Apulum - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Alba-Iulia?

Poll ended at 06 Noi 2004, 22:47

Victorie
37
82%
Remiza
6
13%
Infrangere
2
4%
 
Total votes: 45

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 07 Noi 2004, 16:34

WhiteBlue4Ever scrie: sincer mi s-a parut mai motivat lucian dobre care nu are nici o legatura cu Universitatea, doar ce a venit, decat altii care se declara trup si suflet alaturi de Craiova
De acord cu WhiteBlue4Ever....si mie mi s-a parut destul de determinat Lucian Dobre.S-a batut pentru multe mingi si a alergat destul de mult.De asemenea, Frunza a facut iarasi un meci bun.De neinteles tactica lui Badea care l-a inlocuit la pauza.In rest toata echipa a jucat prost, apararea ca de obicei visatoare.Guso a salvat in cateva situatii, desi, de cateva etape si el mi se pare destul de nesigur.Oricum la el se iarta, a salvat prea multe goluri de cand e la Craiova.
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 07 Noi 2004, 16:39

pai da, frunza face parte din grupul celor mai buni jucatori de la Universitatea alaturi de plesan si guso sa zicem... ma rog, oricum jucator care intr`adevar nu face de ras fotbalul cand atinge mingea... iar prezenta lui in teren mi se parea esentiala avand in vedere ca plesan lipsea... iar badea mi-l schimba la pauza...
:?: :?: :?:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 07 Noi 2004, 16:39

Locul lui Moti nu este in centrul apararii, acest lucru e clar si pentru Badea care a declarat ca doreste revenirea lui Papura.
Bundea este sub nivelul cu care ne obisnuise si de aceea putine mingi de la mijloc ajung utile la linia de atac.
Njock tinde sa redevina jucatorul de anul trecut pe care eu il doream primul plecat de la echipa.
Situatia echipei in clasament ramane in continuare complicata mai ales in perspectiva urmatorului meci, extrem de dificil.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 07 Noi 2004, 16:43

DoRyN scrie:Locul lui Moti nu este in centrul apararii, acest lucru e clar si pentru Badea care a declarat ca doreste revenirea lui Papura.
Bundea este sub nivelul cu care ne obisnuise si de aceea putine mingi de la mijloc ajung utile la linia de atac.
doryn de ce sa ne invartim in jurul cozii???... locul lui moti nu este pe terenul de fotbal... urmareste-i pasele, executiile... nu le are cu fotbalul, nu toti s-au nascut cu talentul asta... si unde sa joace daca nu in centrul apararii?... ca si pe parti daca joaca tot acelasi fotbal il stie... un jucator bun se adapteaza oriunde si joaca... la cum joaca moti nu pot sa cred ca poate avea un alt randament pe orice alt post...

cu bunde asa este... este mult sub ceea ce ne-a obisnuit... insa si inlocuirea lui mi s-a parut o prostie... oricum, poate obosise, asta nu mai stiu... ca pe el l-a schimbat mai tarziu... insa un lucru e cert... mijlocul a fost distrus prin scoaterea lui frunza si bundea...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Maximus

Mesaj de Maximus » 07 Noi 2004, 18:46

N-am vazut meciul deci nu pot comenta asupra tacticii sau a schimbarilor. Rezultatul este insa ce putea fii mai prost pentru noi. Te oftici mai mult cind o iei cu 1-0 decit la 4-0. Suntem intr-o situatie tare nasoala si tare imi e ca la iarna nu va fii nimeni s-o gestioneze corect!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 07 Noi 2004, 20:33

Eu nu sunt de aceeasi parere cu White referitor la valoarea lui Moti. A gresit la faza golului, dar este un jucator talentat si de mare perspectiva. A jucat bine pana acum in meciurile in care a fost folosit si nu a jucat nici astazi slab. In plus mi-a placut comportamentul lui dupa meci. A recunoscut ca a gresit (desi a gresit si Guso si in plus si Moldovan a prins un sut fenomenal) si si-a cerut scuze pentru punctul pierdut din vina lui.
Desi echipa a jucat slab cred ca am avut vreo 2 penalty-uri la N'jock, dintre care o tinere in prima repriza afost extrem de clara.
Este ingrijorator lotul de care dispune Craiova. Cel mai relevant exemplu il am cu schimbarile : la noi au intrat Lutu, M.Ilie si I. Iordache iar la ei Galdean, Iurisniti si Flavius Moldovan. Cu rezerva ca Lutu reprezinta un nume, nu cred ca putem compara valoric jucatorii care au intrat. Ne trebuiesc neaparat minim 2 jucatori buni de atac in iarna, pentru ca altfel va fi greu de evitat retrogradarea. Uitati-va la echipele de pe ultimele locuri si veti vedea ca au minim 2 atacanti buni. Noi stam doar in N'jock.

