Apulum - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Alba-Iulia?

Poll ended at 06 Noi 2004, 22:47

Victorie
37
82%
Remiza
6
13%
Infrangere
2
4%
 
Total votes: 45

Avatar utilizator
cox
membru
membru
Mesaje: 238
Membru din: 02 Sep 2004, 13:29

Mesaj de cox » 08 Noi 2004, 12:25

Ultrase_20 scrie:
LASA_NE LASA_NE ....cand am batit rapid toti erati multumiti de badea...
Care "toti"?
mititelu Imagine nețoiu

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 08 Noi 2004, 12:26

caesar scrie: Mi-a placut mult de Buhus in prima repr. baiatu asta cred ca o sa ajunga departe...pacat ca in repr. 2 a disparut din joc.
Buhusi sta in Craiova langa blocul meu si dupa meciul cu Timisoara nu a iesit din casa doua sau trei zile... e un baiat cuminte, serios si de caracter lucruri care la multi jucatori din lotul actual lipsesc.
am stat de vorba cu un jucator de la Jiul si a avut numai cuvinte de lauda la adresa lui... sper sa mai avem si altii ca el.

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 08 Noi 2004, 12:27

Ultrase_20 scrie:
Sava scrie:Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! :eek: :eek:


treabuie sa fii mare antrenor sa-l scoti pe Frunza la pauza si sa-l lasi in teren pe Vigariu


Felicitari Badea!!!!! :-x :-x

LASA_NE LASA_NE ....cand am batit rapid toti erati multumiti de badea...


bey, vorbiti bey in numele vostru
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

radu_c

Mesaj de radu_c » 08 Noi 2004, 12:28

normal ca era tot vina lui Badea pt ca asa e normal cand echipa pierde... dar una e sa pierzi ca o divizionara C jucand turca si alta e sa pierzi ca o echipa mare... infrangerea tot infrangere este, dar macar lasi o impresie buna pe unde joci.. asa am ajuns sa acceptam compatimirea lor.
stiu si asta cred si eu....credeam ca stie si Badita asta dar repet cred ca a vrut neaparat 1 punct ca sa mai iasa din presiune

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 08 Noi 2004, 12:31

Ultrase_20 gresesti! Sava nu scrie decat la rezultate defavorabile. Dupa meciul cu Rapidul s-a abtinut. Acum i s-a dat din nou "apa la moara".
De la a recunoaste niste greseli ale antrenorului pana a striga la nesfarsit "Badea lasa-ne!" si "Demisia!" este cale lunga.
Contestatarilor lui Badea as vrea sa le reamintesc ca echipa sub conducerea lui Badea este la 0 la "adevar" desi a avut meci acasa cu locul 3 (Rapid). Daca Badea este cel mai slab antrenor din divizia A, cum spune Dan Florea, ce se poate spune de Rednic care a adus echipa la -5 la "adevar" fara sa joace acasa cu nici una din echipele bucurestene?
Si Badea mai greseste, dar ar trebui sa aiba timpul de a alcatui un lot dupa principiile lui.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 08 Noi 2004, 12:42

Bodgane, tu nu stii ca Dan Florea e Mircea Rednic? :)( Normal ca el asa crede... dupa parerea lui numai el e bun, iar restul sunt slabi.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Iubirea de Stiinta nu-ti scuteste incompententa Domnule

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 08 Noi 2004, 13:33

Dan Florea scrie:4.Rednic ,pentru ca nu trebuia sa anunte obiectivele clubului ,de genul "chiar castigarea campionatuli"atat timp cat nu cunostea valoarea echipei(trebuia sa astepte 5-6 etape)
Dan pai ce sa ma astepte dom`ne? cand el vede ca echipa joaca in turneul ala, batem pe ferencvaros, campioana ungariei si in general rezultate bune, as putea spune chiar nesperate (cu exceptia acelui 1-5 care venea dupa 2 jocuri cu amatori, e explicabil), iar la cateva saptamani valoarea le scade incredibil... pai cand a spus ca vrea campionatul s-a bazat pe jocul si rezultatele din austria... unde le-a disparut apoi valoarea in campionat, ramane sa ne spuna gonzo ca vad ca el il tot umfla pe badea... i-auzi acum am pierdut "in stil de echipa mare".... m-a pufnit si rasul cand ti-am citit mesajul... cu rednic pierdeam ca o divizionara c si cu badea pierdem in stil de mare echipa... Doamneeeeeee !!!!!!

