U CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum credeti ca se va termina meciul din aceasta saptamana ?

Poll ended at 02 Oct 2004, 08:52

Castiga Craiova ?
14
52%
Meci egal
5
19%
Castiga echipa din Brasov ?
8
30%
 
Total votes: 27

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

FC BRASOV - U CRAIOVA

Mesaj de EDMOND_ » 28 Sep 2004, 08:52

Ramasi fara antrenor in plin campionat , dupa numai opt etape , jucatorii craioveni vor merge sub Tampa in dorinta de a arata ca au valoare si ca antrenorul care tocmai a plecat i-a hulit pe nedrept.
Tensiunea dintre ei si bisericutele de care s-a vorbit ,in vestiar , la sfarsitul meciului cu echipa din Bacau , trebuie sa ramana de domeniul trecutului, si pe primul plan sa revina atasamentul pentru culorile alb albastre . Va fi un meci extrem de greu , dar sper ca Badea( presedinte sau antrenor ) sa regaseasca reteta magica a succesului iar echipa sa reinceapa sa joace fotbal din placere asa cum o facea odata!
Indiferent de rezultatul meciului sper ca jucatorii sa-si aduca aminte ca au de aparat un renume castigat cu truda , de cateva generatii de fotbalisti si sa arate ca pot sa lupte pana in ultimul minut de joc! Suporterii trebuie sa nu uite ca , in general , jucatorii olteni sunt jucatori de moral si ca este necesar sa fim alaturi de ei si la bine si la rau. Acum , mai mult ca oricand , este necesar sa strangem randurile si sa fim toti pe aceeasi baricada , oficiali , jucatori , suporteri !
"Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la greu /
O iubire alb albastra / La Craiova e mereu .../

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 28 Sep 2004, 11:52

Edmond, te rog sterge semnul intrebarii de la : "cistiga Craiova " "cistiga Brasov" ... nu-si au rostul :)(
Batem, mama ei de viata, ca vreau sa ma bucur si eu nitel. Ce noi suporterii Stiintei nu avem voie sa fim si noi fericiti? Daca nu vine Njock sau Napoli antrenor totul cred ca o sa fie bine :D

Imi pare rau de Brasov dar trebuie sa cistigam.... Asa ca

:)) VICTORIE STIINTA!!! :))
VICTORIE UNIVERSITATEA!!!
:razz: VICTORE CRAIOVA!!! :razz:


Ps: Acum citeva zile ma uitam pe o caseta video de la nunta unei rude, la Craiova in 1989. Doamne ce nebuni eram! sa vedeti melodii ale lui Tudor Gheorghe cintate de o gramada de lume..si toate cu UNIVERSITATEA CRAIOVA!!!! Si mai era o ..tipa ,cred dupa voce, care cinta ceva cu :" Hai Craiova joaca bine, galeria e cu tine.... ceva cu "Camataru mingea o baga in plasa... eram pe jos de ras. Merita sa vedeti dansurile! :razz:
Se pare ca melodiile erau toate pe banda de magnetofon. Poate o recuperez.

bluelions14
junior
junior
Mesaje: 66
Membru din: 28 Mai 2004, 13:26

Mesaj de bluelions14 » 28 Sep 2004, 12:24

Imi este frica sa mai dau pronosticuri.Vreau o victorie la Brasov,nu conteaza daca fac spectacol ,sa joace prost dar sa castige 3 puncte! :up: :up: :up: :up:
Forza Stiinta!

ozzy

Mesaj de ozzy » 28 Sep 2004, 12:37

ii batem cu 7-1, sase goluri Njock si unul Vigariu

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 28 Sep 2004, 12:44

:)( hi hi hi Ozzy nu te potolesti haa? :razz:

:up: bun asa ... ai uitat de Borbely! El va da golul Brasovului ....in poarta lui Guso! :D Sa nu mai zica lumea ca nu da gol!
Si uite asa numai noi vom da goluri la Brasov!

hunter19
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 2
Membru din: 19 Sep 2004, 12:06