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 08 Noi 2004, 02:36

Cand am vazut schimbare la inceputul reprizei a doua, am zis: daca-l schimba pe frunza, pierdem meciul... din pacate, asa a fost... frunza mi s-a parut cel mai bun om al nostru; daca l-a schimbat fara sa fi fost accidentat, atunci e o greseala mare...
Despre Moti, chiar Badea a afirmat ca lui i se poate imputa golul primit... si asta din cauza ca "nu exista concurenta pe postul lui, stie ca e titular incontestabil"

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 08 Noi 2004, 08:08

Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! :eek: :eek:


treabuie sa fii mare antrenor sa-l scoti pe Frunza la pauza si sa-l lasi in teren pe Vigariu


Felicitari Badea!!!!! :-x :-x
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Dan Florea

Iubirea de Stiinta nu-ti scuteste incompententa Domnule Bade

Mesaj de Dan Florea » 08 Noi 2004, 10:22

Sava scrie:Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! :eek: :eek:


treabuie sa fii mare antrenor sa-l scoti pe Frunza la pauza si sa-l lasi in teren pe Vigariu


Felicitari Badea!!!!! :-x :-x

Acele persoane, care tot il apara pe Badea ,ar fi bine sa constientizeze faptul ca iubirea de Stiinta a lui Badea nu -l scuteste de incompetenta.
Dupa mine Badea este baiat bun ,dar cel mai slab antrenor din Romania .
Dupa meciul cu Apulum l-a scos pe Moti vinovat de pierderea meciului ,Badea nici macar usturoi nu a mancat. Cand s-a dorit cumpararea lui Pascovici ,Badea nu a facut nimic, in mod deosebit, in acest sens.Tot timpul a stat in asteptare,la panda cum se spune, cand Rednic era la Craiova.
Vinovati principali de ce se intampla la Craiova sunt :
1.Staicu pentru atmosfera creeata(nesiguranta,circ,razbunari,etc);
2.Papura ,omul care a izgonit multi antrenori de la Craiova prin comportament .El cu Lutu si Iordache au creeat bisericute deoarece odata cu noile achizitii isi pierdeau din avantaje.
3.Badea desi se lauda ca iubeste CraiovaCand a fost Presedinte nu a facut nimic pentru club ,a fost absent,faptele au demostrat,astepta la colt.
4.Rednic ,pentru ca nu trebuia sa anunte obiectivele clubului ,de genul "chiar castigarea campionatuli"atat timp cat nu cunostea valoarea echipei(trebuia sa astepte 5-6 etape) si pentru ca si-a dat demisia,acceptand chiar sa-si piarda leafa,deoarece daca ramanea era mai bine pentru Craiova,sunt ferm convins ,echipa isi revenea,trebuia sa schimbe putin macazul cu jucatori cum se spune.Rednic avea alta prestanta in fata jucatorilor,avea carisma.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 08 Noi 2004, 10:37

efectiv suntem penibili. n-are rost sa mai facem comentarii. daca tu echipa cu pretentii n-ai nici macar o jumatate de ocazie in acest meci ce pretentii mai vrei sa ai sa te bati ptr locurile 1-4. nu stiu mai fratilor dar jucatorii nostri efectiv n-au creier. i-au mingea pe cont propriu si nu se uita nici in stanaga si nici in dreapta, parca ara campul lu' tasu'. jucatorii nostri sunt fara logica.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 08 Noi 2004, 10:52

Eu am fost la meci, asa ca am sa incerc sa va spun parerile mele asa cum am vazut eu meciul de pe stadion:
-Moti este un tanar de perspectiva si in prima repriza a jucat fara greseala, fiind cel mai bun aparator al nostru... in repriza a doua a facut o gafa monumentala, cand a ratat Balaur singur cu Guso... la gol nu stiu daca a gresit numai el, dar a fost si un gol norocos trebuie sa recunoastem... eu am inca incredere in el deoarece nu este mana moarta in echipa si cred ca pt Badea prioritatea ar fi sa schimbe mainile moarte prima data pt ca de cate ori incepem cu acestia in teren pierdem meciul. Pretentiile voastre de a castiga, sau de a da vina pe Moti pt aceasta infrangere nu mi se par a fi normale avand in vedere ca noi nu am marcat nici macar o data si asta nu din vina lui Moti. Asta este parerea unui om care nu menajeaza fotbalistii ba din contra.
Vigariu- nesimtit prin joc ca de obicei- mana moarta
Bundea-zero-mana moarta
Dobre-aproape inexistent
Daouda destul de nesigur in controlul mingii
Njock nu a avut nici o minge utilizabila
Lutu- un singur sut apoi disparand din joc
Mircea Ilie- nu vad sensul pt care mai este in lot
Imi pare rau ca Badea nu este obiectiv si arunca toata vina pa Moti pt ca nu este asa, el cel putin a muncit, iar cand muncesti mai si gresesti... restul nu au facut nimic, au jucat fara greseala