iti spun eu de unde confuzia asta a ta... acum juctorii mai si joaca fotbal, fata de trecutul recent...

saltceva... despre moti... pai din cauza lui pierdeam si meciul cu rapidul... daca nu gresea salomir in favoarea noastra... nu e in stare sa faca o preluare... alearga asa speriat parca il fugareste cineva cu cutitul pe la spate... urmareste-i si tu o data fiecare faza intr-un meci... nu stie cu mingea... iar ca fundas iti mai trebuie un stop, o preluare... nu numai sa bubui mingea in fata... el atat stie sa faca...
zici de dobre ca a fost inexistent... nu-mi dau seama ce meci ai vazut tu... asta a fost din putinii care s-a mai zbatut p-acolo... si din cate am vazut mai are si legatura cu fotbalul... asta e doar o impresie... s-ar putea sa si gresesc in privinta lui... insa sa spui ca dobre nu s-a vazut in teren... scuza-ma... ai vazut alte meciuri...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Re: Iubirea de Stiinta nu-ti scuteste incompententa Domnule

Mesaj de Gonzo » 08 Noi 2004, 14:04

WhiteBlue4Ever scrie: ramane sa ne spuna gonzo ca vad ca el il tot umfla pe badea... i-auzi acum am pierdut "in stil de echipa mare".... m-a pufnit si rasul cand ti-am citit mesajul... cu rednic pierdeam ca o divizionara c si cu badea pierdem in stil de mare echipa... Doamneeeeeee !!!!!!

iti spun eu de unde confuzia asta a ta... acum juctorii mai si joaca fotbal, fata de trecutul recent...

zici de dobre ca a fost inexistent... nu-mi dau seama ce meci ai vazut tu... asta a fost din putinii care s-a mai zbatut p-acolo... si din cate am vazut mai are si legatura cu fotbalul... asta e doar o impresie... s-ar putea sa si gresesc in privinta lui... insa sa spui ca dobre nu s-a vazut in teren... scuza-ma... ai vazut alte meciuri...
gonzo scrie:normal ca era tot vina lui Badea pt ca asa e normal cand echipa pierde... dar una e sa pierzi ca o divizionara C jucand turca si alta e sa pierzi ca o echipa mare... infrangerea tot infrangere este, dar macar lasi o impresie buna pe unde joci.. asa am ajuns sa acceptam compatimirea lor.
inainte sa-ti dai cu parerea citeste atent mesajele ca nu am chef sa explic aici ca la clasa I.... mesajul meu era o critica la adresa lui Badea, cum ca echipa trebuia sa joace frumos si ofensiv nu sa joace turca si sa piarda ca o divizionara C. Eu nu mai comentez nimic de Rednic pt ca este istorie si nu ma intereseaza decat antrenorul actual al Stiintei, pe care il critic atunci cand greseste si il laud atunci cand merita.
referitor la Dobre asta e parerea mea... spune-ti si tu parerea ta dar nu incerca sa ma convingi ca ce vad eu e negru si nu alb, ca altii... am dreptul la o parere la fel ca si tine.

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 08 Noi 2004, 15:45

Visez la ziua in care sa reusiti sa nu va mai certati pentru fiecare infrangere sau pentru fiecare meci mai slab al unuia sau altuia dintre jucatori. Voi nu vedeti padurea din cauza copacilor. Ma copii Chelsea este plina de vedete dar nu a cistigat nimic pina acum. Grecia nu a avut vedete in echipa dar toti au jucat ca un tot unitar si au cistigat Campionatul. La Craiova nu s-a reusit crearea legaturilor intre jucatori . Noi inca nu avem echipa!!! Nu ma refer la individualitati ci la jocul echipei. Sa stie baietii sa se completeze daca cineva urca in atac, sa vina in intimpinarea mingiei, sa se dubleze .. nu exista asa ceva la noi ... :-(
Daca vorbim de jucatori mie imi place de Moti :razz: ( chiar daca l-a scapat pe Moldovan la acel gol) cum joaca si cum se misca. Apropo sa-l acuzi de faultul ala din meciul cu Rapid a fost o rautate. Daca Iordache nu lufta ca un incepator faza aia nici nu exista!!! Buhus la fel este bun , alearga se agita. Mai are de lucrat cu pasele. Daca la o faza ( la 0-0) ii dadea pasa lui Vigariu pe dreapta ... era mai intii 1-0 ptr noi. Dar a preferat sa mai faca un dribling mic , cred ca a stat prea mult linga Lutu.Fiecare s-a agitat in felul lui pe teren, dar au facut-o haotic fara un tel precis fara o strategie. Badea la asta trebuie sa lucreze. La stilul de joc si la strategie.
Acum sa speram ca batem pe Arges si dupa aia pe Ciini...si mai este putin pina in iarna si vedem daca se poate schimba ceva in jocul echipei.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 08 Noi 2004, 18:19