Mesaj de hunter19 » 28 Sep 2004, 12:45

Cu siguranta va fi foarte greu meciul cu Brasovul, dar cred ca e timpul sa mai fim shi noi baftosi!!! :-D Ca era sa sparg toate televizoarele din casa la cate ocazii rarisime am avut .
Sper din tot sufletul ca Badea sau cine stie cine sa le faca ceva pt a aduce un rez. bun (macar egal) ca altfel o incurcam. Noi, suporterii ar trebui sa fim mai multi la stadion, e pacat ca vor veni meciurile cu dinamo( :-x ) shi rapid shi ne iau astia de sus.
sper sa avem mai multa bafta!!!!!!
:up: :up: HAI CRAIOVA!!! :up: :up:
OLTEAN PANA LA MOARTE

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 28 Sep 2004, 12:48

Suflete o intrebare...da' cite televizoare ai in casa ( sau mai ai)? Ca sa masuram gradul de nervozitatea al suporterului oltean! :-)
Si am avut o caruta de ocazii ...din pacate si tot atitea ratari .... cum dracu am avut "ocazii rarisime"???? Sau te-ai referit la faptul ca " prost sa fii sa tratezi din pozitiile alea"? Daca la asta te-ai referit sunt de acord cu tine!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: FC BRASOV - U CRAIOVA

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 28 Sep 2004, 13:04

EDMOND_ scrie:"Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la greu /
O iubire alb albastra / La Craiova e mereu .../
asta nu iti zic tie, dar am vazut ca ai scris niste versuri in care se aminteste "si la bine si la rau"... hmmm... imi aduc aminte ca parca si Badea era "ofilit" dupa meciul cu bacaul din cauza numarului mic de suporteri, si invocase aceeasi sintagma "parca era vorba si la bine si la rau?!"...

pai de ce 10 ani numai rau e la Craiova... bine cand e?... eu de cand sustin echipa asta, numa` la rau am sustinut-o... se intamplau si lucruri bune la Universitatea dar eram prea mic atunci si nu ma uitam... dar de cand am treaba cu fotbalul numai rau e la Craiova... deci, ma repet... binele cand e?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 28 Sep 2004, 13:38

vietnam, bluelions... voi chiar vorbiti serios cand spuneti ca sperati intr-o victorie?... hmmm e primul meci din acest sezon cand nu ma duc pentru ca efectiv sunt sigur ca luam bataie... si inaintea meciului cu steaua nu mai tin minte cu cine vorbeam si i-am zis ceva de genul "sper intr-o victorie ca d-aia ma duc la meci ca daca as sti sigur ca luam bataie nu m-as mai duce"... am ajuns si la acet moment... in care nu ma duc ca nu are nici un fel de rost...

pronosticul meu... de la 3 in sus luam... ca noi asa avem norma... cu parere de rau, dar nu vad cum am putea bate... sa dea Dumnezeu sa ma insel !!!
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: FC BRASOV - U CRAIOVA

Mesaj de EDMOND_ » 28 Sep 2004, 14:02

WhiteBlue4Ever scrie:
pai de ce 10 ani numai rau e la Craiova... bine cand e?... eu de cand sustin echipa asta, numa` la rau am sustinut-o... se intamplau si lucruri bune la Universitatea dar eram prea mic atunci si nu ma uitam... dar de cand am treaba cu fotbalul numai rau e la Craiova... deci, ma repet... binele cand e?
Pai cred ca pentru tine si ozzy binele se raporta exclusiv la Rednic.
Daca eu acceptam fara probleme eventualele succese ale lui Rednic , voi se pare , ca nu puteti accepta o viata a Universitatii fara acest antrenor. Din pacate o mare parte din suporterii actuali ai Universitatii se raporteaza prea mult la o perioada fasta a Stiintei pe care majoritatea nu au prins-o . Pentru mine echipa aceea nu mai este , ma raportez la realitatea care exista in jurul meu , nu visez la " cai verzi pe pereti "" ...
Pentru mine anul trecut , cand am terminat pe patru a fost un an bun ,care mi-a dat sperante. Nu vreau sa mai comentez , aveam un altfel de a privi lucrurile si nu are rost sa intram in dispute inutile. Pentru mine fotbalistii sunt actorii principali , nu suporterii sau antrenorul... Daca fotbalistii aia pe care ii aveam au terminat pe patru si au jucat de la egal la egal cu bucurestenele inseamna ca aveau valoare. Si da-mi voie sa cred ca puteau mai mult. De aceea eu ii respect si am incredere in ei...
In Lutu, Iordache, Murgan , Daouda , Guso, Moti, Plesan, Bundea , Vigariu , Njock ....in cativa din cei nou veniti , in Feleaga , Iordache , Bucur si Roman de la "satelit " ...in generatia care vine de la juniorii lui Beldeanu ( l-ati acuzat , dar nici unul nu s-a gandit sa vada cum antreneaza si cum joaca juniorii condusi de ei ! ) care bat la scor in toate meciurile din seria lor....am incredere in Badea si Lung....
Asta este...avem un fel diferit de a privi lucrurile... si pentru mine lucrurile nu se vor schimba chiar daca pierdem la Brasov.... stiu ca ne vom reveni....

