Universitatea - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va invinge in meciul Universitatea-Dinamo ?

Universitatea
51
85%
Meci egal
3
5%
Dinamo
6
10%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
Jardel
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 05 Aug 2004, 12:17

Mesaj de Jardel » 25 Noi 2004, 11:45

Ago, lasa-l in pace pe Schatten, pt ca probabil se plictiseste pe forumul lui Dinamo. Daca la meciuri vin putini, ce sa mai vorbesc de forum. :-) Cainele acesta vrea doar sa ne enerveze pt ca stie de fapt ca noi avem dreptate, dar nu vrea sa recunoasca. :eek:
:bad: Dinamo! Forza Stiinta!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 25 Noi 2004, 13:10

Schatten scrie:Uau cata ura :), da ce mai radeam daca Craiova ar fi fost infiintata tot ca club al MI si nu al Ministerului Invatamintului, cum ar fi disparut toata retorica asta a neputintei :))
Nu stiu am io vaga senzatie ca peste 20 de ani o sa purtam aceleasi discutii, si voi o sa fiti tot unde sunteti acu, pe ultimile locuri , daca nu cumva in B :)

P.S.
O chestie relevanta o reprezinta scandarile de la un meci Farul - Bacau (de exemplu) care sunt de genul "m..e dinamo!". Si nu cred ca, in Romania, Constanta este singurul oras in care este injurata dinamo chiar daca nu are nici o legatura cu echipele care joaca in teren.
Oare de ce?
Pentru ca la Constanta sunt foarte multi stelisti, multi dintre ei vin la fiecare meci al farului cu fulare cu steaua, iar galeria lor a fost foarte mult timp "infratita" cu cea a Stelei, daca nici macar atata lucru nu stii, chiar nu am ce sa discut cu tine :))
Se pare ca nu prea poti sa porti o discutie bazata pe argumente. Eu te asigur ca la Constanta nu doar stelistii injura pe dinamo iar Constanta a fost doar un exemplu, pentru ca sentimente anti-dinamo sunt in toata Romania.
Ce legatura are "infratirea" cu Steaua? Daca ar fi cum zici tu ar trebui injurate si Rapid sau National sau alte echipe. Dar este injurata doar dinamo.
Am fost prin '88 la un Farul - dinamo 0-7, meci la care s-a vazut cum juca echipa militiei. La 0-0 tusierul indica ofside pe atacul lui dinamo, cei de la Farul se opresc, faza este continuata de dinamovisti care inscriu. In acest timp tusierul a lasat impasibil fanionul jos. Asa juca dinamo. Te miri ca sunt injurati peste tot?
Poate iti aduci aminte de meciul cu Astra din cupa de acum 2 ani. Sau meciul de la Arges arbitrat "magistral" de Fratila. Sau retrogradarea Timisoarei din 1987. Sau campionatele cu 3 echipe ale lui dinamo (cu Victoria si Flacara Moreni). Ajunsese Moreniul sa joace in Cupa UEFA...
Nu crezi ca sunt destule motive sa va "iubeasca" lumea?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 25 Noi 2004, 13:46

