FC BRASOV - U CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum credeti ca se va termina meciul din aceasta saptamana ?

Poll ended at 02 Oct 2004, 08:52

Castiga Craiova ?
14
52%
Meci egal
5
19%
Castiga echipa din Brasov ?
8
30%
 
Total votes: 27

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 03 Oct 2004, 21:31

Este adevarat ca in ultima perioada Guso a avut cel putin doua goluri care i se pot imputa in mod direct ... dar un portar este mare cand are si o aparare puternica in fata...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 03 Oct 2004, 21:54

dintr-o simpla constatare voi o luati ca un lucru general. eu m-am referit strict la acea faza si atat am zis : ca un portar nu are voie sa ia gol cu capul din careul mic, apararea nu are nici o vina, careul mic este al portarului

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 03 Oct 2004, 22:07

WhiteBlue4Ever scrie:
ai prins si tu ideea de la edmond cu cititul mesajelor doar pe jumate... ce sa-ti spun... ce ai impresia ca citesc prin randuri sau ce? si cand dau citate, dau si eu la 1-2 randuri ca doar n-o sa dau la un mesaj de 40 de randuri... dau citat doar la respectiva idee... sau la tine tot mesajul e o singura idee? n-ai voie sa spui mai multe lucruri intr-un singur mesaj?

tu ce pricepi din mesajul de mai sus? ala al tau... nu ca Guso "ezita la centrari"? sau visez eu... stau sa ma tiganesc cu tine aici ca nu esti in stare sa-ti urmaresti mesajele... hai ca deja m-am saturat... i-auzi ca mesajul meu n-avea sens... pai citeste-ti de 7 ori mesajele inainte si dup-aia spune ca n-au sens mesajele mele...
mda... se pare ca tu esti inteleptul forumului... WhiteBlue4Ever , daca nu am mai polemizat cu tine este doar pentru ca am considerat ca nu are rost , nu pentru ca ti-as fi dat dreptate.... tu ai niste idei preconcepute peste care nu poti trece , ce rost are sa discutam...

Si acum , introduci ( asa , finut si pe departe !) in ecuatie ca victoria s-a obtinut doar pentru ca jucatorii au vrut sa joace pe cand Rednic a dat-o in bara doar pentru ca aia nu au vrut si l-au sabotat... Stiu ca este greu sa recunosti meritele lui Badea , mai ales dupa ce nu l-ai prea avut la inima..... insa actualul antrenor are principalul merit in obtinerea victoriei ... a gandit foarte bine partida ..a jucat un fel de 3 - 4- 2- 1 , a deschis jocul pe extreme si l-a facut astfel pe Njock sa respire , lasandu-i spatiu de manevra... a avut un curaj nebun sa joace ( in deplasare , in primul lui meci ) cu trei fundasi extrem de tineri ( cred ca 21 de ani ar fi media )... l-a trecut pe murgan la mijloc acolo unde se simte mult mai bine decat in aparare... plus ca la mijloc s-a jucat simplu , dintr-o singura atingere , perpendicular pe poarta...nu plimband la infinit mingea , de-a latul terenului ca pana cu putin timp in urma.... Badea a avut curaj..a riscat si a castigat!

pompieru
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 11 Mar 2004, 17:03

Mesaj de pompieru » 03 Oct 2004, 22:19

eu sunt si acuma facut pamant ca nu reusii sa vad macar 1 min din meci in direct. se pare ca in bucuresti nu ai unde sa vezi Telesport... poate doar la ei la sediu. mai plecai si plin de incredere de acasa, fugii la un taxi si nimic, nimic... ma tzinura de acasa din craiova la curent cu desfasurarea partidei. sper sa nu mia avem nici un meci transmis de Telesport. deja muream in fata calculatorului cand vazui 2-0 si eu nu vedeam meciul...


urmarii totusi stirile sportive. 30 de sec au spus de craiova. rusine lor... toate stirile fura cu steaua, mm stoica si ce-a zis nu stiu cine dupa nu stiu ce calificare. sunt de [cenzurat] toti.

felicitari pentru victorie si sa fie asta prima dintr-un lung sir...