ozzy scrie:Cand jucatorii se agita si vor cu adevarat victoria mai ies si surprize, cum a fost cu Rapid si cu Brasov, cand nu, e jale si ne poate bate oricine
pai d-aia aduc vorba de rednic... daca isi vedeau ei de la inceput de fotbal si lucrau macar pe parcurs la omogenitate si la altele... acum poate eram ceva mai sus in clasament... daca nu pierdeau vremea prin unele meciuri de pomana...
gonzo scrie:inainte sa-ti dai cu parerea citeste atent mesajele ca nu am chef sa explic aici ca la clasa I....
pai scrie-le clar atunci...
Vietnam scrie:Daca vorbim de jucatori mie imi place de Moti ( chiar daca l-a scapat pe Moldovan la acel gol) cum joaca si cum se misca. Apropo sa-l acuzi de faultul ala din meciul cu Rapid a fost o rautate. Daca Iordache nu lufta ca un incepator faza aia nici nu exista!!!
nu e rautate, e adevarul... iordache gresise in prima faza, si-a reparat greseala si a pasat la moti... moti nu a fost in stare sa preia o minge si s-a creat acea faza... astepta o juma` de ora dupa minge de parca era singur pe teren, n-avea el treaba...
si nu il acuz acum ca a gresit la un gol cu apulum... de multa vreme moti mi se pare un necunoscator al fenomenului... dar n-am zis pentru ca m-am gandit ca poate este timorat, emotionat de postura in care se afla... dar joaca de un an la Craiova, aici e vorba ca nu stie, nu de emotie...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 08 Noi 2004, 21:22

Sava scrie:
Ultrase_20 scrie:
Sava scrie:Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! :eek: :eek:


treabuie sa fii mare antrenor sa-l scoti pe Frunza la pauza si sa-l lasi in teren pe Vigariu


Felicitari Badea!!!!! :-x :-x

LASA_NE LASA_NE ....cand am batit rapid toti erati multumiti de badea...





bey, vorbiti bey in numele vostru



Eu am impresia ca esti blondu deghizat ................

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 08 Noi 2004, 21:34

cre`ca`l jignisi... de sava sa nu zici ca e banatean si ca e blondu :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 08 Noi 2004, 21:52

Ultrase daca mai scrii doua mesaje din astea blochezi forumul numa-ncet :)(

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 09 Noi 2004, 08:22

Eu am impresia ca esti blondu deghizat ................


esti cel mai misto frate :-x
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 09 Noi 2004, 10:36

Sava scrie:Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! :eek: :eek:


treabuie sa fii mare antrenor sa-l scoti pe Frunza la pauza si sa-l lasi in teren pe Vigariu


Felicitari Badea!!!!! :-x :-x
Din ceea ce au scris ziarele , din declaratia ulterioara a lui Badea si din confirmarea venite din partea colegului nostru "Minunea Blonda" prezent la meci se pare ca Frunza era terminat din punct de vedere fizic inainte de pauza, nu -si mai tinea jucatorul stabilit inainte de meci si nu mai alerga decat atunci cand primea mingea ( " sau de Frunză, care după două meciuri bune stă acum după numai o jumătate de oră cu mâna în şold şi priveşte la meci ca un simplu spectator " citat din editie speciala )
Moti a fost reprofilat in centrul apararii de nevoie. Nu are nici experienta , nici nu stie sa joace pe postul ala. Am inteles , din declaratia lui Badea ca se va renunta la o serie de jucatori ( inclusiv dinn cei mai vechi , peobabil Borbely, Murgan, Vigariu ) si vor fi adusi cel putin patru in iarna ( un aparator , doi mijlocasi si un atacant in mod sigur ).
Vom vedea ce va fi.

Închis