Fiti atenti ce scrie pe site-ul javrelor:
"RUSINE LPF: Aceasta institutie este pur si simplu o sfidare a bunului simt. Cu un conducator care este la catarama cu Gigi Becali, Boc, Nesu si Alexandru aparatori credinciosi ai cauzei ghenciste, cu totii au reusit sa faca ceea ce nici VC nu indraznea in vremurile de glorie. Recenta sanctiune dictata contra lui Mihalcea nu este de fapt o pedeapsa a asa zisei indiscipline a lui la Craiova ci o lovitura pe la spate (inca una) data lui Dinamo. Ghencistii traiesc cu cosmaruri puternice zilele astea, frica fiind ca Dinamo le va smulge lor campionatul in ultima clipa si iar pica de papagali. De aceea orice lovitura menita sa ne slabeasca este binevenita. Ce ne ramane noua de zis ? Forza Besiktas !
RUSINE U CRAIOVA: Un club de oameni destul de instabili dpdv al temperamentului, unde cearta este la ea acasa si daca nu exista sigur va apare intr-un viitor apropiat, acesti baieti cu praz in gura au tupeul sa se recomande ca niste oameni onesti, victime, integralisti morali si alte vorbe goale asemanatoare. Totusi asta nu ii impiedica sa iasa in public si sa pretinda ca animalul probabil trimis de ei a intrat in teren pentru a il ataca pe Claudiu avea de gand, de fapt, sa ii lege fularul la gat. Daca nu se desfiinteaza clubul pana la meciul retur domnii prazari vor fi aidoma primiti la Bucuresti, cand li se vor pune la gat cateva rosii si oua stricate, semn al prieteniei ce leaga cluburile noastre. Asta pe langa sacul de 5 goluri cu care vor pleca acasa, numai bine sa analizeze pe caseta asa cum au facut-o si cu incidentul postasului. Mai ramane sa aflam, spre finele campionatului, ca Dinamo de fapt i-a retrogradat pe Craiova. Abia asteptam, caci ne vom mandri sa stim ca am avut si noi un rol cat de mic !
CE VA FI DE ACUM INCOLO: Precedentul este creat. Nu mai ramane decat sa ne deghizam in straie de stelist ( ) si sa intram si noi pe stadioane sa le facem ghencistilor poceala. De fapt nu numai noi, oricine poate sa o faca, intra in teren sa ii "aranjeze tricoul lui Oprita" si Radoi nu va sta nevinovat, sunt sigur. Sa vedem daca Mirela va fi eliminata dupa ce imparte pumni. Sau iar apare Boc cu vre-o explicatie savanta si il iarta cum a facut-o si in alte dati ! "

si cand vrusei sa le dau un raspuns pe care-l merita nu putui ca sunt "banned'!
adica ei pot sa ne blocheze noua dreptul la replica..... :eek:
Last edited by AdrianR on 25 Noi 2004, 15:13, edited 1 time in total.
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 25 Noi 2004, 13:55

Si voi al lasati pe cainele ala sa intre si sa ne spuna noua vai ce buna e dinamo..si ce proata e craiova...sper sa luati masuri :bad: :bad:

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 25 Noi 2004, 14:02

Ultrase_20 scrie:Si voi al lasati pe cainele ala sa intre si sa ne spuna noua vai ce buna e dinamo..si ce proata e craiova...sper sa luati masuri :bad: :bad:
Masurile au fost luate aici.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 25 Noi 2004, 14:18

DoRyN scrie:
Ultrase_20 scrie:Si voi al lasati pe cainele ala sa intre si sa ne spuna noua vai ce buna e dinamo..si ce proata e craiova...sper sa luati masuri :bad: :bad:
Masurile au fost luate aici.
Da am vazut exact dupa ce am postat mesajul :up:

JustME

Mesaj de JustME » 26 Noi 2004, 21:00

Schatten scrie:Uau cata ura :), da ce mai radeam daca Craiova ar fi fost infiintata tot ca club al MI si nu al Ministerului Invatamintului, cum ar fi disparut toata retorica asta a neputintei :))
Nu stiu am io vaga senzatie ca peste 20 de ani o sa purtam aceleasi discutii, si voi o sa fiti tot unde sunteti acu, pe ultimile locuri , daca nu cumva in B :)

P.S.
O chestie relevanta o reprezinta scandarile de la un meci Farul - Bacau (de exemplu) care sunt de genul "m..e dinamo!". Si nu cred ca, in Romania, Constanta este singurul oras in care este injurata dinamo chiar daca nu are nici o legatura cu echipele care joaca in teren.
Oare de ce?
Pentru ca la Constanta sunt foarte multi stelisti, multi dintre ei vin la fiecare meci al farului cu fulare cu steaua, iar galeria lor a fost foarte mult timp "infratita" cu cea a Stelei, daca nici macar atata lucru nu stii, chiar nu am ce sa discut cu tine :))
javra de [cenzurat] ... nu trebuie sa avem pretentii !! M*IE dINAMO !!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 27 Noi 2004, 11:55

Poze noi in albumul foto !
Multumesc Lutu si matrix.

Închis