FC BRASOV - U CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum credeti ca se va termina meciul din aceasta saptamana ?

Poll ended at 02 Oct 2004, 08:52

Castiga Craiova ?
14
52%
Meci egal
5
19%
Castiga echipa din Brasov ?
8
30%
 
Total votes: 27

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 15:50

Vietnam scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:
in returul campionatului viitor :-)
:)) Da! Da! Da! si mincam bataie pentru ca majoritatea jucatorilor sunt la nationala si jucam cu rezervele!!!! :)(


Gonzo a scris:
"daca am fi construit prima data si dupa aia am fi daramat poate ca am fi fost departe acum..."

Aaaaa sper ca glumesti! Pai ce mama naibii, imi construiesc casa si dupa aia o darim????? Da ce, am bolinzit la cap ??!!!??
Corect ar fi ca in momentul in care ma pregatesc sa darim ceva, sa fiu sigur ca am cu ce sa inlocuiesc ce am darimat si sa am si mijloacele financiare sa fac treaba asta. ( de fapt cred ca asta ai vrut sa spui da ti-au luat-o destele inainte. Se mai intimpla!)
Oricum frumoasa ideea ta si alui Adrian cu transmiterea meciului "live", pentru "nevazatori" de Telesport!
:razz:
asa am vrut sa spun dar cateodata e greu sa te faci inteles prin intermediul a numai 33 de litere cat are alfabetul...

din pacate, "nevazatorii" de telesport cred ca vor trebui sa urmareasca la fel si partida de la Bistrita. Zvonerul voi fi eu, trebuie sa gasim si un raspandac... :)(
Last edited by Gonzo on 04 Oct 2004, 15:55, edited 1 time in total.

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 04 Oct 2004, 15:51

Dan Florea scrie: Trebuie sa-l sustinem pe Badea,atat timp cat are coloana vertebrala.
Ma scuzi sunt de acord cu tine pina la aceasta propozitie pe care sincer , in conditiile actuale, nu o inteleg! Ce vrei sa spui cu "atit timp cat are coloana vertebrala"? CUm nu cred ca te referi la un viitor posibil accident de masina, ar fi bine sa te explici putin. Eu consideram ca trebuie sa sustinem antrenorul si echipa in orice conditii. Ca unora nu le-a placut Rednic din cauza rezultatelor, asta este alta treaba, eu nu sunt de acord sa-l monitorizez pe Badea acum si sa-i vanez greselile...
Dar mai bine ai explica, daca vrei, la ce te-ai referit cand ai scris respectiva propozitie. Personal nu imi place ideea cu conditionarea! :-(

Gonzo tata uitasi comentariul! :)( Gata l-ai pus.
Vedem pina atunci care se ofera voluntar! Poate reusesc sa-mi iau cartela pentru dial up pina la data meciului :bad: si voi fii eu scriitor de meserie.
Apropo daca te intereseaza poti folosi "literele" chinezesti sunt cam 3000 parca :)(

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 04 Oct 2004, 17:22

White si nu mai stiu cum , imi este absolut indiferent ca esti anti sau pro Badea atat timp cat din randurile tele se vede clar parerea de rau ca Badea a castigat cu echipa jocul de la Brasov..... Eu contestam rezultatele , nu persoana.... Daca jucatorii vor sa joace doar cu Badea cum sustii tu asta este ...pe mine ma intereseaza rezultatele si sa jucam fotbal , daca se poate...... Daca Rednic nu a stiut sa-i faca sa joace asta este , atat a putut Rednic ( admit ca pentru ca nu s-a adaptat la conditiile de mediu de la Craiova! ) ... si daca nu putea mai mult vizavi de relatiile cu jucatorii ce sa facem cu el la Craiova.?... Insa trebuie sa fii orb sa nu vezi ca Badea a jucat un alt sistem , ca jucatorii au fost asezati altfel in teren si ca echipa a jucat mult mai direct pe poarta...... fata de anterioarele sapte etape cand se juca practic de-a latul terenului....
Este insa greu sa vezi lucrurile astea atat timp cat fiecare postare a ta imprastie venin la adresa lui Badea , a jucatorilor..etc... Pana una alta se pare ca eu sunt cel care a avut dreptate... si in ceea ce-l priveste pe Badea si in ceea ce-l priveste pe Rednic....
Curios insa , ca l-ai luat in primire pe Badea chiar de la primul meci , in timp ce Rednic a avut aproape sase luni la dispozitie.... lasa-l si pe Badea sa prinda macar pregatirea de iarna.... in ceea ce-l priveste in momentul in care voi considera ca a gresit eu il voi critica primul pe Badea... insa personal , ii voi acorda ragazul necesar pentru a avea timp sa-si puna in practica ideile ..... oricum s-a dus un sfert din actualul campionat...si nu Badea a ratat startul si a compromis un an care se anunta cel putin bun!

