U Craiova - Rapid

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu rapidistii?

Poll ended at 30 Oct 2004, 15:18

Batem
23
59%
Egal
6
15%
Pierdem
10
26%
 
Total votes: 39

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 31 Oct 2004, 01:20

gonzo scrie:
JUVETE scrie:EDMOND pun pariu pe o lada de bere ca terminam in primii 5 !!!!
[ campionatul nu turul ]
tin eu pariul.. daca terninam in primii 5 va fi o placere sa-ti dau berea
gonzo... iar faci pariuri ? :D

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 31 Oct 2004, 01:26

cand e in avantajul echipei imi face placere sa pierd :)(

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 31 Oct 2004, 10:06

Bravo echipei. Mi-a placut determinarea care a lipsit pana acum . Asa trebuie jucat cu presing si presiune pe adversar . Bravo lui Badita pentru schimbari si vreau sa ii transmit sprijinul meu si sa nu mai aplece urechea la toti tampiti care nu stiu fotbal si ii cer demisia. Demisia o ceri cand echipa nu joaca nu ca ai tu chef sa schimbi antrenorul . Apoi daca am avut rabdare cu Rednic de ce cu Badita nu am avea rabdare in plus ca au aparut si rezultate totusi . NU ? Tineti-o tot asa ca e bine . Felicitari penru victorie si astept un joc bun cu Apulum si bineinteles victoria . :razz:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 31 Oct 2004, 10:28

alb_albastru scrie:Bravo echipei. Mi-a placut determinarea care a lipsit pana acum . Asa trebuie jucat cu presing si presiune pe adversar . Bravo lui Badita pentru schimbari si vreau sa ii transmit sprijinul meu si sa nu mai aplece urechea la toti tampiti care nu stiu fotbal si ii cer demisia. Demisia o ceri cand echipa nu joaca nu ca ai tu chef sa schimbi antrenorul . Apoi daca am avut rabdare cu Rednic de ce cu Badita nu am avea rabdare in plus ca au aparut si rezultate totusi . NU ? Tineti-o tot asa ca e bine . Felicitari penru victorie si astept un joc bun cu Apulum si bineinteles victoria . :razz:
O chestie pe care am mai spus-o pana acum. Din pacate Badea este sprijinit de unii pe forum si injurat pe stadion.
Daca vrea sa faca cineva ceva efectiv util, ar trebui sa-i scandeze numele pe stadion, sau sa puna un banner pro-Badea, asta daca nu ii este frica de o eventuala bataie pe care poate sa o ia de la "galerie".
S-a ajuns intr-o situatie penibila, in care iti sunt rupte bannerele sau iei bataie de la galerie in cazul in care vrei sa-ti susti antrenorul sau patronul. Oare pana unde se va ajunge?

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 31 Oct 2004, 12:14

Tziganii se plang de cum au fost tratati in Banie... nu stiu ce a fost iesit din comun fata de viata lor de zi cu zi... nu a fost asa de cald cum e la ei in canal? apropo e unu dr. giulestean care cica sta prin craiova, nu stiti in ce canal? ca vreau sa-l ajut cu niste mancare si haine vechi... :)(
http://www.forzarapid.ro/forum/viewtopi ... 0189#60189

Derby dinamo-RAPID
[ Du-te la pagina: 1, 2 ] 18 RApiDEL 261 Vin 10 08, 2004 11:18 am
Sheptaru

astia sunt chair penibili, la asa meci ei au postat o pagina si jumatate... noi am postat vreo 15 pagini la meciul cu Dinamo 2, la meciul cu Dinamo nici nu vreau sa ma gandesc ce-o sa fie.... :o

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 31 Oct 2004, 12:48

gonzo, atentie la regulament :!:

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 31 Oct 2004, 13:00

scuze, dar la cum vb ei de noi, ale mele sunt vorbe dulci... ei ne injura fara nici un fel de cenzura la ei pe forum.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 31 Oct 2004, 13:04

gonzo scrie:scuze, dar la cum vb ei de noi, ale mele sunt vorbe dulci... ei ne injura fara nici un fel de cenzura la ei pe forum.

