Apulum - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Alba-Iulia?

Poll ended at 06 Noi 2004, 22:47

Victorie
37
82%
Remiza
6
13%
Infrangere
2
4%
 
Total votes: 45

Gonzo

Apulum - U Craiova

Mesaj de Gonzo » 30 Oct 2004, 23:37

Apulum vine dupa cateva meciuri in care nu a cunoscut victoria, ajungand dupa aceasta etapa pe un loc retrogradabil, iesita din cupa... si cum patronul acesteia Emanuel Savin a anuntat ca nu va mai finanta echipa de la iarna se pare ca va fi una dintre candidatele serioase la retrogradare.
Asadar juvetii se deplaseaza in orasul Marii Uniri pt a lua toate cele trei puncte, fiind cu un moral bun dupa extraordinara si meritata victorie obtinuta astazi impotriva Rapidului, si a celei din cupa cu Dinamo 2.
O eventuala victorie in meciul de la Alba i-ar oferi lui Badita o iarna destul de linistita in vederea alcatuirii unui lot si a unei echipe competitive. Dar cum la Craiova sunt de toate in afara de liniste, ne putem astepta la orice.
Eu cred ca daca jucatorii vor juca, si vor aborda partida la fel cum au facut-o asta seara nu cred ca se va pune decat problema scorului...
Pt sustinatorii care vor insoti Craiova nu pot sa le spun decat ATENTIE pt ca majoritatea suporterilor lor sunt dinamovisti si la meciul din sezonul trecut au avut loc incidente. Aici in Ardeal e o vorba: "pazeste-te de albanezi" :D
Altceva nu cred ca mai e de zis referitor la aceasta partida decat:

FORTZA STIINTA!!!!!!!! VICTORIE CRAIOVA!!!!!!!!!!!!!! :razz: :razz: :razz:
Last edited by Gonzo on 30 Oct 2004, 23:40, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 30 Oct 2004, 23:39

Se stie VICTORIE........... :bad:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 30 Oct 2004, 23:47

Anul trecut, tot cu Badea pe banca a fost 2-2. Dar atunci nu aveam nici un atacant in lot. Acum s-a schimbat putin situatia. Eu momentan astept sa-i vad cum joaca cu dinamo. Desi, daca imi aduc aminte de "pasa" unuia de la Apulum la Danciulescu pentru 0-1 de anul trecut, s-ar putea sa pierd timpul degeaba.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 30 Oct 2004, 23:50

E cazul pt a-3-a victorie consecutiva. Cred ca vom bate cu 2-0, goluri Frunza si NJock! :)) Se anunta un simplu antrenament pt vulcanul din meciul cu cainii! :cool:
FORZA STIINTA!!! :up:

P.S.
Gonzo, ma bucur ca te-ai obisnuit sa faci avancronici pt meciurile Stiintei, se pare ca ne porti noroc! :-)
Acum nu o sa mai faca clujenii misto de tine cand joci fotbal ca porti tricoul Stiintei, sper sa le-o tragi in freza. :cool:

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 30 Oct 2004, 23:56

Maine ma duc la fotbal cu capul sus de data asta... cea mai mare bucurie a mea ar fi sa batem Apulum, deoarece multi prieteni ai mei care faceau misto de mine pana azi sunt din Alba si vreau sa se intoarca roata si sa rad si eu de ei :-)

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 31 Oct 2004, 00:54

Nu ma supar daca nu castigam la alba .....DAR CU CONDITIA SA BATEM HAIMANALELE DIN GROAPA !!!
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 31 Oct 2004, 07:53

Trebuie sa invingem la Alba-Iulia! Badita trebuie sa fie atent acum si sa ii tina conectati la febra meciurilor, sa evite infatuarea normala care apare dupa o victorie importanta. Atata timp cat jucatorii nu vor considera meciul castigat dinainte, atunci nu vor fi probleme si ne vom intoarce cu cele trei puncte :)( Forza Stiinta!!!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 31 Oct 2004, 09:32

JUVETE scrie:Nu ma supar daca nu castigam la alba .....DAR CU CONDITIA SA BATEM HAIMANALELE DIN GROAPA !!!
Trebuie neaparat sa batem pe alba...am avea un moral foarte bun pt meciul din cupa si pt meciul cu dinamo...sper sa le fii intrat ceva in cap.... :bad:

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 31 Oct 2004, 09:39

nici nu se pune problema sa nu batem la alba , blondule vi tata ca am o surpriza pentru tine ,

baner pe forum pentru blondu

BLONDULE , UITATE , CUM VREI TU CRAIOVA-N b , DAR NU TE MAI AGITA , ASTA NU SE VA ANTAMPLA !!!


HAI SA VEZI CUM BATE STIINTA SI PLECI CU COADA INTRE PICIOARE !
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 31 Oct 2004, 10:26

O sa fie greu meciul asta chiar mai greu decat cel cu rapid . Sper sa invingem totusi si sa iesim de-a binelea din hora retrogradarii .

litza
membru
membru
Mesaje: 125
Membru din: 11 Mar 2004, 13:21

Mesaj de litza » 31 Oct 2004, 13:08

alb_albastru scrie:O sa fie greu meciul asta chiar mai greu decat cel cu rapid . Sper sa invingem totusi si sa iesim de-a binelea din hora retrogradarii .
Cu siguranta o sa invingem si o sa iesim din hora retrogradarii,iar ardelenii nu vor mai juca de 1 decembrie hora unirii ci pe cea a retrogradarii :up:
MAMA TE IUBESC,DAR NU CA PE CRAIOVA!
CU CRAIOVA PANA LA MOARTE!!!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 31 Oct 2004, 16:18

Victorie!
Echipa are forta de a invinge la Alba Iulia. Cei de acolo stau mai prost la toate capitolele, inclusiv la conducere!
-

forever ultras

trebuie sa batem si la apulum

Mesaj de forever ultras » 31 Oct 2004, 21:17

hai mai acum cu totii sa sustinem Craiova acum cand are nevoie mai mult ca oricand
poate meciul cu rapid este meciul revilimentului total si de acum incolo este Craiova ceea ce trebuie sa fie

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 31 Oct 2004, 21:32

Bine ai venit ...gotty..la cat mai multe mesaje...FORTZA CRAIOVA :bad:

forever ultras

Mesaj de forever ultras » 31 Oct 2004, 21:48

bine v-am gasit craioveni
trebuie sa murim cu stiinta in suflet

Închis