radu_c

Mesaj de radu_c » 08 Noi 2004, 12:02

Si eu il apar pe Moti !!!!!! nu se compara evolutia lui meci de meci cu cea a lui Bundea de exemplu sau a lui Lutu. Pe el si pe Daouda cade toata greutatea unor meciuri si voi ii dati deja afara ca au gresit o data !!!!
Daca ar juca si ei fara ambitie si fara cap ca Bundea, Lutu,Iordache,Vigariu,M. Ilie am lua batai supernasoale....4 sau 5-0 meci de meci.
Si pe Badea il sustin in continuare desi am anticipat tactica cacacioasa de joc de ieri. E normal dupa mine ca un antrenor huiduit meci de meci sa incerce numai aparare la un meci in deplasare mai ales cu o e echipa vecina de clasament. Si asa au jucat la 0-0 sau mica ciupeala daca cumva deviaza Njock la unul din cei maxim 2 jucatori care se aventurau spre careul advers. Nu a tinut si e vina lui Badea si a echipei.....sper sa se invete si in retur cand mergem la Poli Iasi de ex sa mergem sa-i calcam pe cap,nu prosteala aia de ieri.Cine era de vina daca mergeam la Alba si atacam 80% din meci cu 7-8 jucatori si totusi nu castigam? M ilie si Njock si Frunza si Lutu si din nou Badea!!! :mad: :bad:

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 08 Noi 2004, 12:14

gonzo scrie:Eu am fost la meci, asa ca am sa incerc sa va spun parerile mele asa cum am vazut eu meciul de pe stadion:
-Moti este un tanar de perspectiva si in prima repriza a jucat fara greseala, fiind cel mai bun aparator al nostru... in repriza a doua a facut o gafa monumentala, cand a ratat Balaur singur cu Guso... la gol nu stiu daca a gresit numai el, dar a fost si un gol norocos trebuie sa recunoastem... eu am inca incredere in el deoarece nu este mana moarta in echipa si cred ca pt Badea prioritatea ar fi sa schimbe mainile moarte prima data pt ca de cate ori incepem cu acestia in teren pierdem meciul. Pretentiile voastre de a castiga, sau de a da vina pe Moti pt aceasta infrangere nu mi se par a fi normale avand in vedere ca noi nu am marcat nici macar o data si asta nu din vina lui Moti. Asta este parerea unui om care nu menajeaza fotbalistii ba din contra.



Imi pare rau ca Badea nu este obiectiv si arunca toata vina pa Moti pt ca nu este asa, el cel putin a muncit, iar cand muncesti mai si gresesti... restul nu au facut nimic, au jucat fara greseala


Trebuie sa recunoastem ca avem in lot o gramada de improvizatii datorate si plecarilor unor jucatori si aici as remarca lipsa celui de-al 2 lea atacant.
As face si eu cateva obs. cu privire la jucatori
Vigariu- nesimtit prin joc ca de obicei- mana moarta
Vigariu nu prea a jucat , dar mie mi se pare ca nici nu a fost folosit acolo unde trebuie
Bundea-zero-mana moarta
Zeno n-a mai facut un meci bun de nu mai stiu cand...cred ca se gandeste la pensie...se vede clar lipsa de mobilizare si devotament
Dobre-aproape inexistent
S-a zbatut mult.., s-a vazut ca vrea un loc in echipa, si probabil ca in situatia de fata chiar il merita.A urcat deseori in atac.. putea chiar sa si marcheze, e un pic dezordonat in joc si prin urcarile lui in atac a lasat spatii libere, uitand sa revina acolo unde ii era locul
Daouda destul de nesigur in controlul mingii
Njock nu a avut nici o minge utilizabila
Njock nu prea putea sa faca nimic in atac...ai 2-3 fundasi mereu langa tine... e greu sa-i faci mai ales ca el pana se intoarce cu fata la poarta e cam greu. in a 2-a repr. a FOST SINGUR, nici Ronaldo nu facea nimic daca ar fi jucat...
Lutu- un singur sut apoi disparand din joc
Mircea Ilie- nu vad sensul pt care mai este in lot
E varza....am impresia ca e inhibat baietasu asta...n-are ce cauta lla Craiova.
M. Iordache-nu-mi place ce joaca....e cam varza
Mi-a placut mult de Buhus in prima repr. baiatu asta cred ca o sa ajunga departe...pacat ca in repr. 2 a disparut din joc.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 08 Noi 2004, 12:17

normal ca era tot vina lui Badea pt ca asa e normal cand echipa pierde... dar una e sa pierzi ca o divizionara C jucand turca si alta e sa pierzi ca o echipa mare... infrangerea tot infrangere este, dar macar lasi o impresie buna pe unde joci.. asa am ajuns sa acceptam compatimirea lor.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 08 Noi 2004, 12:19

Sava scrie:Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! Badea!!! :eek: :eek:


treabuie sa fii mare antrenor sa-l scoti pe Frunza la pauza si sa-l lasi in teren pe Vigariu


Felicitari Badea!!!!! :-x :-x

LASA_NE LASA_NE ....cand am batit rapid toti erati multumiti de badea...

Închis