:razz: :razz: :razz: :razz: bravo badea pentru cum a tratat acest meci si pentru schimbarea curajoasa... asa trebuie sa faca un antrenor mare, schimba ce nu merge, chiar daca nu a intrat de la inceputul meciului. personal nu am vazut meciul deci nu pot sa ma pronuntz despre cum au jucat sau cum a evoulat partida. sper sa nu se mai intample asta niciodata pentru ca mor draq de inima.
.signature - file not found
(c) Io Ltd 2001

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 03 Oct 2004, 22:31

Din pacate pentru tine ( si pentru noi! ) se pare ca acelasi post fantoma va trasmite si meciul de la Bistrita..
Last edited by EDMOND_ on 03 Oct 2004, 22:40, edited 1 time in total.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 03 Oct 2004, 22:34

las ca la Bistrita voi fi eu corespondent special :)( si unul dintre voi raspandacul.. sper sa avem aceeasi evolutie ca azi :))

Adrian

Mesaj de Adrian » 03 Oct 2004, 22:38

Gonzo+Adrian :razz:
Multumim! :-)
A transmis site-ul tata - www.craiova-maxima.com - pentru site-ul fiu - www.craiova-maxima.ro ! :-)
A fost frumos - he! he! Nici nu mai stiu de cand nu m-am mai bucurat asa la un meci!
Va invit la www.craiova-maxima.com sa cititi si cronica!
Salutari tuturor!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 03 Oct 2004, 23:37

EDMOND_ scrie:Din pacate pentru tine ( si pentru noi! ) se pare ca acelasi post fantoma va trasmite si meciul de la Bistrita..
Pai ce mai stati puneti mana pe pixuri si depuneti cererile la compania de cablu, daca nu vreti sa va relatez eu golurile de la Bistrita dar numai din doua-n doua :)( :)(

kelu
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 02 Aug 2004, 05:46

Mesaj de kelu » 04 Oct 2004, 00:12

acum ma uit la antena 1,si ioanitoaia spune ca antrenorul craiovei este neagoe!!si ca la acest meci ,neagoe a asezat echipa in teren!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 00:26

io turbez ca dupa ce n-am vazut meciul, si nici rezumatul de la stiri, acum nu-mi merge cablu si nu am sa vad rezumatul nici la recursul etapei :o: :o: :o: :o: :o:

acum vad ca am folosit cinci negatii intr-o fraza, asta da lucru negativ! :o:

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 04 Oct 2004, 00:44

EDMOND_ scrie:Din pacate pentru tine ( si pentru noi! ) se pare ca acelasi post fantoma va trasmite si meciul de la Bistrita..
Si sa vedetzi dracia dracului... ati vazut banda aia care apare la nationaltv, cum ca meciurile diviziei A se vor transmite in curand pe N24? Aia ce dreaq mai e, ca eu n-am nici N24 in grila... :-x (si eu am folosit 3 "dracii" in exprimare... :D )

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 00:51

Ia fiti atenti ce balarii scriu astia de la Gazeta de Sud in ziarul de azi :


La Brasov, alb-albastrii au cistigat prima partida in deplasare din acest sezon
Victorie cu gust amar
• Daniel BISTRICEANU

Meciul disputat ieri, pe stadionul „Silviu Ploiesteanu“ din Brasov, ne-a convins ca Pavel Badea este un mare antrenor, iar jucatorii Universitatii sint foarte inteligenti si talentati. Altfel nu ne explicam cum, la doar patru zile dupa ce Badea a preluat banca tehnica a echipei, alb-albastrii au inceput sa joace fotbal, desi in primele opt etape nu demonstrasera ca ar avea legatura cu acest sport. Sa nu stricam totusi bucuria primei victorii obtinute in deplasare in acest sezon de Stiinta scotind in evidenta caracterul duplicitar al unor oameni care se declara trup si suflet alaturi de Universitatea.
Revenind la meci, sa evidentiem ca elevii lui Gabi Stan au fost foarte nervosi si au jucat dur inca din debutul partidei. De altfel, Cocan a fost eliminat in minutul 12, dupa ce a vazut de doua ori cartonasul galben in urma unor faulturi nejustificate. Din pacate, dupa aceasta eliminare, arbitrul Deaconu a fost foarte tolerant cu fotbalistii gazda, care si-au exersat cunostintele de arte martiale pe spinarea oltenilor.
Universitatea a deschis scorul in minutul 18, prin Njock, atacantul camerunez preluind de linga B. Nicolae centrarea de pe dreapta a lui Frunza si sutind in vinclu din marginea careului mic. In minutul 25, Plesan a majorat scorul la 2-0, mijlocasul Craiovei executind impecabil o lovitura libera de la 20 de metri. Dupa acest gol, brasovenii au devenit mai periculosi in ofensiva, iar Surdu ('32) si B. Nicolae ('34) au irosit doua bune oportunitati de a marca.
Elevii lui Gabi Stan au iesit de la cabine hotariti sa schimbe soarta meciului si au redus din diferenta prin Surdu, care, nemarcat la sase metri, a fructificat cu capul o centrare a lui Sarmasan ('59). Gazdele si-au continuat asalturile spre poarta lui Guso, insa Bodea ('64) si Surdu ('75) nu au nimerit tinta din pozitii favorabile. Bomboana pe coliva brasovenilor a pus-o Njock, virful Universitatii finalizind cu un sut puternic de la 12 metri o combinatie rapida cu Bundea.
Din pacate, meciul de ieri
ne-a lasat totusi un gust amar, deoarece noul manager general al Universitatii se pare ca a inceput epurarile din lot, pe care le face intr-o maniera originala. Dorind sa scape de unul dintre oamenii adusi de Mircea Rednic, Badea
l-a trimis in teren, in minutul 55, pe Rubenilson si l-a schimbat dupa numai 22 de minute cu Borbely, desi atacantul brazilian evoluase bine pina in acel moment, implicindu-se in toate actiunile ofensive ale formatiei sale. Probabil ca Badea spera ca Rubenilson sa nu suporte umilinta la care este supus si sa plece de la echipa, scutindu-l astfel si pe Dinel Staicu de plata contractului. Speram totusi ca schimbarea lui Rubenilson a fost facuta numai din ratiuni tactice si nu din motive economice.