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 28 Sep 2004, 14:47

Ma dor degetele de cate ori am scris ca va bate Stiinta in acest sezon, dar asta am sa fac si acum. Vom bate cu 2-0 Asta e pronoticul meu...ce va fi pe teren... :)(

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 28 Sep 2004, 14:49

Edmond nici nu m-am referit la mircea rednic... am cam incetat sa vorbesc despre mircea rednic pentru ca sunt de acord ca este si vina lui... adica nici eu nu o tin sus si tare cu rednic atata timp cat el spune ca borbley este un jucator util echipei... in fine, sa incheiem subiectul rednic pentru ca nu mai este de actualitate... ce a fost, a fost... a fost lucrat, n-a fost asta conteaza mai putin acum si oricum nu ma mai intereseaza din moment ce evenimentul este de domeniul trecutului...
nu m-am referit de nici un fel la mircea rednic... dar, dupa cum spuneai eu nu am prins perioada Craiovei-Maxima, n-am prins nici campionatul de 91... de fapt l-am prins dar eram mic atunci nu-mi mai aduc aminte... de 10 ani la Universitatea ne prostim numai cu figuranti ca ilinca netoiu staicu care nu fac altceva decat sa stoarca de bani acest club si sa-si faca afacerile prin intermediul acestei echipei... adica spune-mi si mie cum nu e bun nici un antrenor la Universitatea?... cum la fiecare antrenor exista caderi si reveniri ale jucatorilor absolut inexplicabile, in plin campionat... cirtu a fost determinat sa isi dea demisia, sandoi a plecat tot cam in aceeasi masura, napoli nu mai vorbesc, rednic la fel... adica eu chiar am ajuns sa cred ca la Craiova pur si simplu nu se vrea performanta... refuz sa cred ca toti antrenorii sunt prosti, buni sunt numai mitrita si cu staicu... ma dezgusta efectiv cand vad cata magarie este in jurul uneia dintre cele mai frumoase echipe din Romania... isi bat joc de numele echipei, de suporterii acestia care sincer nu cred ca merita asa o umilinta... nu pot sa iti explic cata umilinta suport de la prietenii dinamovisti si stelisti de prin cartier... ca exista si d-astia din pacate... efectiv nu am cu ce sa ii contrez, pentru ca un lucru bun la Craiova nu s-a mai intamplat de multi, multi ani...
spui ca locul 4 e bun... eu spun ca a fost doar o conjunctura favorabila... pentru ca foarte bine ne puteam clasa pe 8, diferenta fiind de 3 puncte intre aceste locuri daca imi aduc bine aminte...
d-asta am zis ca bine nu mai e de mult la Craiova... si apropos de acel loc 4, mi se parea un lucru bun daca ne clasam pe 5 la 3-4 puncte de primul loc... macar atunci stiam ca am avut forta sa ne batem cu echipele din bucuresti... asa, ca sa ma clasez pe locul 4 la 15 puncte distanta de locul 3 si la 5 puncte de locul 10, nu ma incalzeste cu absolut nimic...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 28 Sep 2004, 15:07