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 04 Oct 2004, 17:42

Lion scrie:
radu_c scrie:oare cate etape va lua Plesan??? cred ca o sa zica ca e recidivist :-( :-( :-( si nu prinde meciul cu Rapidul :o :o
Plesan va lua decat o etapa de suspendare deoarece a fost eliminat pt doua cartonase galbene...
...etapa de suspendare va fi de fapt, meciul din Cupa, nu-i asa? .... mai are timp de alt [r] pana la meciul cu rapid (doamne fereste!) :D

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 04 Oct 2004, 18:01

Vietnam scrie: Apropo daca te intereseaza poti folosi "literele" chinezesti sunt cam 3000 parca :)(
Vrei sa spui peste 10000 :)(

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 04 Oct 2004, 18:47

Dan Florea scrie:Trebuie sa-l sustinem pe Badea,atat timp cat are coloana vertebrala.
Pentru mine nu este o problema ca esti un simpatizant al lui Rednic.
Tu consideri ca atunci cand Rednic a declarat ca Badea nu l-a sprijinit niciodata iar a doua zi a spus ca isi cere scuze si ca de fapt Badea l-a sprijinit cu ce a putut, preferatul tau a dat dovada de "coloana vertebrala"?
Eu cred ca Badita ar trebui lasat macar pana in vara, in conditiile in care nu pune in primejdie locul in prima divizie a Stiintei. Asa cum a avut si Rednic sansa, ar merita si Badea sa faca macar pregatirea de iarna cu baietii.
Sunt sigur ca nu vor urma numai victorii dar orice antrenor ar merita timpul necesar sa-si puna ideile in practica. Inceputul este promitator.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Oct 2004, 20:08

aoleuuu edmond... mira-m-as sa nu fi priceput chiar nimic din ce am zis eu, dupa cum dai impresia... degeaba imi scri si imi motivezi prin 40 de randuri niste idei care mie nici nu-mi trec prin minte... nu stiu de pe unde le scoti... badea nu are absolut nici o legatura cu ceea ce am scris mai sus... nu il acuz de absolut nimic, nici n-as avea de ce sa il acuz in 4 zile, nu sunt anti-badea, chiar nu-mi dau seama de unde le scoti... badea, am spus, ramane un simbol al Craiovei, ca antrenor a demonstrat in acel tur de campionat ca merita totusi sa conduca echipa... ce mai vrei mai mult? sa-l pup in fata ta ca sa iti dai seama ca nu sunt anti-badea? eee, asta-i buna...

ti-am zis eu, asa ti se pare tie pt ca tu ai ramas cu acea idee de pe vremea lui mircea rednic... in conceptia ta nu puteam sa fim pro-rednic fara sa fim anti-badea...

eu atat am zis ca sunt povesti de adormit copiii astea cum ca badea a facut in 4 zile pregatire fizica, omogenitate, relatii de joc, etc, etc... legatura cu faptul ca eu "arunc venin spre badea" numai tu poti sa o vezi...

zici ca ii contest victoria lui badea... nu i-o contest dom`ne... pe mine efectiv ma amuza discutiile tale despre tactica si despre asezare in teren... cand se vede clar cand unii joaca si cand nu joaca...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

JustME

Mesaj de JustME » 04 Oct 2004, 21:09

a venit si randu` nostru sa castigam ... FORZZA CRAIOVA !

D10

Mesaj de D10 » 04 Oct 2004, 21:25

De aici se intelege ca se poate juca fotbal fara antrenor.
Jucatorii nu au vrut sa joace! Nu conteaza asezarea in teren, nu conteaza sistemul de joc si nici chiar primul 11. Daca vor, castiga daca nu, nu. Indiferent de tactica si strategie. Nu conteaza ca apararea e practic alta. Nu conteaza ca mijlocul e altul. Asta inseamna ca baietii pot fara antrenor.
Pastrand proportiile, eu zic ca la Stiinta s-a intamplat acelasi lucru cu Chelsea. Ranieri schimba la nesfarsit formula de joc. Nu incepea niciodata cu acelasi 11. A fost schimbat. Inteleg ca de fapt a fost lucrat. De Mutu, pe care el l-a adus la echipa.
Sa fim un pic rezonabili si sa nu ne mai acuzam jucatorii fara sa tinem cont de realitatea din teren...
Nu zic ca Badea a facut minuni, dar e clar ca a inteles ceva mai mult din jucatorii astia. Vom vedea pe parcurs, in orice caz.
Insa faptul ca astia de-abia acum au inceput sa joace, eu zic ca nu tine.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 21:33

D10 scrie:De aici se intelege ca se poate juca fotbal fara antrenor.
Jucatorii nu au vrut sa joace!
Insa faptul ca astia de-abia acum au inceput sa joace, eu zic ca nu tine.
D10, a fost o perioada de doua-trei etape in care nici jucatorii nu au vrut sa joace, asta s-a vazut din cosmos... vreau sa fi obiectiv... insa este clar ca Rednic a fost vinovat de rezultate 100%, cum si Badea e vinovat de rezultatul de sambata :)(

