Universitatea - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va invinge in meciul Universitatea-Dinamo ?

Universitatea
51
85%
Meci egal
3
5%
Dinamo
6
10%
 
Total votes: 60

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 22 Noi 2004, 13:08

stiri OTV azinoapte la ora 2:

-"leii din banie au invins cainii din Stefan cel Mare." :)(
-"in min.80 un suporter oltean a intrat pe teren si a aruncat cu o esarfa alb-rosie spre Cl.Niculescu" :)(
- " U' Craiova-Dinamo Brasov 0-1" asta era pe pe banda rotativa :)(

cred ca au baut... nu stiu motivul.. or fi dinamovisti?

Dinamo a avut inscriptionat pe maneca de la tricouri sigla Protv-ului... asta ca sa stiti de ce sunt stirile numai despre dinamo la protv. :bad:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 22 Noi 2004, 13:28

Fata de anul trecut cand s-a terminat tot 0-1 dar au fost mai buni decat noi, aseara am jucat mai bine decat dinamo. Din pacate ramane doar rezultatul de pe tabela, nu si ratarile noastre sau bafta lor de la gol.
Oricum, mi-a placut titlul din eso : "Stiinta, iti multumim ca ai luptat!". Asta este realitatea. Fata de alte meciuri si-au dorit mult sa castige dar nu au reusit. Daca la fiecare meci ar juca cu aceeasi ardoare eu nu as avea ce sa le reprosez. Ca unii jucatori nu au o valoare suficienta pentru Stiinta este alta problema. Pot fi schimbati, se poate modifica lotul, dar esential ar fi ca la fiecare meci sa lupte la fel ca aseara.

Avatar utilizator
cox
membru
membru
Mesaje: 238
Membru din: 02 Sep 2004, 13:29

Re: u-dinamo

Mesaj de cox » 22 Noi 2004, 13:32

Che Guevara scrie:Spuneti tot ce ati vazut despre incidentele din timpul meciului. si vreau sa stiu daca dupa meci suporterii s-au mai batut cu jandarmii. Este aproape la fel de important ca meciul pentru mine.
Nu s-au mai batut, bah, ca i-au dat jandarmii bani lui Sebi, ca sa-i lase in pace.
mititelu Imagine nețoiu

Bornwild

Re: u-dinamo

Mesaj de Bornwild » 22 Noi 2004, 13:37

cox scrie:
Che Guevara scrie:Spuneti tot ce ati vazut despre incidentele din timpul meciului. si vreau sa stiu daca dupa meci suporterii s-au mai batut cu jandarmii. Este aproape la fel de important ca meciul pentru mine.
Nu s-au mai batut, bah, ca i-au dat jandarmii bani lui Sebi, ca sa-i lase in pace.
Mi se pare prea de tot ca jandarmii sa dea bani unui lider de galerie sa se potoleasca,mai ales ca ghiolbanii aia de jandarmi stiu decat sa dea cu bastonu'.Eu unul nu cred

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 22 Noi 2004, 13:41

Vad ca unii dintre noi nu mai au simtul umorului, ca sa nu mai vorbesc de "detectarea" unei ironii.

Atomic
junior
junior
Mesaje: 17
Membru din: 15 Apr 2004, 16:09

Mesaj de Atomic » 22 Noi 2004, 13:45

Tot respectu pentru felul in care au luptat jucatorii!
N-au invins, dar pe mine unul m-au convins ca au facut tot ceea ce le-a stat in putinta sa castige si asta ma multumeste!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 22 Noi 2004, 13:59

Daca nu ar exista esecurile, ne-am mai bucura la fel pentru succese ?
-

Avatar utilizator
cox
membru
membru
Mesaje: 238
Membru din: 02 Sep 2004, 13:29

Re: u-dinamo

Mesaj de cox » 22 Noi 2004, 14:01

Bornwild scrie:Eu unul nu cred
Nu crezi tu, dar che guevara o sa jure ca asa a fost! De fapt, nu i-au dat bani, scuze, i-au dat "cascaval, ca sa traiasca".
mititelu Imagine nețoiu

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: u-dinamo

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Noi 2004, 14:04

Bornwild scrie:Mi se pare prea de tot ca jandarmii sa dea bani unui lider de galerie sa se potoleasca,mai ales ca ghiolbanii aia de jandarmi stiu decat sa dea cu bastonu'.Eu unul nu cred
:)( :)( :)( :)( :)(

cox totusi o intrebare am... am vazut ca in final, sebi si inca cativa de la ultras au sarit gardul spre Peluza Sud... ce sa insemne asta? o imapacare intre grupari?... sau nu?... mi s-a parut ca au fost chemati de catre cei din Sud si nu au stat prea mult pe ganduri, sarind gardul cu toata opozitia jandarmilor... l-au si rupt pana la urma... spune si tu ce s-a intamplat acolo te rog...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 22 Noi 2004, 14:15

va rog sa discutati la topicul galerie :!:

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Noi 2004, 14:19

Gonzo scrie:va rog sa discutati la topicul galerie :!:
Gonzo este vorba despre Universitatea-dinamo... aici vorbesti tot ce este legat de meciul asta... inclusiv galerie... nu e corect?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 22 Noi 2004, 14:24

nu, ce tine de galerie se discuta acolo.. daca e o scurta deviere de la subiect e ok.. dar cand sunt deja dezbateri de 10 mesaje cred ca e corect sa discutati acolo.. sa poata si lumea sa-si dea cu parerea despre joc, nu sa monopolizati voi toata discutia :-)

Avatar utilizator
cox
membru
membru
Mesaje: 238
Membru din: 02 Sep 2004, 13:29

Re: u-dinamo

Mesaj de cox » 22 Noi 2004, 14:29

WhiteBlue4Ever scrie:[cox totusi o intrebare am...
vezi ca ti-am raspuns pe topicul galerie. Gonzo, scuze pt. monopolizare.
mititelu Imagine nețoiu

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Noi 2004, 14:34

care imi tot stergeti mesajele?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 22 Noi 2004, 14:36

eu nu white eu doar v-am sugerat, altcineva a trecut la fapte :)(

Închis