--------------------------------------------------------------------------------

Managerul Universitatii este foarte „modest“
„Imi dedic aceasta victorie“
(D.B.)

La conferinta de presa care a avut loc la sfirsitul meciului de la Brasov, managerul general al Universitatii, Pavel Badea, a tinut sa se felicite singur pentru rezultatul obtinut de echipa sa, insa a refuzat sa explice de ce l-a inlocuit pe Rubenilson. „Imi dedic aceasta victorie. Sper ca peste o luna sa va pot spune daca ne-am schimbat obiectivul in acest campionat sau nu. Nu va voi spune de ce l-am schimbat pe Rubenilson, dar cu siguranta el va trebui sa-mi dea o explicatie, pentru ca un jucator profesionist nu procedeaza asa“, a spus Badea.
La rindul sau, tehnicianul brasovenilor, Gabi Stan, a opinat ca Universitatea a cistigat cu ajutorul arbitrului Alexandru Deaconu. „Imi pare rau ca nu pot sa-l felicit pentru victorie pe Pavel Badea. Spun asta gindindu-ma ca, in prima repriza, a jucat FC Brasov cu Universitatea «Alexandru Deaconu». Maniera de arbitraj a centralului a fost clar in defavoarea echipei noastre. Avem culorile galben-negru si poate ca acest lucru ii sperie pe arbitri. In minutul 33, arbitrul nu a acordat penalti cind Surdu a fost faultat in careu“, a spus Stan.


Pai astia nici acu nu-s multumiti? daca nu acu atunci cand? daca nu aici atunci unde? pai astia sunt oamenii care vor raul echipei....spuneti-mi si mie ca eu sunt mai prost... ce vor astia? sa vina Rednic inapoi...maine imi iau un GUN SI VIN LA CRAIOVA SA-I CURAT PE TOTI, hai ca m-am enervat acu... :eek: :eek: :eek:

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 04 Oct 2004, 09:44

Sa-ti explic Gonzo...Gazeta de Sud este un ziar in general pro Steaua....
i se trage de la cei care i-au dat drumul pe piata si care sunt patroni din umbra ( clanul Paunestilor ).... asteapta sa mearga Craiova bine cateva etape la rand... ziaristii de acolo vor turba , le vor lua foc pixurile... ar fi cel mai negru cosmar pentru ei...vor inventa scandal dupa scandal....
Sa ne concentram asupra echipei si sa-i lasam sa turbeze.... te voi contacta mai tarziu prin telefon si mesaje private... poate aranjam o ambuscada ... ca stim anumite baruri pe unde umbla unii ziaristi de la cotidianul respectiv!!... :o:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 04 Oct 2004, 11:12

Gonzooooooooooooooo, Astral Telecom are sediul central in Cluj si acolo se trag toate sforile. Ei introduc in grila de programe numai ce vor muschii lor de ardeleni (sper sa nu fie unguri :bad: ). Asa ca fa tu o manifestatie acolo la ei la sediu sa bage draq Telesportul ala in grila si daca ii convingi sa bage si Oltenia TV e super. :lol:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Maximus

Mesaj de Maximus » 04 Oct 2004, 11:15

N-am vazut meciul dar se pare ca exista unanimitate in presa fata de arbitraj. In sensul ca a fost corect! Bine v-ati trezit baieti! Multumesc Edmond pentru stirile senzationale primite aseara prin sms ... in desert!!!

Închis