U Craiova - Rapid

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu rapidistii?

Poll ended at 30 Oct 2004, 15:18

Batem
23
59%
Egal
6
15%
Pierdem
10
26%
 
Total votes: 39

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 30 Oct 2004, 23:50

bogdan-m scrie:...O mare pierdere pentru meciul cu dinamo este Plesan, care in mod normal, daca nu a fost nimic, nu ar trebui suspendat, dar la dreptatea din Romania va lua min. 2 etape. Pacat, mi-a placut mult daruirea lui Plesan. Pe langa toate mingiile "filtrate" de el sau suturile pe poarta, ajunsese sa bata inclusiv auturile. Asta inseamna ca si-a dorit mult sa arate ca este un fotbalist bun.
Pai, chiar daca va fi considerat recidivist si ia 2 etape de suspendare, Plesan va intra chiar in meciul cu dinamo...
Etapa 13 (06.11.2004) Apulum - "U"Craiova (asta ar fi prima etp.de susp.)
Cupa Romaniei - tur(10.11.2004) (eventual, a doua etp.de susp.)
Etapa 14 (20.11.2004) "U"Craiova - dinamo (bun de joc)
Cupa Romaniei - retur (01.12.2004)

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 30 Oct 2004, 23:52

Las ca au grija astia sa-i dea 3 etape! :o:

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 30 Oct 2004, 23:53

ady_azzuro scrie:Las ca au grija astia sa-i dea 3 etape! :o:
Daca va fi asa, atunci :-x ptr.cei care vor decide asta

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 30 Oct 2004, 23:55

Ultrase_20 , erau niste bannere Pro Staicu si Pro Badea.. Pe unul cred ca scria.."Staicu , nu te lua dupa toti nebunii....." Pe cel cu Badea nu am apucat sa vad pentru ca cei din PELUZA SUD au venit si le-au rupt..Probabil doar ei au dreptul la bannere.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 31 Oct 2004, 00:00

Multam endmon...nam vazut ce scrie pe ele..decat incidentu...ce sa zic..NISTE DERBEDEI...habar nau ce inseamna ULTRAS....da cam asa este.. ar cam trebuii si badea sa iese la o bere...sau eu stiu...sa dea de un gratar..... :bad:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 31 Oct 2004, 00:08

EDMOND_ scrie:Ultrase_20 , erau niste bannere Pro Staicu si Pro Badea.. Pe unul cred ca scria.."Staicu , nu te lua dupa toti nebunii....." Pe cel cu Badea nu am apucat sa vad pentru ca cei din PELUZA SUD au venit si le-au rupt..Probabil doar ei au dreptul la bannere.
Edmond_ cred ca au dreptul si altii la bannere, dar cand este vorba de Staicu sau Badea trebuie sa fie contra nu pro. Pro se poate scrie doar ceva de genul bannerului care l-am vazut la meciul cu Bacaul : "Un profesionist adevarat, nu poate fi contestat, M..... R.....". Mi-a placut foarte mult chestia cu "nu poate fi contestat", mai ales ca rezultate aveau adversarele noaste in meciurile cu Craiova.
Dar trecutul este trecut si revenind la prezent, eu cred ca cea mai mare realizare este cea de moral. Altfel mergi la Alba dupa ce ai batut Rapidul. Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca cei 25% de pe forum care au mizat pe victoria Rapidului ar fi avut dreptate...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 31 Oct 2004, 00:12

In prima repriza am stat cu "pompieru" la PELUZA SUD . Comportarea galeriei a fost mult sub comportarea echipei... vreau sa spun ca cel putin jumatate din timp au fost ocupati cu treburi organizatorice ..au afisat niste bannere pe care nu am vazut prea bine ce scria.... ceva de retrogradare ..de Staicu.. Badea ..nu stiu prea bine..pe urma au discutat indelung ce sa strige..Pot spune ca au fost multe momente in care tonul l-a dat tribuna doua. Galeria organizata a avut si momente bune , dar putine. In repriza doua nu mai stiu , pentru ca m-am mutat la poarta rapidistilor , in apropierea galeriei lor...

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 31 Oct 2004, 00:17

minudoru sa-ti traiasca baietelul si peste citiva ani sa-l vedem cum da goluri pentru STIINTA :lol:
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

Chip
junior
junior
Mesaje: 46
Membru din: 04 Sep 2003, 07:33

Mesaj de Chip » 31 Oct 2004, 00:17

in a doua repriza peluza sud s-a golit. toti am plecat la cea din nord.
Eu unul, si un grup destul de mic am strigat intr-una si de acolo (jos langa tunelul cel mare).
Totusi, fata de ultimele meciuri galeria a s-a prezentat bine.
Mie nu mi-e frica de munca - pentru ca stiu sa ma feresc de ea.
http://www.stiinta-wallpaper.dap.ro

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 31 Oct 2004, 00:37

Am scris aici ca nu imi este frica de retrogradare pentru ca suntem fara probleme peste Iasi, Timisoara , Brasov, Alba Iulia , Arges , Bacau , Otelul... am fost contrat de Gonzo care s-a straduit sa ma faca sa cred ca suntem mai slabi si decat Iasi....
Uite ca Timisoara , Brasov , Iasi Alba sunt sub noi in clasament .. iae celelalte trei destul de aproape.... Pot pune si un pariu ca vom fi inaintea lor la sfarsitul campionatului.

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 31 Oct 2004, 00:37

frozen scrie:am inteles ca rapidistii au fost batuti ca au aruncat cu pietre in mascati dupa ce le-a fost confiscat un banner deocheat
mda , si ei se plang ... iar unii au chiar tupeu (nu stiu sa piarda):
http://www.forzarapid.ro/forum/viewtopi ... 0189#60189


iar un bun "amic" de-al nostru din oradea chiar ne desfiinteaza verbal :bad:

Lion
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 11 Sep 2003, 22:46

Mesaj de Lion » 31 Oct 2004, 00:44

Felicitari tuturor persoanelor ce s-au implicat pentru obtinerea acestei victorii.
Cred ca a fost cea mai importanta partida a sezonului si ma bucur ca am castigat-o.
Sper ca Badea sa ramana antrenorul echipei in continuare iar in iarna sa promoveze numai jucatori tineri(craioveni) in lot...
FORZZA STIINTA

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 31 Oct 2004, 00:51

EDMOND pun pariu pe o lada de bere ca terminam in primii 5 !!!!
[ campionatul nu turul ]
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 31 Oct 2004, 01:05

JUVETE scrie:EDMOND pun pariu pe o lada de bere ca terminam in primii 5 !!!!
[ campionatul nu turul ]
tin eu pariul.. daca terninam in primii 5 va fi o placere sa-ti dau berea

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 31 Oct 2004, 01:08

Gonzo nu berea .......LADA de bere !!!!, pune-o la rece ca ai s-o pierzi sigur.
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

Închis