Am vazut asta :-) dar vrei sa ne coboram la nivelul lor subteran cum l-ai apreciat mai sus :?:

Cel mai bine vorbeste rezultatul meciului si asta trebuie sa fie raspunsul nostru :cool:
Last edited by DoRyN on 31 Oct 2004, 13:25, edited 1 time in total.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 31 Oct 2004, 13:23

apropo de limbaj, trebuie remarcat moderatorul forumului rapidist... cred ca citarea acelui mesaj ar duce la stergerea contului meu de pe acest forum :)(

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 31 Oct 2004, 14:26

gonzo , nu-ti face probleme , astia care fac reclama la ciocolata, au incercat sa faca scandal si pe forumul tm. .. dar se pare ca ,hiar vor ramane "singuri impotriva tuturor" prin mentalitatea pe care o au!
"ultrasii" aia de 2 lei isi asociaza imaginea cu adevaratii rapidisti din "Liga Aristocratica" ... dar sunt penibili.
In ceea ce priveste moderatorii cu limbajul lor vulgar, ma uimesti, tu nu stiai ca cine injura mai tare ajunge sef acolo ?:D

vergu
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 26 Ian 2004, 16:38

Mesaj de vergu » 31 Oct 2004, 14:35

Am citit si eu printre randuri pe forumul lor. Doamne ce terminati pot exista pe pamantul asta. Ne fac tarani, prazari, ca purtam pantofi de lac :D ...offf ...si cata foame e in giulestiul ala! idem Rahova si Ferentari ...cartiere care sunt preponderent populate de rapidisti.

radu_c

Mesaj de radu_c » 31 Oct 2004, 14:59

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: pt echipa
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: pt Badita

"Cuvintele lui Stancu au fost intarite de suporterii craioveni, care, pe site-ul craiova-maxima.ro, promit rapidistilor o partida incinsa. "Avem de luat o revansa in fata familiei Lucescu, familie ce considera nu de mult timp ca 40.000 de olteni vin la stadion sa ii vada pe ei, acum echipa trebuie sa demonstreze ca oamenii vin la stadion sa vada cel putin patru goluri in poarta Rapidului. O alta revansa este cea a galeriei ce trebuie sa le demonstreze "celor care traiesc prin canale" ca mai au multe de invatat pentru a forma o galerie ca a noastra", a scris Gonzo".
sursa: Adevarul ,sambata 30 octombrie :)( :)( :)(

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 31 Oct 2004, 16:04

Mi se pare mie sau Stiinta a castigat doar in meciurile in care Plesan a fost eliminat [r] !?
-

kelu
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 02 Aug 2004, 05:46

Mesaj de kelu » 31 Oct 2004, 16:38

dupa ce am facut un tur pe site-u rapidist ,am avut nevoie de o mica pauza sa meditez de ce vor astia sa ne ia in U.E. . Din pacate motivele sunt pur economice si nici decum culturale.:D

Din pacate foarte multi nu inteleg faptul ca doar in Romania prin "ultras" se intelege bataie. Fenomenul "ultras" a plecat ca o revolta impotriva societatii si a sistemului.Din pacate s-a stins cu schimbul de generatie si a incaput pe mana celor care nu reusesc sa isi faca o identitate a lor si sa evolueze in mai bine.Drept urma,exact ca in epoca de piatra,ei se aduna in jurul celui mai tare sau cu cel mai bun "papagal" si constituie o haita care nu stie decat bataie. Inclusiv la meciurile nationalei,exemplu de la Praga este concludent.Vina este a statului roman care le permite sa iasa din tzara si sa ne faca de rusine.De fapt cred ca Europa s-a obisnuit cu "balcanismul " nostru.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 31 Oct 2004, 17:20

Mie mi-a placut ardorarea cu care au jucat in meiul asta si cred ca ar fi cazul ca suporterii sa-l lase in pace pe badea, a dovedit ca stie fotbal si ca tine la echipa. A mai gresit si el, cine nu greseste dar acum chiar ca se exagereaza.
Foarte interesanta miscarea lui Buhus pe stanga , ar putea fi o solutie ca tot nu prea avem oameni pe stanga.
Cred ca pe M.Ilie l-a bagat ca sa-i sa fixeze doi fundasi centrali de la rapidisti , altfel nu vad de ce n-a inceput cu Frunza. Asa as vrea sa joace echipa, ca in repriza a doua cu rapidul. Deci se poate daca vor
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis