U CRAIOVA - POLI TIMISOARA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va cistiga meciul Universitatea-Poli ?

Bate Craiova! (normal...)
43
84%
meci egal.. ( ar fi culmea! )...
2
4%
castiga Timisoara ( imposibil ! )
6
12%
 
Total votes: 51

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

U CRAIOVA - POLI TIMISOARA

Mesaj de EDMOND_ » 05 Oct 2004, 14:54

Intre cele doua echipe si cele doua galerii a fost (si este !) o rivalitate frumosa , fiecare dintre ele ridicand in repetate randuri steagul de lupta impotriva burgheziei bucurestene ...Indiferent de locul pe care il ocupa in clasament amandoua echipele reprezinta inainte de toate o stare de spirit... Sa-i primim pe timisoreni cu prietenie si aplauze , asa cum ne-au primit si ei in frumosul oras de pe Bega. Sa-i primim cu paine si sare , sa ne intalnim eventual la o bere ( de Craiova , bineinteles! ) , dar atat!
Toate cele trei puncte trebuie sa ramana la Craiova. Echipa lui Badea ( si a tuturor oltenilor! ) are nevoie mai mult decat oricand de o victorie si de un joc frumos. In afara faptului ca am urca probabil in prima jumatate a clasamentului , cele trei puncte vor genera o alta stare de spirit , o alta mentalitate! A doua victorie consecutiva ne-ar face sa visam din nou frumos si sa asteptam cu speranta meciurile care vor urma , chiar daca un gand de razbunare creste in sufletul nostru ..se apropie meciul cu Dinamo! Badita , inimile noastre sunt langa tine! Avem incredere in voi , fotbalisti si antrenori si stim ca veti face totul pentru a trai o seara frumoasa! Bine ai venit Timisoara! Victorie , Craiova! :razz: :razz:

Bornwild

Frumos

Mesaj de Bornwild » 05 Oct 2004, 16:34

Intr-adevar o frumoasa avancronica a meciului EDMOND :razz: .Vom bate si vom visa din nou frumos,nu avem alta varianta.Haideti baieti sa incepem urcusul :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 05 Oct 2004, 17:25

va fi o victorie frumoasa, aceta este pronosticul meu, si asa ne vom incalzi pt Dinamo

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 05 Oct 2004, 19:04

Batem doar sa nu ne dam cu stangu-n dreptu

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 05 Oct 2004, 20:59

In meciu asta nu avem voie sa-i iertam pe timisoreni, trebuie sa le aministram o corectie atat in tribune cat si pe teren. Ei se cred superiori tuturor in Romania, ar fi cazul sa primeasca o replica in acest meci. Timisoara are multe de invatat de la publicul oltean si de la echipa Stiintei. Acesta va fi un prilej perfect sa o faca. Cred ca vom bate cu 3-0. Goluri NJock (e in forma baiatu :)( ), Bundea si Frunza! :))
CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!! :razz: :razz: :razz:

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 05 Oct 2004, 21:07

ady_azzuro scrie: Ei se cred superiori tuturor in Romania, ar fi cazul sa primeasca o replica in acest meci.
Nu numai in Romania ci in intreaga lume, nu stiti expresia lor? "Banatu-i fruncea"... Eh, o sa le demonstram noi ca daca Banatu-i fruncea, atunci Oltenia e creierul din spatele "fruncii" si ca fara olteni viata pe pamantul asta ar fi mai mult decat plictisitoare:) Dar de primit bine trebuie sa ii primiti bine, cu paine si sare, cu un pahar de zaibar de la Bailesti, si cu o caruta cu goluri, care de care mai frumoase:)

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 05 Oct 2004, 21:12

adi_mn scrie:Dar de primit bine trebuie sa ii primiti bine, cu paine si sare, cu un pahar de zaibar de la Bailesti, si cu o caruta cu goluri, care de care mai frumoase:)
Noi, spre deosebire de ei...civilizatii Romaniei nu o sa le spargem masinile si autocarele care se vor deplasa in Banie. Cu paine si sare este primita doar nationala, ei sunt doar o echipa slaba care nu cred ca va rezista anul asta in A. Caruta de goluri le-o dam sigur ca suntem in forma. :cool:

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 05 Oct 2004, 21:14

si eu sunt de acord cu voi, ar trebui sa-i primim la fel de bine cum ne-au primit si ei: ne-au dat gol in min 1 :)(

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 05 Oct 2004, 21:16

Dar de ce doar nationala? Politetea si obiceiurile stravechi spun sa iti primesti toti oaspetii asa :)( Acu', daca painea o fi veche de trei zile iar sarea din aia amara, asta e alta mancare de peste :)(
Last edited by adi_mn on 05 Oct 2004, 21:48, edited 1 time in total.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 05 Oct 2004, 21:44

Sa nu fim rai inutil! La Timisoara am fost peste o mie de suporteri si am fost primiti foarte bine! Chiar unii utilizatori ai forumului au stat ore intregi la o terasa in centrul orasului cantand cantecele Craiovei si purtand culorile Universitatii... Repet , am fost excelent primiti!

JustME

Mesaj de JustME » 05 Oct 2004, 21:44

castigam sigur ... ar fi si pacat sa nu incepem sa urcam in clasament !!!

Lion20
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 04 Feb 2004, 16:22

Mesaj de Lion20 » 05 Oct 2004, 21:53

daca nici de data asta nu batem pe poli...atunci cand ca anu asta retrogradeaza si nu-i mai prindem prin A! cat despre urcus nu poate fi vorba decat de vreo 2 locuri maxim...cred! mie imi este teama de un singur lucru...lipsa spectaorilor la meciul cu poli!
FORZA INTER....!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 05 Oct 2004, 22:10

Lion , doua locuri este bine... de pe zece pe opt! Deci , in prima jumatate a clasamentului...

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 05 Oct 2004, 22:12

ma intreb cine o fi fost Gica Contra in sondaj si o fi votat "Castiga Timisoara"!!!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 05 Oct 2004, 22:16

Timisorenii pe site-ul lor sunt pesimisti ,,, nu spera la victorie , ci la evitarea unei "catastrofe".....

Închis