WhiteBlue4Ever scrie:vietnam, bluelions... voi chiar vorbiti serios cand spuneti ca sperati intr-o victorie?... pronosticul meu... de la 3 in sus luam... ca noi asa avem norma... cu parere de rau, dar nu vad cum am putea bate... sa dea Dumnezeu sa ma insel !!!
Pai nu stii ca speranta moare ultima? Si sper sa te inseli si macar odata sa avem si noi dreptate ca pina acum, ca si ady, numai in balarii daduram pronosticand numai victorii ....odata si odata tot o nimerim si noi.
Si in plus echipa este una atit de ... cum naiba sa-i spun...imprevizibila incat orice se poate intimpla, de la o infrangere rusinoasa la 4-5 goluri diferenta pina la o victorie rasunatoare. Oricum meciul va fi pe viata si pe moarte si sper sa vedem un meci in care fazele de poarta sa nu lipseasca . Nu vreau sa vad nici Brasovul nici Craiova aparandu-se cu 11 oameni in careu cum au facut cei de la Bacau. Ala nu-i fotbal este turca ...
Oricum Craiova am vazut ca in deplasare joaca altceva decat acasa. .. hmm.. jucatorii ar trebui sa intre in pamint de rusine ca au reusit sa joace acasa ( cu toate ca a plouat) cu citiva suporteri in tribune. Asta este cel mai grav semnal de alarma pe care-l puteau primii baietii nostrii. Deci acum este cazul sa lase prostiile deoparte si sa joace fotbal. Presimt un meci bun a lui Lutu ( doar a plecat Rednic nu?). Exista si posibilitatea ca Ruby sa joace cum nu a mai facut-o pina acum pentru as pastra locul in echipa.
O nebuloasa este Njock care a inceput si el sa si-o ia in cap ... totusi sper sa faca un joc bun. in plus cred ca reintra Moti in aparare impreuna cu Douda. Plesan nu cred ca va face un joc bun el abia asteptand sa plece odata. Astept declaratiile lui din primavara cum ca la Craiova a trait cel mai mare cosmar al sau. :( Sper sa intre si Frunza, Buhusi , Bundea , Stoianof si toti cei care vor sa joace si sa confirme ca sunt jucatori de calitate.
Deci de ce sa nu sper, nu-mi place sa ma gindesc pina in ziua meciului doar la cite goluri vom primii. Mai bine gindesc pozitiv si astfel cistig citeva zile de speranta ..... prefer asta decat nervi si mihnire

A si cu plecarea lui Rednic sper sa nu mai vad postari ale lui Edmond in care orice se intimpla ii arunca sageti lui Rednic :)( E si asta un lucru bun....si in postarea de sus ai perfecta dreptate si sunt de acord cu tine. Din pacate nu putem face nimic... inca..

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 28 Sep 2004, 15:20

Vietnam scrie:hmm.. jucatorii ar trebui sa intre in pamint de rusine ca au reusit sa joace acasa ( cu toate ca a plouat) cu citiva suporteri in tribune. Asta este cel mai grav semnal de alarma pe care-l puteau primii baietii nostrii.
pai nu vezi ca "baietii nostrii" in loc sa "intre in pamant de rusine" ei cer bani, sunt nemultumiti... ca au rezultate foarte bune... njock ala pleaca din cantonament cand are chef si cand nu are si nimeni nu ii face nimic... penibil
Vietnam scrie:Deci de ce sa nu sper, nu-mi place sa ma gindesc pina in ziua meciului doar la cite goluri vom primii. Mai bine gindesc pozitiv si astfel cistig citeva zile de speranta ..... prefer asta decat nervi si mihnire
pai Vietnam asa am sperat si la steaua si nu am luat decat 5 goluri... asa am sperat si la sportul asa am sperat si la national... nu mai am cum sa ma gandesc pozitiv, atata timp cat pe noi ne umileste orice echipa la care ne ducem...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

rusu mihai
junior
junior
Mesaje: 35
Membru din: 21 Sep 2004, 13:39

Mesaj de rusu mihai » 28 Sep 2004, 15:29

Imi amintesc ca , cmpionatul trecut am revenit de la 2-0 si am castigat cu 3-2 la ei acasa si imi mai amintesc de inca alte victorii :lol: deci cam suntem nasii lor la ei acasa , nu vad de ce s-a r schimba acest lucru :)(
sper sa ma pot bucura in sfirsit de o victorie in deplasare
javrele da semne ca-s revin e timpul sa revenim si noi
ANTI-MITICI! :eek:
O inima ALB-ALBASTRA intre moldoveni

Închis