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Oct 2004, 21:54

gonzo te-am cam prins... daca si acum ma iei ca tu ai vrut sa spui altceva ma las de meserie :D... zici ca in 2-3 meciuri jucatorii n-au vrut sa joace dar pe de alta parte spui ca rednic e vinovat 100% de rezultate... nu prea se potrivesc... parerea mea...

asa deci si prin urmare unu` are puterea sa zica ca in vreo 3 meciuri am facut figuratie... :razz: atunci te intreb eu mai gonzo ma, pe tine cel care aproape ca ma faci stelist si dinamovist pe alt topic (apropos, asta imi mai lipsea) : cine a creat dom`ne tensiunea si atmosfera nu tocmai buna din sanul echipei? nu cumva jucatorii prin figuratia lor?... dupa prima etapa, cand s-a jucat fotbal, totul era ok, toti fericiti, prime de la rednic parca, etc, etc... au urmat niste meciuri cu farul sportul iasiul (cele 3 de care vb) care au stricat atmosfera din interiorul clubului... si prin urmare cine e de vina? rednic, nu? :)...

dar nu am absolut nimic cu jucatorii pentru ca sunt de parere ca autorul moral al acestor marlanii este tocmai dinel staicu...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

D10

Mesaj de D10 » 04 Oct 2004, 22:03

Nu cred in lucratura atata timp cat s-a jucat cu jucatori adusi de Rednic. Este ilogic.
Eu consider ca a jucat un sistem deficitar, dar a incercat sa joace modern. As fi vrut ca echipa sa fi putut juca ce voia Rednic. Dar am spus de atatea ori: n-avem aparare pt ce voia Rednic. Si m-a mirat pt ca, atunci cand a luat locul lui Napoli, a spus exact acest lucru: ca nu avem echipa de 4-4-2. Dupa campania de achizitii a spus ca acum poate juca chiar si 4-4-2, pt ca jucatorii achizitionati ii permit acest lucru. Deci, Rednic a jucat pe mana celor adusi, devreme ce a jucat in majoritatea meciurilor 4-4-2. La FC Arges parca am jucat 3-5-2 si s-a vazut ca a fost altceva.
Inca o data: In meciul cu National, echipa a fost disciplinata, s-a vazut clar ca respecta relatiile de joc dar s-a dovedit limitata pt sistemul dorit de Rednic.
Nu cred in "lucratura" dar a fost evidenta pierderea increderii jucatorilor in antrenor.
Inca ceva. Sper sa nu se debaraseze intr-un mod atat de marsav, precum se insinueaza, de Rubi. Totusi, Badea era presedinte cand l-am luat. Nu stiu daca putea sa se opuna, pt ca oricum a fost acuzat ca nu-si sprijina antrenorul, dar girand antrenorul automat a girat si jucatorii adusi.
Badea spune ca jucatorul are ceva explicatii de dat. Stie cineva la ce se refera?
Last edited by D10 on 04 Oct 2004, 22:05, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Oct 2004, 22:05

d10 stai tu linistit ca acei jucatori de care vorbesti, au fost folositi si inainte si n-au dat randamentul de acum... ca n-au fost folositi in toate meciurile, asta asa e... dar au jucat si ei si n-au facut nimic atunci...

la mine nu tine faza ca badea a facut minuni in 4 zile...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 22:12

White, tu esti pus azi sa-mi faci mie zile fripte ..:)( au fost doua-trei meciuri cand jucatorii nu au vrut sa joace, dupa care Rednic a fost demis de Mititelu....pana aici am fost pro Rednic, AI INTELES? acum cuntinui...dupa care Rednic a venit inapoi, ADUS DE BADEA, si nu a reusit sa faca nimic, sa puna echipa pe picioare, sa refaca atmosfera....si cred ca trebuia sa plece ca nu se mai putea asa... prin venirea lui Badea s-a demonstrat ca socul s-a produs si am castigat, asta a fost povestea mea..acum o astept pe a ta

D10

Mesaj de D10 » 04 Oct 2004, 22:12

Adica Murgan putea juca atacant, nu aparator cum l-a folosit Rednic, sau mijlocas cum l-a folosit Badea, ca oricum juca bine. Puteam juca 2-7-1, sau 5-2-3 si castigam. Asta inseamna exact ce am spus mai sus: ca nu avem nevoie de antrenor.
Am spus ca Badea nu a facut minuni- am jucat totusi cu o echipa codasa si am castigat in superioritate - dar cred ca Badea a inteles mai bine ce pot jucatorii.
Daca juca formula: Guso- Dobre, Daouda, Mutica (Murgan), Iordache. Buhus, Bundea, Plesan, Frunza, Rubi, Borbely, te credeam. Dar a jucat altceva. Chiar nu crezi ca e importanta formula de joc sau asezarea in teren a jucatorilor?
Eu zic ca Rednic era ablocat in idei cum era Ranieri la Chelsea.
Insa eu astept un raspuns la faza cu Rubi. Stie cineva ceva?

Închis